V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

danny_21

Poněkud strohá pocta starším snímkům ( trochu od Leoneho, trochu od Kurosawy ), ve kterých vládl neporazitelný hrdina a klaďas. Brucik v roli čističe texaského městečka solidní, jeho typický nasraný výraz mu vydrží od začátku do konce, Walken je záporákem jak se patří, přestřelky perfektní. Škoda že ty ostatní postavy by takové prázdné a příběh zbytečně rutinní. Mohl by mi ale někdo vysvětlit, kam se poděl ten 70-ti milionovej rozpočet, že by tam měli své Rathy ? - 65 % ()

Lovec prasat

Bohužel, myslím si, docela nedoceněný film, ve kterém háže Willis jedny ze svých nejlepších kyselotvrďáckých pohledů a který je o něco lépe a chytlavěji podán, než Pro hrst dolarů či Yojimbo. I to prostředí prohibice a gangsterů k tomu sedí, konec konců to tak má asi i nejblíž k původní hard-boiled předloze. Celý článek zde. ()

Acrobat

Ak si ľahnem na prašnú vyprahnutú zem a zavriem oči, môže dosadzovať ľudí. Skupiny, jednotlivcov. A pohrúžiť sa do toho psychicky vypätého okamihu, kde v bare popíjajú všetci, ktorých nemáte radi. A potom vojdete vy a partnerom je posadnutosť. Pradávno vytvoril Hill cudzí námet podľa vlastných predstáv a zaradil tak psychológom krásnu príručku liečenia v podobe ventilácie. Čo už zmôže vytvorenie tajomného strelca, ktorý dotvára fetiš Colt M1911A1 a pretvára myseľ v bohabojného človeka modliaceho sa za záchranu dievčaťa v priam apokalyptickom boji ? chlad to nie je, ale vrú všetky žily a dodávajú mozgu nádhernú porciu zásob pre jeho chúťky a prejavy vonkajšieho zúfalstva. Raz darmo... berie sa ruženec z prachu, mŕtvoly vedľa, nevidíš na jedno oko a ostal si sám. Tu už je nebezpečné aj zvolanie, že na môj oblek, strnisko, pištole pri veste, čakajú už len štyria jazdci. Nadčasové a liečiace terno, so slovami mladej a peknej Vondráčkovej: pýtam sa ťa Pane, či každý z nás nahradiť sa dá ?! ()

Sign

Tak jsem si film pustil na popud některých komentářů u filmu Pro hrst dolarů, že je prý lepší tento, no tak teda ani omylem, Willis nepředvádí nic světoborného, jen je prostě tvrdej jak jinde, film mne ani jednou nijak zvlášť nezaujal, obyčejná akčňárna kde máte nesmrtelného týpka co s dvěma colty vystřílí desítky gangsterů a je to tedy z mého pohledu velmi těžce uvěřitelné, spousta naprosto nelogických scének včetně té finální, to byla katastrofa vedle vygradovaného finále ve filmu Pro hrst dolarů, tam se aspoň stavělo na uvěřitelnosti střelcově schopnosti rychle tasit a zasáhnout, tady jen přišel a všechny vystřílel, nene je to spíše takové slušné béčko. ()

Inozuka

Když o tom tak přemýšlím, tak tohle je asi moje nejoblíbenější verze Kurosawova Tělesného strážce a to včetně originálu. Je to drsné, vtipné a špinavé ... řekl bych, že si film bere kus z té původní japonské adaptace a další podstatný od Sergia Leoneho. Vedro, prach, chlast, padlé děvy, colty M1911, samopaly Thompson, staré fordky a navrch notná porce cynismu. Willis, Walken a Dern naprosto žánrově přesní, hudba doslova zabijácká. Tenhle film valí od začátku do konce, skoro až překvapuje, že má jen něco málo přes sedmdesát procent. "Potřeboval jsem mít čistou hlavu a tak jsem přešel z whisky na pivo." ()

Mitisko

Hodně plytký, nezáživný, neuvěřitelný příběh, bez výrazných postav a celý dej je strašně přitažený za vlasy. Bruce dělá co může, ale kdyby tam není tak je to na jednu * teď přidávám dvě, ale to jenom proto, že Bruceho mám rád a ten jeho tupý ksicht tu jede celých 101 minut... ()

junxi91

Písek, prach, sucho, vedro, dva znepřátelené gangy - Doylův irský gang versus Strozziho italská mafie, a jedno malé městečko, 30. léta a prohibice. Šerif je zkorumpovaný a hraje to na obě strany, obyčejní lidé se bojí. Na tomto bezútěšném místě se objevuje Honza Kovář a není to jen tak nějaký návštěvník. Už při prvním setkání vidí krásnou poloindiánskou holku a je jasné, že není zrovna spokojená, protože je nucena žít s Doylem. Honza předvede své pistolnické schopnosti se rozhodně hrát to na obě strany a přitom vidí, že jedni jsou za osmnáct a druzí bez dvou za dvacet. Stronzimu nedělá problém zmlátit ženskou a uříznout jí ucho. Největším nebezpečím je pro něj Doylův děsivý a zjizvený zabiják Hickey v podání Christophera Walkena, který je nejenže krutý a nekompromisní, ale také velice chytrý. Honza by si měl hlídat, na jakou stranu to zrovna hraje a zda vše narafičil tak, aby na něj nepadlo podezření. Ale tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu...Film mi trochu připomínal Pro hrst dolarů, už jen svým prostředím a snahy využít nepřátelství dvou stran ve svůj prospěch, protože když se dva perou, třetí se směje. ()

Peck

Tyhlety filmy se mi prostě líbí - eastwoodovský Bruce Willis mě nezklamal a hodně se mi líbil i Doyle... Pořád jsem uvažoval, kde jsem ho už viděl a pak mi to došlo - slizoun Sully z Komanda, kterému Arnold lhal ohledně doby jeho úmrtí :-D ()

KdG

Vynikající gangsterka, se skvělou atmosférou, tenhle film mě opravdu bavil od začátku do konce. Brucemu ta role sedla perfektně. ()

Taffey

Film jsem viděl dvakrát a teď, co je nově v DVD půjčovnách, se těším na jeho originální znění. Mimoto miluju dobu těch černých aut, dobu ,mafií, štětek a tasených pistolí. Mám ji radši než western samotný. Navíc mě film oslovil barevným zpracováním. 4 hvězdy. ()

Tiiso

Najdeme zde stejnou zápletku jako ve snímku Leona Pro hrst dolarů. Pouze čas a místo je rozdílné. Role, která byla ušita na míru Willisovi a kterou také s radostí odehrál. Jednoduchý příběh je dozajista zajímavý spíše svým zpracováním. Nese se v odlechčeném duchu a nelze v něm hledat žádnou hlubokou myšlenku. Hill nám předvádí akční střílečky bez přílišné krve a vynikající zaprášenou atmosféru pouštního města třicátých let dvacátého století. nic velkého jsem od snímku neočekával. Ba naopak, věděl jsem do čeho jdu a tak jsem se dočkal sladké odměny. Příběh je úsměvný a rychle jsem si hlavní postavu zamiloval a nebyl žádný problém prožít jeden z jejích životních příběhů. Tento film spolehlivě vyplní dlouhé zimní večery. Ale pozor, raději na počátku snižte úroveň svého domácího kina. Zvuk je totiž vyveden velmi brilantně. ()

stiewe

Willis + zbraně + spousta mrtvejch, a máme tady klasickou střílečku 90.let, jenže co na plat když to všechno funguje jak má. ()

hero_bk

Westerny ani gangsterky nikdy nebyly můj žánr, a tak kdyby v tom nehrál Willis, tak o tuhle gangsterku ve westernovém prostředí ani nezavadil. Abych to shrnul: Problémy dvou gangů musí vyřešit až příchozí Willis aneb jak Willis postřílí sto lidí a sám je přitom zasažen jen jednou... Ale na druhou stranu jsem se docela solidně bavil a aspoň ty dvě hvězdy si to zaslouží. ()

baltik

Jak je tu zmíněné, je to podle známého westernu... Ale jako ať vás tohle neodradí, je to ten drsnej Willis jak ho známe. Ve filmu svoji roli zvládl a není to celkově špatné. 4* dát nemůžu, tak to berte jako lepší 3* ()

departed

Nedoceněná žánrová lahůdka, vizuálně skvostná, sice bez uceleného děje (Willis prostě přijede do města a rozvrátí příměří dvou gangů tím, že bude pracovat pro oba zároveň), ale zato se spoustou vystřílených kulek a s geniálními kamerovými záběry, na kterých si Hill hodně vyhrál. Navíc Willisovo voiceoverování správně ladí k atmosféře filmu. Nenáročná kvalitní zábava. ()

TSZ

Gangsterka s prvky westernu (nebo western s prvky gangsterky?), co se bere tak moc vážně, až je to cool a zábavné. Bruce Willis je zde ve vrcholné formě a jeho drsňácký střelec je přímo lahůdková role. Nevím moc, co jiného k tomuhle napsat, zkrátka notoricky známý film, který je jedním z nejlepších ve Willisově filmografii a neprávem tak trochu opomíjený. ()

Stanix

Klasická krvavá řežba s pseudoNoir atmosférou a stylizací. Nevím o žádném remaku, který by byl tak podařený jako tento, navíc se jedná již o 2.remake Yojimba. Třešničkou na dortu je Walken coby Tommy Gun Shooter Hickey. ()

beso74

Aj remake remaku môže byť zábavný. Cudzinec s príznačným menom John Smith (Bruce Willis), menom a priezviskom, ktoré má snáď každý desiaty muž v Amerike (dnes, ako sa doba vyvíja, snáď aj každá 20. žena) však nie je ani náhodou ovcou zo stáda ako by sa mohlo zdať. Je to vlk v rúchu baránka a skorumpované Jericho plné iných vlkov, sa musí mať na pozore, pretože tam, kde je Smith, nestačia pracovať hrobári ani na 3 smeny. Výborný moderný western, v ktorom sú karty dopredu rozdané a podľa obsadenia je jasné, kto by mal držať v rukách tromfy. Ale proti cháske vedenej démonickým Christopherom Walkenom by to mal ťažké aj božský Chuck. ()