Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

pornogrind

Vánoční klasika. Většinou mám rád filmy v originálním znění, ale tento je výjimka. Český dabing tomuto snímku dává novej rozměr. Velkej podíl na tom má vypravěč filmu (Z. Svěrák). ()

Vančura

Kdyby záleželo na mně, klidně bych ten film celý život ignoroval, a nijak jsem netoužil ho vidět. Když jsem byl ale nucen ho vidět, jen jsem se ujistil, že jsem doteď o nic nepřicházel - občas jsem se tam uchechtnul, ale jinak mi to veskrze přišlo strašně nudné, a především mě tam nesnesitlelně iritovaly masky postav (resp. jejich ohavný vzhled) a jejich podivný svět a jazyk plný bizarních neologismů - tyhle od reality odtržené fantasmagorie odjakživa nesnáším a nechápu jejich smysl. ()

k212

Kdovíci a zelňák brčálný Grinch mě docela pobavil, ač zas až tak moc vtipný není. Po vizuální stránce je film dost přeplácaný a působí krásně kýčovitě. Nicméně zaběhané Carreyho škleby se sem vlastně hodí. ()

Webb

Nenáročná Fantasy pro malé děti, kde v českém dabingu sice potěší hlas vypravěče Zdeňka Svěráka, zvuková kulisa ale bohužel moc ne. Zvuková stopa dabingové nahrávky se tu naprosto mlátí. Pro mě se bohužel stal Grinch hodně špatným vtipem a poprvé jsem viděl Rona Howarda se seknout o pořádný kus vedle. ()

Anderton

Nie, Grinch rozhodne nie je priemerný film, dokonca nie je ani detský film, ani rodinný film. Je to film, ktorý akoby nakrútili v sovietskej televízii v sedemdesiatych rokoch po fľaši vodky (každý člen štábu) a okolo náhodou išiel Jodorowski a priniesol lysohlávky. Tie si najviac dala ústredná filmová hviezda a ostatní mu povedali, nech si robí pred kamerou čo chce. Grinch je skôr o tom, že muž v strednom veku by mal mať pravidelný sex a len tak mimochodom sa spomenie, že Vianoce nie sú o darčekoch, ale o tom, že máme byť spolu. S čím vlastne súvisí aj ten sex. Len ma to vizuálne (ale pozor, ono je to celé detailne premyslené) vôbec nenadchlo a je to dané predovšetkým východzou látkou, za to Howard príliš nemôže. ()

Sašenka165

Praštěná pohádka s happyendem (kupodivu). Co chtít víc? Carrey je k nepoznání a sype se z něj jedna hláška za druhou. Prostě parádní film pro (odrostlejší) děti. ()

swamp

Rozhodně to není pohádka pro české děti. Vlastně ani nevím, zda to je pohádka.. Každopádně to je místy neskutečně stupidní a nudné - a místy trefné a neotravně poučné. Co se hodnocení týče - musím zvolit střední cestu. Palec nahoru za výborné masky a Jima Carreyho, který si roli očividně užíval. ()

Ant

Guilty pleasure jak má být. Tohle je pro mě geniální film a nejlepší role Jima Carreyho. Grinch je zkrátka vánoční jistota. ()

Campbell

Já Grinche nějak kolem roku 2001 sjížděl celkem často líbilo se mi to. Dnes mě to toliko neuchvátilo ale i tak to šlo. Carrey je takovej hnusák:-) Bohužel se tu dostalo pár naprosto trapných a tragických gagů, a hudba mě už od začátku štvala, ale píjemná podívaná to určitě je. ()

Slartibarkfast

Nemůžu si pomoct, ale pro mně je to jeden z mála amerických filmů s takovou tématikou, na který koukám (nejen) o Vánocích velmi rád. Zábavně pojatý příběh o tom, jak se jeden odtrhne od společnosti a chce zničit jejich společný sen. Gumový Jim Carrey se pro takové role nejspíš narodil. Nemohu jinak než dát tomuto filmu 80% ()

klerik

Po Vianociach to musím opraviť na 4*. Krásna a výpravná fantasy nie len pre deti. Carreyho chrakteristické pohyby neschová ani kožuch a hlášky o uchylákoch a rasistoch ma dostali... ()

SeBig

Další srdeční záležitost s Jimem Carreyem. Vynikající vtipná pohádka u které se válím smíchy ještě ted. Tentkrát jsem byl malý a hrozně jsem to chtěl vidět a dostal jsem to pod stromeček na VHS ješte do dneška to mám starou ohranou kazetu. Pouštěl jsem si to skoro každý večer před spaním. ,,Já jsem doma všudé, kde smrad a špína budé" Říkejte a pište si co chcete podle mě jedna z nejlepších vánočních pohádek. ,,Co chcete? Vlastně Grinch!! O nééé" ()

LaciLC

Skutočne zaujímavá je na tomto filme akurát len tá vizuálna stránka. Inak by som za zaujímavosť mohol považovať všetko, aj ten humor, ktorý išiel absolútne mimo mňa a ani raz som sa nezasmial. Musím ešte napísať, že som sa pri pozeraní filmu cítil veľmi zle a dokonca na mňa išla menšia depresia:) Čo by sa pri vianočných filmoch asi nemalo stávať. Ale právo hodnotiť tento film nemám, lebo som ho asi niekedy v druhej polovici vypol. Hodnotím tú prvú. ()

marhoul

Mám Grinche ráda, s odstupem let mě baví více, než při prvním shlédnutí. Potomstvo si ho pouští vcelku často a ještě se nestalo, že by mi lezl na nervy. Toť je asi ta nejlepší známka. :) ()

Stanislaus

Grinch je jeden z klasických vánočních filmů, který má v USA, odkud tvůrce Dr. Seuss pocházel, bezpochyby kultovní status. Snímek o zeleném, chlupatém bručounovi, který nakonec nebyl tak zlý a podlý, jak se člověk původně domníval, stojí - ale i padá - na excentrickém výkonu Jima Carreyho. Jeho ztvárnění Grinche bylo vskutku nepřehlédnutelné a je jen škoda, že chvílemi byl už příliš teatrální, ba dokonce až otravný - "sólové" scény z jeskyně však neměly chybu. Ponaučení o tom, že není radno soudit knihu podle obalu, a že Vánoce nejsou materiálním, nýbrž duchovním svátkem, jsou nadčasová a vždy maličko zahřejí u srdíčka (a zvětší ho o pár čísel). V neposlední řadě chválím líbivou, byť chvílemi už možná moc vyumělkovanou výpravu. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)