V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

Chema4

Kurosawa a Leone musia v hroboch tancovať čardáš, pretože toto je veľký disrešpekt ich majstrštykov. Postava Bruca Willisa, tu vyzerá absolútne nedotknuteľne, a drsne, žeby aj Terminátor zbledol závisťou. Ten prichádza do bohom zabudnutého mesta, ale ani nevie ako, a už sa ocitne medzi dvoma súperiacimi gangami. Veľkú hlavu si z toho ale nerobí, práve naopak, túto zastávku v zapadákove využije, a pokúsi sa obe skupiny ošklbať o peniaze, a poštvať ich proti sebe. Takto to znie síce veľmi pekne, (čo nám vlastne aj ukázal Leone v "A Fistful of Dollars" že tento príbeh môže mať potenciál) ale Hill, nám príbeh predostrel spôsobom, kde z nebezpečných gangsterských skupín, spravil naivných idiotov, a úplných babrákov, a z Willisa, spravil poloboha, pretože ich sám dokázal všetkých porobiť, a ani sa pri tom nezapotil, dokonca ani pri prestrelkách, ktoré boli navyše chaotické, a neprehľadné, a pri ktorých vyšiel vždy Willis, ako víťaz, a to bez škrabanca, a bez ani jedného prebíjania. Hudba prakticky bez melódie, vytvorená elektrickou gitarou, bola tak príšerná, že mi trhala uši pri každom pokuse o riff. Dámy a páni, a tak vznikol, jeden z úplne najnevydarenejších Hillovych filmov vôbec. ()

Sekel

Zapraseny gangstersky western, s klasickym Willisem, nadprumernym padouchem Walkenem a reziserem ve vyborne forme. Tenhle film stoji za to dokoukat, uz jenom kvuli predzaverecne prestrelce hrdina vs. asi osumnact padouchu provedene v realtimu. ()

cici24

Njedřív jsem nevěděl, jestli je to myšleno zcela vážně a ono je, je to služný návrat ke klasice filmů z třicátých let.... ()

blekekeke

Bruce Willis je pro mne nejlepší a nejdrsnější akční hrdina, kterému lecos odpustím, ale tady si neodpustím, a asi nikomu. V celku to je rychlovka, která nedbá na logiku a v důsledku se z ganster příběhu, stává pouhá střílečka bez polevy. ()

jpacuta

Nejsem tak moc vzdělaný v historii kinematografie, ale poté, co jsem před dvěma měsíci jsem viděl klasiku Pro hrst dolarů od pana Leoneho, jsem od začátku tohohle filmu měl pocit, že tohle už jsem někde viděl. Chlapík přijede do zapomenutý díry někde u hranic, pár týpků si ho začne dobírat a on jim to po pokecu s barmanem vysvětlí střelmo a nechá se najmout druhým gangem v městě. Pak začne hrát na všechny strany a vydělává. A všichni mluví o Hickym, který se má vrátit do města... I když už tu tohle všechno jednou bylo (podle komentářů ostatních dokonce víckrát), je to stejně zábavné jako poprvé. Možná na všem nemusel být ten všudypřítomný oranžový filtr, ale kouká se na to dobře. Výborná akční "westernovka" z dob prohibice se sympatickým drsňákem Willisem v hlavní roli. A se skvělým záporákem Christopherem Walkenem v roli vedlejší. :) ()

JeffScylla

Já mám Williže rád, má takovej nadhled nebo co a myslel jsem si i že si umí filmy vybírat ale... no jo no složenky se holt neptaj. Ono je asi taky težké předem vědět co z toho nakonec bude. Záleží nejen na scénáři a zbytek proběhne po podpisu. takže nesoudím, jen mi to prostě absolutně nic neřeklo. ()

Muf911

Problém tohoto filmu je, že mu nevěřím. Drsňák Bruce vystřílí v klidu celej lokál a ani jeden z pistolníků ho ani neškrábne. Jó, hezky se na to občas kouká, frajírek, co to má všechno na háku a tváří se drsně, všechno ví, všechno zná, je mu jasný, jak se zachová protivník a že když se pak otočí zády, že na něj nikdo nevystřelí. Ale přijde mi to už trochu moc přepálený. Fakt na Divkém západě existovaly takovéhle osady? Fakt se tam takto žilo? Městečko, kde žijí dvě mafiánské bandy, jeden šerif, jeden pohřebák a hospodský, ke kterému nikdo už 2 týdny nepřišel? Proč tam všichni jako zůstávaj? No nic, podívaná na jeden večer a zapomenout. ()

imaginer21

Drsňák Willis toho tentokrát moc neřekne a nechá na plnou hubu mluvit bouchačky. Jako noir slušný, ale poněkud sterilní. ()

blezg

Bruce v roli nájemnýho zabijáka, křiváka, který si upravuje pravidla ve svůj prospěch, a nakonec by se dalo říct, že se v něm probudil charakter a skončil na správný straně. Ikdyž je to celý sporný, dávat do roviny vendetu a charakter. Přednes je poutavý a musím připustit, že jsem si to užíval a těšil se, co ještě bude. Ale nadsazený přestřelky ve stylu Quentina Tarantina a jejich nevěrohodnost jak ze starýho dobrýho Comanda, kdy šestiranej revolver štěkne 48x, minimálně, všichni jsou na cucky a Brucík schytá jednu kulku ze 198 a jede se dál... na to už mám věk, abych se tím nechal unést. A propože jde o prvoplánové béčko bez vyšších hodnot, zábavné ale nic víc, lehký světle šedivý nadprůměr, 70% mi tuna zhruba sedí. ()

Scaevola

Velmi nekompromisní vybíjená a přes zajímavou retro náladu z mého úhlu pohledu poslední akční film s náturou 80. let (až do vzniku Expendables...). ()

Delfador

Bruce Willis a jeho Colty s nekonečnými zásobníky. V tomto filmu byl Colt stejná zbraň jako Thompson, akorát jiný tvar. Příběh sem tam moc nedává smysl, ale bavil jsem se. Řekl bych, že je to podobný styl jako má Tarantino. ()

Carnosaurus

Hodně suchá záležitost s kulervoucím úvodem. Film bez tempa a jiskry, stejně nudný a bezvýchodný jako město, ve kterém se odehrává. Pro někoho handicap, ale opak je pravdou. Hustá atmosféra a rychlá, s mírou dávkovaná akce, to je oč tu běží. Kdo čeká zvraty a dramatické situace, měl by jít o dům dál. Tenhle film je tak drsný jako jeho hlavní hrdina a vleče se jak takovej normální den v opuštěným zapadákově. Chuťovka. ()

Tuty

Pamatuju, jak jsem si to kdysi nahrál ještě na videokazetu jen kvůli jedné akční scéně z TV upoutávky, bohužel, jedna cool scéna film neudělá. ()

Pavlosos

Po Desperadovi přišel Poslední zůstává, krátkou dvouhlavňovku vystřídaly dva Colty, jeden neznámý zabiják Willis a mě imponující atmosféra prohibice, USA a gangsterů. Ačkoli má několik logických chyb, které dávají hlavní postavě navrch, tak je zde Willis Smith na správném místě a i napodruhé vyšla i variace známé Tělesné stráže Akiry Kurosawy. Přestřelky, trochu pískově béžový kamerový filtr a trefnoucí atmosféra. Tohle můžu pořád. ()

Franki69

Málokterý film byste po jednom shlédnutí napodruhé poznali po několika záběrech. Last Man Standing mezi ně ale patří. Jeho vizuál je pedantsky pečlivě stylizovaný do hnědavo-oranžových odstínů prašné pouště kolem městečka Jericho u mexických hranic v bezčasí, kdy se z pistolníků stávali v dobách americké prohibice gangsteři. Pistolník Joe Smith z města na cestě do Mexika zastaví v opuštěném hraničářském městečku, kde o nadvládu nad pašeráckými trasami s levným alkoholem soupeří dva gangy. Do jejich sporů Brucemu s divným sestřihem nejdřív nic není. Když ale náhodně spatří na pár chvil ženu v nesnázích a irčani mu pak kulkami a bejsbolkami vytuní jeho Fordku, vtáhnou ho tím do svých šarvátek a vybíjená s kulkami létajícími z bouchaček všech velikostí, ráží a kadence může začít. No a na konci se z města odstěhuje i hrobník. Tak podařené vybalancování gansterky a westernu aby člověk pohledal. Dávám 75%. ()

Winster

Hergot chlapy...to je stejny jak pro hrst dolaru...nebo ne??? Ty scény s utekem, schovanim, zkouknutí masakru...i ty pohyby.Jo to je! ()