Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Tak nevím jak to vlastně podat,protože jsem ještě z toho filmu,tak nějak udivený.Čekal jsem po hrozných zase dobrý a hlavně ne zpomalený film,kde to bude svištět,ale bohužel,je to naopak,docela jsem tak půl druhé hodiny zíral o co jde a kdy se začne něco dít,ale spíše bych v tomto uvítal,kdyby Tarantino tento film pojal jako seriál,pár hodin přitočil a pak by to asi šlo,jistě by to nebyl takový trhák jako Twin Peaks,ale to je z jiné bečky,ale zase by bylo možné se v klidu porozhlédnout co vlastně Quentin zamýšlí,Nežehrám na herecké obsazení a výkony,ale pro takové herce je to brnkačka,když v podstatě jde o reportáž o neznámém herci,ale asi tak to pan Velkej chtěl,no ale mohl by myslet i na fanoušky,kteří se těší na jeho nový film,a tohle bylo docela zklamání,škoda že se to tak vleče a minuty nic neříkajících obrazů a dialogů jsou jako mátohy a člověk furt čeká na ten výbuch,který nikdy nepřijde,až na pár závěrečných minut,které jsou už starý Trantino,ale není důležité mít potoky krve,jako v jiném,ale stejně si neodpustím srovnání s Jackie Brown.kde to šlape jako prase a na malém prostoru je film úžasný a ještě k tomu nízkorozpočtový,Víme že Quentin umí udělat majstrštych,ale tentokráte je to polívčička ředěná,slaboučký čajíček a nezachrání to ani Michael Madsen v 5 vteřinové roli,ač by si jistě zasloužil více času,ale stejně by ten film nezachránil.Škoda že pověstná hudba Tarantina se šla bodnout a je to na zvučené něčím divným,až na krátké podbarvení myslím Stephen Wolf,ale již si nejsem zcela jist,což není až tak důležité.Takže na závěr bych jen řekl,pokud bude Quentin jak slíbil točit poslední film číslo 10,tak at se vrátí trochu v čase a nedělá hovadiny,nevymýšlí zbytečnosti,a pustí se do bijáku jako když začínal a pokud si neví rady,tak at si vezme ke scénáři ku pomoci Roberta Rodrigueze a bude to hukot jak vííííííííííííííííno,,,(20.8.2019)

Především film je zbytečně dlouhý a první dvě hodiny to dokonce vypadá, že byl snad natočen zcela jiným režisérem.Samotná akční scéna v závěru filmu je dost groteskní, určitě i dialogy zde nejsou třeskutě vymazlené, ale pokud se někdo chce nechat unést vintage atmosférou, zklamán rozhodně nebude! Alespoň v castingu je Tarantino vždy téměř100%.Ačkoliv Al Pacino samozřejmě vypadá jako talián, jemu zrovna tato role moc neseděla. Byla to vlastně oddechovka, žádné Kill Bill ani Pulp Fiction se tentokrát nekoná.Pokud tedy Tarantino již nic nového nenatočí, svět již o nic nepříjde, protože perpetum mobile ani v tomto případě příliš nefunguje.(20.8.2019)

Jako že tento film je pecka, to bez pochyb. I když většina filmu je dialogová a akce tam je jen párkrát tak počkat si na finále vážně stojí za to. Leo a Pitt jsou bezva dvojka kteří mají báječnou chemii a s nimi si užijete krásný herecký "koncert".(21.8.2019)

• OndrejKW

Jestli budu mít ještě někdy chuť se dívat na něco, co nemá děj, spád, hloubku, zážitek, myšlenku, mytologii, tempo a tak dále - jednoznačně si vzpomenu na Tenkrát v Hollywoodu. V kině jsem se neskutečně nudil od začátku do konce. Na týhle slátanině není vůbec nic, co by vás aspoň trochu zabavilo, herci nudný, zápletka nulová a drama žádné. Pokud očekáváte klasickou Tarantinovku v podobě Kill Bill, Pulp Fiction, nebo Hanebný pancharti, tak s tím se můžete na dobro rozloučit, jinak budete nesmírně zklamaný. Bohužel to nezáchránili ani Brad Pitt s DiCapriem, kteří nezabaví absolutně ničím.. možná tak tím, že Leo dělá u filmařiny a Brad se vozí autem a jede odnikud - nikam. Kontent jako stehno! A tohle má nezaslouženě 82%. Naprostá katastrofa!! Jsem neskutečně zklamaný a pobouřený ještě 2 týdny poté, co jsem v kinosále tohle utrpení absolvoval. Nudou jsem se vrtěl v sedačce, pak přišla potenciální scéna s Brucem Leem, jenž mě přiměla v odchodu si na tu sedačku zpátky sednout s nadějí a očekáváním, že už se konečně začíná něco dít. Jenže nuda pokračovala dál. Lee běžel a s výskokem se chystal kopnout Pitta, jakmile na něho dopadne - můžeme vidět záběr, jak to Lee napálí zádama do auta. Takže i mistr střihač se někdy utne. Jednoznačně nejhorší film od Tarantina jaký jsem viděl... hrozná sračka, totální dno a nuda BEZVÝZNAMNÁ!!! To dám radši prachy za promítnutí vynechaných a vystřižených záběrů a zabaví mě to mnohonásobně víc. Promiň Quentine... kde je ta absurdita, kde je ta zvrácenost, kde jsou ty prolínající kapitoly, pointa, vypravování, násilí, emoce, krev, černý humor, drama, psychopatie, surovost, detailní záběry, hudba zapadající do děje..? Odpověď - NIKDE(21.8.2019)

O konci nebudu vůbec mluvit na ten si musíte prostě počkat a bude sakra stát za to, prostředí filmu je naprosto dechberoucí ta autentičnost je naprosto dokonalá a chvílemi jsem si přál abych se narodil v L.A. Brad Pitt a DiCaprio odvedli dokonalou práci a prokázali že patří mezi nejtalentovanější herce v současné kinematografii. Teď jen doufat že Tarantino minimálně ještě jeden film natočí - je to totiž génius. Je příjemné v době, kdy do kin míří ženský James Bond, Charlieho andílci 2 a podobné politicky korektní slátanin, vidět kvalitní "Tarantinovku", která se s ničím, a s nikým ne*ere.(21.8.2019)

Je to asi nejvážnější Tarantinův film. Možná proto, že je to podle skutečné události. Bacha, není to hláškovací film. Je to jednoduchá story herce a jeho dubléra. DiCaprio a Pitt jsou oba naprosto v pohodě, ale Pittova postava kaskadéra mi byla mnohem sympatičtější. Leo byl dost fňukna. Ale co mě kromě energy drinku u tohoto filmu udrželo, je kamera a výprava. Je to prostě dobovka, na kterou se skvěle dívá. V 8 hrozných byla sice taky dobrá kamera, ale nebyla tam ta krásná auta a ženy. Konec jako tradičně nezklamal a nic mě na tomhle počinu neštvalo. Toho si cením.(21.8.2019)

nemám k tomu vůbec co dodat ... naprostá alchymie v podání všech co se na filmu podíleli - kamera - střih - scéna - režie - herecké výkony - absurdní výrony krve a jakoby zbytečné scény na začátku, které divák pochopí až ve velkém masochistickém finále :-)(21.8.2019)

U tohoto filmu si přijdou na své jak fanoušci Tarantinovy ukecané, tak jeho brutálnější stránky. Dechberoucí jízda Hollywoodem konce 60.let okořeněná výbornými výkony hlavní herecké dvojice vás vtáhne svou atmosférou hlavně díky detailům, jako jsou všudypřítomné Brouky a sporťáky, potraviny či plakáty na stěnách v barech. Jako fanoušek filmové hudby musím ocenit také pečlivě vybraný soundtrack. Úžasná byla i noční jízda neony osvětleným Hollywoodem v Boothově Wolkswagenu. Při celkově pomalejším tempu celého filmu mě, a jistě i celé kino, překvapil geniální závěr. Již dlouho jsem v kině nezažil tak skvělou atmosféru jako při tomto mistrovském dílu. Za mě Quentin zvládl dokonale.(22.8.2019)

Ako by som to povedal.. nadupane herecke vykony, super hudba, skvelo natocene, vsetko na jednotku 🙂 koniec ma bavil asi najviac, avsak cely film som bol tak trochu vedla, a hladal som sam seba.. “o co tu ide? 😀)” asi toto dielo nebolo urcene pre moje oci 🙂(22.8.2019)

Nemohu říct, že jsem se bavil, ani že nebavil. Tak nějak napůl. Očekával jsem rozhodně víc než takové v podstatě pohodové plynutí příjemného ničeho se sem tam dobrým gagem.(23.8.2019)

Z kina som odišiel okrem iného s nechápavým výrazom. Výrazom nie z deja filmu, ale z človeka menom Q. Tarantino. Z človeka, ktorý dá všetko pre to aby urobil každý svoj film rovnako/viac úžasný ako ten predošlý. Z človeka, ktorý dokáže blbú myšlienku priviesť k dokonalosti. Z perfekcionistu, ktorého nebudem schopný pochopiť snáď nikdy ako vie to čo robí a dokáže urobiť tak mimoriadne veľkolepo skvelé. Poklonu si ale zaslúži aj trojica hercov Pitt/DiCaprio/Robbie, ktorý stále dokazujú svoje obrovské kvality v spolupráci aj s takýmto režisérom.(23.8.2019)

Nebylo to zklamání, tak se to nazvat nedá. Ale pro mě to nebyl klasický Tarantino. Děj byl v pohodě, až na moc westernu, který opravdu nemusím. Atmosféru to má, práce s kamerou super. Výběr herců samozřejmě taky ok. Ale nemá to šťávu. I hudba pokulhává. Převážně to těží jen z atmosféry. A závěr mě zklamal úplně, velmi slabý prvoplán. Linii se Sharon Tate jsem ve finále vůbec nepochopil. Za vidění to stojí. Ale já osobně to už rozhodně nebudu chtít vidět znovu, narozdíl od jiných Tarantinových filmů, ke kterým se rád jednou za čas vracím.(23.8.2019)

Odchod od Weinsteina Quentinovi uškodil. On by ho nenechal udělat film bez dějové kostry, který navíc trvá 160 minut. Jedná se o takové epizody, podobně jako Pulp fiction, jenže tam se všechno točilo okolo něčeho, co všemu dávalo smysl. Tady to úplně tak není. Nutno ovšem říct, že jsem se celou dobu nenudil, kromě některých pasáží přehrávajícího DiCapria. Hollywood obsahuje několik skvělých scén, kvůli kterým rozhodně stojí film za vidění a to mi vlastně ta vychvalovaná závěrečná přišla jako nejslabší z těch nejlepších. Je tam hodně odkazů, které jsem rozhodně nepochopil, protože neznám kontext, ale je tam i dost věcí, které jsem znal. Myslím, že to jak fungoval tehdy Hollywood je ve filmu poměrně sebevysvětlující a jediná věc, kterou by podle mě měl vědět ten, kdo na film jde, je jak proběhlo vyvraždění v domě, kde bydlela Sharon Tate, "Rodinou" Charlese Mansona. Za mě ten film patří Bradu Pittovi, Leo tam je tak nějak, že tam je, ale jeho scény mě moc nebavily. Skvělé jsou ještě scény, kdy některá postava nebo postavy jedou autem. To se mi líbilo hodně a soundtrack je bombastický. Co mi vadilo byly komentáře vypravěče u některých scén, kde se věci daly vystihnout filmovou řečí. Mattyho komentář je sofistikovaný a je vidět, že filmům rozumí.(23.8.2019)

Chápu, o co Tarantinovi šlo. Jen při tom šokování obecenstva zapomněl pořádně prokreslit postavy. Něčeho tam zkrátka bylo moc (navazování atmosféry) a něčeho zas málo (Sharon Tate). Jinak je to samozřejmě úžasně zahraný, výborně nasnímaný a dialogy skvěle vypointovaný. 7,5/10 PS: Konečně jsme se těšil na film, s kterým Disney nemá nic společnýho, ale scéna s holčičkou a knihou mi jen ukázala, kdo je tu šéf.(23.8.2019)

Luxusní záležitost! Nemám výhrad, sice nevím, co nás letos ještě čeká, ale za mě prozatím film roku.(23.8.2019)

Film je podľa mňa až príliš dlhý, ale zrejme si to pribeh vyžadoval. Počas celého filmu až po napínavý koniec sa vlastne dozvedáme viac o jednotlivých postavách a ako to v tedy v Hollywoode fungovalo. Celkom ma to bavilo. 80%(24.8.2019)

Naprosta pecka(24.8.2019)

• dasl

Toľko unudených ľudí som v kine už dávno nevidel . Ale nikto neodišiel 😀😀😀 určite to nebude môj obľúbený film.(24.8.2019)

POPICI(24.8.2019)

Recenze tohohle filmu bude pro mě asi nejnáročnější věc za poslední dobu. Já vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Ale asi jo, když jsem tomu dala 4 hvězdičky. Dvojce Leonarda a Brada asi potěší ženu jakéhokoli věku, takže s tím by problém nebyl. Celkový dojem z filmu je skvělý - zasazení do doby, prostředí,... vypadá to výborně. Problém nastává při otázce děje. Nevím, jestli to bylo tak kvalitní dílo a kulturní zážitek, že jsem to nepobrala, ale ono to prostě nemá děj. Ani po dvou hodinách filmu jsem neobjevila zápletku. Jsou to prostě jen scény poskládaný za sebe. Ale vlastně to bylo hrozně dobrý. Zasmáli jsme se, mělo to atmosféru a ani překvapivá délka mě neobtěžovala. Byl to nevšední zážitek, asi jsem jen prostě nikdy nic podobného neviděla.(25.8.2019)