Vaginator: Dawn of the Bitches (amatérský film)

Komedie / Akční / Sci-Fi

Česko, 2017, 50 min

Větší. Mnohem větší. Aneb od amatérského filmečku k amatérskému velkofilmu. Brutálně se přifoukl nejen počet postav, lokací a minut, ale taky mytologie, a tak vidíme události a postavy, o kterých se v ultrakomorní jedničce jen mluvilo. Původní kraťas je neustále citován, variován a rozvíjen, ale pořád jde o to samé - pubertální řachandu postavenou na hypervulgárních dialozích, hláškách a hercích, kdy vám ten humor buď aspoň částečně sedí, nebo tu nemáte co pohledávat. I když by byla škoda nechat si ujít film dělaný s takovou chutí a srdíčkem. A s takovým hudebním podmazem :) A s rotačákem! P.S.: Vrba si sice napsal nejvděčnější roli pro sebe a exceluje v ní, ale při scéně z talkshow si film na chvíli ukradne Tom Opatřil jako naspídované žoviální moderátorské hovado. Hned bych si dal jeho spin-off!(12.1.2018)

S Vladimírem Justem jsme se shodli, že hláška "Dej mu něco pod hlavu ať mu nezapadne jazyk." je nejvtipnější moment v českém filmu od Jméno kódu Rubín. Petříček neustále předhazoval perky expozice a zejména ďábelskou talkshow Toma Opatřila. Jan Rejžek zamlel něco o stalinistických čurácích a šel si to pustit znovu. Docela jsme čuměli, protože jsme si všichni mysleli, že už je dávno mrtvej.(2.3.2018)

Tam kde V1 po pár minutách končí, v prequelu to mohl Róba pořádně rozpálit. Takřka hodinový film, jehož zápletka by se dala shrnout do jedné holé věty, je nabitý hláškami, homofilním humorem a poodhalenými ňadry. Opět se dočkáme nezapomenutelné "umírající scény" , ale přibyla i "snová" a "ve tmě" scéna, které patří k nejhumornějším okamžikům českého filmu. Při hodinové stopáži nicméně homo a kundí humor moc dlouho nevydrží a hlášky poněkud ztrácí na údernosti. I tak se jedná nepochybně o to nejlepší, co rok 2018 může náročnému divákovi nabídnout.(12.1.2018)

Co v předcházejícím kraťasu nefungovalo, protože bylo moc zkratkovíté, tady konečně funguje. Skvělý rozjezd filmu, reklamy boží, Robert Poupátko naprosto skvělý, talk show fajn, jen by moderátor nemusel tak přehrávat a zpovídaný imitovat Lišku a pak samotný příběh vojenské jednotky zábavný (až na zbytečně a nejednou až nemístně tlačenou vulgaritu). Hlas akčních hrdinů devadesátých let fakt potěšil. Zpracování je hodně dobré, střih, hudba, triky, nápaditost i charaktery postav. Ač si uvědomuji, že je to záměrné, přílišná teatrálnost mi nebyla moc sympatická.(10.4.2018)

Na pokračování " kundího projektu " v podobě " Vaginator: Dawn of the Bitches " jsem se neskutečně těšil, ale zároveň jsem měl strach aby to Vrba nějak nezprasil. Obavy byly zbytečný. A já se tímto Vrbovi omlouvám. S větší porcí stopáže přichází i větší porce zábavy, hlášek a postav. Vulvis a Squirt jsou zpět a spolu s nimi Ricky, Screw a Testicle. Bonusem pak je Jimmy Bottom a Dr. Hubbard´s. Vrba tuhle story parádně rozvedl a mi se tak dozvíme kde a jak tahle vaginální apokalypsa vlastně propukla. Bez pussyradaru, doutníků a pořádných zbraní jste prakticky v 3,14či. Komu se líbilo " V1: The Hunters of Carnivorous Bitches " tak tohle ho určitě nezklame taky. Za mě Vrba opět zabodoval a já ho za to odměním plnou palbou hvězd.(10.6.2018)

• - Během natáčení „Jimmy Bottom Show“ v brněnském divadle Barka probíhala zároveň v přilehlém kostele mše. Na té se kněz tak rozvášnil, že jeho plamenné kázání doléhalo až na jeviště, které se proměnilo v televizní studio. Pokud se divák opravdu pečlivě zaposlouchá do zvukové stopy, může zachytit část kázání i s čísly žalmů. (Vierzbowskii)

• - Ve filmu se objevila narážka k filmu Hříšný tanec (1987). (tyzmrde)

• - První klapka padla již v listopadu 2015, kdy se točily všechny scény s jednookým generálem Testiclem. (Gary)