Tvůrci oživili jednu z největších seriálových legend a nad kromě Sukie se do toho vrátili všichni za což je palec nahoru. Škoda jen, že nevymysleli něco originálního a věnují se pořád tomu samému. Stejnému problému, kterému čelila Lorelai teď má čelit Rori, to je mi ale náhoda. Bylo hezké si zavzpomínat na staré časy, ale byla by škoda to znovu oživit.(2.2.2020)

Stejně praštěné kecy a voda na Rory se dovařila.. aneb jak svět může vypadat, když jste rozmazlený fracek a vše vám padá do hrsti a pak najednou máte o něčem rozhodnout sami a poserete všechno, co je možné, protože se prostě na nohy dokázat postavit nedokážete... Ano, tak nějak jsem jí přála aby dopadla.. a stalo se tak.. asi by mne i naštvalo, kdyby její svět byl nadále růžový a kytičkový, protože tak to přeci v reálném světě vůbec nefunguje. Z mého pohledu jen scénáristé spadli na zem a nechali mladou slečnu se v tom řádně vykoupat. Celou sérii hodnotím velmi pozitivně, ať už kvůli zemřelému dědečkovi nebo reálnému nádechu životních situací.. Předešlý seriál jsem měla ráda jako nadsázku a brala jsem ho.. nicméně tím, že se rozhodli v tomto pokračovat, jsem ráda, že zvolili realističtější styl, kde i Lorelai má silu oponovat své ufňukané dceři a Mrs Gilmore je vlastně taky člověk a ne jen zákeřná zlá bestie. Děkuji za to.(29.12.2016)

Návrat Gilmorek měl být jednou z největších událostí seriálového podzimu, jenže obrovská očekávání tomu tak trochu zlomila vaz a výsledkem je rozpačité zklamání. Ač bylo pěkné po letech se vrátit do oblíbeného maloměsta a podívat se, kam se posunuli životy hlavních hrdinů, tak to prostě nedostálo očekávání. Našlo se spoustu zbytečných a dlouhých scén (příklad za všechny je letní muzikál) a celkově to nezanechalo ten dojem, který si fanoušci po letech přáli a ani poslední čtyři slova to nijak nezachránili...(9.12.2016)

Je to objektivně na 5*? Určitě ne. Ale jsou to Gilmorky. Nejslabší je určitě léto, ten neskutečně dlouhý muzikál byl naprosto šílený, ale přesně se mi do Stars Hollow hodil. Ač se mi určitý vývoj moc nelíbil, brala jsem to tak, že to tak tvůrci prostě chtěli. Některé postavy naprosto zbytečné, oproti většině mě třeba Paris dost rozčilovala, naopak Emily naprosto skvělá. Závěrečná čtyři slova jsem asi čekala i nečekala, přesto jsem z toho tak nějak... konsternovaná, to je to správné slovo. I přes nedostatky to byl moc milý návrat do mého nejoblíbenějšího seriálového městečka a asi ani nevím, zda bych ještě další díly uvítala. Necháme se překvapit :)(6.12.2016)

Po letech čekání a těšení jsem upřímně řečeno trošku zklamaná. A za to může především Rory a její dějová linka a chování ve všech čtyřech dílech, neuvěřitelně dlouhý a naprosto zbytečný muzikál, nedostatek času na obrazovce pro mé oblíbené postavy, příliš mnoho času na obrazovce pro Logana a jeho kamarády (proč dostali víc prostoru než Lane?), rozvod Paris a Doyla, no a taky ten úplný závěr. Nevím, jestli chtěli udělat paralelu k Lorelaině situaci nebo proč se rozhodli udělat tohle, ale fakt se mi to nelíbilo. Čekala jsem nějaké uzavření po té hrozné sedmé řadě, ale nakonec mě závěr té hrozné sedmé řady asi uspokojil o něco víc. Na druhou stranu bylo fajn vidět všechny znovu a některé poprvé (PAN KIM!!!), vyvolalo to pořádnou nostalgii. Emily je pořád stejně dokonalá, a navíc teď používa slovo bullshit, takže je vlastně ještě dokonalejší, Lorelai se trošku za ty roky změnila, ale díky bohu jen po fyzické stránce, a Luke je pořád Luke, bručoun se srdcem ze zlata. Jen ten Richard mi tam chyběl :((27.11.2016)

• - Představitelka Gipsy Rose Abdoo si střihla dvojroli, když hrála i služebnou Emily Gilmorové (Kelly Bishop). (Céčko)

• - Ve scéně, kdy odpovídá Rory (Alexis Bledel) v originálním znění na dotaz Christophera (David Sutcliffe), jak se má, slovy "Five by five". Odkazuje tím na seriál Buffy, přemožitelka upírů (od r. 1997), kde byla tato slova často používána jednou z vedlejších postav - Faith Lehane (Eliza Dushku). (HajinkaX)

• - Tvůrkyně seriálu Amy Sherman-Palladino se po šesté sérii nedohodla s televizí CW a spolu se svým manželem se nepodíleli na tvorbě sedmé série seriálu Gilmorova děvčata (od r. 2000) a ani ji neviděli. Část děje v Gilmore Girls: A Year in the Life se tak původně měla odehrát už v sedmé sezóně (tedy o 9 let dřív) a to je i důvod toho, proč se spousta postav prakticky nijak neposunula. (Céčko)