Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

• USA Prologue: The Crossing
Horor / Krátkometrážní / Sci-Fi
USA, 2017, 3 min

Po kontaktu s „Inženýry“, kteří zapříčinili zničení lodě Prometheus a smrt některých členů posádky na planetě LV-223 se poslední přeživší archeoložka Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) spolu s robotickým androidem Davidem (Michael Fassbender) vydává na cestu k planetě „Inženýrů“, aby nalezla odpovědi na své otázky. To ale ještě Elizabeth neví, že David má s „Inženýry“ jiné plány. (Geralt z Rivie)

RipperJosh

Taky nechápu, co má tohle co dělat ve filmografii tvůrců a herců. Jinak je to atmosférově pěkný, ale celkově je to pořád level of bullshit: Prometheus. ()

figliar

Scénka bola síce aj vo filme, ale tu je predsa len dlhšia a viac vysvetľuje. čo sa stalo pred príletom na domovskú planétu tvorcov. Takže celkom slušný prologue. ()

PEZ

Nie úplne rozumiem tomu, prečo tieto tri minúty neostali vo filme. Každopádne jedná sa o preklenutie Prometheusa a Covenanta, respektíve dovysvetlenie, čo sa stalo tesne po skončení Promethea. Elizabeth Shaw mi bude chýbať. ()

El.Negros

Ridley is back ! Výborný krátkometrážní snímeček navozující atmosféru a příběh nadcházejícího celovečerního snímku. Okamžitě jsem byl přenesen do ponuré a chladné atmosféry vesmíru, kde si na přední místa evolučního žebríčku najde cestu pouze vyšinutá umělá inteligence nebo věčně hladové xenomorfní organismy. A co člověk ? Ten nemá žádnou šanci..... ()

MAAUZ

Narozdíl od poslední večeře Crossing hezky spojuje Promethea a Covenanta, a zároveň se nestává pro vetřeleckej svět zbytečnym. SPOILER: Stejně je škoda, že Dave rozpitval Dr. Shaw. ()

Scraffy

Kľudne to mohli dať do Aliena: Covenant. Aspoň máme takto vysvetlené, že čo presne sa stalo s Elizabeth Shaw-ovou. Škoda len, že nie všetci sa k tomuto kraťasu dostanú... ()

blondboss

The Crossing je ďalší prequel ku Covenantovi, ktorý v podstate spája Prometheus a tento diel a vytvára akýsi mostík, ktorý divákovi prispeje k tomu, aby trošku lepšie pochopil prepojenie. Za mňa fajn, ale v zásade sa to dá odčítať aj zo samotného snímku, takže jemne zbytočné. 60 % ()

PaTeXx

Další kraťas, který vlastně mohl být součástí filmu, ale rozhodně ne prologu. To by se toho vyspoilerovalo až moc. Alespoň tady uvidím Noomi v její hezčí podobě. ()

Kalda69 odpad!

Proc hodnotit vystrizene sceny? Ty maji byt jako bonus na DVD nebo BD a ne jako samostatny kratkometrazni film. ()

SuperXero

Úvod do Covenanta alebo čo sa dialo s Davidom a Elizabeth po Prometheovi . Osobne by som to uvítal skôr vo filme, myslím, že tie 3min naviac by už filmu neuškodilo. ()