V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

Besyn

Velmi kvalitní gangsterka.Drsný Willis,hodně akce,samí drsní a úlísní záporáci a Christopher Walken jako třešnička na velmi chutném dortu. ()

illy.cz

Drsnějšího Willise jsem ještě neviděl. NEjvětší plus tohoto snímku je určitě dobrá atmosféra, skvělé přestřelky a hodně krve. Jóó to byly časy, když se ještě cenzoři do všeho nešťourali a režisér si bez problémů mohl natočit film, který má vysokou přístupnost. Ale na druhou stranu, možná proto tento film tak propadl v kinech, což ale nic nemění na tom, že je prostě skvělý. ()

Jeand´Boa

Řekl bych, že je to neprávem přehlížený film...Willisovi je tato role šita přímo na tělo, o tom nemůže být pochyb...právě on zapadá do představ naprosto neznámého "projíždějícího muže", o němž nikdo ničeho neví a není jasno, odkud na zem spadnul...drsný pan neznámý...nemá co ztratit a pro peníze a vlastní prospěch se v rámci svých zásad dopustí ledasčeho...krásně drsný příběh, který se tvrdých scén nebojí...pocta mizejícímu žánru...výborně doprovázen komentářem hlavní postavy...opravdová vzpomínka na opravdové gangsterky... ()

Torgal

Strašná nuda prekladaná slušnými "over the top" prestrelkami. Ku koncu sa ich koncentrácia zvyšuje a s nimi stúpa aj výsledný dojem, ale vo výsledku to nie je ani na priemer. 5-/10 ()

Stíba

Velice vydařená gangsterka - perfektně zrežírováná a velice dobře zahraná. Ne že by Bruce Willis byl ideální typ pro mafánské filmy (je to spíše typ samostatného lovce), ale tahle gangsterka mu (právě proto) byla jako ušitá na tělo. ()

Darckol

Len mne to pripadá ako film, silne inšpirovaný westernom ,,Pre hrsť dolárov"? 6,0/10 Bruce tam sedel, ale latku až tak razantne pozdvihnúť nedokázal :P ()

Pekisan

Zaber na auto prichadzajuce do "dedinky v udoli" s jednou uliciu, jednym barom uprostred, za to vsak s dvoma gangami. Inak tam je este bordel a autopravovna. A to je vsetko. Ziadny miestny. Nic. By ma zaujmalo, na kom ti mafosi zarabaju looove. Proste Bruce a asi 50 sracov. A este 2 Brucove pistole s kadenciou slavneho samopalu vzor 47 a neobmedzenymi nabojmi. Cheater jeden. Willis obcas zahlaskuje, posadi zensku na bus a niekoho odstreli. Totok tak 3-4 krat za film a nasleduju titulky. Hastalavista. ()

Kingjiri

Bruce Willis si roli pěkně užíval stejně jako já přestřelky, ve kterejch se pro kapku krve nechodilo vůbec daleko. Jen tý gangstersko-westernový stylizaci jsem prostě nepřišel na chuť (oba žánry mě nikdy příliš neoslovovaly). Když se teda zrovna nedělo nic akčního, často jsem se nudil. Třetí hvězda za akci, Willise s Walkenem a drsnější atmosféru. ()

Solly

Ne že by to byl vyloženě pilíř, ale je to slušný scénář s výbornou atmosférou a akčím scénám se taky nedá nic vytknout. Aź mi přijde líto jak je tenhle film opomíjený. ()

Odpadlik

Tvůrci se zřejmě pokusili navázat na úspěch Posledního skauta a obdařili Bruceho jeho typickými úšklebky a výroky. Sice se to úplně nepodařilo, ale pořád je tento film lepší, než např. Hudson Hawk nebo Můj soused zabiják. Námět pochází od Akira Kurosawy a byl zfilmován také např. coby western s Clintem Eastwoodem (Pro hrst dolarů ... nebo tak nějak). Zajímavý je spíš svou atmosférou dusného pouštního mestečka 30.let, za zmínku stojí také hudba v úvodních a závěrečných titulcích. ()

MilesTeg

Tento námět už jede po bůhvíkolikáté v jiném hávu, ale pokaždé je na co koukat. Obdivovaný parchant Bruce mezi odpornými prachanty a oběťmi. "Pro hrst dolarů" jako gangsterka. ()

alienemo

Oproti Leoneho filmu mi to prišlo zbytočne prekombinované a akési zdĺhave a rozťahané. Akcia tam bola, a bola dobrá, ale bolo jej menej ako by sa hodilo. A hlavne ma sklamala hudobná stránka. ()

Armin82

Bruce Willis má jednu obrovskou výhodu. To svoje charisma a vyšpulený rty při každý přestřelce umí tak parádně poddat,že kdyby v podobných snímcích hrál kdokoliv jinej,tak to skončí fiaskem. Zajímavě převyprávěný příběh o jednom borečkovi, kterej si tak dlouho zahrával s ohněm až ho to málem stálo život. Vynikající výkon Bruce, Chrise Walkena a DPK alias Sally z Komanda se mi taky moc líbil. Nějaký extra veledílo to není,ale rozhodně to není nudný --->80% ()

Ceberus

Novější adaptace samurajských Kurosawových Tělesných stráží než Leonova eastwoodovka Pro hrst dolarů. A líbí se mi více - je modernější (tentokrát jako gangsterka), možná i temnější, více cool. Willis tady padne přesně a radost mám samozřejmě i z parádně slizkého Walkena. ()