Akta Pentagon: Skrytá válka

Scénář:

Josh Singer, Liz Hannah

Hudba:

John Williams

Meryl Streep, Tom Hanks, Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Tracy Letts, Bradley Whitford, Bruce Greenwood, Matthew Rhys, Alison Brie, Carrie Coon, Jesse Plemons (více)

Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří zveřejnili tajnou zprávu označovanou jako Pentagon Papers o angažovanosti americké vlády během války ve Vietnamu. Snaha o ututlání skutečností trvající čtyři prezidentská období donutila první americkou vydavatelku Kate Graham (Meryl Streep) a ambiciózního šéfredaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks) z deníku The Washington Post vyhlásit vládě bezprecedentní válku o zveřejnění tajné vládní zprávy Pentagon Papers. (Vertical Entertainment)

eaglestar

Parádní! Řemeslník Špílberk odvedl kus poctivé práce, stejně jako dnes popeláři nechali krásně prázdné kontyše. Navíc to nutkání ufiknout si koule, protože chci být žena. Protože být žena, statečná žena, je to jediné co frčí. Všechny ostatní formy života jsou nicotné a pro budoucnost postradatelné. Potěší, že to nebylo moc barevné a drželo to v tomhle dobovou normu. ()

hujerita

Napriek slabšiemu úvodu ma to bavilo. Zo začiatku sa to môže zdať rozťahané, ale mne to až tak neprišlo, asi som vedel do čoho idem, Užil som si celý film a s postupom času to len naberá na otáčkach. O technickej stránke sa je škoda baviť, pretože tá je , ako sa patrí na Štefana TOP. A záverečná scéna bola úplne parádna. Klobúk dole Štefan. ()

Detoxi

Zahraté dobre, ale..... Mám pocit ako by tento film vznikol na objednávku Times, WP, US vlády a kongersu. Všetko funguje, lebo naše "americké" média nás kontrolujú. Všetko je OK. hahaha ()

karelhura

Možná mě to nezastihlo v optimálním rozložení ale já se nudil. To když si pustím naše zprávy, třeba to jak hlavní velitel vojska a jeho kancelář lobuje za vydáni vězně do Ruska, to by byl majstrštyk. ()

Blind307

...popravde od Toma a Spielberga som čakal trocha viac...a Meryl zase nemusím a predsa ma pozitívne prekvapila...na 4**** to nie je, ajkeď som Spielbergovopozitív...koniec bol však perfektný, žeby sa pustil Steve aj do tej udalosti?...ak áno, tak to hádam filmárky lepšie dopadne...som trochu sklamaný... ()

Unlikelyhero

Upocená nuda, americká věc, boj o nezávislosti tisku, nepřenosná do Česka, kde média vlastní podivní nenechavci, Meryl Streep se celý film rozhoduje, zda zveřejnit anebo nezveřejnit, nakonec se rozhodne správně, zajímavé mi přišlo jen poznání, že Washington Poust byl původně jen plátek lokálního významu ()

KcarlosK

Žádná velká filmařina se nekoná. Prostě jenom dvouhodinová diskuse o prvním dodatku. Za mě jasno od začátku - publikovat. To je poviností novin. Ten konec mě vyloudil úsměv na rtu. ()

Alagaesie

Vietnamská válka filmově a trochu jinak než za Lt. Dana. Myslet si, že se válka zlepší… Naivní představy. Streep je prostě skvělá. 1,35 milionů akcii mi neznělo jako zrovna nízký číslo. Článek v Timesech? Jo, Bobe… A je to! Fakt nepochopim proč v jednom nominovaným filmu zmiňovali jinej. Dobrej rozhovor v obýváku. Záhadná krabice. Článek byl v ohrožení jak lusknutím prsty… Elsbergu, kam´s zmizel? Uff… Pobavil "Toast to the post!" Jo, proč by zrovna takovej křivák jako Nixon přestal posílat svý vojáky do Vietnamu…? Dost bylo sentimentu. Bedny v letadle byly vtipný. Zásadní otázka… 'Anyone have the cable from Dallas in´54?' Tak takhle makaj mravencí… Vietnamskej píseček. Když budete dělat pičoviny, přijdete o kredit. Nebejt tý Streep, nikdo z těch „novinářů“ by si neškrt… A uzávěrka se přiblížila. Skvělý potrubí! Co mělo bejt zdrojem? Bagdikjane… Seš slaboch. Sázení do sazebníku bylo super. Stejně tak celej film. ()

Jirka.Daniel

I přes zdlouhavější začátek se film pěkně rozjel. Podařilo se natočit nadčasový stále aktuální film, který by mohl sloužit jako učebnice moderním novinářům. Zvlášť v dnešní době a v naší zemi, kdy se snad v každém médiu řeší, co se smí a nesmí psát či vysílat. Streep s Hanksem je obsazení snů. Všichni ostatní jim skvěle sekundují. ()

Parisienne09

Velmi zajímavé téma z moderní historie USA. Skvělé herecké výkony Meryl Streep a Toma Hankse. V konverzačním filmu se jakoby nic neděje, což někteří kolegové komentátoři zde snímku trochu vyčítají. Ale v tom je právě kumšt režiséra a scénáristů, že vás přes všechny ty dialogy drží přilepené na plátně a vy můžete pozorovat ohňostroj svých vlastních emocí. Přiznávám, tady u nás v Česku v této době nemůžeme být jaksi zenově neangažovaní, pokud jde o svobodu tisku. ()

viax

Myslím, že mít v rukávu historická data o Vietnamu, porozumění by bylo větší. Takhle byl pro mě film zatížen mnoha jmény, souvislostmi, o nichž nemám páru, že zbývá jen si užít herce a pocit, že vláda na lid nemůže, protože lid a jeho práva a svobody nakonec zvítězí. Nakonec... ()

macherano

Cakal som nieco viac nieco ovela viac cely sudny proces atd grady to nemalo ziadne uplne mi bolo jedno ako to skonci lebo to bolo nemasne neslane nechapem co tu pisete ze je to o nicom slabe a date tomu tri hviezdy to ani zdaleka nieje 3 "dobre" ()

BranuliQ

Výborná konverzačná dráma, ktorú ťahá zaujímavý námet, zručná Spielbergova réžia a skvelá Meryl Streep. No ak mám byť úprimný, Spielberg ma kedysi dostával takmer každým jeho filmom do absolútneho tranzu, čo sa ale bohužiaľ už dlhé roky nestáva a pomaly nadobúdam pocit, že je tento legendárny velikán už dávno za zenitom. Snáď sa mýlim. 75% ()

maxs

Geniální ztvárnění jedné z největších novodobých caus vlády USA. Vietnamská válka zabalená do kabátku pro širokou veřejnost. Kabátku tak dobře ušitém, že i faktická prohra ve vietnamské jungli doma vyznívá jako přesvědčivá výhra a splnění vytyčených cílů. Co na tom, že to jsou lži. Pokud se to dobře "prodá", bude to fungovat. Široká veřejnost je totiž ten poslední element, kterého se ještě vládnoucí garnitura obává. Rozpor mezi hájením národních zahraničně-politických zájmů a povinností informovat objektivně a nestranně veřejnost je zde vyšperkován do absolutní uvěřitelnosti. Ne náhodou v tomto filmu spatřuji paralelu s Wikileaks. I Julian Assange je vlastně novodobým hrdinou, který zveřejnil skutečná data o invazích a válkách v Iráku, Afghánistánu a potažmo i Sýrii. (a ono smyšlené obvinění ze znásilnění Švédky přesně koresponduje se způsoby diskreditace, které NSA potažmo CIA hojně používají k bagatelizaci a marginalizaci "whisperblowerů", kteří upozorňují na přísně tajené přešlapy, omyly a lži)... Skvělé je, že tento film mnoha lidem otevře oči. Už ne tak skvělé je, že se to děje stále a pořád :/ ()

stret

Lupa na veľmi stručnú udalosť, niekto objavil tajné materiály, a riešili či to vydať, rozhodli sa že áno - inak by film nebol, a súd povedal, že urobili dobre. Celé. Vzhľadom k tomu sú dialógy toho filmu vrcholom zbytočnosti, ukážkou maximálnej vaty, beobsažnosti a nudy. Spielberg si vybral svojho dvorného herca Hanksa, a obaja sklamali, pri Spielbergovi by som povedal, že v poslednom desaťročí Spielberg sklamal ako je u neho obvyklé. Tri hviezdy dávam dosť dobrým filmom. Tento si nezaslúži ani dve, a ja pred slávnym menom na zadok nepadnem. Na to by musel natočiť skvelý film, aby sa tak stalo. Ľutujem každého, čo na to šiel do kina. ()

LoneGunman

Spielberg, Hanks a Streepová - může něco takového dopadnout špatně? Teoreticky asi ano, The Post je ale skvělý film. Jistě, není pro každého. Divák by měl základní historické povědomí o zobrazovaných událostech a musí ho bavit dramata, která se obejdou bez tuny vystřílené munice. O tom, že technicky a herecky je film prakticky neprůstřelně dokonalý není třeba mluvit, to se při pohledu na tvůrčí film rozumí tak nějak samo sebou. Také platí, že ačkoliv zobrazuje 50 let staré události, je The Post až bolestně aktuální. Takže suma sumárum - tohle byste si neměli nechat ujít. ()

yvides

Meryl Streep pusobi velmi krehce, nepravdepodobnemu charakteru hlavni postavy dava uveritelnost, a - byt v roli pokorne zeny - zastinuje ostatni role s vyjimkou te, kterou ztvarnil Tom Hanks, snad az stereotypne frajersky a muzny. Bajecna vyprava, napeti vybudovane na - z dnesniho pohledu - obtizne dramatizovatelnem pribehu. ()

Grease

Jakože dokoukala jsem to, ale jen z donucení. Škoda, že to nezvládli trochu lépe, přesvědčivěji, více vtáhnout do děje. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

PF 2018

PF 2018