Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Slasher

Tenhle článek mě přiměl podívat znovu na zelenýho skřetího zlouna a co viděl já byla slušná sranda hlavně díky typickýmu přehrávajícímu a nezřízenýmu Carreymu (nehorázně mě tu baví), pěkně udělaný malebný horský městečko (a smradlavý doupě), kontrast s Kdovíky, masky, sem tam i sympaticky nedětský humor a nakonec i ta střelená veršovanost. Být to pro mě nostalgická knížka a být naivní anti-konzumní hňup, možná se taky urazím a zapšknu, ale pro mě se GRINCH povedl. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já jsem doma všude, kde prach a špína bude." Jsem tak trochu samotář, nemám v lásce vánoce a dokonce mám zelenou barvu pleti a přesto si s Grinchem moc nerozumím. Sice mu nemohu upřít snahu pobavit mě, ale nějak mu to nevyšlo. Patrně vysílal na jiné frekvenci, než byl nastavený můj přijímač, ale to se ukecaným obludám občas stává. ()

Skejpr

Vizuálně přestřelený a přestylizovaný hnus, který je všechno možné, jen ne zábavnou vánoční taškařicí a už tuplem ne pro děti.. Hvězdičku za hezké triky. ()

BadoXXII

Má to vydarené masky a občas je pekný aj vizuál. Často je to však neskutočne uškriekané, vizuálne preštylizované, nudné a nezaujímavé. ()

Shit

Čim častejc tenhle film vidim tim se mi víc libí, samozřejmě to neni žádná bomba, ale zábavnost se tomu teda ubrat nedá. A i když je Jim Carrey pekelně namaskovanej, tak i přesto se dá podle grimas docela lehce poznat a ty jeho pohybový kreace jsou taky nezaměnitelný. Jediný co mě tak trošku překvapilo je fakt, že tohle režíroval Ron Howard, kterej je spíš na drama, ale i tuhle komedii si myslim zvládnul docela dobře ()

Hal_Moore

Grinch je one man show Jima Carreyho. Ze všech jeho filmů (krom Masky) se zde vyřádil nejvíce a vydává ze svého komediálního umění to nejlepší (zejména z toho hlasového). Mlaďoučká Taylor Momsen je sice roztomiloučká, ale mnohem více se mi pochopitelně líbila v Gossip Girl :) Grinch se může pochlubit bezchybnými maskami, s příběhem to už je na štíru. Velice jednoduchá zápletka, falešná Burtonovská atmosféra a pouze jedna zajímavá postava. Více než průměrné hodnocení z filmu nevyšťourám. Kdyby alespoň Kdovíkové nevypadali tak divně, chvílemi dokonce divněji než samotný Grinch. Jestli tohle byl autorův záměr, tak jej nechápu. Škoda, Grinch měl navíc. ()

Hitman_47

Naprosto parádní vánoční "pohádka" ;o) Grinch je sympaťák "jako svině" (doslova) a taky parádní hláškař. Vizuální stránka filmu je více než parádní a řekl bych, že vizuální efekty ještě DLOUHO nebudou překonány (Van Helsing by se měl stydět...a to bez prdele). ()

NinadeL

Dlouho jsem nad Grinchem váhala. Pohádky Dr. Seusse česky začaly vycházet až v posledních letech, takže tehdy šlo jen o další setkání Jimem Carreyem. A v roce 2000 měl už tento nekorunovaný král videopůjčoven za sebou všechny ty hity, které jsme milovali: Ace Venturu (oba díly), Masku, třetího Batmana, Lháře, lháře... a pomalu začal vyhlížet něco serióznějšího, což mu přineslo setkání s Milošem Formanem nebo Michelem Gondrym. Dneska bych řekla, že moderní rýmované pohádky Dr. Seusse hraný film nepotřebují (titul How the Grinch Stole Christmas vyšel poprvé v roce 1957), animovaný je pro ně naprosto ideální. Nicméně tady tu rutinní komickou Carreyho stylizaci dotahuje roztomilá Taylor Momsen a sexy Christine Baranski. Uvidíme, jestli si příští vánoce opět vzpomenu. P. S. Nechat nadabovat vypravěče Zdeňkem Svěrákem byl slušný přešlap. ()

Spiker01

Do doby před prvním animákem od Illumination jediná verze Grinche, kterou jsem párkrát v životě viděl (protože tu starou verzi velebí jen v US), tak nějak mě bavila, ale nestal se z toho pro mě zásadní vánoční film. Tyto Vánoce jsem viděl po dlouhé době a i přes komické masky se to stále dá a zabaví to i děti, což se cení nejvíce. ()

sud

No jo, jsou Vánoce, člověk je na měkko, tak vezme na milost i tuhle blbinu. Český dabing v čele s Borisem Rösnerem a vypravěčem Zdeňkem Svěrákem film povyšuje o třídu výš (vlastně jsem na to koukal kvůli tomu). Docela se mi to líbilo, ale jednou stačí. 50%. ()

Jezinka.Jezinka

Zelený Grinch je psychopat, co nikoho nemá rád, Molotovův koktejl míchá, chce aspoň pár vteřin ticha, Cindy s rypákem prasečím je vskutku štěstím největším. Kdovíci jsou divná cháska - sem pasuje slovo láska ..... Co si budeme lhát do kapsy. Je to divný film a pevně doufám, že se to u nás klasikou nestane, že to maximálně občas uvidíme jako exotickou podivnost. ()

Don Jebal

Rozpočet: 123 000 000 $ Otvárací Víkend: 55 082 330 $ (v 3 127 Kinách) Tržby USA: 260 044 825 $ Tržby Celosvetovo: 345 141 403 $ ()

MM_Ramone

"Grinch" nemá rád Vianoce a ja zasa nemám rád Grincha. Chlpatý, zelený, škaredý, mrzutý tvor, čo žije sám vo svojej jaskyni vysoko nad osadou akýchsi podivných Kdovíkov, mi vôbec neprirástol ku srdcu, aj keď sa pravidelne objavuje počas vianočných sviatkov na televíznych obrazovkách. Je to otravné. Do istej miery aj dosť nudné. Nepomohol tomu ani Jim Carrey, ktorý svojským, originálnym spôsobom stvárnil titulnú postavu. Priznám sa, že sa mi páčia americké gýčové vianočné filmy, ale tento grinchovský titul z roku 2000 na mňa akosi nefunguje. Toto som skonštatoval niekedy v roku 2010. Bol som prísny, bol som cynický, bol som ako ten Grinch. Teraz som sa však už akosi skľudnil, možno že dospel, a keď som si tento Howardov film pozrel pri vianočnom stromčeku a s mojou milou po boku, tak som to dokázal vnímať z úplne iného uhla pohľadu. **** ()

ripo

Tak toto, vážení, v žiadnom prípade !!! Takúto hlúposť som nevidel , ani nepamätám ! Tie triky, ako keby sa robili v roku 1955 a o čo tu vlastne šlo .... ???? ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)