poster

Akta Pentagon: Skrytá válka

 • USA

  The Post

 • USA

  The Papers

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  The Post

 • Slovensko

  The Post: Aféra v Pentagone

 • Nový Zéland

  The Post

 • Austrálie

  The Post

 • Irsko

  The Post

 • Kanada

  The Post

Drama / Thriller / Životopisný / Historický

USA / Velká Británie, 2017, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  Perfektní film s bezchybným Tomem Hanksem v roli novinářského žraloka - terminátora, stoprocentně přesvědčivou Meryl Streep coby váhavou, tak trochu plachou a zároveň i sebevědomou vydavatelkou, obdobně výborným obsazením všech vedlejších rolí i roliček a precizní Spielbergovou režií. Hudby Johna Williamse není moc, ale když zní, odvádí stoprocentní práci, no a Kamińskiho kamera kouzlí stejně přesvědčivou dobovou atmosféru jako v Mostu špionů či Lincolnovi. Co se týče děje, doslova jsem se zamiloval do investigativní válečné porady novinářů v Bradleeho domě, kde se řeší obrovské problémy, rozdávají tousty a prodává citronová limonáda. Kdo by stál o pokračování, ke kterému závěr filmu jednoznačně vybízí, ať si samozřejmě pustí Všechny prezidentovy muže - dám krk za to, že Steven Spielberg si to představuje právě tak.(22.2.2018)

 • Enšpígl
  ***

  Steven Spielberg je profi filmař a umí sexy i záběr s tiskárny a starou ruční sazbu novin a opravdu po celý film předvádí dokonale vyspělou filmařinu. Co je to ale platný, když příběh narvaný dialogy až po okraj mně poměrně nudil. Navíc film mluví především k americkému publiku. K publiku bohužel mluví především kino Lucerna a fakt, že filmové projekce ruší hudbou z klubu pod kinem, je to snad každá projekce v tomto kině, větší arogance od provozovatele kina snad ve světě neexistuje.(21.2.2018)

 • Testament
  ****

  Po mega-giga dlooooouhé době, přidávám komentář k novince s mým oblíbeným Tomem Hanksem. Novinářské drama s excelentní dvojkou Hanks+Streep a s režijní jedničkou v zádech Spielbergem, nemůže znamenat snad průšvih. On to ani průšvih není, ale ani vrcholné dílo. Je to taková ta stárnoucí (pořád ještě ne senilní) "udržovačka", na pohodu. Hodně se tu konverzuje, občas se tu mihne slečna Nuda, protože je to roztahané až běda a patetický skoro-závěr nechybí - stejně jako u Mostu špionů... Ovšem úplný závěr (cca 2 poslední minuty) ťukne onen pověstný hřebíček na hlavičku. Líbilo se mi to, jen bych výsledek zkrátil o 17 vteřin a 30 minut k tomu. :-). Místní člověk se v tom trošku ztrácí a téma pro něho není tak lukrativní. On celkově problém je v tom, že tento snímek měl být natočen tak v roce 1973, pak by to bylo něco. Takhle za mě jen 73%...(25.2.2018)

 • blackJag
  ***

  Spielberg na autopilota. Celé to budí dojem krapet uspěchaného projektu, šup šup, ať už tady tu "seriózní" práci máme za sebou a můžeme se pustit do něčeho zábavného... Jinak Streepová klasicky výborná, Hanks mi tam kupodivu moc nepasoval. A nad čím jsem fakt kroutil hlavou, tak ta série okatě vystavěných momentů v závěru, kdy je divákovi profesorsky naznačeno, kde se má správně dojmout a kde inspirovat. 60%(15.3.2018)

 • sochoking
  ****

  K písaniu komentu sa dostávam až na šiesty deň po zhliadnutí filmu. Celkom slušne ma totiž The Post nažhavil na podobné snímky , ktoré sa zaoberali škandálom Watergate a ilegálneho financovania vojny vo Vietname počas vlády prezidenta Nixona. Najprv som si šupol na náladu Platoon, ktorý som dovtedy ešte nevidel. Potom prišiel na radu Frost/Nixon, ktorý mi čo to osvetlil a dal do súvislosti s týmto filmom, no a pred chvíľou som dopozeral All the President's Men, kde bola k dispozícii kompletne celá redakcia The Post na čele s Benom Bradleem. Tu, pre zmenu, Redford s Hoffmanom vyšetrujú tajné fondy Nixonovej vlády, pričom ich mega prísne utajeným zdrojom je chlapík známy pod prezývkou "Deep Throat" , o ktorom pojednáva zase táto snímka: Mark Felt: The Man Who Brought the White House Down , a ktorú zrovná ťahám. Výborne sa to všetko dokopy doplňa.(20.2.2018)

 • - Závěr filmu odkazuje na skandál, který vypukl ve Spojených státech poté, co do sídla Demokratické strany v komplexu Watergate násilně vnikli pracovníci aparátu republikánského prezidenta Richarda Nixona. Ti byli pověřeni úkolem umístit do budovy odposlech. O události začali psát reportéři deníku The Washington Post . Případ vedl až k rezignaci prezidenta USA a je dodnes považován za největší kauzu v dějinách žurnalistiky. (Macik1982)

 • - Skladbu, která se objevuje v prvním traileru, složil francouzský skladatel Yoann Lemoine, alias Woodkid a její název je „Run Boy Run“. Zároveň je to třetí film, ve kterém se objevují Woodkidovy skladby. (kubixix)

 • - Jednoho z protestujících demonstrantů si zahrál nejmladší syn režiséra filmu Destry Allyn Spielberg. (Posheidon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace