Castle Rock (TV seriál)

Castle Rock

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2018–2019, 16 h 36 min (Minutáž: 43–60 min)

Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland, Jane Levy, Terry O'Quinn, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Alex Ziwak, Phyllis Somerville, Ryan Eatherton, Noel Fisher, Frances Conroy, Ann Cusack, Chris Coy, Josh Cooke, Caleel Harris, Schuyler Fisk, Charlie Tahan, Kevin Dennis, John W. Iwanonkiw, Allison Tolman, Adam Rothenberg, Aaron Staton, Brionne Davis, Cassady McClincy, Audrey Moore, Russell Posner, Mark Zeisler, Mark Harelik, Lauren Bowles, David Selby, Noel Fisher (a.z.), Richard Schiff, Zabryna Guevara, James Le Gros, Jeffrey Pierce, Peta Sergeant, Amanda Brooks, Rory Culkin, Chosen Jacobs, CJ Jones, Richard Chandler, Rodrigo Lopresti, Jayne Atkinson, Anna Rizzo, Mamie Gummer, Brett Rickaby, Nada Despotovich, Bates Wilder, Celeste Oliva, Tim Robbins, Lizzy Caplan, Elsie Fisher, Yusra Warsama, Barkhad Abdi, Matthew Alan, Paul Sparks, John Hoogenakker, Owen Burke, Abby Corrigan, James Wilcox, Tenea Intriago, Isayas Theodros, Colbi Gannett, Chad Knorr, Erica McDermott, Charlie Tacker, Christine Mascott, James Harvey Ward, Alison Wright, Sarah Gadon, Jennifer Lafleur, Robin Weigert, Greg Grunberg, Rhys Olivia Cote, Jimi Stanton, Ethan Herschenfeld, Johnny Lee Davenport, Madison Johnson, Mathilde Dehaye

Dávám 5* s velkým sebezapřením, protože ten konec... Na jednu stranu je filozofická myšlenka protkaná celou řádu zcela geniální a perfektně skrytá. Publikum je tady postaveno do funkce poroty. S jak velkými pochybami jste schopni žít? Na druhou stranu mám mírně pocit promrhaného času. Navíc je důležité vědět, že seriál bude antalogie. Vědět to dřív asi finále přijmu jinak. Nicméně poslední díl stranou, tak se jedná o vynikající a jeden z nejoriginálnějších počinů roku. Epizoda 7 zaměřená na Ruth je zcela devastující a po vypravěčské stránce postavená jako puzzle. Nesmírně jsem si užila mystérium celého Castle Rocku (srovnání s The Leftovers je přesné). Jakmile je odhaleno, kdo je vlastně tajemný The Kid, spadla mi čelist. Možná nejsilnější stránkou seriálu jsou ale postavy a herci. Henry, The Kid, Molly, Ruth, šerif... neskutečně mi všichni přirostli k srdci. Hercké výkony jsou kapitolou sama pro sebe. Bill Skarsgard je až neskutečný. To množství emocí, které dokáže v průběhu 10 dílů ve vás evokovat, je skoro nekonečné. Sissy Spacek poprvé v Kingovském hororu od dob Carrie je srdcem příběhu. Castle Rock mě bavil a fascinoval jako málo co letos, a tak i ten konec stojí za odpuštění.(19.9.2018)

1. série - Ačkoliv děj drží pozornost, je to takové neslané nemastné, aby vám předposlední díl podokopl nohy a skopal vás do kuličky. Bomba! Pět zasloužených hvězd. 2. série - Hlavní hrdinka je nevýrazný maniak, která roli získala nejspíš jen proto, že má obří modré oči a v každém díle je na ně zoom aspoň 20x. Děj slabý a s první sérií nuceně propojený (ale až někdy v 8. dílu). Konec pak odkazuje na úplně jiné Kingovo dílo. Hodně slabé 3 hvězdy.(20.3.2020)

Bohužel, nepříliš kvalitní seriálový počin, který se topí v záhadách a natahování. K čemu to, když herci hrají kvalitně, když nemají co hrát. K čemu záhady, když odpovědi na ně jsou nedostatečné a pohřbené pod dalšími záhadami. Ne, ani seriál Ztraceni není tak špatný, protože tam herci měli nějaký výrazný charakterový vývoj, který Castle Rock postrádá. A ukazuje častý problém u Kingových příběhů. Tedy ono natahování. Bohužel mírný palec dolů. 60%(16.9.2018)

• Houbiczska

Prvni dily nabeh jak prase, od 3-4 dilu uz to absolutne prestava bavit, 7 dil jsem uz skoncil a vypnul. Taková nesmyslná nudná slátanina, kolem ktere je strašné tajemno, ale ve vysledku se vlastne celych 7 dilu vubec nic neděje. Skarsgaard je super, ale nema zde moc mista k vykonum. Hruza a des, jestli se tohle docka 2. serie, tak jde svět do sraček..(15.9.2018)

Má to dobrú atmosféru aj sa to nesie v duchu tradičných Kingovských diel. Ale aby sme do toho úplne prenikli tak si to vyžaduje asi lepšiu hlavnú postavu. To je najväčšia výtka celému seriálu. André Holland je príliš toporný a emočné prázdny, aby nám mohol skutočne predostrieť hrôzy a pochybnosti do takej miery, aby sme sa s nimi ako divák stotožnili. Vďaka nemu je aj finále celej série strašne nezaujímavé. Čo je škoda lebo väčšina odkazov a vedľajších dejových línií funguje. Iste zápletka a jej postupné odkrývanie je trošku kostrbaté. Ako keby tvorcom občas ušlo ako vysvetliť určité súvislosti tak aby to bolo z toho dramaturgického hľadiska okej, ale pozerať sa na to dá a nie je to žiadny veľký prúser. Bill je v pohode ale ako náhle sa vyjaví hlavné tajomstvo tak mi jeho predchádzajúce konanie veľmi nedáva zmysel. Postava ktorá si pre mňa ale kradne celú sériu pre seba je Sissy Spacek. Jej časť The Queen je dokonalá a ako jediná ma dokázala emočne dojať a pohladiť. Zatiaľ som zvedavý čo bude ďalej. Zatiaľ prvá séria takých opatrných 75%.(9.10.2018)

• - V epizodě si můžete všimnout, že vedle obrazu ředitele Lacyho (Terry O'Quinn) visí vedle něj ještě jeden obraz na nímž je vyobrazen Bob Gunton, který si zahrál ředitele Nortona stejné věznice ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank (1994). Jak film, tak seriál vycházejí z dílny Stephena Kinga. (HASIK1913)

• - Spoiler: Henry (André Holland) sa do Castle Rock vracia 27 rokov po jeho zmiznutí. Jedná sa o odkaz na knihu od Stephena Kinga s názvom "To", v ktorej sa To vracalo do mestečka Derry každých 27 rokov. [Zdroj: stephenking.wikia.com] (SimaLeera)

• - V úvodu můžeme slyšet větu: „Byl to ten podzim, kdy našli venku u kolejí tělo toho chlapce.“ Jde o referenci na povídku „Tělo“ od Stephena Kinga. Ta se dočkala filmového zpracování pod názvem Stůj při mně (1986). (Rammos)