Bývalý vládní agent, nyní vyprahlý zabiják Creasy odešel ze služby a neví, co se sebou.  Souží ho výčitky svědomí, a tak pití Jacka Danielse prokládá četbou bible, až mu starý kamarád a spolubojovník dohodí kšeft ˗ dělat v Mexiku, kde denně unesou desítky dětí, bodyguarda malé holčičce Pitě, dceři bohatých rodičů. Creasy se proti své vůli s blonďatou holčičkou sblíží, pak ale dojde nevyhnutelně k únosu. Pita zmizí, Creasey je těžce raněn, a ještě navíc obviněn, že se na únosu podílel. Sotva se trochu zotaví, vydává se na cestu pomsty. S pomocí novinářky Mariany Garcii se mu podaří proniknout mezi zkorumpované policisty a dostat se až k hlavě gangsterské organizace, tajemnému muži nazývanému Hlas. Odhalí, že únos měl být fingovaný, že si otec holčičky chtěl pomoci k penězům z pojistky a že se celá akce poněkud zvrtla… (TV Nova)

zberatel

Denzelovi takyto druh uloh proste svedci. Chlap ktoremu po vsetkom co prezil uz na nicom nezalezi, ani na vlastnom zivote zmeni svoj pohlad na svet ked sa mu pod kozu dostane mala Dakota ktoru ma za ulohu chranit. Skvele spracovany namet a vynikajuci denzel, no na 5* to nieje, vdaka tonyho rezii ktora je niekedy dost rusiva vdaka jeho kamere a fitrom ci klipovym strihom ktore tak casto a rad poziva a ktore ja moc nemusim. Washington je antihrdina no ajtak ste snim a drzi mu palce ked malu unesu a on sa vydava na drahu pomstitela. Ja najdem tych co to urobili a zabijem kazdeho co stym mal nieco spolocneho... ()

Veseldaa.!

Tohle nejde komentovat, to se musí vidět. Jediné na co upozorním a co mi nesedlo, tak je až moc velké klipařství. Osobně mám radši dlouhé záběry. Ale jinak jsem spokojen. Denzelovy moudra jsou vskutku úžasné. On to hraní má v malíku, není role, na kterou by nesáhl a nedotáhl jí k dokonalosti. A jde mu to o to lépe, když za zády má dalšího velikána, Tonyho Scotta. A finále v překrásné krajině doplněné hudbou od Nine Inch Nails, to byla lahůdka. ()

jda23

Toto nieje klasicka akcna Denzelovina, ale skor pochod zivotom, v ktorom chce jeden clovek splnit ulohu, aby mohol odist na lepsie miesto. Za najlepsich 85 per. a obrovske zanrove opojenie! ()

*JIN

Byla to podívaná. Ovšem nespočetněkrát jsem si opakovala - jako vážně?-. Bylo to chvílemi jaksi moc americké na můj vkus, přehnané až to hraničilo se vším reálným. Když odcházíte z kina, obýváku, od notebooku neměli byste si říkat 'Černý princ na černém koni všechny zachránil, ještě že nežijeme v USA' .. Vždyť přeci nazačátku říkali, že to není superman. Jsem zmatená. Čtvrtá hvězda pro Dakotu. ()

Werde

Na to jakou má film délku, jsem se nepřestal bavit. Ze začátku to vypadalo na standard...,zbloudilej drsňák dostane kšeft a zpřátelí se s malou holčičkou, kterou pak unesou atd..naštěstí se to prohloubilo do větších rozměrů a já sem si mohl plnými doušky vychutnat rozzuřenýho, pomstychtivýho Denzela. ()

upas

"V kostele nám říkali, že máme odpouštět." "Odpustit jim může jen Bůh. Zařídím jim, aby se s ním setkali." ()

Shaleman

možná bych dal i 4*, ale ten střih...tu a tam mi nevadí, ale při každé druhé scéně už mě ruší stejně jako ruší celý film. a navíc jsem měl kvůli tomu pořád pocit, že koukám na televizní film, či nějaký pilot k novému seriálu. Jinak se jedná o celkem solidní a místy zajímavou akční krimi drama záležitost, která i přes pár vydařených momentů však vyšumí z paměti stejně rychle jako se snaží do ni dostat. ()

Ceberus

Výborný akční film s duševní hloubkou, to se jen tak nevidí. Někomu může připadat první půlhodinka seznamování obou hlavních postav poměrně nudná, ale naopak je pro vyznění celého příběhu zásadní. Dakota Fanning předvádí, proč může být považována za jednu z nejlepších dětských hereček současnosti. ()

greigor

Tak teda nic moc. Asi to mělo být něco k zamyšlení, ale scénář u toho dost pokulhával a tím se rozpadá i jakákoli možnost k přemítání. Příběh docela dobrý, když opominu Creasyho/Washingtonovu regenerační schopnost, kdy je po třech zásazích po třech dnech opět schopen chodit. 3,5 * ()

ifes

Film Muž v ohni je silný, dojemný, drsný, svým způsobem reálný snímek o lásce mezi mužem a dívenkou, podbarven nezapomenutelnou hudbou a třesoucí se kamerou. Denzel (Creasy) hraje tak přesvědčivě, své šílenství, chladnost, chuť pít, svou lásku až z toho mrazí. Dakota (Pita) je také úžasná, pravdivá. Konec filmu je pro mne nezapomenutelný!!! ()

Kingjiri

Tony Scott odved jako vždy řemeslně zručnou práci, největší díl práce ale udělal Denzel Washington, kterej se do těhlech rolí fakt hodí. Opomenout však nesmim i většinu herců ve vedlejších rolí, zejména na svuj věk neuvěřitelně schopnou Dakotu Fanning. Největší vadou na kráse je stopáž. Nevim, proč si Tony s bráchou Ridleym potrpěj na stopáže delší než dvě hodiny, občas je to vážně spíš na škodu. Hlavně v první polovině by se dalo leccos ve scénáři vyškrtat. Situaci ale zachraňuje druhá polovina, když se Creasy vydává za cestou po pomstě a volí zajímavý metody výslechů podezřelejch a z některejch si dělá doslova prdel. Největší pochvalu si však zaslouží povedenej konec, kterej z Muže v ohni dělá neobvyklej žánrovej snímek. ()

danny_21

V podstatě se dá říct, že jsem byl vcelku spokojený. Tony přišel se svou další cukavou podívanou, Denzel dobrý jako většinou, malá Dakota ještě lepší, mohlo se víc zapracovat na Greasyho postavě, a,vystřihnout některé scény druhé třetiny filmu. Líbilo se mi, že bodyguard dostal prostor realizovat svoje výhružky, ne jen o nich tlachat - 75 %. ()

Honzeechec

lepší revenge movie než django... bál sem se že už mě žádnej film nevezme, ale dobrý sem zdravej jen hollywood je v píči. až otřu slzy doplnim lepší koment. ()

bono22vox

Denzelovi role sedí, celý film se vlastně jen mstí a mstí a mstí... Brutální, řemeslně zvládnutý thriller o pomstě, který hranice žánru bohužel příliš nerozšiřuje... ()

netWoor

Příběh není nijak novátorský, ale díky Denzelovi to mohl být fajn thriller. Uchopit to někdo "normální", mohl být víc než fajn. Jenže způsob, jakým se Scott chtěl odlišit od průměru (opravdu dementní kamera), ho vrhla pod ten průměr. Přesto dám alespoň tři hvězdy, i když se mi moc nechce. ()

markotter

Nemít Tony Scott Denzela Washingtona, tak jsou některé jeho filmy skoro nekoukatelné - tohle je jeden z nich. Klišé nad klišé, melodramatické scény, neschopní zabijáci vs. superhrdina a k tomu ošklivá (opravdu ošklivá) Dakota Fanning. ()

balcazar

Čo si budeme klamať, Denzel to ako borec, ktorý za sebou necháva mŕtvych a za výbuchmi sa ani neobzrie, jednoducho vie. Trochu mi v tomto prípade vadil kočkopes, ktorý nie je ľahké spraviť za dve hodiny a ktorý v ideálnom prípade prinesie parádny kontrast. To znamená pokojnú rovinu v prvej časti, keď si ochranca-alkoholik tvorí vzťah s dieťaťom, a akčnú v druhej, v ktorej zabíja jedna radosť a (mimochodom) dej sa parádne rozuzlováva. Práve prvá časť mohla byť výraznejšia, prešlo to až príliš rýchlo a nemal som ten pocit, že z toho, čo som videl, sa môže vykľuť situácia, že Creasy kvôli dieťaťu vyzabíja polovicu Mexika. Chcelo to pohrať sa so vzťahom a priniesť ešte výraznejšie momenty (hoci trénovanie plávania bolo skvelé). ()

gemi

Skvělý thriller, který má díky delší stopáži čas hluboce vykreslit charaktery. Při tom vykreslování ale nenudí. Jak mi to mohlo patnáct let unikat?! ()

Hellknight12

Včera pozreté po dlhej dobe. Knihu bohužiaľ nepoznám. Skvelý thriler, ktorý sa dá rozdeliť na dve časti. Prvá časť sa venuje hlavným postavám. Čo je len dobre. Vďaka nej sa skvele vybudujú charaktery postáv. Zoznámime sa s Creasym a s rodinou, v ktorej pracuje. Tiež je tu pekne ukazani progres prístupu Creasyho k Pite. Najprv je odrovnaný a snaží sa hlavne dobre robiť svoju prácu. Ako povedal vo filme on nie je hračka a platia ho za stráženie a nie za nového kamaráta. Táto veta pekne vystihuje začiatok prístupu k Pite. Počas práce sa ale zmení. Začne ju cvičiť na plávanie a tiež jej pomáha s učením. Takže sa jeho prístup zmení a začne sa s ňou kamarátiť. Druhá časť je akčná a ide na plno. Začína už pri tom ako čaká na Pitu počas hodiny klavíra. Creasyho postrelia a Pitu unesú. Po pár dňoch v nemocnici sa Creasy dozvie, že Pita je mŕtva a tak začína jeho pomsta. Pamätám si doteraz ako ma prekvapilo, keď zistil kto za tým stojí. Bol som snáď rovnako prekvapený ako hlavné postavy. Koniec je zvláštny, pretože na jednej strane je to dobrý koniec a na druhej zlý. Nemám rád, takéto konce pri ktorých sa sám neviem rozhodnúť ako ho brať. Každopádne je to len moja vec a koniec sa mi páči. Je tu tiež veľmi dobrý výber hercov. D. Washington, D. Fanning, Ch. Walken, ktorý tu hraje Creasyho kamaráta. Všetci hrajú najlepšie ako len vedia a je to aj vidno. Za mňa najlepší výkon aký som mohol vidieť u D. Washingtona. Hudba pekne pridáva na pochmúrnej atmosfére. Jeden z najlepšie zvolených soundtrackou aký som kedy mohol v dráme počuť. Taktiež tu nechýba humor. Je tu ale iba skromne a na správnych miestach. Hlavne v prvej polovici. Kamera je tiež veľmi dobrá. Je tu pár spomalený záberov, ktoré svoj význam ak pozeráte naplno a nie len na jedno oko. Jediné mínus čo tu vidím je dĺžka, ktorá je 146 min. Mohla byť dlhšia. Je tu pár časti, kde je vidno, že niečo chýba. Film môžem odporučiť každému,, kto má rád akciu a hlavne skvelé spracovanie relatívne jednoduchého príbehu. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční