Vaginator: Dawn of the Bitches (amatérský film)

Komedie / Akční / Sci-Fi

Česko, 2017, 50 min

Zcela neotřelá, zdálky rybinou a doutníky zavánějící road-action-post apo-bitchin´ movie. Nic pro slabý nátury a nezkušené anální panice. Výborný, dovolím si říct, až Kulhánkovský vesmír, jež vás nenechá ani chvíli oddychnout od špičkové akce, efektů dělaných na míru IMAXu, spletitých a promyšlených dialogů v komplexním bludišti mezilidských vztahů. A to myslím stejně vážně, jakože nade mnou Velká Kunda stojí (nepleťte si s panem prezidentem)….. Je tedy s podivem a s určitou mírou úlevy, že stále existují na téhle planetě naprostí magoři, kteří natočí něco tak úchylně luxusního!(9.4.2018)

Už prvý diel Vaginátora zaslúžene patrí medzi instantnú klasiku, dosť som sa však bála, ako sa Robert Vrba popasuje s námetom na o dosť väčšom priestore druhého dielu. Zbytočne - pretože je tradične silný v dialógoch a kultové hlášky majú veľmi silnú kadenciu. Dočkáme sa rozšírenia charakterov (otravného Squirta si patrične užijeme práve až v dvojke) i keď u niektorých mohla byť silnejšia (drsňák Screw - zase si to vynahradí svojou finálnou scénou). Celú prvú polovicu filmu si pre seba kradne geniálny Tomáš Opatřil ako moderátor Jimmy Bottom, ktorý nutne POTREBUJE svoj spinoff. Je to proste sprostý klenot napísaný a natočený chytrými ľuďmi, ktorí očividne milujú film.(13.1.2018)

Ta správná kun*ovina na dlouhé pivní odpoledne s partou podobně naladěných kamarádů! Úplně by mi stačilo, kdyby tvůrci bez skrupulí blili brutálně povedený hlášky každejch pět minut, tady toho ale je mnohem víc. Prostě takovým tím šikovným způsobem každým coulem tak debilní film, až je to vlastně strašně vtipný lomeno zdravě trapný. Jestli si myslíte, že jste na to připraveni, tak jste se v životě nepletli víc.(17.4.2018)

Na pokračování " kundího projektu " v podobě " Vaginator: Dawn of the Bitches " jsem se neskutečně těšil, ale zároveň jsem měl strach aby to Vrba nějak nezprasil. Obavy byly zbytečný. A já se tímto Vrbovi omlouvám. S větší porcí stopáže přichází i větší porce zábavy, hlášek a postav. Vulvis a Squirt jsou zpět a spolu s nimi Ricky, Screw a Testicle. Bonusem pak je Jimmy Bottom a Dr. Hubbard´s. Vrba tuhle story parádně rozvedl a mi se tak dozvíme kde a jak tahle vaginální apokalypsa vlastně propukla. Bez pussyradaru, doutníků a pořádných zbraní jste prakticky v 3,14či. Komu se líbilo " V1: The Hunters of Carnivorous Bitches " tak tohle ho určitě nezklame taky. Za mě Vrba opět zabodoval a já ho za to odměním plnou palbou hvězd.(10.6.2018)

Tam kde V1 po pár minutách končí, v prequelu to mohl Róba pořádně rozpálit. Takřka hodinový film, jehož zápletka by se dala shrnout do jedné holé věty, je nabitý hláškami, homofilním humorem a poodhalenými ňadry. Opět se dočkáme nezapomenutelné "umírající scény" , ale přibyla i "snová" a "ve tmě" scéna, které patří k nejhumornějším okamžikům českého filmu. Při hodinové stopáži nicméně homo a kundí humor moc dlouho nevydrží a hlášky poněkud ztrácí na údernosti. I tak se jedná nepochybně o to nejlepší, co rok 2018 může náročnému divákovi nabídnout.(12.1.2018)

• - Jedna ze scén vznikala i v brněnském podzemním krytu, který se dochoval z druhé světové války. Herci tak museli trávit celý natáčecí den ve tmě a vlhku, se samopaly v rukách a se zapálenými doutníky v puse. (Gary)

• - Film obsahuje na konci jednu potitulkovou scénu. (tyzmrde)

• - Ve filmu se objevila narážka k filmu Hříšný tanec (1987). (tyzmrde)