I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

lusa

Vyslovene tragédia to nebola, naopak, odsýpalo to slušne. Ale celkom to stratilo charizmu jednotky, vlastne celá nadväznosť je uvarená z vody a dejovo by to pokojne mohol byť úplne samostatný film, ktorý stavia od nuly. A možno by mu to aj prospelo.. Lepšie 2* ()

XXXXXXXX odpad!

92 minut kokotství, nelogičnosti a demence, které se teda pořádně vlekly. Film na mě působil dojmem, že někdo zkusmo vyrobil 3 30minutové kraťasy a potom je násilím a horkou jehlou sešil dohromady a ke všemu přidal neskutečně škaredou hlavní hrdinku, které si očividně starosti o vlastní příčetnost, dělat nemusí. A když se konečně po 88minutách přestane přetvařovat , a propustí uzdu tomu bordelu, co má v hlavě, no alespoň divák konečně zjistí, že ta kráva je asi doopravdy šílená. Další ostudný konec, kdysi originální a vůbec ne špatné, série... ()

Pitryx

Nejukecanější, nejpitomější, nejnudnější ze všech filmů v sérii. Jen těžko se hledá nějaké to plus, a pokud se najde, tak si jej podle mého soudu zasloužili trikaři. Ale jinak byl tento film naprosto zbytečný počin, který se snažil jen něco vytřískat ze slávy předchozích. ()

Hedy odpad!

Dámy a pánové představuji vám film Manifest feminizmu. Všichni muži jsou po sexu bažící prasata znásilňujíc cokoliv co jen z kraje připomíná ženu. Samozřejmě se při tom řídí anglickým pořekadlem: If her age is on the clock. Then she´s ready for a cock. Celý film se mrcasí od nevidím do nevidím mezi scénkami kdy si hlavní piča neustále stěžuje na to jak právní systém nefunguje. Chápu kdyby tam dali jen jednu zmínku nebo nějak tak. Jenže pičus za kamerou se rozhodl natočit o tom zkurvený dokument. Aby ovšem dokument toho mongoloida nebyl tak nudný dal tam scénu kastrace a důkladnou kolonoskopii lešeňovou trubkou. Jinak se film snaží tak moc udělat z hlavní "hrdinky" oběť, že divák akorát doufá kdy někdo využije svojí pěst aby té kurvě prozkoumal poloměr pružnosti jejího análního otvoru. V prvním filmu jsme hrdince drželi palce protože si užila standardní vesnický gangbang uprostřed lesa. Nyní je z ní nesympatická sociopatka s touhou zabíjet vše co má mezi nohama koule a péro. Samozřejmě to by ale vypadalo zle. Tak nám teda film servíruje dystopii ve kterém by měli být muži drženi v podmínkách jako za vlády strejdy Ady Hitlera. A ven by se pouštěli jen když by měli oplodnit čistou ženu moderní společnosti. Proto doufám, že vyjde víc filmů jako Jack staví dům. Ve kterých bude muž absolvovat veškeré bestiálnosti které ho napadnou na všem co má kozy na hrudi. Ježiš počkat to by ale bylo moc zlé. Když bude film se ženou jako zabíjí muže je to perfektně zpracovaný film o pomstě. Když se ale takový film natočí s mužem je to jen nechutná ukázka tvůrcovo nenaplněných masturbačních fantazií. Myslel jsem že to bude alespoň na jednu hvězdičku ale tohle putuje přímo do kanálu spolu s mým průjmem. ()

Mamlas

Hysterická cholerická baba s hlavou plnou traumat a vzteku likviduje lidi, kteří asi spáchali zločin. Začátek filmu je velmi pomalý a nudný, ale později se to docela brutálně rozjede. Dívatelná jednohubka. ()

hrumsrt

Skoro mě až děsí, jaká kultovka první Plivu na váš hrob je.. Koncept beru, ten mě baví, ale úvodní explicitnost a brutalita sexuálních scén je na mě moc, v žádném případě si v tom nelibuji. Ale třetí díl je jiný a po děsivě lowcostové dvojce se vrací původní postava Jennifer, která si na svém traumatu rozhodla vybudovat kariéru.. Leč ji za to asi nikdo neocení, tak Jennifer je tajemnou bojovnicí za spravedlnost a trhá nestydatým chlápkům.. no ani nemusím dopovídat.. Je to jinačí než si to pamatujeme a pro tohle jsem si nepřišel, ale o to radši jsem, že dostávám nejméně traumatizující, nejakčnější a nejfilmovější díl v rámci zremakeované značky. Nechybělo by moc a někdo by z ní udělal superhrdinku. Oceňuji skoro až zoufalou snahu moralizovat její činy a hledat v nich ospravedlnění, ač si jejich původci zaslouží třeba i křeslo, naše prodloužená ruka "zákona" by měla jít hned po nich.. Je to někdy možná až vtipně líbivý a rozhodně nemáte ani jednou ten zadostiučiňující pocit, který v sérii na konci vždy přišel. Asi i proto, jak recyklační to i uvnitř sebe sama je.. Ovšem ISOYG:3 je první díl, jenž se mi od-nelíbil.. Jen ať pak Sarah Butler zase nebrečí, že z toho má trauma, do tohohle už leze úplně dobrovolně.. Proč to lidi sledují vím a chápu, zvrácenost<zvědavost. 60% ()

kacir

Ja neviem prečo až odpad.. Sú tu oveľa väčšie pípoviny, ktoré sú hodnotené lepšie. Jediné s čím súhlasím je, že to bola najslabšia časť, no Revengka je šťava a celé ma to dosť bavilo. Len ten koniec... ()

Facerr

Nejslabší ze všech tří dílů. Cením si snahy tvůrců, posunout tuhle, vlastně už kultovní, žánrovku na nový level "civilního" světa, ale celý sérii to dost ubralo koule ( a to nemyslím ty, který si Angela sama vzala). Nejsou tady tak vyprofilovaný záporáci, nekoná se žádná divočina, jen vyšinutá a krvavých spermií chtivá "bitch". Trojka je v podstatě dojezd dvojky s výraznou hlavní hrdinkou a jejíma psycho-iluzema. Na druhou stranu úplně jsem se u toho, i přes delší rozjezd, nenudil. ()

elanista1

Príliš ukecané a filozofické, snažiace sa poučovať a moralizovať. Ozajstného "mäsa" tu nie je až tak veľa, ale stojí za to. Tretie pokračovanie upustilo od tradičnej šablóny, a ani to veľmi neprekáža. Stále dostatočne brutálne a zábavné. ()

maniacxl

Bohužel nejslabší díl,celý takový zmatený.Vadily mi dlouhý pasáže kecání o hovně,strašně málo akce,děj jednoduchej,vlastně o ničem.Nechápu,co měl znamenat druhej díl,když tady byly věci,co se staly hned po jedničce.Moc jsem scénář nepobral.Je to škoda,protože jinak scény,když se holka "mstila"nebyly udělaný úplně blbě.A čtverka bude asi úplnej výplod tvůrců.45%. ()

J.Mayen

Jo, uz jednicka remaku byla slaba, i kdyz napady na odvedu celkem libovy, tohle jsem ale opravdu necekal, dvojku jsem z buhvi jakyho duvodu vynechal,ale rozdhodne se do ni hnat nebudu. ()

wowylgu313

Věřím že hodnocení a recenze které zde jsou psané v negativním podání jsou hlavně od těch kteří zřejmě čekali svojí 40 minutovou dávku znasilňování jako tomu bylo doposud. Zde se tak nestalo, nečekejte žadné řádění na křehké dívce. Tady příběh směřuje tam kde skončil u prvního dílu z roku 2010 :) což mě docela i potěšilo, vřele doporučuji pustit si jedničku a hned na to trojku .) již psychicky narušená slečna se rozhodla vzít zákon (děravý systém) do svých dlaní a mstít se i za ostatní dívky. je zde krev, další useknutý penis a dávka násilností ... samostatně by to dostalo 50% ale vzhledem docela povedené návaznosti na jedničku dávám stejně tak jako předtím 55% :) a tímto celá tato serie končí, čtvrtý díl který je remakován na film z roku 1978 vidět nepotřebuji a nechystám se na něj, leda že by vyšla pětka navazující na dvojku .) :D ()

hony23

Příběh nebyl silnou stránkou ani v předchozích dílech, tam to ale zachraňovala kreativita hlavní hrdinky při masakrování všech těch nešťastníků. Ano, i ve trojce se objevily dvě luxusní odplaty, to ale považuji za nedostatečnou porci na vyvážení jinak nudného děje. ()

kamigava13

Na tohle se hezky koukalo! Nechápu zdejší kruté hodnocení. Lidi asi moc nesoucítí se slabšími, jelikož vůbec nevědí, jaké to je si projít nějakým traumatem. Nebo lidi také nezvládají to grafické násilí. Realita je krutá, ale právě proto by diváci před ní neměli zavírat oči, protože je to kurva naše realita a mohlo by se to stát klidně i vám. Smiřte se s tím, na světě se určitě dějou horší zvěrstva jako např. v Hostelu. Nikdy nevíte, na koho narazíte. Mějte se na pozoru. Sice se to téma pořád opakuje, ale podle mě je to nejlepší díl z celé ságy. Jsem rád, že se vrátila Sarah Butler z jedničky. Zahrála moc pěkně vražednou mrchu lačnící po pomstě a spravedlnosti. Pro feministky to musí být modla tenhle film. Hezky se v něm ukazuje zhnusení a averze vůči mužskému rodu. Tenhle film se stal jednou z inspirací pro mou knihu, kterou chci napsat. "Spravedlnost není něco, čeho se vám dostane. Je to něco, co musíte sami nastolit. Tam venku jsou jen dravci a jejich kořist. Jste buď jedno nebo druhé." ()

Emperor1

Kvalit prvního dílu to nedosahuje, ale zase když to srovnám s dvojkou ... celkem logické vyústění, kdy se naše hrdinka, které po prožitém traumatu lehce hráblo, chopila spravedlnosti a zatočila s násilníky po svém, protože byrokratický systém spravedlnosti krutě selhává. A chvílemi jsem jí jako divák fandil, protože mě někdo zprznit dceru, představa, že si ten dotyčný bude v lepším případě pár let lebedit v našem humánním kriminále, mi zrovna pocit zadostiučinění nedopřeje. Tenhle snímek hraje na naši temnější notu, ta psycholožka se nám to tam sice snaží nějak rozklíčovat, ale my máme jasno, my nechceme spravedlnost, my chceme pomstu. Je to pudová, primitivní záležitost a má to tak většina lidí, kterým ještě úplně nezakrněla ještěří část mozku pod takzvanou civilizační slupkou. Ta holka to akorát vyhnala o level vejš, protože dělá práci i za ty, kteří by pomstu rádi, ale jaksi na to nemaj koule. Po filmové, scénáristické i herecké stránce to má svý mouchy, ale myšlenka tam je. ()

Snakefinger

Ten film není vůbec špatný. Je jenom naprosto odlišný od dvou předchozích dílů a v žádném případě to není osud série SAW, kde se nastavovalo až do úplného zblití. Ubylo násilí a přibylo psychologických momentů. Možná proto pro mnohé těžké zklamání. Pro mě nikoliv, jelikož to považuji za logické vyústění jedničky. S dvojkou to nemělo pranic společného. ()

Richie4422

Veľmi ťažko sa mi tento film hodnotí a mrzí ma, že som tomu musel dať také malé hodnotenie. Na úvod si hneď povedzme, že je to absolútne zbytočné pokračovanie a úprimne neviem, prečo by sa niekto v rape and revenge sérii rozhodol sledovať "život po živote." Osobne chápem tento žáner ako surovú ukážku ľudského psyché, absolútneho poníženia, psychického a fyzického rozdrvenia. Absolútne vygrcanie sa na nevinnosť a slobodnú voľbu jedinca. Totálne utrpenie, peklo a bolesť s tým, že takto zničená osoba dostane svoje malé vykúpenie a pomstu nárazovým násilím a hrubším mučením. Keby sa chalani rozhodli spraviť trojku ako ďalšiu samostatnú časť v sérii, bol by som rád. K tomuto nápadu som bol od začiatku skeptický.. a právom. O čo teda ide? Ide o to, že príbeh skvelej jednotky (2010) pokračuje. Jennifer Hills so zmeneným menom pokračuje vo svojom živote, navštevuje psychológa a zúčastňuje sa sedení obetí sexuálneho násilia. Stále jej myseľ prenasledujú útržky minulosti a živí v sebe nenávisť a nedôveru ku všetkým mužom. Na týchto sedeniach s obeťami počúva príbehy jednotlivých ľudí. Tu je nevyužitý potenciál. Rape and revenge filmy sú známe tým, že sú grafické a surovo farebné. Príbehy ľudí sú teda abstraktným opisom. Jennifer sa ale aj tak nahnevá a po skamarátení sa s jednou otravnou blondínou učiní rozhodnutie, že sa pomstí všetkým útočníkom, nakoľko zákon nič neurobil. Pomsty nie sú ničím výnimočným, za reč stojí prakticky scéna s oceľovou trubkou. Čo sa mi páčilo bola vytvorená atmosféra nedôvery v mužov, aj ja ako divák som podozrieval hocikoho s penisom. Páčila sa mi obrátená karta na ktorú moc nie sme zvyknutí- a to keď si z mužov robia zábavu ženy a ponižujú ich. Bol tam fajn zvládnutý prechod do iracionálna, kedy sa Jennifer snažila nájsť na každom chlapovi nejaký nekalý úmysel, doslova si pýtala dôvod na svoju surovosť. Vybalancovalo to tak z prvoti "za všetko nesú zodpovednosti penisoidné tvory" feeling. Tieto dve veci si zaslúžia pochvalu. Bohužiaľ, je to to jediné, čo fungovalo. Zabili ma dva krátko po sebe idúce "zvraty", ktorých logika lieta paralelným vesmírom. Zrejme nevedeli ako dosiahnuť chcený záver, tak na kolene spráskali túto háveď. Z rape and revenge sa tak stala lacná televízna dráma ochutená odrezaným penisom. A to je neskutočná škoda. Chápem, že chceli skúsiť priniesť niečo nové a menej tradičné oproti rape and revenge klasikám, ale toto bol krok vedľa. Škoda. ()

Jizwa

Je dobře, že někdo konečně poukázal na to, že s Jennifer Hills něco opravdu seriozně nebylo v pořádku... ()