Anne s E na konci

• Kanada Anne with an E (více)
Kanada, (2017–2019), 20 h 33 min (Minutáž: 43–89 min)

Předloha:

Lucy Maud Montgomery (kniha)

Amybeth McNulty, Geraldine James, R.H. Thomson, Dalila Bela, Lucas Jade Zumann, Corrine Koslo, Helen Johns, Aymeric Jett Montaz, Kyla Matthews (více)

Série(3) / Epizody(27)

Kurážná osiřelá holčička s velkým srdcem objeví skutečný domov u starého mládence a jeho sestry. (Netflix)

Recenze uživatele hygienik k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2017) (S01)

Keby skončili po 5. časti... Posledné 2 diely úplne zmenili vyznenie celej 1. série. Rojčenie a obavy hyperaktívneho dievčaťa vystriedali fatálne dilemy. Anna skokovo zo dňa na deň dospela a zmenila sa na "Janu Eyrovú". Tá feministická linka, hoci nevýrazná, mi tam prišla príliš chcená. A posledný diel ma znechutil. ()

O tvém osudu rozhodne tvá vůle (2017) (S01E01)

Nikdy som nebol priaznivcom Anny, a preto ma šokovalo, že mi tento 1. diel seriálu prišiel tak úchvatný. Toľko krásnych záberov prírody a skvelé Annine monológy, na ktoré je vďaka 7 hodinovej stopáži dosť miesta. Dokonalá práca s kamerou. Kontrast medzi zlými spomienkami a pozitívnou fantáziou dodáva seriálu potrebnú dynamiku. Na konci som sa pristihol, že mi je Anny ľúto. Takú intenzitu stotožnenia sa s filmovou postavou, ako dnes, zažívam málokedy, Uvidíme, či mi to vydrží celý seriál. ()

Nejsem pták a žádná síť mě nepolapí (2017) (S01E02)

Prvá nervná a uponáhľaná polovica vo mne vyvolala obavu, že seriál kvalitatívne upadá, ale cca od 20. minúty sa to upokojilo. Temnejšia atmosféra aj Anna ako vždy sebestredná a nespokojná teenagerka pôsobia veľni presvedčivo, emocionálne a až moderne. ()