Lví král

• USA The Lion King (více)

Snímek Lví král od studia Disney, jenž režíroval Jon Favreau (Kniha džunglí), se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik, dramat a po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být. (Falcon)

Warle

Většina se zdá má obrovský problém s tím, že to je v podstatě copy-paste film, který jen vykrádá původní animák. Nikomu to neberu, protože mají pravdu, ale upřímně? Kdyby se napsal nový scénář, tak zase budou všichni řvát, jak tím zničili původní příběh. Ono totiž měnit něco na něčem, co se blíží k naprosté dokonalosti je těžké a kontraproduktivní. Já jsem animák naposledy viděl někdy před pár lety, takže s tím nemám takový problém, protože ho nemám takhle čersvě utkvěný v paměti. Jaký by byl kompromis? Vykašlat se na tuto vesměs recyklaci, nic netočit a nechat film prostě zapadnout v historii jako něco, u čeho jsme většina z nás řvali jak malé holky a na čem jsme vyrostli? Bylo by to asi řešení, ale s tím nic nenaděláme. Prostě se to oživilo (zní trochu lépe jak zrecyklovalo), protože to dnešní CGI dovoluje a Disney chce trhnout nějaký ten balík a mít jistotu, že tohle ten balík vydělá. Jestli to je morálně správné nebo ne, to si každý musíme říct sám. Za mě je to úplně v pohodě oživení, které tedy určitě nepotěší každého (nedivil bych se, kdyby skalní fanoušci série byli zklamáni nebo až dokonce znechuceni), ale mě to dostalo už během prvních 5 minut, kdy začal Lebo M. s jeho Circle of Life. Audiovizuální porno, kterému se dají vytknout krom výše zvýšeného jen 2 věci. Trochu dark digibordel na konci, který kazí dojem do té doby naprosto dechberoucímu vizuálu (tohle jinde než v kině na obřím plátně nemá smysl vidět) a také nový song od Beyoncé. To samé u Can You Feel the Love Tonight- Sir Elton John je prostě jen jeden a jen jeden zůstane. Jinak Zimmer klasicky ve špičkové formě a hrozně mi seděl Seth Rogen jako Pumbaa. Takže Hakuna Matata, kašlete na to, co nemůžete ovlivnit a zkuste si to užít na co možná největším plátně. 85% ()

orkadimenza

Zdaleka nejsem sám, kdo dokáže celý film zhodnotit jednou větou, z níž plyne celkový dojem z nového Lvího krále naprosto jasně: "PROČ TOHLE KURVA VZNIKLO CELÝ ZNOVA?" Ano, já vím, že nové generace dětí starého Lvího krále už tolik neznají. Ano, já vím, že se někdo chtěl pokusit o neanimovaný remake. Ano, já chápu, že remaků je plná prdel, tak nevadí když vznikne další. Ale já vidím zásadní problém mezi remakem, kde autor bere inspiraci z původního díla, ale udělá to po tak jak chce on a ve svém stylu (viz. Volavka a Scorseseho Skrytá identita), a mezi """remakem""", který vezme původní film a od první do poslední vteřiny ho zkopíruje naprosto stejně! Nový Lví král je exemplární příklad, kde autor nepřidal novému dílu naprosto žádnou přidanou hodnotu navíc, ale jen tupě vykradl animovaný skvost pocházející z vůbec nejlepšího roku světové kinematografie a svezl se na jeho slávě. Starého Lvího krále jsem naposledy viděl ve věku raného teenagera, i přesto jsem si pamatoval, že jsem přesně tyhle scény už jednou viděl. Absolutně zbytečný film bez jakékoliv kreativity tvůrce, čímž jen podporuje trend moderní doby kopírování obsahu, která se očividně bohužel dostává z prostředí Youtube i na stříbrná plátna. P.S. Kdyby si tohle náhodou přečetl pár, se kterým jsem strávil v kině dvě hodiny, omlouvám se, že jsem vám zkazil vášnivou mrdačku v prostředí nespoutané africké divoké savany. ()

Lefty86

Proč dělat úplně stejně znovu něco, co už je vyrobené a je to perfektní? Protože dnešní doba dává tvůrcům do rukou perfektní efekty a snad nekonečné možnosti. Jediné co mi chybělo byl Mufasův dabing Miroslava Moravce. ()

Asmodin

Uvidím, jaký bude český dabing, ale jinak film do puntíku odpovídá animované předloze. Příliš se mi nelíbí píseň Scara Buď připraven, která se mi v původní dabované animované verzi moc líbila. Třeba se český dabing povede. ()

Prochy38

Ne, já musím. Jak mám rád Lvího krále, tak máme rád dokumenty z přírody a kombinace tohoto nemá chybu. Příběh, který všichni známe, jsem ani chvilku neřešil, protože těch rozdílů tam bylo opravdu minimum. Naopak jsem si užil tu mravenčí a milimetrovou práci tvůrců na každém chloupku všech zvířat. A nejen jak vypadala, taky jak se chovala. Za mě potlesk ve stoje. ()

filipvrbik

Disney dosáhl dokonalosti- aspoň co se týče animace (jestli v tomto případě má vůbec smysl mluvit o animaci- já osobně si myslím, že naučili zvířata mluvit :-). A když se to navíc spojí se skvělým filmem (v porovnání s původní verzí z roku 1994, která pro mě byla docela dost kýčovitá, tento fotorealismus působil - aspoň v mém případě- filmu rozhodně k dobru), je až neuvěřitelné jakou revoluci zaznamenala animace za těch posledních 25let. Každý jiný rok by to byl jasný Oscar za efekty a i za animovaný film - ale letos nepředbíhám - protože Alita, protože Avengers, a s největší pravděpodobností logicky Star Wars IX... Co se týče samotného příběhu začátek samozřejmě úplně stejný jako původní verze ...A poněvadž už jsem starý, povedlo se mi alespoň trochu pozapomenout další děj, takže se mi to hodně líbilo (i když je to opravdu víceméně pro děti), prostě za mě maximální spokojenost...Jediné,co fakt vadí, že Velký Špalíček neměl na výběr 3D verzi s titulky, protože ty přezpívané písničky chvílemi trhaly uši, takže se na to musí jít logicky dvakrát- 3D verzi v češtině a 2D verzi v angličtině..Taky se obávám, že Disney už nebude mít kde brát, protože právě dosáhl vrcholu a laťka je opravdu hoooodně vysoko. Suma sumárum- viděno v kině ve 3D (cze)...97% ()

Esgalnor

Předem nejde o žádný artový snímek, není to na žádného většího Oscara a rozhodně tato předělávka ničím nepřekvapí. Jako rodinný blockbuster na objednávku to je ale par excellence a ačkoliv mě občas takhle generický Disney štve, Lvího krále jsem si užil. Hádám, že do konce léta to ve mně vyšumí a já už to moc řešit nebudu, ale jsem rád, že jsem film zhlédl. Ono v něm totiž všechno funguje stejně dobře jako v originále, plus s nostalgickou hodnotou navíc. Silné scény jsou mnohdy díky tomu ještě silnější, písničky místy nepatrně (ale efektivně) vyšperkované, anglické hlasové obsazení neskutečně šlape (hlavně děti, ale Timon, Pumba i dospělý Simba - Childish Gambino! - jsou taky výborní). Dost pomohlo, že si z originálu už tolik přesně nepamatuju a mám k němu citový vztah z doby, kdy mi bylo 6 - stejně si myslím, že bez předem zaujatého postoje si to každý může užít stejně. Favreau šel na jistotu a i když to obvykle není vhodná volba, tady to byl správný krok. Žádná backstory není potřeba a zbytečné rozšíření by to otravně natahovalo. Občas se objeví nový vtip či dialog navíc, jedna vhodně zapadající nová písnička - a to je vše. Což vlastně úplně stačí. Ten příběh není třeba měnit a vizuální zpracování bere dech. Zvířata mi mrtvá a bez emocí nepřipadala, člověk tak nějak ví, že nekouká na dokument. Hudba místy trochu zklamává, v závěru ale naštěstí vynikající. Jako kvalitní rodinná popcornovka to splňuje veškeré její parametry. Subjektivně možná nadhodnocuju, byl to pro mě zážitek, ale pokud nečekáte intelektuální drama z africké divočiny, film bych jako dobrou blockbusterovou zábavu doporučil prakticky komukoliv. ()

Gumrice

Skvělej soundtrack a animace, je to vjemová harmonie. Znovuoprášení Disneyho klasik mě fakt baví a Lví král mě dostal hlavně svýma postavama. ()

Marius_ss

Musím povedať že pôvodného Levieho kráľa som nevidel (alebo si aspoň nepamätám). Páčilo sa mi to, pochváliť musím aj sk dabing (aj keď rad by som si to vypočul aj v originálne). Je úžasne kde sa posúvajú animácie a vizuálne efekty. ()

mazadlo

Český dabing ve lvím královi nakonec nedopadl tak zle. Pořád si ale myslím, že Jan Šťastný (ve vší úctě k tomu, že je to skutečný profesionál) prostě na Scara nebyl dobrá volba. A řeči okolo toho, že musí být barevností hlasu podobný originálu si strčte za klobouk. Když si poslechnete originál tak mu pan Šťastný není podobný ani trochu. Pořád je mu barevností hlasu podobnější prostě pan Soukup. Jinak chválím dabing Simby, Timona, Pumby i Hyen. To prostě dopadlo nad očekávání dobře. Dokonce jsem Timona a Pumbu vůbec nerozeznal od původního dabingu. Skvělá práce. Nové pojetí hyen mě od Disneyho dost bavilo. Chybělo mi kousání packy ale mají tam jiné vtípky, které stojí za to. Co ale nechápu je, proč Disney totálně dojebal nejlepší písničku jakou kdy v animáku měl. Be Prepared je totálně zabitý a vůbec nemá to sdělení jako v původním Lion Kingovi. Dělat změny za každou cenu se nevyplácí. A protože to byla asi jediná významná změna v celém ději (jinak vše až na drobnosti stejně) tak musím říci, že ta invence stála za prd. Za mě tři hvězdy z pěti. Vypadá to skvěle o tom žádná. Výpravný to je parádně. Při pakoních se vám chce plakat tak jako tenkrát a Mufasa je skvěle dabovanej i česky (jasně na originál to nemá ale Darth Vadera už prostě nemáme). Jenže ty emoce mi v některých scénách prostě chybí (pláč Timona a Pumby). A Be Prepared je song za který jsem schopen filmu ubrat dvě hvězdy. Prostě jo protože to byla tribute věc kterou si broukám od dětství. Chápu, že to není film pro nostalgiky ale spíše pro nového diváka. Takže už držím hubu a určitě do kina vyražte. Tím, že to trochu pomlouvám neříkám, že to byl špatný film...ale prostě radši si pustím toho kresleného. Zatímco u Knihy džunglí jsem byl opravdu spokojen. ()

Marys

Veľmi pôsobívé a detailne prepracované stvárnenie tejto všeobecne veľmi obľúbenej Disneyovky. Už po prvom traileri boli všetc nažhavení. Ostáva tu však otázka, čo budú ľudia preferovať, keď sa budú chcieť k Leviemu kráľovi vrátiť. Originál je totiž len jeden a keď sa povie Leví kráľ, všetci myslia naň. Napriek tomu, že tento CGI remake je úchvatný. ()

gumolit

Čo si budeme nahovárať. Klasický Disneyho animák je jedinečný. To že sa stal obeťou hraného spracovania, ktoré je teraz u Disneyho v kurze bolo nevyhnuteľné. ,,Hraná“ verzia je síce po technickej stránke takmer dokonalá, ale niečo tomu chýba. Jednoducho to čo fungovalo u kreslených postavičiek, nefunguje u realisticky digitálnych. čo vlastne platí u všetkých nových prerobených Disneyho filmoch. Tiež dej je úplne totožný takže pokiaľ poznáte originál nie je nič čo by vám novy Leví kráľ mohol ponúknuť. Absolútne nič. Dokonca som sa pristihol že mi digitálne zvieratá prídu desivé čim sa dokazuje ako ďaleko sme došli v technológii nahradenú skutočnou realitou. Ale pýtam sa sám seba má toto prerábanie zmysel?? Nie nemá hlavne nech štúdio Disney má plné kapsy no o nejakú dušu týmto príbehom im absolútne nejde. A to je škoda lebo presne to tu nám chýba. ()

Klajnik odpad!

Tohle už tu jednou bylo a bylo to kratší a hezčí jako kreslené. Tyhle 1:1 vykradené, ošklivě umělé. Zavrženíhodné ždímání prachů. Tyhle filmové remaky klasických pohádek jsou něco, co zavrhuji. Proto odpad. Reálně je to spíš 1/5 a podstatně stravitelnější než třeba Kráska a Zvíře. ()

PanTumnus

V historii zbytečných remaků je tenhle nejzbytečnější. Ano, je to technicky dokonalé ale scénárista bohužel nemá dostatek kuráže na to, aby vymyslel cokoliv svého a originálního. K animáku se zde přistupuje jako k modle, která je vždy na prvním místě. Záběry jsou stejné, písně jsou stejné (ta jedna nová je naprosto zbytečná), dialogy jsou stejné. Hyperrealističnost navíc tvůrcům nedovoluje prodat potřebné emoce a smrt Mufasi zde proto vypadá spíš jako parodie. P.S. Píseň Buď připraven a Toužím být brzy král (v originále jedny z nejlepších) jsou zde bez fantazijních prvků. ()

Johny303

Jako divák Lvím králem dosud nepolíbený jsem na film vyrazil spíše z důvodu jinak neatraktivního programu v kině. Trailer navíc vypadal fajn, tak nebylo co řešit. Hned na úvod mě ohromil fantastickej vizuál a já musel znovu zalitovat, že jsem se nechal odradit od 3D, nicméně i tak jsem se dokázal plně ponořit do fantastického příběhu plného napětí, lásky, zrady, ale i laskavého humoru, který si s mými emocemi pohrával jako s hadrovou panenkou. Výsledný dojem navíc skvěle podtrhuje hudba Hanse Zimmera a povedený dabing. Za mě příjemná záležitost, která navzdory cílovce rozhodně není jen pro děti. ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (více)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku