Castle Rock

• USA Castle Rock
Fantasy / Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, (2018–2019), 16 h 36 min (Minutáž: 43–60 min)

Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland, Jane Levy, Terry O'Quinn, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Alex Ziwak, Phyllis Somerville, Ryan Eatherton (více)

Série(2) / Epizody(20)

Psychologicky laděný hororový seriál Castle Rock, situovaný ve fikčním světě Stephena Kinga, je originálním příběhem kombinujícím mýtické prvky a velice intimní způsob vyprávění, jaký známe z Kingových nejoblíbenějších děl. Na několika málo čtverečních kilometrech mainských lesů se postupně odehrává epická sága utkaná ze světla a temnoty. (HBO Europe)

vilis_11

Tak toto je konečně zfilmovaný King. Jakékoli předchozí pokusy jsem nedával. Série 1 - záhadná a mysteriózní; série 2 - přímočařejší a akčnější. A obě za 5 * . Jediné mínus je v délce. Skutečný King, jak ho znám z jeho knih, by musel být na minimálně dvojnásobnou délku, ale tvůrci pochopili, že už tak to bude pro většinu těžce stravitelné ( viz @tron , @B!shop , @Ratemus , ...) ztotožnění s @Beckett51 ()

tXtX

Začalo to tak sľubne, atmosfericky a napínavo, no skončilo zmätene, hlúpo a nudne. Vyzerá to tak, že sa King zamotal v sám sebe. Prekombinovaný scenár plný "iných" svetov, dimenzií čí realít, v ktorom sa nikto nevyzná, nezvládol poriadne ukočírovať ani jeden z režisérov. Príbeh sa cca od polovice nikam neposúva, každá postava iba "prestupuje" na mieste a celý potenciál tak diel od dielu vyprcháva do prázdna.. Najväčšia škoda je, že by to herecky aj obstálo, pretože casting je podľa mňa skvelý a každý z nich odviedol super robotu. No bohužiaľ, tentokrát to stroskotalo na samotnej predlohe, čo sa v prípade Kinga naozaj nestáva často. Obrovská škoda. Autor by si mal uvedomiť, že niekedy je menej viac, nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása.. 40%. (videl iba prvú sériu, do druhej nejdem, nemám chuť) ()

Stanislaff odpad!

Asi jsem se zbláznil nebo jsem úplný magor, ale první sérii jsem nedávno opustil. Druhá série se zdála zajímavější, ale po čtyřech dílech jsem toto dílko opustil. Koukal jsem na to koukal, ale nic, nic a zase nic. Nijak mě to neoslovilo,  ani nezaujalo. Děs, běs. Snaha byla, ale hovno zůstane hovnem. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra