Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. Skoro nic po nich nezůstane, jen jejich vdovy, kterým zanechají hrozivé dluhy u hodně nepříjemných věřitelů. A právě tyto dluhy, vztek a zármutek náhle osamělé ženy spojí dohromady. Pochopí, že když potáhnou za jeden provaz, dokáží všechno. Promění se na velmi schopnou údernou jednotku rozhodnutou vzít své osudy do vlastních rukou. (CinemArt)

Xmilden

Chápu že nároky na Steve McQueena jsou obrovské, ale minimálně u mě opět dokázal zabodovat. Vdovy si můžou podat ruku s filmy, u kterých nedokážete přesně odhadnout co v příštích minutách bude na plátně odehrávat. Dialogy jsou často přímo luxusní a navíc herecká sestava obdivuhodně zajímavá. Divím se zdejšímu nízkému hodnocení, protože já se bavil více než slušně. 75% ()

3497299

chytrý thriller (G. Flynn), chytře natočený; člověk spolkne i tu nepravděpodobnou zápletku a nedostatečně jasné motivace některých vdov ()

filmfanouch

V roce 2013 do kin dorazilo 12 let v řetězech a byl z toho úspěch- Oscar za nejlepší film a celkové tržby ve výši 187 milionů dolarů. Ten film mi nepřijde špatný, je to poctivá slušná filmařina, přijde mi ale, že se pořád drží při zemi a do násilí a utrpení afroamerických otroků se film tak snadno nedostává. Tak jako tak bylo jasné, že Steve McQueen je dobrý režisér a dobrý režisér dlouho u ledu nezůstane. Jeho novým filmem jsou Vdovy. Jejich vznik byl ohlášen v březnu 2015 a nyní po 4 letech jsou tu. A já nějak nevím co si o nich mám myslet. Po zprávách o jednom z nejlepších filmů roku totiž sice přišla zručně natočená filmařina s perfektními hereckými výkony, Vdovy ale bohužel mají celkem hmatatelné chyby. Herecká stránka věci je stinnou stránkou filmu. Jen počítejte: Liam Neeson, Colin Farrell, Robert Duvall, Daniel Kaluuya, Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Carrie Coon, Cynthia Erivo, Brian Tyree Henry.... tolik talentovaných herců na jednom plátně až je vlastně škoda, že většina se na plátně zas tak moc neohřeje. Na druhou stranu je ale tak každá scéna herecky prodaná co nejlépe to jde. Výkon Violy Davis je přirozeně vyhrocený, Elizabeth Debicki je sexy a především umí hrát a Daniel Kaluuya se po Uteč a Black Pantherovi stává jedním z mých nejoblíbenějších afroamerických herců, jestli někdy dělat biografii Martina Luthera Kinga Jr, tak jedině s ním! Robert Duvall je jinak jako vždy parádní a i přes 87 let (!!!!) se pořád výborně drží a bylo fajn ho zase vidět na velkém plátně. Colin Farrell zase dokázal po Fantastických zvířatech a kde je najít znovu ztvárnit charakterně zajímavou postavu, především chemie mezi Duvallem a Farrelem je jedním ze základních článků filmu a funguje. Většina scén má povedené tempo, perfektní atmosféru, někdy je to smutný, někdy je to napínavý a párkrát se překvapivě bohužel stane, že je to směšný. Steve McQueen napsal scénář společně s Gillian Flynn (autorkou Zmizelé!) a leckdo tak očekával, že po Zmizelé dorazí další perfektní thrillerová pecka. To se ale úplně nestane, vzhledem k tomu, že Vdovy jsou úplně jiným filmem než Zmizelá a navíc úplně jiným filmem než jak to prezentujou trailery. Většina lidí tak může výsledný produkt zklamat, já jsem s tím ale naprosto v pořádku smířen jelikož je jasné, že Steve McQueen si jede svůj discopříběh a nenatáčí klasické filmy. Hlavní prim tak ani tak nehraje zápletka o loupeži jako spíš sociální poměry afroamerické chudiny, manipulace s volbami nebo lidské vztahy. Do seriózního psychologického dramatu to má pořád daleko, nikdy si ale neřeknete, že vás to nezajímá a že se chce vrátit k jiné zápletce. Každá z členek bandy je navíc jiná-Afroameričanka, mexičanka, polská imigrantka, afroamerická hipsterka- a z toho se odvíjí zajímavé dialogy a momenty. Většina jich sice v závěru vyjde na prázdno, i tak jsou ale funkční. Problém jsem měl taky s tím, že McQueen a Flynn většinu postav nenapsali vůbec tak aby k nim měl divák nějaké sympatie a ten dámský zločinecký tým se rozjede díky větě ,, když mi nepomůžete, prozradím vaše jména a zabiji vás a vaše rodiny´´. McQueen a Flynn tak kašlou na to aby mezi hlavními ženskými hrdinkami vznikl nějaký pevný, přátelský vztah a to by bylo vlastně úplně v pořádku, kdyby se na konci nepokusili naznačit, že ve skutečnosti jsou přáteli....uf. Je to složitě poskládaný film, který skáče sem tam, to ale není vůbec žádný problém, naopak to působí ze začátku velice působivě a především zvuk hraje velkou roli. McQueen a Flynn ale pak ke konci kdy vše spěje k ,,velkému komornímu heist finále´´ vytáhnou pár šokujících zvratů, kdy především jeden je velmi silný WTF moment a především hrozně zbytečný WTF moment. Myslím, že kdyby někdo stříhal a tento zvrat vystřihl, vůbec nic by se nestalo, jelikož emoční linka, které se tento zvrat týká už došla ke svému dostačujícímu emočnímu vyvrcholení... Všechno je pak ve finále uzavřeno až příliš rychle a některé potenciálně zajímavé podzápletky zůstanou nevyřešeny. Hans Zimmer alespoň jako vždy hraje o život a jeho hudba opět dělá divy. Ve finále jsou Vdovy přeci jen asi o ždibeček lepší film než 12 let v řetězech (přišlo mi, že McQueen režíruje mnohem líp), přesto nemám důvod onanovat nad jejich genialitou, jelikož tam tu genialitu prostě nevidím. Problém je především v tom, že jsem byl celou dobu nějak emocionálně chladný a ani perfektní herecké výkony nezakryli hrozně nesympatické postavy. Necítil jsem tu emocionální jízdu, která mi nahnala husí kůži jako v případě Bohemian Rhapsody nebo alespoň tu odvařenost, která mi naskočila během Prvního člověka. Davis, Kaluuya, Debicki a Farrell hrají jako o život, přece jenom ale to není jenom o nich. Dlouho jsem si říkal, že adekvátní hodnocení je 3 z 5, ve finále ale prozatím dávám jednu hvězdu navíc, budu si to ale muset ještě hodně promyslet... McQueenovi ale fandím, rozhodně se jedná o šikovného režiséra. () (méně) (více)

lamps

Vdovy mají parametry skvělého filmu, k jejich naplnění by ale musely psychologickou hloubku atakovat podstatně důmyslnějšími postupy než jen dlouhými záběry na ztrápené tváře hrdinek. A Steve McQueen, muž pozoruhodného řemeslného nadání, jehož inscenace většiny scén neupadá do sterility a oplývá zajímavými stylistickými nápady, by se musel rozhodnout, o čem chce vlastně vyprávět. Ten film následuje strukturu heist kriminálek s důrazem na rozšiřující se vědění publika ohledně postavení a činů postav, ale ve finále ho zajímá více uzavření psychologického oblouku, který je přitom dost povrchní, a mnoho nadějně rozvíjených motivů zůstane stát odstrčeno v pozadí (podivně (ne)uzavřená linie Colina Farrella, černoch z kadeřnictví nebo dokonce i potenciální highlight Liam Neeson). Moc se mi líbila realistická nátura akčních scén, která dala vzpomenout na Nelítostný souboj, bavil mě jemně zakomponovaný humor a hereckým výkonům těžko něco vytknout, ovšem Vdovy vnímám jako promarněnou šanci na nejsilnější emancipační drama dekády - je z nich jenom nešťatně sestříhaná a příliš zkratkovitá přehlídka technické vytříbenosti a působivé režijní vize, která bohužel rychle zapadne. 65% ()

Cappuccino

Mierne podhodnotená heist dráma s pozoruhodným obsadením, ktorá ma ani na sekundu vôbec nenudila. Niektoré z hlavných herečiek mi prišli menej výrazné, ale skvelý Farrell a Duvall to dodatočne vyrovnali. P.S. bez tých záverečných niekoľkých minút by som sa vcelku zaobišiel. ()

mzss1

(50%) WIDOWS je takový netypický, táhlý film, který asi nesedne každému. Já si ho pustil náhodně, možná i kvůli známému hereckému obsazení. ½ filmu mě absolutně nebavila, nuda k prasknutí. A už vůbec mi přišla zbytečná linie ohledně toho ucházejícího starosty Farrella. Jenže druhá půlka filmu mě alespoň už trochu vtáhla do děje. Odhodlané ženské trio vdov bylo pěkně zahrané, především ke konci jsem začínal být téměř nadšen + to mělo zajímavou pointu. Je škoda, že to bylo celé natočeno takovým nudným způsobem. Z herců mě nejvíc bavila Viola Davis, pak ještě Liam Neeson, který se tu párkrát objevil. Daniel Kuluuya mě zde docela rozesmíval – ty jeho brutální výpady (zabíjení a mučení) – to nemělo chybu. :D Michelle Rodriguez zde byla dost nevýrazná, stejně jako malé a zbytečné cameo J.Bernthala. Hudba od Zimmera byla též slabá, ale mělo to pár světlých chvil. Takže s vypětím všech sil dávám slabé 3*. ()

Anderton

Už dlho ma nebavilo v kine, ale ani doma, byť tak prekvapovanými presne dávkovanými zvratmi. Ide o to, že McQueenovi nejde ani tak o to, aby diváka šokoval, ale že má scenár tak dokonale pripravený, že jednotlivé zvraty sa objavia presne v tú pravú chvíľu a skvele fungujú. Všeto má svoje pevné miesto, každý dialóg má nejaký zmysel a všetky postavy majú motivácie ako reálni ľudia. Čiže žiadna vykrádačka kasína, aby som niečo dokázal svojej bejvalke alebo aby som si proste iba zarobil niečo na dôchodok. Vdovy sú koncipované ako celkom komplikované, ale relatívne prehľadne podané puzzle a balancujú presne na hrane umenia a zábavy, pričom McQueena viac zaujímajú témy, ktoré zápletka generuje ako príťažlivý potenciál nejakej vykrádačky. Mimochodom tiež s jedným nečakaným zvratom. Ak by som niečo mal obrblať, tak náhodu, že nový frajer Poľky je zhodou okolností architekt, čo zohrá v príbehu dosť významnú úlohu. ()

DwayneJohnson

Taková trošku jiná kriminálka, než bych po úvodní akční scéně čekal. Žádná pečlivě plánovaná akce, ale spíše souhra různých (ne)šťastných náhod, která tyhle vdovy nakonec stmelí dohromady. Scenáristicky trošku nečekané s výbornou Violou Davis a ještě lepším Robertem Duvallem, jehož cynický stařec, bylo to nejlepší, co jsem u tohoto starého barda za posledních mnoho let viděl. A že toho bylo víc, než dost. ()

Ant

Nudnější a prázdnější film už jsem opravdu dlouho neviděla. Děj absolutně o ničem. Doteď nedokážu říct, komu a proč vlastně peníze kradly. Plýtvání talentu všech zúčastněných. ()

silentname

Máme tu nový mesiac a s tým aj prichádza prvá návšteva kina, ktorú si získal film "Widows". Bol som zvedavý, do akého projektu sa Gillian Flynn zapojila tentokrát, mali sme tu zaujímavé herecké obsadenie, o hudbu sa postaral Hans Zimmer a réžiu mal na starosti Steve McQueen. To sú dosť zaujímavé elementy na to, aby tento film fungoval a bol dobrý. Takže čo si myslím po zhliadnutí? Jo. Je to dobrý film. Neviem, či by som dokázal povedať, že je skvelý, no rozhodne je zaujímavý, má dobré postavy a dokázal ma udržať v pozornosti vyše dvoch hodín. Čo sa mnohým iným príbehom nepodarilo. Viola Davisje dobrou hlavnou hrdinkou a priznám sa, že vždy rád vo filme vidím Michelle Rodriguez. Dokonca aj v Resident Evil sérii. Príbehovo sme sa dosť vŕtali v minulosti a možno sa to dalo trošku skrátiť, nevadilo mi to. Dostal som dostatok informácií na to, aby som pochopil všetky zúčastnené a fandil im. Dokonca musím povedať, že keď vidíme niektoré flashbacky, celé to začína byť veľmi zaujímavé. A prevedenie akcie je rýchle, dobré a kvalitné. Čo celkovo môžem filmu vytknúť? Nuž... je tu len jeden vážnejší problém, no neviem ako to povedať bez toho, aby som dával veľmi veľké spoilery. Poviem to teda iba takto. Liam Neeson. Vynikajúci herec, podáva svoje kúsky skvele, no priznám sa, že jeho postava mohla toho ponúknuť viac. Najmä po tom, čo sa niečo dozvieme. Rovnako musím povedať, že akosi som nechápal, na koho strane mám byť. Pretože obaja kandidáti na nového starostu sú otrasní. A najlepšie by bolo, keby nikto z nich nevyhral. Sú tu veci, ktoré by iné filmy asi dotiahli, no na druhú stranu si priznajme, že naše hrdinky nie sú profesionálky. Všetko robia len na základe amatérskych schopností a v tomto smere to podľa mňa zvládli veľmi dobre. Takže nebudem sa sťažovať na takéto veci. Myslím si, že film stojí za zhliadnutie a odporúčam ho. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B+ ()

Yoshitsune

No, no, zase z toho nedělejte takovou bombu, Steve McQueen prostě vzal komiks Punisher: Vdovy a trochu to přepracoval, ale koncept zůstal stejný, manželé dělají do zločinu, manželé umřou a manželky/vdovy, se tak musí postavit proti tomu, co se na ně chystá a co chlapi nedokázali udělat. Během sledování filmu, se tady objevilo dost momentů, které jako by vypadli z komiksu, takže to bylo dost úsměvné, na druhou stranu, je tady zase dost věcí, které sou originální a zvrat v polovině, byl fakt geniální, fakt jako že jo. Film sice neni akční záležitost, ale i tak je tady úvodní honička, která je vynikající a závěrečná dvacetiminutovka, je jeden z nejvíc napínavých momentů, co sem viděl. Navíc vynikající hudba, která nenechá člověka vydechnout a jenom film drží v napínavém tempu. Herecké výkony, sou taktéž na jedničku, hlavně Viola Davis to tady hodně dává, ale i ostatní ženské charaktery, nejsou upozaděny a každá z nich dostane dostatek prostoru, sou detailně vykresleny. Takže i přes zjevnou inspiraci, oním komiksem, já musím dát silné čtyři hvězdičky, kdybych komiks nečetl, tak bych dal pět. ()

classic

Filmová bieda-pokračuje, teda, čo sa týka: kino návštev roku 2018, bohužiaľ, neoslovilo ma nič v takom význame, na čo by som ešte práve teraz spomínal. _ Po sľubne vypadajúcich filmových ukážkach od oscarového producenta Stevea McQueena ( 12 rokov otrokom, z roku 2013 ), som sa fantasticky začal tešiť na jeho najnovší filmový počin- W.I.D.O.W.S. , keď som si ale taktiež k tomu uvedomoval absenciu dvorného charizmatického herca Michaela Fassbendera, s ktorým doteraz režisér pracoval na všetkých jeho predchádzajúcich filmoch, nebral som jeho neúčasť, ako hrozivú, aj keď som zase dobre vedel, že vylepšoval svojim herectvom výsledný snímok, ktorý sa tým pádom stával už automaticky zaujímavejším _ Fassy tu síce nie je, ale zato nesmú chýbať : kameraman Bobbitt, strihač Walker, hudobný skladateľ Zimmer, chlapík zodpovedný za výpravu Stockhausen + samotné „vdovy” = Viola, Michelle a Elizabeth, keď posledne menovaná, mladá herečka, s priezviskom Debicki stelesnila Poľku Alicu, pričom už podľa toho sa dá určiť, že nič nemusela predstierať. Chváľa, áno. No, tým to asi končí ? ! _ „Ženám, ktorým umreli muži” , tak ONY sa po ich smrti nachádzali v nezávideniahodnej situácii, pretože ich chlapi boli veľké, kriminálne živli, ktorí po sebe zanechali extrémne nádherné DLHY, dlžoby, ktoré bude niekto chcieť späť... Vydieraná bude najprv Veronica Rawlings, hlavná postava, ktorej milovaný bol veľká ryba, ona sa následne spojí s dvomi ochudobnenými kolegyňami- s Lindou, a s Alicou, ktorým navrhne svoju myšlienku, ako splatiť finančné záväzky... Do toho sa zapletú dlho očákavané politické voľby, a vysoká politika je na vzostupe, pretože dvaja kandidáti, súperi, t.j. Mulligan a Manning sú v tejto problematike zapletení až po uši, totiž „manningovcov okradli, alebo mulliganovci budú okradnutí” . _ Ansámbel je naprosto skvostný, ale zo všetkých zástupcov ma totálne najviac oslovila hviezda filmu Uteč- Daniel Kaluuya, ktorý je dokonalý psychopat, keď vo všetkých scénach, v ktorých sa objaví, je strhujúci, normálne si tieto pasáže privlastnil, kradne si ich pre seba, vychutnáva si svoj šialený prejav, na aký sa len tak nezabúda, a na koľko sú tieto vdovy šarmantné, nijako výraznejšie ma neohúrili, ak nerátam odvážnejšie scény vysokej Elizabeth Debicki. Colin Farrell si starostlivo vyberá snímky, kde si zahrá, a opäť trefa do čierneho, i Bob Duvall je vynikajúci na menšom priestore. Liam Neeson skrýva nejedno prekvapenie. I excelentný je flashback s Marcusom, či aj samotná akčná akcia stojí za to. _ Mám rád jesenné thrillery, ktoré v tomto čase putujú do kinosál, k ďalšiemu, ktorý som zhliadol, som si ale nevybudoval výraznejší vzťah- chuť sa k nemu vracať, tobôž spomínať naň. Černošský režisér Steve McQueen má v sebe kus talentu na rozdávanie, a tak pevne verím, že sa nabudúce vráti Fassy, keď tento tvorivý tandem má určite čo ponúknuť. ()

Chrustyn

Steve McQueen rozhodně netočí filmy pro masy a přestože se "Vdovy" na první pohled tváří jako konvenční thriller, není to tak jednoduché, jak se zdá a určitě to není film na pohodový sobotní večer. Rozhodně se ale jedná o parádní a chytrý film pro trpělivé a pozorné diváky, kteří nepotřebují velkou akci, ale stačí jim poutavý příběh a výborní herci. Zde je obojí a ještě mnohem navíc a pro mě se jedná o McQueenův nejlepší film a uznávám jeho nesporné režijní schopnosti, které dokazuje v jednotlivých scénách. ()

Arsenal83

Liam Neeson na staré kolená znesie všetko. Mihne sa len na chvíľu a aj to mu to tam do sprchy pošlú ozrutu menom Cynthia Erivo. A potom príde ešte Viola Davis a je po estetickom zážitku. Pre nechuťákov sú tam dokonca scény zo sauny. Ale Steve McQueen je už taký, do filmu dá čokoľvek, veď si pamätáme aj Fassbenderovho šulína z filmu Hanba. Od režiséra, ktorého najlepší film je 12 rokov kokotom, sa ale nedá veľa očakávať. ()

Marze

Film o moderních ženách se zapamatovatelnými postavami a něčím co říct o světě ve kterém žijeme. ()

marhoul

Viola oscarová, minimálně nominaci si tato úžasná dáma zaslouží, mám ji moc ráda a opět mě nezklamala. Cynthia Erivo v krátké době (po El Royale) zase naprosto boží. Vdovy jsou dalším zpracováním již známého námětu, nicméně tento snímek se mi táhl, o dvacet minut kratší stopáž by mu docela prospěla. Celkově se jedná o docela vydařené drama. Po 12 letech v řetězech, které se mi vyloženě nelíbily jsem spokojená. ()

Flego

Veľký potenciál filmu je rozsekaný do rôznych odbočiek, nedokáže držať diváka v počiatočnom nastolenom rytme. Herecky je to skvelé, technické spracovanie na úrovni, problém je v tempe. Škoda premárnenej príležitosti, Vdovy mohli byť parádnou záležitosťou. ()

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

18.12.2018

Nové romantické drama Ammonite režiséra Francise Leeho (Na konci světa) našlo hlavní herecké hvězdy. V milostném příběhu o dvou ženách odehrávajícím se ve 40. letech devatenáctého století si zahrají… (více)

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

05.11.2018

Steve McQueen (12 let v řetězech) čerstvě dokončil zlodějský thriller Vdovy, který momentálně sbírá nadšené ohlasy kritiků, zároveň už si však oceňovaný tvůrce připravuje svůj další film. Režisér… (více)