V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

LadyVader

viděno 4.9. 2010. Na film s Willisem, to bylo nějak málo zahláškovaný :-). Docela se mi to líbilo, ikdyž tyhle gangsterky nejsou zrovna můj žánr. ()

Kaceris

Celkom dobrý mafiánsky-akčný film s Willisom. Príbeh je celkom dobrý, John Smith prichádza do mesta kde prv je na jednej z ktorej preskočí na druhu z ktorej sa vráti nas5 až dokým nie je niekde v strede a je sám za seba, názov filmu to opisuje viac než dosť. Nie je to síce nejaký úplne dobrý film, ale rozhodne stojí za pozretie, keďže napríklad taký Willis to tu hraje na jedničku. ()

vitekpe

Bruce Willis, jako nesmrtelny hrdina s nekonecnym poctem naboju, prijizdi do mestecka kdesi v pousti a vsechny zabije. To je vse. ()

hudryhudry

80%, tolik si podle mě zasluhuje toto docela povedené dílo. Gangsterky, které se odehrávají v dobách prohibice v USA mám opravdu rád, proto jsem po prvních 20 minutách přemýšlel o 100%. Nicméně svižný a zajímavý rozjezd byl lehce zbržděn složitou hrou plnou intrik a vražd, která byla sice velmi povedená, ale vyžadovala pozornost, kterou jsem okolo půlnoci začal pomalu ztrácet (skalní fandové tohoto filmu snad prominou ;)). Bruce byl velmi dobrý a tahle role mu padla jak "prdel na hrnec". Tvrdej záporák s dobrým nitrem a přesnou muškou, který mi svými střeleckými výstupy chvílemi připomínal terminátora. Drsné zaplivané pouštní město, dvě znepřátelené mafiánské bandy, krásné dobové automobily a zbraně, to vše dává dohromady velmi povedenou akční a zároveň dějově vybroušenou střílečku. Ale něco tomu chybělo. To něco, co měl např. Kmotr. Sám to však nedokážu definovat. Každý ať si vytvoří svůj názor. **** ()

Seti

Jako variace na Leoneho spíše průměrné, ovšem za Bruce Willise, který se pro podobné role narodil stejně jako Clint Eastwood, a samozřejmě za Christophera Walkena musím tu čtvrtou hvězdu přihodit. ()

borec999

Mix akčného filmu a westernu s prestrelkami natočenými bez CGI, s klasickou krvou, v ktorých to pekne hučí, všetko naokolo vybuchuje a postavy lietajú vzduchom. Willis hrá jeho klasický typ postavy ktorý mu sedí (drsňák znudený životom ktorý je nad vecou a popritom stíha hláškovať), poteší aj charizamtický Christopher Walken, či prostredie opusteného zapdákova, ktoré sa podarilo vykresliť veľmi dobre. Chlapský, drsný western (podobný Peckinpahovej tvorbe), ktorý je však omnoho viac akčný než westernový a asi preto ma tak bavil. 70% ()

Giggs

Dej takmer žiadny, a tiež mi vadil(neviem prečo) ten "rozpravačsky" štyl. Ale inak je to celkom slušna zabava. ()

cab

(Bruce Willis) je v podobnych rolich presvedcivy, i zde se da rict, ze cely projekt tahne sam a bohuzel se mu nedostava pomoci skoro od nikoho. Gangsterske filmy patri do kategorie mych nejoblibenejsich, ale u tohoto musim konstatovat ve vysledku nedomrle dotoceny pribeh muze majici reseni pro vsechny situace a navic se jedna o neoriginalni pocin zalozeny na podkladech starsich a uspesnejsich bratricku. 60% ()

wosho

Co tento film vyzdvihuje z průměru je absolutně podmanivá atmosféra. Bez ní to je zcela tuctová záležitost s krásně odporným samopalníkem Walkenem. Po dlouhé době a bohužel zatím i napsled natočil Walter Hill podařenej kousek. ()

divak84

další z klasik bruce willise, který si tentokrat neoblékl vojenský mundúr ale klobouk, nastartoval herku a vydal se do období prohibice. Colt 1911 sype naboje ve velkém stylu a ještě větším objemu do těl gangsterů. Supr příběh "dvojtého agenta" , který se snaží vytřískat co možná nejvíc peněz aby si pak uvědomil, že semtam je správné udělat dobrou a zároveň nesobeckou věc. ()