Dirk Gently's Holistic Detective Agency

• Velká Británie Dirk Gently's Holistic Detective Agency
USA / Velká Británie, (2016–2017), 12 h 49 min (Minutáž: 41–53 min)

Předloha:

Douglas Adams (kniha)

Elijah Wood, Samuel Barnett, Christian Bako, Neil Brown Jr., Aaron Douglas, Fiona Dourif, Michael Eklund, Mpho Koaho, Hannah Marks, Dustin Milligan (více)

Série(2) / Epizody(18)

Todd Brotzman (Elijah Wood) vede bezduchý život – dalo se by se říci, že prakticky nikterak odlišný od života kohokoli jiného. Vše se však změní, když se kolem něj začnou dít podivuhodné věci, jejichž pomyslnou třešničkou jsou vraždy. A co víc by si mohl Todd (jemuž se v poslední době příliš nedaří) přát, než být přímo podezřelým? Aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje výstřední holistický detektiv Dirk Gently (Samuel Barnett), který, jak se zdá, je nejspíše jedinou nadějí Todda Brotzmana v tomto komicky bláznivém seriálu na motivy knih Douglase Adamse. Nadějí, jaká mu kompletně obrátí život naruby a postaví ho do nových (šíleně vedených) kolejí vedoucích k ještě ujetějším dobrodružstvím. (P. J. D.)

IZFNP

Seriálové zjavenímie. Tak šialený, uletený, návykový, bizarne milý a milo bizarný seriál aby divák pohľadal. Prvá séria bola prekvapivá, takže jej divák odpustil i občasné zaváhania. Potom však prišla druhá séria a ustrelila dekel. Tam, kde mala prvá sezóna ešte rezervy, tam druhá šliape na plyn. Druhá a bohužiaľ i posledná štaca tohto netflixovského počinu je neskutočne originálnym a šialeným úletom, ktorý je tak presný technicky, ako je famózne kreatívny a nebojácny. Seriál by mal vyskúšať každý seriálový fanúšik, ktorý vie, že ho len tak nejaká šialenost nevydesí. Perfektné, moc perfektné. ()

Evee04

To je naprosto šialené čo som videl.Tažko najdem seriál ku ktorému by som to prirovnal lebo tu ich je dost.Tak prepracované s mýšlienkou cestovania v čase,prenášania duší,Sherlock,teoriou vesmíru,holistický agenti,Wild dogs..atd už sa nemožem dočkat druhej série.A Elijah Wood to zahral bravúrne......1.Séria 100% ()

Eseter

Dirk je místy velmi slabý seriál, jenže má spoustu dobrých momentů a velmi sympatické postavy, které je snadné si oblíbit. Hlavní zápletka není moc zajímavá a není vůbec podána chytře a přirozeně a spousta věcí tu vyznívá dost nuceně. Smutné jsou taky některé pokusy o humor, někdy to vyjde, ale spoustukrát ne. Postava Dirka až hodně připomíná Doctora (Who) anebo Sherlocka (BBC). Ale. Ano, je tu spousta ale. Naprosto úžasné postavy – aj ten neoriginální Dirk. Bart a Kena si nejde nezamilovat, stejně jako dvojici Rigginse a Friedkina, Rowdy 3, Farah Black... Téměř každý hrdina má něco do sebe, a ten hlavní, Todd, ač se zdá ze začátku jako nudný klaďas, má ve skutečnosti hloubku a zajímavou, kontroverzní minulost. Soundtrack je skvělý a přidává scénám tam, kde to děj a postavy úplně nedokážou. Dirk Gently se snaží až moc, většinou mu to nevychází, ale stejně si ho nakonec zamilujete. Pravděpodobně. Edit: Druhá řada si mě naprosto získala. --Možná při druhém zhlédnutí bych se na první řadu dívala už jinak. V každém ohledu velmi povedené díly. ()

Zelo

Jsem po pátý epizodě, naprosto netušim o co jde, ale strašně si to užívám - Pane jo, ale Douglas Adams asi nenapsal nic špatnýho takže... ()

Blerontin

Zpočátku mi to přišlo jako totální chaos a Gently jako zbytečně otravný blb, který se tomu Adamsovu podobá jen jménem, nicméně ostatní postavy mi připadaly zajímavé a ten úvodní chaos začal dávat taky smysl, nakonec se mi seriál dost líbil, ikdyž tvrdím, že Gently by opravdu nemusel být tak moc otravný debil a fungovalo by to mnohem lépe (viz.anglická verze), naštěstí seriál nestojí na něm, ale spíše na všech postavách okolo něj a ty se povedly. ()

dragon'88

Prva seria celkom ok, taky vir absurdit/humoru. Ale potom to uz nebolo ono, motiv druhej serie ma nebavil, prve dve casti som rozmyslal ci to dopozeram a cele to bolo take vazne. Takto to dalej nepojde. ()

trici

Nejlepší překvapení tohoto covidoveho roku roku. První sezóna skvělá, ale druhá ji naprosto převýšila a posunula tento seriál do nebeských výšin. Strašně mě baví tyhle ty mixy žánrů, pokud je to od jádra k obalu pečlivě promyšlené a scenáristický skvostně zpracované. Tohle byla pecka, mix britského humoru s detektivkou, cestování časem a pohádkou podtržené skvělými hereckými výkony. Kéž by byla další série.. ()

Bbulli042

Škoda, že seriál nepokračoval. Bol fakt geniálny a bizarný, plný britsého humoru. Adamsovy by sa páčil. Všetky tri knihy sú super... Teda až na tú tretiu. Škoda, že Lososa nestihol.. ()

rostsoft

Je to totální šílenost, ale zase na druhou stranu jsem se neskutečně bavil. Takže určitě doporučuji, je to skvělá zábava a skvělé odreagování od běžné reality. Tady totiž nemusíte přemýšlet, zda je to možné anebo ne. Prostě není. A tak to je. A taky to i správně ()