Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

SonG

Rozhodně lepší než jednička, díky akci a působivějším trikům.....Co jinak dodat, Pán prstenů se prostě navždy zapíše do historie nej filmů....jen tak dál Jacksone! ()

Cl3ricK

Pro mě nejlepší LOTR, protože nejlepší soundtrack a nejlepší song (Poslední pochod entů), protože samotní entové, protože Helmův žleb, ale hlavně protože Rohan. Toť má volba. ()

easaque

nostalgické -4* Na úvod musím říct, že jsem Pána prstenů i Hobita četl, tak i z tohoto úhlu pohledu filmy komentuju. Na to, že tuhle kultovní ságu nejspíš nejde dokonale převézt na filmový pás se výsledek docela povedl. Samozřejmě, že atmosféru si nejvíce užijete v knize díky vlastní fantazii, ale to podstatné tu je. Výprava a triky si rozhodně zaslouží chválu a herci to taky nekazí. Z prvního dílu jsem byl napoprvé nadšený a další už byly o něco horší, ale stále šlo o nadprůměr. S Hobitem to bylo horší, ale to už je jiná pohádka. Nemá cenu se rozepisovat a stejně většina tuhle trilogii nejspíš viděla. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

balba

Druhý díl je ještě lepší než Společenstvo prstenů.Kdo se pokusí sledovat Dvě věže bez znalosti předcházejícího děje , čeká ho zmatek a rozčarování.Glum je perfektní postavička.První půlka se rozbíhá pozvolna , ale druhá polovina svým tempem připomíná balvan , který se řítí z kopce.Závěr druhého dílu nás nutí ke shlédnutí třetího a závěrečného dílu Pán Prstenů - Návrat Krále. ()

lekr

Dokonalost sama!! Nejlepší pokračování které mě opravdu dostalo. Monumenátlní bitva na konci, hudba, efekty, nádherné prostředí Nového Zélandu.....tohle je prostě kultovní nezapomenutelné dílo!!! ()

Figu

Prostřední díl série, kterej je dle mýho nejslabším článkem trilogie. Viděno opět na třikrát. Film je v mnoha momentech nezáživnej, nudnej a zbytečně natahovanej. Bitva se skřety mě nebavila tolik co v předchozím díle, i přes to, že Legolas a jeho elfí smečka tomu pořádně přitopili pod kotlem. Glum je bomba! Jeho schízy jsou originální a baví! Když se mě někdo zeptá co si pamatuju z dvojky, možná mu odpovím slůvko "Entové". Ano, Stromovous se mě pojí s druhým pokračováním. Čistej průměr. 50% ()

rakovnik

Prostřední díl trilogie mě zaujal nejméně. Sice je opět velkolepý, příběh graduje, seznamujeme se s novými hrdiny a spojenci (uff, spadl mi kámen ze srdce, že i s bílým čarodějem), přesto mi přijde, že zde bylo několik hluchých míst a přiliš mnoho doby bylo vyplněno "čekáním" na návrat krále. Potěšili mě Enti, Glum naopak. ()

vydumnica

The Lord of the Rings: The Two Towers. Celú trilógiu som videla prvýkrát v živote až teraz po viac ako 20 rokoch, z toho dvojku a trojku sa mi podarilo vidieť prvýkrát dokonca na veľkom plátne. Úchvatná výprava, kamera a hudba, ale aj všetky herecké výkony, moji favoriti: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen a Sean Astin. Chýbal mi však Bilbo a tá pohodová atmosféra jednotky, kde si hobiti šťastne nažívali. V dvojke bolo na mňa až príliš veľa bojových scén, príliš veľa napätia a škaredých bytostí - trebárs taký Gollum (Glum) tu dostal strašne veľa priestoru, nepozerá sa na ňho dobre, takže nebavilo ma to až tak ako prvý diel, aj oveľa viac počítačového sveta oproti množstvu ozajstných scén krásného prostredia NZ v jednotke, aj emotívnych scén je tu menej. Po dopozeraní celej trilógie hodnotím takto:  1. časť 95% 2. časť 85% 3. časť 90%. [KINO LUX FRANKENTHAL, predĺžená verzia, dabing, 21.01.2024]. ()

Rocky88

Už od prvních vteřin vás film vtáhne do sebe a propustí až po závěrečných titulkách. Ono navázání na předchozí díl je neskutečně dechvyrážející a lepší asi být už nemohlo. Následně se objeví Glum a vám je jasné, že se píše (opět) nová kapitola v dějinách filmu. Film je dvakrát tak výpravnější, emocionálnější i akčnější, než jeho předchůdce. Perfektně provedené je vykreslování postav (Gimli a Legolas, Aragorn, Sam a Frodo, Faramir). Nechybí opět dechberoucí scény (Frodo a nazgúl, bitva v Helmově žlebu, Legolasovo naskočení na koně). Stejně jako ve Společenstvu doprovází celý film atmosféra plná beznaděje a strachu, který vás neopustí ani po skončení filmu. O nepřekonatelné hudbě Howarda Shorea ani nemluvim, jelikož je to zbytečné. Po brilantním začátku a úderném prostředku závisí pouze na Návratu krále, jaký bude osud celé trilogie (a Středozemě :-) ) Díky Petere! ()

cariada

Pokračování ságy o putování po Středozemi, tentokrát díky rozdělení "společenství" na konci prvního dílu , sledujeme rovnou tři dějové linie, pro někoho je to na první podívání trochu zmatené (pro mě taky), ale i tak je to nádherná podívaná. Při každé další repríze si příběh mnohem víc vychutnáte neboť se v tom již dobře orientujete. Je tu řada nových postav a řada velkých bitev. Prostě nádherná podívaná, která uchvátí nejen krásnou krajinou , tak poutavým příběhem, ale spoustou triků. ()

Petoss1

Pokračovanie najlepšej fantasy trilógie, ktorú som mohol vďaka Bohu vidieť v kine a verte mi, bol to nezabudnuteľný zážitok. 90% ()

Attta

Včera a dnes jsem se konečně podíval na rozšířené verze druhého i třetího dílu, a tak je i můžu konečně plnohodnotně okomentovat. Druhý díl mi po prvním zhlédnutí normální verze připadal slabší než jednička, ale po několika projekcích a pak po projekci rozšířené vere musím dodat, že je stejně dobrá jako první díl! S filmařinou, herci i efekty jsou na tom všchny tři díly zhruba stejně, a tak hodnocení každého z nás závisí spíše na subjektivním pocitu z děje! Druhý díl je našlapaný skvělou akcí a nechybí ani vynikající napětí. Navíc pokud si najdete čas a podíváte se na rozšířenou verzi, tak vás čeká ještě lepší filmový zážitek, než který byste čekali! Rozšířené verze všech dílů divákovi nabídnou daleko lepší a komplexnější pohled na středozem a dovysvětlí a přiblíží některé věci, které si, bez přečtení alespon některé z knížek, asi těžko představíte! Hudba u celé trilologie je jedním z nejlepších sountracků, které nám filmy doposud nabídly a nezůstalo jenom u skvělé hudby, ale také i skvělých zvukových a grafických efektů! I s odstupem více jak 12 let od Společenstva prstenu můžu říct, že si animátoři dali opravdu záležet a že i dnes je to vcelku pořád kvalitní provedení!! Co více dodávat, než že takové filmy se režisérům podaří natočit jednou za život a Peteru Jacksonovi se to naštěstí zadařilo u všech tří dílů! ()

Streeper

Dvojka je dechberoucí. Je zde víc akce, řekla bych, že bitva mezi lidmi a skřety se zapíše do historie filmového průmyslu. Je to perfektně natočené. ()

joker.george

Prostřední část nefunguje jako vata, která by pouze spojovala začátek s epickým zakončením. Sama obsahuje nosný příběhový oblouk s několika silnými, nebo dokonce bezkonkurenčními momenty a stále fungující a působivými triky. Všechno do sebe zapadá, probíhá, jak má, a já se tak kdykoliv můžu vrátit do známého světa a prožít bitvu o Helmův žleb nebo ujít kus cesty s Frodem. ()

bourec

Tady to hodnocení ponechám. Sice ta délka je umořující, ale příběh i vizuál perfektní. A právě délka je důvodem určitý vaty, což třeba při stromovejch scénách doslova ubíjí. Vynahraděj to ovšem perfektní bojový scény se skřetama, takže ty čtyři hvězdy si to s odřenou hlavou uhájí. 80%. ()

ad

Dobře, u Dvou věží jsem už neusnul (i to je úspěch), ale možná jsem měl, protože u mnoha scén, které pravděpodobně neměly být vtipné, jsem se potichu usmíval (aby to nikdo z přítomných zaujatých diváků naviděl :)) Vizuální stránka slušná...to je tak vše. ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)