Akta Pentagon: Skrytá válka

• Kanada

• Austrálie

Drama / Thriller / Životopisný / Historický

USA / Velká Británie, 2017, 116 min

Skvělí, ba vynikající herci, působivé dobové reálie, krásná filmařská práce proti které se snad nedá vůbec nic namítat. I nádhera má však své proti: docela dost se tu konverzuje a je tu velké množství postav. A za chvíli pořádně nevím, kdo je přesně kdo a kom se to baví. Ano, časem to docvakne i mojí palici a vše se ujasní, ale trvá to. Je to jeden z těch výborných filmů, ve kterých Tom Hanks poslední léta hraje, u kterých uznale pokýváte hlavou, jak je to zručně zfilmováno, objeví se při udělování nějakých filmových cen, ale vám to jednou vidět stačilo. 70% (viděl jsem: 1x cz dabing)(30.12.2018)

Podobně jako Nejtemnější hodina má film sice poměrně vysokou historickou hodnotu, přestože sleduje jen krátký časový úsek výrazných historických situací. Nejtemnější hodina má na rozdíl od The Post kvalitnější kameru. Na druhou stranu Spielberg je stále jistá garance kvality, přestože spousta jeho filmů z poslední doby už tolik oslnit nedokáže. Hlavně jsem moc nerozuměl proč se Steven musel k tomuto tématu vyjadřovat. The Post trpí nejvíce tím že novinařina a práce novinářů pro mě prostě není až tak atraktivní téma. Samozřejmě Hanks nebo hlavně Streep hrají stále jako z partesu. Ale pouštět si tohle někdy znovu, když člověk ví jak to celé dopadne asi není důvod. 60%(7.4.2018)

Perfektní film s bezchybným Tomem Hanksem v roli novinářského žraloka - terminátora, stoprocentně přesvědčivou Meryl Streep coby váhavou, tak trochu plachou a zároveň i sebevědomou vydavatelkou, obdobně výborným obsazením všech vedlejších rolí i roliček a precizní Spielbergovou režií. Hudby Johna Williamse není moc, ale když zní, odvádí stoprocentní práci, no a Kamińskiho kamera kouzlí stejně přesvědčivou dobovou atmosféru jako v Mostu špionů či Lincolnovi. Co se týče děje, doslova jsem se zamiloval do investigativní válečné porady novinářů v Bradleeho domě, kde se řeší obrovské problémy, rozdávají tousty a prodává citronová limonáda. Kdo by stál o pokračování, ke kterému závěr filmu jednoznačně vybízí, ať si samozřejmě pustí Všechny prezidentovy muže - dám krk za to, že Steven Spielberg si to představuje právě tak.(22.2.2018)

Celkem potěší, že se Jesse Plemons, Bruce Greenwood a Bob Odenkirk objeví i v podobně atraktivním projektu. Škoda, že je film opět silně utlachaná agitka, která díky svýmu střihovýmu tempu i celkem odsýpá, ale ani tak bohužel nestačí zamaskovat, že jde o podobnou zbytečnost a banalitu jako nedávný Bridge of Spies - stejně jako v jeho případě na závěr OPĚT nechybí ani pro Spielberga bohužel už celkem typická dávka uslintanýho patosu, ze kterýho by se poblil i takovej Michael Bay.(1.6.2018)

Kdyz se clovek v tom novinkvem prostredi pohybuje, tak musi samou radosti na gauci poskakovat. Pro lidi mimo obor je to podle recenzi zde nuda, ale presto je nedokazu pochopit. Prestoze jde jen o pehrabovani par novinaru stohama papiru, je film narvany dalsimi zajimavymi tematy, jako role zen v 70letech a uvahy o demokracii. Vsechno je navic zastreseno skvelou kamerou a herci. Pro mne je tohle definice bezvhybneho filmu.(6.4.2018)

• - Skladateľ John Williams uprednostnil prácu na tomto filme pred projektom Ready Player One (2018). (Methodix)

• - Robert McNamara (Bruce Greenwood) nosí tričko Ralph Lauren Polo. Scéna sa odohráva v roku 1971, no prvé také tričko bolo predstavené až v roku 1972. (Astonko)

• - Jednoho z protestujících demonstrantů si zahrál nejmladší syn režiséra filmu Destry Allyn Spielberg. (Posheidon)