subic

Zklamání? No ani ne, nic jsem od toho ani nečekal. Velmi hezké jsou exrteriery, výprava, kostýmy, no jo ale co dál doktore? Původní film totiž vůbec žádný remake nepotřeboval a nepotřebuje, navíc McQueen a Hoffman měli neuvěřitelné charisma a to tu strašně chybí. Mě to totiž nechalo celou dobu pocitově zcela chladným. 5/10 ()

ostravak30

Neznám a neviděl jsem původní snímek, takže nesrovnávám. Tento remake stojí na hereckých výkonech, neboť děj je notoricky známý těmi, kteří shlédli původní snímek. Takoví jako já, jsou pak ohromeni i postupem děje neboť neznají průběh ani konec. Za sebe si myslím, že se povedly velmi i exteriéry, které působí věrohodně. Osobně si myslím, že je tento film velmi kvalitní. Filmařům se podařilo vykreslit stísněnou náladu samotky i všech tří věznic. Ocenění si zaslouží i masky, které se osvědčily ve zpodobnění pokročilého věku postav, otázkou je, na kolik si filmaři pomohli moderními digitálními technologiemi. V závěru pak můžeme vidět i reálné záběry z Francie a věznic a společně s titulky i fotografie. Film má dost přes dvě hodiny, ale mě snímek tak pohltil, že jsem doslova hltal každou minutua když to film s divákem dokáže, pak nemůže být špatný, ale samozřejmě co člověk to názor. ()

Kimkong

Podvedli zloděje, který pak skončil na dosti nehostinném místě. Ve francouzské vězeňské kolonii v jižní Americe. Odtud se snaží prchnou ale postupně dává přednost přátelství před vlastním prospěchem. ()

PlysovyMacko

Pôvodný film mal surovejsiu a beznadenejsiu atmosféru, ale chápem ze mladá generácia sa nechce dívať na päťdesiat ročný film a tento remake nemá  chybu, je výborné spracovaný. Môže za to príbeh o nezlomnosti ducha a odhodlanie utiecť, za čo ma skutočný Motýlik môj veľký obdiv. Herci sú typovo skvele vybrati. Film nenudí, stále sa niečo deje. Na tej niekoľko ročnej samotke to bolo veľmi drsne. ()

DonBraso

Původního motýla jsem neviděl sakra dlouho,takže vlastně přišlo vhod i tento remake s jinýma hercema.Tak jasně,nemá cenu porovnávat,ale vlastně tu nic jiného moc člověku nezbyde.Já si už originál moc nepamatuji,ale tady to bylo více snesitelnější pro větší publikum,kterým se třeba Schaffnerova verze až tak moc nelíbila.Vcelku děj slušně odcejpá,jen samozřejmě na samotce je mírná nuda a režisér tu musel prostě zůstat.Vlastně díky tomu,že se i vcelku dost střihlo do saka,tak jste pořád někde na útěku.K ústřední dvojici takovou vazbu si divák přímo neudělá,což je prostě velký fakt.Tím se sráží hodnota filmu.Nechci říct,že by to bylo hrozný,ale nějak to pouto,touha byla jen na papíře.Na horší čtyři u mě ano.75% ()

solisoli

Každý príbeh ma to svoje opodstatnenie. Porovnávať tento príbeh s Motýľom z roku 1973, nemá žiadny význam. Nad tento fakt sa treba povzniesť a hodnotiť toto dielo také, aké je. Tento príbeh nesklamal svojím dojmom a ponúkol rovnako hlboký charakter diela. Skvelé herecké výkony hlavných hrdinov, nevynímajúc ďalších. Slušná výprava, réžia, hudba, kostýmy, dramatický sled udalostí rozhodne zaujal, kde celé dotvorila hlboká myšlienka podstaty príbehu.Bolo na čo pozerať. ()

pafka

Pro novou generaci, ktera se zbytecne zdraha koukat na film padesat let stary mozna. Ovsem na Dustina se Stevem to proste nema. Herci se snazi, vsechno klape, ale tu atmosferu, tu to nejak nema. Skoda, mohlo se za ty prachy natocit neco trochu jineho a bylo by to treba dobre. Tohle je totez, ale neni to totez. ()

maraHCV

Opravdu překvapení.Kvalitní remake i když trošku v jinném kabátu.Oba hlavní protagonisté mě bavili ale ještě mnohem víc Roland Moller u kterého to není žádné objevení Ameriky,snad dostane i větší příležitosti.Malá výtka jen k lokaci,Jadran(i když ho miluju) opravdu nepřipomíná Francouzkou Guayanu,šedé nebe i stromy nebo obláskové pláže by jsme tam zřejmě nenašli! ()

mivr

Veľmi dobré, mám rád podobné filmy ako je "Kriminál", "Posledná Pevnosť" alebo brutálne skvelý "Blok 99". A toto ma pripútalo k obrazovke ihneď. Založené na skutočnej udalosti a dostal som chuť pozrieť si aj pôvodnú verziu z 1973. 5/5 ()

Facerr

Jeden z mála remaků, který se vyrovná originálu. Na rozdíl od původní verze se snad i o něco méně vleče. Herecké obsazení přitom vybraný dokonale. A vlastně mě to navnadilo i na ten originál po letech. ()

zdenzo

ZBYTEČNÝ REMAKE, KTERÝ STOJÍ ZA TO Popisovat genialitu původního snímku a dvojice Hoffman-McQueen je zbytečné. Stejně tak točit remake dokonalého. Krom několika nových scén a moderního looku nemůže s ničím novým studio přijít. Nebo teď začneme předělávat Velký útěk či Most přes řeku Kwai? Z předem prohrané bitvy však vychází remake po skori 50ti (!) letech s více než ctí. Autentičnost daná tím, že originál byl natočen pouhých pár let po uzavření šíleného vězeňského systému je samo pryč. Přesto mu tato verze důstojně skládá poctu. 3,8* ()

Dejf4

Nemám problém když tvůrci přijdou s remakem. Ale očekávám, že přinesou "něco nového". Zde to jede beze změny. A tím tedy nové zpracování ztrácí trochu na významu. Není to vyloženě špatný film, ale tak trochu zbytečný. 6/10 ()

harvy

nie, ze by to bolo zle ,ale to iste som si povedal pri filme s McQueenem a Hoffmanem, ale ... Vyprava bola skvela a zo zaciatku som si aj zacinal mysliet ,ze by to mohlo fungovat ,ale ... Stale pride to ale :) jednoducho som fanusik knihy a patri medzi moje oblubene a celu knihu vopchat do jedneho filmu sa jednoducho neda. Tato kniha si zasluzi jednu mini seriu aspon ako to bolo pri knihe Teror od Dana Simmonsa. Skoda za mna len 2* (u mna asi najkaviltenjsi dvoj* film :) ) ()

Gig

Může mi někdo řict, proč se dělají remaky filmů, které netřeba dělat? Chápal bych, kdyby původní film podle slavné předlohy byl zastaralý (nečti starý), kdyby byl černobílý a chtěli ho udělat barevně, kdyby byl nudný, … To vše bych chápal. Ale pokud něco šlape jako hodinky, proč remake? Ještě bych pochopil, kdyby chtěli natočit pokračování pidle knihy stejného autora a chtěli si připravit půdu. Bohužel to není tento připad. A tak rád bych viděl na plátně Papilia celého. ()

mnx

Trošku jiná verze, než ta z roku 1973, ale v některých věcech lepší. Chybí useknuté nohy, boj s aligátorem, ostrov je bez chatrčí, násilné scény jsou realističtější. Možná bych si už měl přečíst tu knihu. ()

VideoTuti

Naprosto nechápu proč někdo chce natočit remake něčeho co nemůže být překonáno. Naprostá ztráta soudnosti svých schopností u režiséra Michael Noer. ()