Jack Ryan - Season 1

(série)
USA, 2018, 6 h 40 min (Minutáž: 43–64 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

John Krasinski, Wendell Pierce, Abbie Cornish, Ali Suliman, Dina Shihabi, Haaz Sleiman, John Hoogenakker, Amir El-Masry, Timothy Hutton, Mena Massoud (více)

Epizody(8)

Analytik CIA Jack Ryan a jeho nový šéf James Greer sledují vzorec podezřelých finančních transakcí, které je dovedou ke smrtící hře na kočku a myš po celé Evropě a Středním východě proti novému vůdci teroristů, který se připravuje na masivní útok proti USA a jejich spojencům. (Prime Video)

tom.nosek

1. série: Hodně podobné minimalistickému Night Managerovi, ale s akčními prvky Bourna (nebo spíš Green Zone?). Hugh Laurie byl určitě větší záporák než Ali Suliman, ale zas na druhou stranu preferuji Johna Krasinskiho a Wendella Pierce oproti Tomu Hiddlestonovi. I přes pár nelogičností a naopak pár ulehčení si situací (Suleiman na konci udělá plno chyb, přestože na začátku by tak diletantské chyby neudělal) se jedná o dobrou podívanou a těším se na druhou řadu. ()

ER

Forma parádní,ale....dějově takové jalové. Napětí nic moc,děj se trochu tříští (linka s "bombardérem" je úplně mimo). A z analytického hlediska je v logice vyprávění pár nejasností,bohužel některé do oči bijící (záchrana lékařů, útěk ženy Sulejmána aj.). Homeland je i nadále nedostižen. ()

fallanga

Jednoduchý, ale účinný špionážní thriller, který bere esenci knih Toma Clancyho a aplikuje to na nedávnou uprchlickou krizi, ISIS a dokonce i epidemii Eboly. Postavy nejsou kdovíjak památné, ale v příběhu fungují tak jak mají. Neustálý inteligenční konflikt mezi trošku neschopným, ale vizionářským Ryanem a téměř geniálním Sulejmanem bezproblémově udrží vaši pozornost. Trošku škoda některých chybek, které to celé stahují dolů. Trošku pomalu se to rozjíždí, což je naštěstí vykompenzováno v posledních episodách. Dějová linka pilota dronu je naprosto zbytečná a slouží jenom jako nudný filler. A nakonec, vyvrcholení předposledního dílu bylo tak očividné, že začnete trošku zpochybňovat inteligenci všech agentů CIA, kteří tím byli překvapeni. Ve zkratce, bylo tam pár přešlapů, ale ve výsledku to je pořád kvalitní thriller. Nepokouší se ovšem o nic inovativního, pouze bere klasickou zápletku a dobře ji zpracovává. ()

bearmeedek

Velká spokojenost se vším. První řada si vybrala "oblíbené" téma se slimáckými teroristy, kteří mají chytrého šéfa (pardon šejka) a ten naplánuje teror na nejvyšších místech v USA. Ale je tu Jack, který od počítače odskakuje do terénu a ještě se stihne zamilovat. Výběr postav i zpracování filmu na hodně dobré úrovni. ()

Likan7

Skvělý hned v úvodu. Krasinski je jak ryba ve vodě. Má chemii s Piercem i Cornish. Je fajn, že série má jen 8 dílů. To tempo je od začátku vysoký a nezpomalí až do závěru. Skvělá série. ()

boo-boo

Jack ako postava funguje, Suleiman ako záporák takisto. Veci, ktoré sa dejú medzi nimi v rámci hry na mačku a myš sú dostatočne zaujímavé nato, aby človek sem-tam odpustil postave, z ktorej sa nejakým skratom na chvíľu stane ťažký imbecil. Mohlo to byť kratšie, mohlo to ťať viac do živého, ale o to nikomu nešlo a s týmito ambíciami Jack Ryan lepší byť naozaj nemohol. Za mňa spokojnosť a vztýčený prostredník tomu omylu s názvom Shadow Recruit. ()

johnsnow

Perfektná 1. séria, síce tá najlepšia akčná scéna sa odohrá hneď v prvom diely ale i tak seriál kvalitne plynie a dáva dosť priestoru i zápornej strane Sulejmana aby sme ho nebrali len ako fanatika ktorému hrabe na mozog. Ja som spokojný a hor sa na druhú sériu. ()

Sebule

To jsem takhle jednou projížděl Prime Video a narazil na tento skrytý skvost, který na mě vyskočil jenom kvůli nové sérii. Tohle mi fakt sedlo, všechno bylo skvělé. Příběh byl skvěle vymyšlený a propojený, kamera skvělá, hudba skvělá a herci... Co k tomu říct, Krasinski si to hrozně dával a víceméně všem jsem opravdu tu roli věřil. Líbilo se mi taky střídání oblastí, Sýrie, Francie, horské podnebí ve Francií atd. atd. Bylo to nadupané akcí, vlastně v každém díle bylo něco, buď naháněčka nebo přestřelka, bylo to prostě nadupané. A ten poslední díl... To byly nervy, ty momenty, kdy to krásně do sebe klaplo všechno, nebo nahánění v metru, není to všechno, ale nechci spoilovat. Taky se musí nechat, jak byl ten film vyvážený, akce, příběh, pohled do historie charakterů, emoční cítění postav, opravdu skvělé. Ale i tak samozřejmě se tu najdou nějaké mínusy, nesmyslné věci, které by se nestaly nebo by je člověk neudělal. Vedlejší linka, která byla opravdu jenom vedlejší a čekal jsem něco víc od toho... Sice další dvě série už nemají taková hodnocení a jsou prý trochu nuda, ale zkusím tomu dát šanci. Hodnoceni první série: 9/10 ()

Saxos

Analytik CIA Jack Ryan, takzvaná kancelářská krysa, kterou dokonce jeho kancl práce baví, dělá jí dobře a rozumí jí, se ocitne v první řadě agentů bojujících s terorismem. Klady: překvapivě se celá série nese v dobře koukatelném provedení a na každý další díl se těšíte. Jednička nás navnadila, tak jen zbývá čekat zda S02 udrží tempo. ()

Heywood

Dávám 70% na až pohádkový konec, který byl mimo realitu. Ale provedení výborné, pátrání mělo hlavu a patu, zápletka byla rafinovaná, padouši si moc "vážili" evropských idiotů, co krmí kdejakého obohacovače, (důsledky jsou stále stejné), podtext francouzského rasismu lecos napovídal, proč to ve Francii vypadá, tak, jak to tam vypadá, a to, že pašeráci lidí mají díky idiotské politice EU žně se ví už dlouho od lidské zdrůdy Mutti Merkel, která tuhle politiku rozpoutala, včetně objímaní se s Putinem. Film se toho dotkl okrajově, ale za to výmluvně. Ve své kategorii výborné, 75%. Do plných 4 hvězd mi brání některé postavy, paní doktorka Ebola byla hodně nepřesvědčivá. ()

mire.k

No první série není úplně špatná. Místy trochu drhne. Ale v duchu Clancyho to je. Kdyby to dostalo větší čťávu, mohlo to být lepší. Z nostalgie dávám 4 hvězdičky. ()

ArgeeMan

Velmi sofistikované! Velmi strhující! Velmi dobrý casting! Velmi dospělé! Dialogy jsou skvěle napsány. Napsány tak, že vás doslova vtáhnou do děje a obrazovky. Nemyslíte na okolní svět a své problémy. S českou stopou je to pro českého diváka naprostá bomba! Homeland, Hanna nebo 24 Hodin má určitě konkurenci. ()

005

Velmi povedená první série. Vše je uvěřitelné, děj je svižný a zbytečně se natáhne. Na konci jste trošku překvapeni jednoduchostí vyřešení, ale budiž odpuštěno. Pokud si dokážou udržet laťku i v dalších sériích, bude to seriál na více než jen jedno kouknutí. ()

hypnos11

První polovina je rozhodně slabší. Říkal jsem si, že dám max první sérii a dost. Krasinskiho psí oči na mě fakt dojem neudělaly. Příliš často se objeví obrovksá shoda náhod. Postavy se někdy chovají hloupě a tupě. Finanční analytik tu zastává práci téměř všech, zbytek ansámblu okolo Ryana tu je pouze jako dekorace, která plní jeho pokyny, nebo je v úžasu z jeho důvtipu. V druhé půlce se to ale rozjelo velmi slušně, chyb ubylo (nebo jsem začal přivírat oči), takže nakonec to na ty 4* vyšplhalo. Konec byl už trošku přehnaný. A dějová linka s tím pilotem dronů byla od začátku chabá a nudná, ale to její absurdní ukončení bylo naprosto trapný. Z herců potěšili Wendell Pierce z The Wire, dále Abbie Cornish, taky všechny 3 děti odvedly solidní výkon, ale úplně nejvíc se mi líbil Numan Acar jako Tony, škoda, že ve vyloženě epizodní roli. ()