Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

• Česko Hvězdné války: Epizoda V - Impérium vrací úder (více)

Luke Skywalker se s povstalci proti Impériu schovává na ledové planetě Hoth. Při jedné z obhlídek je Luke přepaden místní sněhovou příšerou. Ta zabije zvíře, na kterém Luke přijel, a následně omráčeného Luka odtáhne do své ledové jeskyně. Kapitán Han Solo se vypraví Luka do mrazu najít. Mezitím se Luke v jeskyni probudí, osvobodí se a po střetu s příšerou uteče do ledové pustiny. Zde ho podchlazeného najde Solo, který ho zachrání. Druhý den ráno jsou oba vyzvednuti leteckou hlídkou, kterou za nimi povstalci vyslali. Je na čase. Na planetě se objeví stroje a vojáci Impéria, kteří povstalce na základě pocitů Darth Vadera našli. Následující střet neprobíhá pro povstalce nikterak dobře, a vedení povstalců nařizuje evakuaci. Velitelka povstalců, princezna Leia, Han Solo, Chewbacca a robot C-3PO odlétají na X-Wingu. Luke použije stíhačku Millenium Falcon. Luke však neletí s ostatními, ale zamíří na planetu Dagobah. Ve chvíli, kdy totiž umíral v mrazu, se mu zjevil duch Obi-Wana a poslal ho právě tam. Luke zde má najít mistra Yodu. Leia s ostatními zatím uniká před pronásledovateli ve stíhačkách. Solo, který jejich stroj pilotuje, se pokusí před pronásledovateli ukrýt v jeskyni na jednom z ohromných asteroidů, kvůli vesmírným parazitům však musí bezpečný úkryt opustit a doletět na planetu Bespin, kde se hodlá s přáteli ukrýt u svého známého Landa Calrissiana. Ten zde vede malé nelegální doly. Zatím Luke objeví malého zeleného mužíčka, který se mu zprvu zdá poněkud zmatený. Brzy však pochopí, že právě tento mužíček je mistr Yoda. Yoda začne Luka cvičit na rytíře Jediho. Luke však svůj výcvik nedokončí. Při výcviku má totiž vize, při kterých se dozví, že jeho přátelé jsou v nebezpečí... (TV Prima)

Yawgmoth

Druhý díl Star Wars mě nadchnul snad ještě víc než výborná Nová Naděje a utvrdil mě v tom že Lucas opravdu umí psát,sice film sám nerežíroval,ale to na tom nic nemění.Platí vlastně to samé jako pro NN,úžasná sci-fi a Harrison Ford jako Han Solo je můj oblíbenec a scéna ,,I am your father" je bezchybná,temná a smutná zároveň až člověku běží mráz po zádech...prostě dokonalost ()

Sosak

Pátý díl těsně šlape na paty dílu třetímu. Oba totiž skončí blbě, temná strana zvítězí a to dodává neuvěřitelný náboj. Efekty a vůbec technické zpracování opět o krok někde jinde. ()

D.Paulus

Už od dětství naprosto srdeční záležitost. Pamatuji si, jak jsem se jako malý hroutil u věty: "I am your father." a jak jsem byl napnutý, kterak se příběh vyvine v Return of the Jedi. ()

Bakemaster

Takhle jsem vždycky chtěl aby vypadaly Hvězdné Války, vážné, temné a romantické. Tento film dělá z ostatních dílů své poddané. Je to upgrade Nové Naděje k nečekaným závěrům a dalším dějovým liniím. Návrat Jediho už zdaleka nedosahuje takových kvalit jako toto. ()

waska

"Obi-Wan never told you, what happened with your father" - "He told me enough, he told me, you kill him!" - "No, I am your father....!!!" Pro mě jedna z nejsilnějších scén vůbec. Nejtemnější a nejlepší díl celé ságy. Dloho jsem přemýšlel, kterou postavu mám nejraději. Nejříve to byl samozřejmě Luke, poté C3PO a R2-D2, poté Han Solo, Yoda i Dart Vader. Nakonec jsem ale zjistil, že miluju všechny postavy, celý tento film, celou tuto ságu a její dokonalou propracovanost. Ale tento film je prostě ten nejlepší! ()

Trifi

Tohle je prostě kult a celoživotní láska. To nejsou "jen" filmy, to je životní styl! Kdo to neprožívá, nikdy nepochopí :) ()

mvukotic

Keď som bol malý frkan, bavil som sa s jedným kamošom o SW. Vtedy som mal napozeranú len E4 a on mal na VHSkách všetky tri. Pýtal som sa ho, o čom je pokračovanie a on, že je to totálna nuda. Že ten Ljuk len behá v nejakých močiaroch s tým 'zeleným' a nič sa tam nedeje. Ako sa mýlil... E5 je najtemnejšia, najatmosférickejšia a najpríbehovejšia zo všetkých Star Wars filmov. ()

Arequipa

Nevídím velký posun k lepšímu proti prvnímu dílu. Temnější a také odhalující klíčovou pravdu o Darth Vaderovi a Skywalkerovi. ()

OPI.

O něco lepší díl než Epizoda IV. Temnější. Jak tu už někdo pronesl "klasika klasik" nebo-li nejlepší z nejlepších ! ()

matt85

Je zajímavé jak ve skoro každé filmové sérii, se nám nejvíc líbí ten nejtemnější, nejdepresivnější díl. A možná i díky tomuto filmu! George Lucas totiž přiměl tvůrce (díky tomuto filmu), aby si nejvíc záležely právě na nejtemnějších dílech sérií. A to je další důvod, proč je dnes série Star Wars, pro světovou kinematografii tak důležitá. Protože Star Wars není jen sci-fi zábava, je to také inspirace pro každého filmaře na světě. A proto si zaslouží Star Wars být tím, čím dnes je! PS: Zajimavé jak Lucas skvěle napsal tento díl a stejně ho nerežíroval a že právě nejlepší díl série je od jiného režiséra než je on. PPS: Hledáte nejdokonalejší a nejnečekanější zvrat v historii? Jste na správné adrese. ()

Manhatten

Ledové, potom vesmírné, bojovné a zároveň tréninkové, pak oblačné, zrádné a osudné. Nakonec jednoruké a bolestivé. Geniální, nadčasové, věčné, výjimečné dílo. Nehynoucí, williamsovská hudba. Velké vítězství temné strany. "I am your father." ()

sarfian

Tak tento druhý natočený film bol už podľa môjho názoru a dosť lepší a akčnejší ako prvý. 75% VIDENÉ 1x ()

Pathrose

Kdo mohl čekat, že po takovém skvostu jako Nová naděje, přijde něco lepšího? Impérium vrací úder je nejlepší film z celé šestice filmů Star Wars. Bez diskuze. ()

Enterprise

O poznání svižnější epizoda než úvodní díl celé série. Celkem logicky odpadla úvodní rozkoukávací pasáž, protože každý ví, kdo je kdo a kdo proti komu bojuje, což ději jenom prospělo. Vždy mě dokážou rozesmát scénky jak se ve vzdálené budoucnosti opravuji kladivy a hasáky (a dalším nářadím) poruchy na letající lodi metodou udělej si sám, známou u nás zejména vlastníkům starých škodovek. Jinak z filmu jsem si odnesl jednu radu do života : Být robotem má jednu podstatnou výhodu - alespoň vás žádná hladová potvora nesežere. ()

Petula009

Temnější a rozhodně dynamičtější než Nová naděje.Do poslední chvíle čekáte,co kde kdy bude a hlavně jak to dopadne.Věřím,že po více shlédnutích dám i více hvězdiček ale pořád mi to přišlo trochu předimenzované. ()

josieaddms

Impérium se vrací, a já společně s ním. Nedivím se že se Darth docela namíchl a rozhodl se jim to vrátit. Konečně jsme se zde setkali s legendárním mistrem Jodou, a s jeho špatným slovosledem. Han Solo opět zabodoval v opnutých kalhotách! Akorát že na konci ho zalili, takže přišel o veškerou finální srandu. Jinak princezna se už konečně rozhoupala a její finální "miluji tě" na což Han reagoval "Já vím" mě dostalo. Princezna a Han jsou dobrá kombinace. Mezitím co Luke si sice uvědomil že Vader je jeho tatík, stále ještě neví že Leia je jeho sestra, ale zase nám ukázal i svojí špatnou stránku, což je dobře, protože jinak bych si už myslela že je snad dokonalej. Taky přišel o ruku. Nicméně píše se rok 1980 ale nic to nemění na Lukově účesu. Darth je stále stejně děsiví, se svým černým kbelíkem na hlavě a s dechem jako když má astma, stále nahání celé říši hrůzu. Je něco mezi Stalinem, Hitlerem. Jinak mě vážně dostávají všechny ty obludy kterýma se to tam jenom hemží, každá má svoje jméno, a jejich loutková animace působí dost dobře, aspoň na mě. Daleko líp než ty dnešní "namakané" počítačové triky. Stále mě roboti dohánějí k šílenství, ten zlatej prostě nezmlkne, a jak jsem si všimla, všem ve filmu už to taky dost vadí. A R2 sice tolik neobtěžuje, ale to jeho tůtání taky není zrovna pastva pro uši. Kdyby celý svět bral Star Wars trochu s nadsázkou, bylo by moje hodnocení vyšší. Baví mě to sledovat, a docela se i zasměju. Ale to, co kolem Hvězdných Válek vzniklo, je šílený. ()

renoarko

Sága rodu Skywalkerovcov pokračuje, a musím priznať, že oproti Novej nádeji ma tento diel bavil ešte viac. A to aj vďaka majstrovi Yodovi, ktorý predáva mladému Skywalkerovi svoje múdrosti a šokujúcemu zisteniu, kto vlastne splodil Lukovu bloňďavú hlávku (a ostatné údy samozrejme). A nechýba samozrejme iskrenie medzi Hanom Solom a princeznou Leiou. Pre mňa najkrajší film celej hexalógie. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (více)