Reklama

Reklama

Blunt Talk - Plané řeči

(seriál)
  • USA Blunt Talk
Trailer
Komedie
USA, (2015–2016), 9 h 47 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Jonathan Ames

Hudba:

Craig Wedren

Hrají:

Patrick Stewart, Adrian Scarborough, Timm Sharp, Dolly Wells, Jacki Weaver, Mary Holland, Karan Soni, Romany Malco, Richard Lewis, Brent Spiner (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Nový seriál plný osobitých charakterů, z nichž nejvýraznější je Walter Blunt (Patrick Stewart) - britský moderátor, který přijel dobýt svět amerického kabelového zpravodajství. Prostřednictvím své noční talk show hodlá šířit moudrost a radit Američanům, jak správně žít, myslet a chovat se. Na své misi se Blunt potýká se svými nadřízenými, excentrickými kolegy, několika bývalými partnerkami i potomky všech věkových kategorií. Jedinou oporou mu je alkoholický sluha, kterého si Walter přivezl s sebou z Velké Británie do Los Angeles. Seriál sleduje důsledky dobře míněných, ale většinou úplně scestných rozhodnutí, které Blunt učiní ve vysílání i mimo něj. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

První díl navnadil na Patricka Stewarta v roli velmi výstředního mederátora, jenž má k ruce jednak věrného Harryho, a pak televizní partu mimoňů, kteří kopou za jeho... dobro. Docela mě zajímalo, co Patrick udělá s rolí takovéhleho magora a v prvním dílu se utrhl ze řetězu a vršil jedno skvělé faux pas na druhé a v závěrečném proslovu potěšil odkazem (25:00) na skvělý Lion in Winter. Druhý díl ale jaksi opadl a krom toaletního skeče jaksi zbytek prošuměl. Uvidíme, jakou pravdu a jak svému americkému lidu přinese major Walter Blunt v dalších dílech. Zatím tomu stále dávám šanci. ~~~ Tak po S01E06 končím.. Bohužel jak byl úvodní díl slibný, následující díly jen těžili z očekávání, zda se z toho něco vyvine. No, rozteklo se to po zemi v naprosto nijak zajímavou snůšku nesmyslů a kreaturních nezajímavých postav. Sorry Patricku, ale skutečně tu nejsi onen Lev v zimě, ty a tenhle seriál jste jen ta zima. ~~~ 1,5* ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Představuju si, že se při psaní Blunt Talk scénáristé předháněli v tom, jakou "netradiční" scénu pro Patricka Stewarta dokážou vymyslet. Šnupání kokainu? Check. Rande s transexuální prostitutkou? Check. Malování aktu, pro který mu stál modelem velmi vyvinutý chlap středního věku? Check, check, check. A což o to, sama patřím k těm, na které model "necháme uznávaného Shakespearovského herce hrát scény, které působí dojmem, že je psal někdo se dvěma promile v krvi,” docela zabírá. Jenže Blunt Talk jde po startu série strmě dolů ve všech ohledech. Příběh se nikam nevyvíjí. Všichni přehrávají. Vtipy se nedaří. Prostor dostávají nezajímavé vedlejší postavičky. A Walter Blunt v podání Patricka Stewarta nemá ve scénáři jediný zapamatovatelný moment, kterým by tuhle mizérii zachránil. ()

Reklama

P1tr 

všechny recenze uživatele

Blunt Talk je rolí, na kterou Patrick Stewart čekal celé roky a jsem rád, že se jí dočkal, neboť v ní může uplatnit všechny svoje kvality naráz. Jeho postava je charizmatická, elegantní a sprostá, což je neodolatelná kombinace, neboť od málokoho zní vulgární výrazy tak honosně a zábavně, jako právě od něho. Ačkoliv by na první pohled mohl seriál působit jako prvoplánová smršť sprostých vtipů, není tomu tak a pod vulgárním povrchem se skrývá celkem houboká charakterová práce, která zkoumá životy a dilemata mnoha postav a děj díky tomu získává lidštější rozměr, se kterým se lze ztotožnit. Nejde ale o žádnou dramatickou polohu a humor je tu stále na prvním místě, jen narozdíl od některé konkurence využívá postavy lépe, než pouze jako prázdné loutky sloužící k prezentování vtipů. ()

filmsim 

všechny recenze uživatele

Pilot: Slušný rozjezd tohoto nového seriálu ze světa zpravodajství. Nesnaží se být nějak mimořádně vtipný, i když je označován jako komedie, je to spíše taková psychologická sonda do života velice zajímavé postavy postaršího moderátora, kterou si plnými doušky vychutnává Patrick Stewart. Zbytek osazenstva v pilotu nedostane příliš prostoru a tak na mě působili spíš jako nutné postavičky pro bavení než nějaké zajímavé osobnosti. I přesto, že tady P.Stewart fetuje, chlastá a zmlátí policistu, tak nějakého toho za břicho popadajícího vtipu či scénky se zde nedočkáte, opravdu je to spíše drama s důvtipnými dialogy než obyčejný sitcom. Na poli 30 minut seriál pěkně ubíhá, místy se i pousmějete, ale nic vyjímečného se zde zatím neodehrálo.6/10 ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Sice jsem to z nedostatku času a nekvalitních seriálů ještě nestačil dokoukat a jsem teprve v podstatě na začátku, ale já musím říct, že je to jedno z nejpříjemnějších překvapení této sezóny a asi nejvíc cool role Patricka Stewarta (a to jsem nehorázně velký fanúšik Picarda a Xaviera), kterému navíc brilantně přihrává Adrian Scarborough, který se mi líbí čím dál víc... Stewart v přítomnosti mladých nahých žen, jako moderátor za zenitem, role, u které je vidět, jak hrozně si jí užival. Blunt Talk obsahuje trochu drsnější, nekorektní humor, který většinou funguje, občas je to šmrncnuté nějakým tím drámem a taky to funguje, herci jsou fajn, pobavíte se u toho opravdu příjemně, mě osobně potěšil i pohled do televizního zákulisí... Není to sice převratné dílo, je spíše lehce nadprůměrnější, ale jak v žánru sitcomu (velmi netypický zástupce) , tak i jako televizní projekt představuje tahle nová Picardova osysea příjemný, svěží a ne tak okoukaný vítr. Za mě spíše spokojenost. 70%. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Ve 2. epizodě 1. série s názvem I Experience Shame and Anticipate Punishment si Walter Blunt (Patrick Stewart) nechá předčítat z knihy „Král bývalý a král budoucí“. Stejnou knihu si četl jeho herecký kolega Ian McKellen ve filmu X-Men 2 (2003), kde si Patrick Stewart zahrál jednu z hlavních rolí. (NiaWolf)

Reklama

Reklama