poster

Akta Pentagon: Skrytá válka

 • USA

  The Post

 • USA

  The Papers

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  The Post

 • Slovensko

  The Post: Aféra v Pentagone

 • Nový Zéland

  The Post

 • Austrálie

  The Post

 • Irsko

  The Post

 • Kanada

  The Post

Drama / Thriller / Životopisný / Historický

USA / Velká Británie, 2017, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • silentname
  ****

  "The Post" ma úprimne sklamalo. Čakal som od filmu oveľa viac. Téma bola zaujímavá, režisér bol kvalitný, herecké obsadenie bolo skvelé a všetky karty boli poskladané správne. Osobne si myslím, že je to zrežírované celkom dobre. Má to dobré momentky, najmä v druhej polke filmu. Prvá polka ma však veľmi nudila a čakal som neustále, kedy sa začne niečo diať. A to nie je dobrý signál. Neustále som na niečo čakal, no nemohol som sa toho dočkať. V tom tkvie práve najväčší problém tohto filmu. Jeho tempo je veľmi pomalé a častokrát sa vlečie a mám pocit, že sa nikam v podstate nehýbeme. Tom Hanks je vynikajúci a rovnako aj Meryl Streep podáva dobrý herecký výkon. To sú ale často veci, ktoré očakávame. Film vyzerá dobre a obdobie 70-tych rokov je spracované autenticky. Kauza, ktorej sa film venuje je síce zaujímavá, no na druhú stranu nemám pocit, že by sme to mali dobre podané. Chcel by som sa asi niektoré informácie dozvedieť viac postupne, pomaly a nechať film viac dýchať. Miesto toho máme veľké množstvo dokumentov, ktoré to odhaľujú a my ako diváci už s tým len ideme. Osobne som bol asi viac nadšený zo spracovania filmu "Spotlight", než z tohto. Je to dobré, ale nemá to ten potrebný náboj, ktorý by ma pri tom držal. Takže nemôžem zakryť, že som ostal sklamaný. Hodnotenie: B-(12.2.2018)

 • mzss1
  *

  (13%) Tak tohle se opravdu nepovedlo. Ne, Ne a ještě jednou NE! Obdobná nuda jako při Lincolnovi, který mě taktéž vůbec nebavil, ale přesto byl minimálně o třídu lepší. Zde mě nebavilo snad vůbec nic. Nějaké to zvýšené tempo snímku jsem pocítil někdy v poslední půlhodince. Téma mě absolutně nezajímalo, jenže což o to, bylo to tak nudné a nezáživné, že jsem málem usnul. Třeba když hodně odbočím, tak takový MOST ŠPIONŮ, to byl kvalitní film. Téma mě rovněž nechalo zcela chladným, ale bylo to podané zábavně a udrželo si to mou pozornost. Mám rád dialogové filmy, ale toto šlo naprosto nejen mimo mě, ale i mimo mísu. Ani nevím, proč jsem tu 1* dal. Nejspíš za jména Hanks, Spileberg, Williams atd. Mimochodem Meryl Streep mi zde vůbec neseděla. Ze začátku se chovala jak nějaká pipka. V takovém muzikálu Mamma Mia (má srdcovka) se hodí mnohem víc. No, dál to už shazovat nebudu. Musel jsem si po skončení dát panáka. Málem mě to nudou odrovnalo. Konec hlášení.(17.2.2018)

 • JohnSmith
  **

  Zvučná jména nejsou vždy zárukou úspěchu, to se ví. Nečekal jsem, že toto někdy napíšu v případě takové trojice jako je Spielberg, Hanks a Streep. Technicky je tohle retro pěkně natočené, ale je to nuda, chybí naprosto napětí a postavy, které hrají Hanks a Streep nejsou ani trochu sympatické,takže není důvod jim držet palce. Neubráním se srovnání s jiným filmem na podobné téma a to Insiderem od Manna. Tady Spielbergův film naprosto propadá. Víc než nějaké investigativní novinaření se tu řeší jen to, zda The Washington Post přežije nebo ne, co by na to řekli předci majitelé atd. Prostě to co mělo být na prvním místě je odsunuto na místy souběžnou a místy dokonce vedlejší kolej. Škoda, kdyby byl snímek zaměřený na New York Times a na to, jak k informacím přišli, bylo by to rozhodně zajímavější.(20.2.2018)

 • C0r0ner
  ****

  Nebýt desítek postav, díky kterým byl velký problém se vyznat v ději, určitě bych hodnotil plným počtem, ale takhle zůstala pachuť nepřehlednosti. Spielberg ale každopádně natočil hodně zajímavý příběh o skupině odvážných lidí. Nicméně si myslím, že v letošní slušné konkurenci nemá na Oscara nárok. 75%(4.2.2018)

 • Marrdaa
  ****

  O vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka jste asi slyšeli žejo ? A o Babišovo neustálém napadání novinářů jakbysmet žejo ? A co takhle výroky pana prezidenta o tom, že by se měl počet novinářů omezit? To jste slyšeli stopro žejo ? (mimochodem řekl to v Rusku, kde funguje cenzura médií a novináři jsou pronásledováni). Tenhle film má teď nesmírnou váhu. V dobách kdy je u nás slovo "novinář" nadávka, ukazuje jak jsou novináři důležití pro chod demokracie. Jak se pomalu zvrhává každý režim, když mu nikdo nešlape na paty. A hlavně jak jsou schopni vám lhát i ty zdánlivě nejslušnější lidé jen aby profitovali. Steven Spielberg to pravděpodobně nenačasoval jen tak náhodně, demokracie ve světě je dnes opravdu v ohrožení. Nemůžeme dovolit, aby někdo omezoval nezávislé novináře, to jsou totiž jediní lidé, kteří nám i za cenu ohrožení života otvírají oči.(2.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace