Snímek "12 hrdinů" se odehrává v trýznivých dnech, které následovaly po událostech 11. září 2001. Americká speciální jednotka vedená kapitánem Mitchem Nelsonem (Hemsworth) je vybrána, aby byla jako první poslána do Afghánistánu na velice nebezpečnou misi. Musí zde v drsných horách přesvědčit generála Severní Aliance Dostuma, aby se k nim připojil v boji proti společnému nepříteli: Talibánu a jejich spojencům z Al-Káidy. Kromě překonání vzájemné nedůvěry a obrovských kulturních rozdílů musí Američané – zvyklí na moderní způsob boje – přijmout prastarou strategii válčení na koních. Navzdory této rozpačité alianci musí noví spojenci čelit drtivé převaze – nelítostnému nepříteli, který nebere zajatce. (HBO Europe)

laik_60

ale áno, náhoda a scenár to tak chceli, všetci prežili, a pri akciach bolo na čo pozerať. Milovníkom vojnovych filmov odporúčam. A ten afgánsko- uzbecký generál mal pravdu. Z Ameriky sa stal len ďalší kmeň. Pokiaľ ostanete ste priatelia, pokiaľ odídete, ste nepriateľom. Ktosi kedysi v nejakom filme povedal, Afganistan nikdy vo svojej histórii si žiadna ríša, žiadna mocnosť nepodriadila. ()

dr.fish

Je to samozřejmě především tribut té vojenské operaci a chlapíkům, kteří tam byli. Taky musí divákům osvětlit situaci v Afghánistánu, motivy činů a jejich důsledky. Koneckonců tahle válka americký rozpočet velice velice zatížila a poplatník má právo znát kam jeho peníze jdou. Jako film hodnotím jako typický akčňák s notnou dávkou patosu, ale poctivě vypravený a natočený. Bavil jsem se dobře a asi o ničem jiném to být nemělo. 75% ()

Remivsremi

Velký válečný film, kterému by více slušeli praktické triky (zejména nějaká ta kapka falešné krve, ty digitální cákance pořád vypadají směšně a nepatřičně). Jinak z toho snímek vyšel velice zdarně. Samozřejmě se dočkáte klasického am. patriotismu a vzletných keců o demokracii atd. Přesto to bylo v únosné míře. Příběh s postavami dokázal aspoň nějak pracovat, přinesl napětí i občasný odlehčený humor a co je nejdůležitější, dodal slušnou válečnou akci. Za mě spokojenost. 70% ()

ivan_drago

...slušná náborovka... hlášky o národní hrdosti a patriotismus se opakují s pravidelností mesntruačního cyklu nezletilé asiatky a osazenstvo je vybrábo více než sympatické... i ti "hodní afgánci" jsou o poznání sympatičtější než talibán s tím jejich "Džafarem"... a v neposlední řadě - cool guys dont look at explosions... ()

JohnSmith

Pěkný válečný film s výborným obsazením. Pevná ruka producenta Bruckheimera je znát a Fuglsig si jako režisér také nevedl špatně. Hlavně to není moc kýčovitý. Sice jsem čekal, že Hemsworth při zahrabávání kousku dvojčat vytasí z kapsy malou americkou vlaječku, ale naštěstí jsem se toho nedočkal. ()

MsUtahraptor

Jo, Američani jsou i tady parta správňáků, ale v rámci příběhu to funguje, u zašívání to do očí nijak nebije. Je tu sympatický generál Dostum, Chris Hemsworth vypadá zatraceně dobře, hudba přiměřená, Hemsworthův nehorázně příjemný chraplák, drobní štíhlí koníci (Kdo tvrdí, že dívky někdy vyrostou ze stádia "Miluju koně!", neví o čem mluví.) a Chris Hemsworth na koni (Chlapi, co umí jezdit na koni... Áááááá....). A ano, zkracuju si čekání na čtvrté Avengers, takže budu dost neobjektivní. ()

iXtr3m3

Nie je to perfektný film, ale je to dosť dobrý film, dosť originálny (na pomery skutočného námetu), dosť drsný a s peknou výpravou, dobrými hercami a skvelým technickým spracovaním. Čo viac si priať. ()

666Carnage

Thor odložil kladivo a plášť a osedlal koně a vzal si M4. Porazil Al-kaidu, která měla tanky, kulomety, raketomety a minomety. Bylo jich 12 a měli jen koně plus 200 rebelů. Nevím jak moc je to přitažené za vlasy ale opravdu se stalo. Dobrých válečných filmů je teď jako šafránu a já se nebojím říct, že patří k těm lepším a co víc opravdu se to stalo. Film má tři větší jména v popředí jednotky ale je jasně vidět, že Thor to táhne hodně nahoru. Nicolai Fuglsig si natočil svůj první film a myslím, že to vzal za správný konec protože tohle se mu povedlo. Neříkám, že je to něco převratného ale film má něco do sebe. Mě atmosféra bavila a akční scény vypadali jak od Baye a ten je v nich fakt pan někdo. Pokud někoho baví tohle téma tak by měl zbystřit a dát tomu filmu šanci. Za mě 75% ()

Ashar

Nejsem miltarista a od doby, kdy nás Sověti krmili válečnými velkofilmy a kdy byla povinnost na takové filmy chodit uplynulo řadu let a místo Ruského bolševika tu máme Amerického. Teď prozměnu jsou tu američtí gerojové, kteří zachraňují svět před talibánskými militaristy a ukazují nám, jak jsou hnusní, aby nám jich následně nebylo líto , když njakou tu talibánskou svini zabijí. Soudruzi na koních kosí nepřátele a beze strachu se vrhají proti těžké technice. Tak se jim podařilo 12 x naklonovat Ramba a poslat jej do Avganistánu a výsledek byl velmi pozitivní. Naši, tentokrát Američtí soudruzi to vyhrají na celé čáře. Taky jsem jim fandil. ()

filipvrbik

Velmi dobrý válečný film s Thorem (Bůh kladívek) v hlavní roli... ne teď vážně, mně se film líbil -zejména svým silným příběhem a bohužel kulisy jak s postapokaliptického filmu, byly kulisami reálných bojů, co víc dodat....snad jen aby 22.století bylo jiné....70% ()

mira007

Po útoku 11. září 2001 se USA rozhodli sejmout Al Kajdu a Taliban v Afganistánu a proto jako první skupinu vysadili 12 speciálů uprostřed tý země, aby navázali kontakt s protitalibanovským velitelem Dostumem,s jehož jednotkami měli dobýt strategické město Mazare Sharif. Amíci jako návodčí bomb a Dostumovci jako pozemní síla. Celý útok probíhal jako bizár z 19. století na koních a povedl se. Tato tajná operace byla převedan na filmové plátno ve filmu, který má celkem špičkové bojové scény, ale celé to sráží rambovský styl ( Amíci na koni v ruce se samopalem proti přesile jak Arnie v Komando ). To co se v realističnosti povedlo Bayovi v 13 hodinách a K. Biggelow v Zero dark thirty se tady nepovedlo. Slabší čtyři hvězdy dávám za dechberoucí námět. ()

xtraper

Po amerikánsku vyfachčený akční sci-fi, je jen škoda, že Thor někde ztratil svoje kladivo a kapitán emerika na to hodil bobek... ()

Flopik

Tak za mňa teda výborné.Nalákalo ma herecké obsadenie a rozhodne to filmu aj pomohlo. Je pravda, že začiatok je pomalší a do skoro prvej hodiny sa nič veľmi nestane, tá atmosféra je však parádna a tak isto ako naši hrdinovia aj vám trvá, kým sa prestane báť o život alebo dýku do chrbtu. Po tej hodine však príde nekončiaca akcia, ktorá má rozhodne svoje muchy, hlavne prvý útok je neprehľadný, no potom sa to však zlepší a je to paráda. A ten posledný útok na koňoch proti tankom sprevádzaný úžasným soundtrackom je lahôdka. U mňa skoro 5*. ()

sadlokan

Na und? Frajeři navádí laserama B 52 na cíle.Ve skutečnosti to možná bylo zajímavý eště míň.Ve filmech se fasujou helmy jen tak,na nošení na zádech.A na ztráty sou domorodci.Potažmo rusáci. ()

MickeyStuma

Příběh přibližuje tým speciálních sil nasazeného do Afghánistánu po 11. září. Příběh plný patriotismu a přesvědčení. Počáteční nadšení všech zúčastněných snad už ani nepřekvapí. Jedná se o filmovou oslavu a úctu k chlapíkům, kteří dokázali nemožné. Dějově je vyprávění jednoduché, avšak cílené. Tvůrci např. nevynechali ani scénu popravy matky Talibanem jenom proto, že vzdělávala své dcery. Válečné scény jsou v rámci filmové zábavy natočeny efektně a rozhodně se nemají za co stydět. Snímek se hrdě řadí k obdobným vlasteneckým snímkům, které připomínají určitou historickou událost, byť hollywoodským stylem a které neopomenou na samém konci ukázat fotografii skutečných hrdinů. Na snímek se rozhodně nedívat politicky. Je to jen obyčejný válečný film na základě skutečných událostí, jako každý jiný. ()

Clockwooork

Klasicky jsou na csfd všichni komentující Coppolové a Kubrickové. Nicméně, zkrátka. Když se mluví a řeší se zlaté trio "láska, patriotismus a rozdílné kultury" stojí to trochu za hovno. Když přijdou na řadu kulomety a v tomhle případě koně proti tankům, je to fajn, zábavný, svižný a přehledný. A těch keců tam taky neni moc 4* jak nic ()

bearmeedek

Blbé kecy o patosu, vlastenectví, propagandě a já nevím, co ještě, je jen ztráta času a odvádí myšlenky od filmu samotného. Ten je v první řadě podle skutečné události a neskutečně až nereálné akci. Silně herecky obsazeno a na režijní debut dost dobré. Určitě víc, než zde uvedený průměr. U mě film zabral, akce velmi dobré a reálie (ačkoliv ne pravý Afganistán) také přidaly na zajímavosti. ()

Equilita

12 Strong je ďalší z filmov, na ktorý mám trochu rozporuplný názor. Na jednej strane sa jedná o film, ktorý má veľký potenciál, Hemswortha, afgánskeho vodcu s družinou pripravených aj o polnoci vysadnúť na kone a ísť zmastiť Taliban, akciu, sem tam klasický americký vtípek, jednoducho má dobrý príbeh, z ktorého by sa dal vytrieskať veľmi pôsobivý film, ale na druhej strane tomu niečo výrazne chýbalo. Každopádne som si to užila, aj keď nie až tak, ako niektoré iné vojnové snímky, ale určite to nebola strata času. Kone sú fakt dokonalé stvorenia. Dovezú ťa kamkoľvek, kľudne aj na vlastnú a tvoju smrť.. a neboja sa amerických bômb. ()

Najt

Nevím proč tak malý hodnocení, ale mě tohle bavilo. Byla to dobrý jízda s dobrým finále. Thor mi tam ani moc nevadil, sice to pořád bude Thor, ale i jako kapitán, táhnoucí na sebevražednou misi mezi talibánce, se osvědčil. Jo, bylo to trochu přitažený za vlasy, ale filmy se nedělají, aby přesně vyobrazily reálnou skutečnost, ale aby pobavily, pokud tohle nedokážete pochopit, tak na ně nekoukejte a koukejte na dokumenty, tam vám řeknou, jak to opravdu bylo. Slušný 4* ()