V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

bolan

Hyper akční bůh B.Willis mi na divokej západ moc nesedí, ale lehce mafiánská odrhovačka neurazila, ani neuchvátila. ()

toi-toi

Špinavý film, kde charizma Willisa s Walkenom je tak hutná, že by sa dala v tomto filme zmenšiť asi iba sekáčikom na ľad. Všetci ostatní tú pôsobia ako druhotriedny ochotníci z Malých Levárov. Hill dokázal vybudovať famóznu atmosféru plnú marazmu, lietajúcich nábojov a ostrých hlášok. ()

krvavamera

Tak co, kdo je větší drsňák, Bruce Willis nebo Clint Eastwood? A kdo je drsnější režisér? Jiná doba, jiný kvéry, stejnej příběh a víc sexu. Pro hrst Willise navíc a samuraj říznutej noirem. PS: mohli si nechat víc záležet na zvukové stopě, kterou celkem posrali dobovou atmosféru, na kterou si jinak snímek vizuálně "hraje". ()

crozet

Film ze staré školy, což pro mne obecně představuje v soudobém TV mixu vítaný bonus. Když k tomu přičtu žánrovou čistotu, komplexní řemeslnou spolehlivost a citlivý casting (Walken atd.), způsob vyprávění poplatný době i jeho pro nás jednoduchá předvídatelnost, určitá nepřekvapivost a "vyčpělá revolučnost" pak jsou jednoduše v ceně. ()

ČeskýTulák

Film je postaven pouze na střílení , snaze někoho zabít a hlavně co nejvíce krve. V některých zábech není ani jasné , kdo byl v té chvíli zastřelen, Je zde vidět pouze základ každého westernu, boj dvou stran. Zde se zdá , že jde pouze o získání moc nad městem. Ovšem je zde jeden proti všem, pistolník, kterého ani sto pušek netrefí. Ve filmu není na druhé straně zvýrazněno, proč ke střílení a zabíjení dochází = doba prohibice. I když jsem film sledoval až do konce, nelze se vyjádřit jinak než špatný , velice špatný film (a mu lichotím). ()

Klajnik

Stylová žánrovka, která udrží divákovu pozornost i přes svůj ohraný příběh - nikoli pouze zápletku. Jedná se vlastně o prvoplánový remake YojimboPro Hrst Dolarů, jenž přenese tradiční westernovou zápletku a jiné atributy do období prohibice. Bruce Willis vypadá v roli skvěle a moment, kdy to naběhne vystřílet je poměrně pamětihodou akční scénou. Míra zábavnosti je fajn, ale o žádný odvar se nejedná, protože tvůrci neříkají nic navíc k tomu, co už bylo řečeno: 2,5/5 ()

Luqi

Skvelá gangsterka s Willisom ešte o drsnejším ako býva zvykom. Tá atmosféra sa fakt podarila, tá je jednoducho výnimočná. Len škoda, že s tým rozprávaním občas prestrelili.................. ()

Matli

Ve své době to byla určitě pecka, ale dnes průměrná gangsterovka. Drsnej Bruce nezklamal a přirozeně drsnej Walken už vůbec ne, jen škoda, že neměl tolik prostoru. 60% ()

Velemír

Proč jen je tu každé slovo, které postavy vysloví, tak doslovné a patetické? Takhle přece nezněly ani ty noirové vzory a působí to až parodicky, kdyby se to přitom netvářilo tak smrtelně vážně. Manýra, ale atmosferická kombinace westernu a gangsterky chytlavá ~ ()

Bozvav

Vcelku kulantní záležitost, jenž si na nic nehraje, kde mají jednotlivý aktéři kolty proklatě akorát a kde to Willisovi ještě fakt sluší. Dobře obsazené (až na dámy, ty teda nebyly nic moc), dobře udělané, hudba správně dokreslovala atmosféru. za mne i po letech naprostá spokojenost. 85% ()

pospech11

I když Kurosawův originál ždáná předělávka nemůže dohnat, tenhla je asi nejzdařilejší. Willis zde opět uplatní své drsné ksichty. Přestřelky mimo město sou prostě best. ()

Wolvie

Neskutečně stylová záležitost,které se nedostává ani zdaleka takové pozornosti,jakou by si zasloužila.U mě jeden z nejlepších filmů Bruce Willise a taky jeden z nejlepších výkonů Walkena.Viděno nesčetněkrát,osobní klasika. ()

Hapretor

Sice remake (Pro hrst dolarů), ale excelentní. Bruce Willis ve formě. Občas si to pustím jen tak. Ten jeho ksicht, drsnej jak brusnej papír, a hlášky prostě žeru. ()

Ukubumbahoo

Přesně jak napovídá název filmu, nakonec zůstane jen jediný. Je to solidní nářez, ve kterém akce opravdu nechybí. Vynikající Willis, který je tentokrát naprosto nekompromisní mašina na zabíjení, jede od začátku až do úplného konce na plné obrátky a k mému potěšení bez jakýchkoliv zbytečných keců. Oproti tomu jsem čekal větší účast Walkena, ale i tak je Last Man Standing velkým potěšením. ()

Nerd4Dreaming

V mejch očích naprostá pocta první dolarovce s Eastwoodem!! Takhle nějak si představuju správně udělanej remake. Willis je totální zabiják. ()

Rathalos

Aj napriek tomu,ze je to pritiahnute za vlasy,tak sa jedna o vyborny gangstersky western s tvrdasom Bruceom Willisom,ktory si to drsne rozda sam proti vsetkym,zaujal aj Christopher Walken,ktory uz len na pohlad vyzera kruto,samozrejme sa tu nesetri nabojmi a strelbu pocut velmi casto,fajn odreagovacka,som spokojny...:-) ()