Vražda v Orient expresu

• USA Murder on the Orient Express (více)

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří. (Cinemart)

Koral11

Film přetékající kvalitními herci, to vždy není záruka stoprocentní kvality. Něco mi tomu scházelo, ačkoli se profesor Lockhart snažil. Nevím, příliš obří knír a hodně humorné.. malé seznámení s postavami, takže mi žádná nijak zvlášť neutkvěla v paměti až na herečku ztvárňující kněžnu Dragomirovovou. :) Pro mě jednohubka, radši se podívám na starší adaptace. ()

Bogrant

Branagh skutočne poňal svojho Poirota v inom štýle, viac odľahčenom a menej serióznom, čo na jednu stranu je fajn, ale na druhú to akosi uberá celému filmu na vážnosti. V konečnom zúčtovaní to je ale jediná naozaj zaujímavá postava, pretože zvyšok je celkom mdlý a nevýrazný a nikto z tých známych hereckých mien veľa nepredvedie. Výprava, elegancia, vizualizácia, sem-tam dobrý záber a ťah kamery, slušné, ale po emocionálnej stránke ťažšie uveriteľné finále, to sú v podstate jediné veci čo za niečo stoja. Samotné vyšetrovanie a dialógy nie sú vôbec vyhrotené a brzdia celé tempo, ktoré malo byť minimálne o dve lopaty uhlia rýchlejšie. ()

AmunRa

Smíšené pocity. Výborná kamera, výborné lokace, výborní herci, nevtíravé CGI, ale zároveň celý film působí jako přepálené divadelní představení. Všichni herci působí, jako by úmyslně přehrávali a deklamovali na jevišti své party, aniž by měli povoleno projevit vlastní způsob herectví. Některé scény jsou tak přehnané, že působí dojmem parodie. Paradoxně nejlépe z toho vychází Michelle Pfeiffer, jejíž postava skutečně herečka je a přehaně pompézní vystupování má jako charakteristickou vlastnost. Poirot Kennetha Branagha je oproti předchozím představitelům naprostý opak - urostlý hezoun s obřím knírem, který se nebojí akčních momentů, ale zároveň je neúprosně čestný, pravdomluvný a citově založený. To není zapojování malých šedých buněk, to je spíš James Bond s Frištejnského mrožím knírem. Celý film sleduje Branaghovo extempore, ale rezignuje na detektivní příběh a skládání stop dohromady. Ve výsledku jsem zklamán, film působí jako exhibice Kennetha Branagha a vše ostatní je upozaděno - příběh i další herci. ()

futislav

Dal bych i pátou hvězdu ale překombinovanost a nereálnost celého příběhu je příliš okatá. Pravděpodobnost toho, že se v jednom vlaku sejdou asi všichni, koho se dotkl příběh Armstronga se limitně blíží k nule. Zpracování je výborné, efekty by mohly být občas méně efektovaté, ale ta Agáta to prostě vždycky nějak posune z reálu do fantasmagorie. Škoda. ()

Kolárek

Černí policisté v Jeruzalémě i v jižní Evropě (30. léta), Penelope s omlácenými klouby pěstí, jak se pere (30. léta), karate rvačka v baru (30. léta), ale všechny blbinky poplatné dnešní době co jsou v rozporu s dobou, ve které se to má odehrávat, jsou vesměs uspokojivě vysvětleny, anebo jsou podřadné a časem jsem se s tím vyrovnal. S dvojknírem Poirota (jeden velký by byl v pohodě)a s upadajícím napětím a chabě zobrazeným aktem vraždy jsem se úplně nevyrovnal. Velké plusy jsou obraz, herci a celkový způsob chování Poirota. ()

Alisha666

Chápu, že se Orient musel dočkat rímejku. Kdo z mladejch by se koukal na vykopávky... ale už jsem asi fakt stará, todle nebylo pro mě. Nadšení typu "hraje v tom Johnny" opadlo zhruba ve chvíli, kdy Johnny hrál už jen pobledlou mrtvolu. A ne, že by zbytek obsazení nebyl zajímavý. Právě naopak! A i přesto... Nemůžu ani říct, že to byla nuda. Herkules (čti her-ku-les) s obrovským knírem, obřím než kdy dřív, nadutý frantík - pardon, belgičan - s úchylnou deformací vidět dokonalosti a štítit se jakékoli nedokonalosti, byl veskrze fajn, i když Suchet je Suchet (no, co naděláš). Sice mi nesedělo to hollywoodské bitkování (typu Fantastická Zvířata, ehe a jiné kuriózní kousky), ale dobře, přimhouřím oko. Na co bych ale potřebovala slepeckou hůl byly detaily, které zatlačily bulvy pěkně hluboko do lebky - kde je sakra pára od pusy? Kde je maskérka, když ji člověk potřebuje? K čemu je scéna ve vagónu nad propastí s konvema na mlíko? Kde jsou charaktery, kterých by bylo divákovi líto a nechtěl je všechny nechat zasypat lavinou v tunelu při závěrečném rozuzlení? Hele, příště se radši zase podívám na hezky kulatého napomádovaného Sucheta, sorry jako. Ani nevím, proč dávám ty tři hvězdy... asi za tu pěknou mrtvolu. ()

Holly_Molly

SPOILER! SPOILER! SPOILER! Poirotův knírek má v centimetrech víc, než stopáž Johnyho Deppa v minutách, takže ti co na to chtěli koukat jenom kvůli němu, můžou jít dál. Na ostatní tu čeká krásně zamotaná záhada s nečekanym rozřešením, zajímavě prokreslenýma charakterama a krásnym vizuálem. 🙃 ()

Marcecek

Podobne ako pri Smrti na Nile /áno Smrť na Níle som pozeral ako prvú/ nepobozkaný príbehom, som do tohto filmu znovu šiel s čistým štítom a bol som znovu prekvapený záverom, znovu som si dobre netipol páchateľa, čo značí, že by som nebol dobrý detektív alebo, že je to dobrá detektívka. Kvalitná detektívka pre mňa s prekvapivým záverom, aj keď bez nejakého wau efektu, ale celú dobu som sa bavil. Herecké obsadenie super, toľko zvučných mien, super. Zlatoslav Lockhart ukázal, že umí. ()

Bragi66

V klasickém, ale velmi nepravděpodobném příběhu se sejdou všichni příznivci slavného pilota Lidbergha, aby vykonali pomstu na muži, který unesl a zabil  jeho syna (ve skutečnosti ho únosce zabil neúmyslně - spadl mu ze žebříku). Ve filmu se Lindbergh sice jmenuje jinak, ale z kontextu je to jasné. Film je proveden velmi řemeslně, ale vzhledem k tomu, že rozuzlení zná snad každý z předcházejících zpracování (a z knihy), tak nechápu, jak tady tvůrci filmu mohli sázet na překvapení. Postupné odhalování tajemství, které všichni známe, nemá smysl, a tak jde napětí děje do hýzlu. Nebo možná o tom to je? Převyprávět znovu pohádku, kterou všichni známe? Fakt je, že film je vyroben velmi řemeslně a přesvědčivě (až na tu lokomotivu stojící v závěji pod úhlem 40 stupňů),  má to ale velmi malebný vizuál i atmošku a herci hrají, co to jde. ()

Naby

Na to kolik tam hrálo “velkých” herců teda trochu zklamání. Nicméně jako neznalý tohoto příběhu jsem se celkem slušně pobavil, malinko si zahrál na detektiva a nejednou byl překvapen něčím, co jsem nečekal. Celkem 3,5* = 4* s odřenýma ušima ;-). ()

13Maty13

"Jmenuji se Hercule Poirot a jsem pravděpodobně největší detektiv na světě."     ///Detektivky jsou báječná věc a tahle se ale moc povedla. Napínavé, slušné herecké výkony, pěkný příběh a prostředí mi velice sedlo. Bohužel začátek se docela táhne a než se stane vražda, tak je to docela nuda. Pak se to ale rozjede a garantuji vám, že pokud příběh Orient expresu neznáte, tak to kdo je vrah neuhodnete :). Bohužel na detektivkách je blbé to, že podruhé to nikdy nebude tak dobré jako na poprvé.   / Hodnocení: 8,5/10. ()

werny

Nádherné exteriéry..... nabušené herecké obsazení....za mě výborný film....odhaduji, že druhé až třetí shlédnutí...a film dostane i pátou hvězdu... ()

BGH

Mistrně natočené, velmi kvalitní herecké výkony, Branagh v roli Poirota je skvělý, atmosféru skvěle doplňovala francouzským přízvukem komolená angličtina... jen ten příběh mě prostě moc nechytl, na klasické detektivky asi nejsem ta správná cílovka. ()

Sting

Pro mě jednoznačně zklamání. Příliš dlouhé, párkrát jsem téměř usnula, akční scény se mi zdály spíš komické. Vadily mi kašírované kulisy. No a samotný Hercule Poirot (tedy jeho představitel) až na posledním místě za jmény Suchet, Finney a Ustinov. Kenneth Branagh si pro sebe zinscenoval velkolepé divadlo, do kterého se mu povedlo sehnat vynikající představitele vedlejších rolí. Ale na to, aby to byla i vynikající detektivka podle Agathy Christie je to málo. 50% ()

za.on

Měl jsem to štěstí, že jsem neznal původní předlohu, neviděl jsem televizní díl seriáloveho Poirota a neviděl jsem ani Oscarem oceněný film. Vlastně jsem nikdy nebyl velkým fanouškem Herculea, spíše jsem vždy více fandil Sherlockovi. Ale Kenneth Branagh mě dokázal přesvědčit o kvalitách tohoto detektiva a celého příběhu. Doufal jsem, že s tak kvalitním obsazením (Johny Depp, Penélope Cruz nebo Daisy ,Rey' Ridley) uvidím opravdu něco výjimečného. A byl jsem spokojen. Jenže asi dva týdny po odchodu z kina jsem si pustil televizní verzi tohoto skvělého příběhu a zjistil jsem, že je mnohem lepší než Branaghův snímek. Atmosféra, klaustrofobický pocit z malých kupé ve vlaku a herecký výkon Davida Suchetta nový snímek zahrabal hluboko do sněhu. Takže po mém původním velmi nadšeném hodnocení si uvědomuji, že se to dalo zpracovat lépe, mnohem lépe. 65% ()

Marlaa

David Suchet v roli Hercula Poirota je jedinečný, nikým nenahraditelný, ale Branaghovi se podařilo něco, co jsem vůbec neočekávala. Stvořil svého Poirota, který mě strhnul, bavil a byl emotivní. Celý film byl pro mě víc emotivní než předchozí dvě zpracování, která jsem viděla, a ze všech postav jsem cítila tu bolest, kterou si nesli z minulosti. Ač je to možná divné, na konci mně ukápla slza. Pro mě to byl herecký a režisérský koncert. A na závěr ještě nesmím opomenout excelentní výkon Michelle Pfeiffer. ()

PF 2020

30.09.2018

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (více)