Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (Cinemart)

Foxhound#1

Nastavovaná kaše? Možná, ale tahle kašička stále dokáže příjemně zasytit, příběh se stále vyvíjí a na rozdíl od jiných sérií, nepopírá sebe samu ale naopak stále rozvíjí původní myšlenku. Ano některé situace jsou předvídatelné, holt jsme toho jako diváci už viděli spoustu a filmy jsou tak zkrátka stále točené, ale i tak se divák baví. Genetické inženýrství a stále nezlikvidovaná postava doktora Wu nabízí nové a nové možnosti kam příběh posunovat. Ano, posunutí k více a více zubům je trochu nuda, ale snad to půjde i jinak. Nová trilogie prostě jede vesele dál v původním příběhu, přičemž místy skoro až nostalgicky odkazuje na jedničku což mne dokázalo potěšit. Doufám, že Dominion bude slušné zakončení trilogie i celé sextalogie a nebude to splácanina jako zakončení jiné kultovní ságy, že pane Abrams? ()

Rozjimatel

[2,5*]     "I rode a motorcycle through the jungle with a pack of raptors." "We're not compatible."     Po výbornom predchádzajúcom diele Jurassic World (2015) prichádza výrazný prepad kvality. Hlavný problém vidím v tom, že už nejde len o prostý a pritom nadmieru zábavný blocbuster, ale o umelý konštrukt, v ktorom je namiešané niečo pre každého a ktorý sa neúspešné hrá aj na akýsi presah (zbytočná postava Iana Malcolma (Jeff Goldblum) tu zase prednáša svoje múdra). Síce tu je opäť moja obľúbená dvojica Chris Pratt (Owen) a Bryce Dallas Howard (Claire), medzi ktorými to stále fajn iskrí (ich vzťah a vzťah Owen - Blue sú niečím z mála, čím ešte dokáže tento film zaujať), ostatné postavy sú ale až fádne stereotypné a pre mňa strašne otravné. Na absolútnom vrchole je v tomto smere zúfalo trápna dvojica mladých, paleo-veterinárka Zia (Daniella Pineda), premudrená hyperaktívna krásotinka a "nekompatibilný ajťák" Franklin (až neskutočne herecky jalový Justice Smith). Podobným spôsobom mi pil krv ešte aj starý megahajzel, "lovec-zubár" Wheatley (Ted Levine, aspoň herecky na úrovni), našťastie dostal to, čo si zaslúžil. Naopak, sledovanie aspoň trochu spríjemňuje milé dievčatko Maisie (Isabella Sermon), ktorá spolu s Owenom a Claire tvorí sympatickú trojicu na úteku. Z dejovej stránky ide o načisto priemernú a zabudnuteľnú záležitosť (ktorá často nedáva zmysel, napr. totálnym nezohľadnením druhého ostrova), s pár svetlými momentami, medzi ktoré patria "útek" paralyzovaného Owena pred lávou a úsmevné predstavenie mimoriadne "tvrdohlavého" sympaťáka Stiggyho (druh Stygimoloch). K takým tým "ČDP" (nebuďte vulgárni, myslím tým "Čo do pekla?!") momentom zase patrí scéna, v ktorej Owen sám vytrieska celé bojové komando (ešte raz, aké že to je jeho povolanie?).     "We've entered a new era. Welcome to Jurasic World." ()

suzanne1997

Popravdě? Čekala jsem něco světobornějšího. Tady jakoby tvůrcům došly nápady, jakoby se zasekli na jednom místě a nevěděli, co dál. To bylo to hlavní, co mi na filmu vadilo, na diváka to nepůsobí ani příliš pozitivně. Tenhle film mi připadal jako sled nějakých nahodilých scén, které se snaží navodit tu pravdou jurskou atmosféru. Ale něco mi tady chybělo, ta jiskra, kterou měly předchozí díly. Nemůžu napsat, že to bylo bez nápadu, to bych lhala, myšlenka dobrá, ztvárnění slabé. Pokud mám najít něco, co se mi líbilo, a to musím hodně hledat, tak to, jak zachránili Modrou. Ale jsou tady i další situace, vždycky je to jeden čin nebo myšlenka. Neubráním se srovnání, v porovnání s ostatními díly mi tohle přišlo moc plytké a bez života. Proto film doporučím jenom pro srovnání, pokud bych si měla vybrat, na co se podívám, tak tohle by asi neobstálo. Spíš bych sáhla po Jurském světě (2015) nebo po Jurském parku (1993). ()

filipvrbik

Z hlediska geomorfologického rozhodně nejlepší film všech dob (ach ty lokace Hawajské, hory, lesy a ta sopka...)..No teĎ vážně- já myslím, že supéér (ano opět jsem patrně viděl jiný film, než zdejší většina). Spousta lidí tu píše, že to má špatný, případně žádný scénář- já si naopak myslím, že to má nejlepší scénář ze všech pěti dílů a vůbec celkově je film nejzajímavější z celé ságy (když si vzpomenu, že "jednička" spočívá v tom, že vypnou proud a ...toť vše). Jasně většinu akčních scén že jsme čtyřikrát viděli- ale i ty jsou znovu lépe a lépe natočeny(obzvlᚍ ošetřování Blue vypadá, jako by tak skutečně byla- čili efekty před pětadvaceti lety zcela nemyslitelné). Co vytknout? Snad jen, že je to opět Spielbergovsky uřvaný Horor občas přitaženy za vlasy (ale je to přece sci-fi tak co) ...taky se mi líbilo, že SPOILER klonovali tentokrát i člověka a příběh je plný dějových zvratů- samozřejmě minutu před tím víme, co se stane- ale v porovnání s Marvelovinama je to značně nepředvídatelné, taky mi to přišlo hodně napínavé a původně jsem čekal jen nudný příběh na ostrově a dostal jsem daleko víc...viděno v kině ve 3D...97% (P.S.- všimli jste si, že ten vytůněný "drak" se vydražil za 43 000 000 dolarů?) ()

WayDott odpad!

Kam jsem to vlezla? Od půlky jsem ten film opravdu nedávala a měla jsem chuť odejít. Nakonec jsem u toho i usínala. Alespoň, že konec dobrý a ty dva se k sobě na konci vrátili 😂 ()

H4ku11

Tak ako pri Jurskom parku jeho pokračovanie, tak aj pokračovanie príbehu Jurského sveta mimo ostrova je skrátka na nič. Bolo vtedy, je aj teraz. ()

Jaro_slav

Mám takovou osobní teorii, že lidstvo už nenávratně zdegenerovalo, a je tudíž načase, aby nás příroda vyhubila a nahradili nás nějaký ty novodinosauři. Ale my furt jen degenerujem a degenerujem a žádná pandemie v dohledu. Tak aspoň tahleta filmová jurská série k tomu směřuje. Proto ta třetí rudá, jinak je to dost tragédie. ()

Sygauras

Jurský park (z roku 1993) byl jako kouzlo které dokázalo vrátit dinosaury mezi normální populaci. Druhý jurský park, byl slušným pokračováním a třetí to celé sice uzavřel dost posmutnělým příběhem ale pořád se jednalo o kvalitu která si dokáže udržet vysoké hodnocení i po těch letech. Jurský svět který se vrátil na začátek ale zároveň pokračuje kde se přestalo, byl velmi slušným (ne li lepším) filmem a tak se mohlo zdát že přece jen dinosaurům neodzvonilo. Jenže to muselo skončit právě tím že dinosauři jsou v koncích a celé se to uzavře zařváním toho nejděsivějšího ze všech. Jenže někdo začmuchal a ucítil peníze a tak vzniklo tohle pokračování, které sype divákovi na hlavu tuny hloupostí. Jurský park i jurský svět byly dokonalé protože se odehrávaly na uzavřeném místě ze kterého sice pár kulíšků zdrhnout dokázalo ale pořád t bylo uzavřené místo které žilo vlastním životem odděleně od lidí. Tady se na ostrově jen tak proběhnem, necháme hlavní hrdiny zachránit asi 9x "hodnými" dinosaury (fakt mě to začalo dost vadit, když se cca po třetí oběvila hrozba a přišla záchrana v podobě nějakého toho dinosaura který hrozbu zlikvidoval) opět se dozvíme že je všechno úplně jinak a čekají nás minimálně 3 podrazy + to celé skončí tím že dinosauři už nejsou na izolovaném ostrově ale dostanou se mezi lidi. Hačimunu Mikuke (nebo jak se jmenuje ten japonec) pracuje asi pro 20 různých společností - fakt netuším kolik podrazů ještě můžeme čekat - a z největší pravděpodobností bude jurský svět : konec lidstva, posledním z řady pokusů to ještě nějak spravit. Dinosauři nikdy něměl opustit ostrov a nikdy se němělo geneticky vyvíjet dinosauří vojsko nebo cokoliv podobného. Nudila jsem se. A to se mi líbí i jurský park 3 (z roku 2001). Jestli vznikne i další díl, půjdu na něj jen ze zvědavosti do jakých sraček to hodlají hodit. Tohle fungovat prostě nemůže. Spielberg musí brečet když tuhle cápovinu vidí. ()

bobstock

Po scéně s Tyranosaurem a žebříkem z vrtulníku se mi málem zastavilo jurské srdíčko, říkal jsem si ´´tak snad dost´´. Tolik nechutných replik a opakovaček posbíraných z celé série, jako že jsem první tři díly viděl dokupy asi 900krát, mě rvalo na kusy. Bayona zklamal na originalitě, psychologii postav, strachu a nelogických lapsech hlavně na konci v bojůvkách na zámku. Tohle má být Jurský svět pro novou generaci, pozdrav pánbůh. :/ 45% ()

Garch

Po minulém zklamání jsem moc nečekal. Ale zdá se, že algoritmy kterými se skládají scénáře současných hollywoodských blockbusterů o něco pokročily a složily kousky starších JP s minimem nového docela slušně. Jurský svět: Zánik říše vůbec není špatný, naopak. Pokud si užívám výborně animované potvory a skousnu ekoaktivistický nesmyslný závěr, tak jsem dostal víc, než jsem čekal. PS: Samozřejmě, vše nejprve genderově a rasově pečlivě vyváženo ;-) ()

aLPaC

Že to točil Bayona, původně hororový režisér, je jednoznačně znát. Bohužel na ostrově Isla Nublar si toho moc neužijeme. Je to škoda, protože na něm mě to bavilo o mnoho víc. Zbytek se odehrává v sídle Lockwood, což je sice nové a možná osvěžující, ale na můj vkus až příliš dlouhé. Také mě hodně zklamal ten závěr. Nechci spoilerovat, ale takhle jednají jen bláznivý humanisté a ekologové a ne normální lidé. ()

Alien220

Vyhulte špeka, dejte si demižon vína, zapijte to lahví whisky a při tom všem se dívejte na sestřih všech dílů Jurských parků. Asi tak si představuji pracovní náplň scénaristů tohoto paskvilu. Naprostá katastrofa, kterou končí legendární filmová série. ()

Mimomisu

Jasne, jednicka to hodne uhrala na moment prekvapeni a nostalgii, cimz se logicky dvojka ohanet nemuze. Ale takhle ne. Bayona je lepsi kameraman, nez reziser. Pratt, jak ho mam rad, tak tady sklouzava k tomu nejhorsimu co na platne predvadi The Rock. Ale hlavne zase spousta neoriginalnich napadu , klikse a jeste vetsi spousta logickych lapsu. Zklamani docela velke. ()

mira007

Spielbergův Jurský park (1993) považuji za jeden z přelomových snímků historie kinematografie ( originalita, napětí, myšlenka, akce, příběh, herecké výkony, přelomová digitální technologie 100%) ale v tomto filmu nezbylo už nic. Když pominu, že autoři nebyli schopni vymyslet kloudný příběh, tak že si museli vymyslet mutanta, tak mi zbyl nudný, neoriginální film hrající na strunu patosu a ždímání citů ( zase tam museli nacpat nějakého sirotka ) s běžnými digitálními triky, bez nějaké napínavé atmosféry. Dvě velmi slabé hvězdy dám za tu scénu úprku z ostrova v proskleném kulatém vozítku - jediný moment akce a napětí, co jsem si všiml. Nejsem náročný divák, ale tohle je bída. ()

Mikino00

Stokrát viděné s mizerným dějem, bez napětí, zato s logickými lapsy. Celé to působilo film, který vznikl narychlo na základě úspěchu předchozího restartu Jurského světa, bohužel s cílem vydělat peníze a nelámat si hlavu s dějem, fungujícími postavami, reálností či dobře natočenou akcí. Hlavně, že je tam hodně dinosaurů, raptor a t-rex. To mě ovšem k mé spokojenosti zdaleka nestačí. ()

ac3r

"Jednička" byla fajn, ale tohle je tak neuvěřitelně stupidní, že se vůbec divím, že to vypustili mezi lidi, jako ten konec :-)) ()

Henry007

Existují stupidní filmy, u kterých se dokážu bavit. Pak jsou tu ale také stupidní filmy, u kterých mi od první minuty vadí debilní rozhodnutí postav, všemožná klišé a náhody, které poté hrají do karet našim hodným hrdinům. Druhý den mě po nich bolí hlava, protože jsem s ní pořád kroutil a chytal se za ni. A musím říct, že z Jurského světa II mě hlava pořádně bolí, ale naštěstí si za pár dní nebudu pamatovat, že jsem ho viděl. První třetinu filmu jsem sledoval bez zájmu, protože byla prozrazena v trailerech, kterým se letos v komerčním kině nešlo vyhnout. Už v ní jsem ale žasl nad až pohádkovým rozdělením na hodné (chtějí zachránit dinosaury) a zlé (jsem zlí haha, chceme peníze a jsme zlí). Hodní jsou samozřejmě Chris a Bryce, které museli scénáristé rozejít, aby mezi nimi mohl být znovu konflikt a mohli je dávat znovu dohromady (skvěle promyšlené vývoje postav!). Mezi hodné patří i dvě nové postavy - silná ženská postava no. 34 a komická ukřičená postava no. 375. Obě jsem nenáviděl, ani jedna nebyla vtipná. Naopak velmi vtipní byli padouši, kteří byli naprosto generičtí - zlý voják, který trhá dinosaurům zuby, a zlý podnikatel, který chce peníze a experimentovat. A díky tomuto jasnému rozdělení jsem věděl, komu mám fandit. Díky! No a pak tu byla ta debilní rozhodnutí postav a náhody (např. -Nebudeme hlídat naši loď, může se po ní procházet každý. -Vlezu uspanému dinosaurovi do klece, abych mu utrhl zub. Co se tak asi může stát? -Hele, tvrdohlavej dinosaurus ke mně přišel, když jsem tady postával a dělal, že něco opravuju. A to je náhodička, zrovna k výtahu, který vede do hlavního sálu. Tak ho tam pošlu a vyžene všechny zloduchy. - Dinosaurus ocasem rozbije ovládání výtahu a otevře ho). No abych nebyl jen kritický, ty dvě hvězdy dávám za slušný vizuální stránku a pár krásných záběrů. Finále souboje s dinosaurem na střeše na mě dýchalo až goticky-Burtonovskou atmosférou a musel jsem se ptát, proč tak nemohlo být po celou druhou půli filmu, která se odehrávala na venkovské vile. Konec každopádně navnadil na další díl. Tak snad, abych se raději vyhnul trailerům. ()

Marys

Dejová linka druhej trilógie kopíruje tú prvú trilógiu. Aspoň čiastočne. Nepáči sa mi to. Je tu aj mnoho nelogických scén typu dinosaurov utekajúcich pred lávou, ktorí však stále majú čas na ľahkú svačinku pred tým, než spadnú z útesu, alebo ich pohltí popol. Som zvedavý na trojku, respektíve šestku, toto už ale nie je úplne ono. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá