Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (Cinemart)

pds

Po celkom úspešnom prvom diely tejto novej série sme dostali tento mix scén pre trailer. Nič iné ma po zhliadnutí toho filmu nenapadá. Nelogičnosti, zbytočnosti a trápnosti. Ako tu už niekto trefne napísal, scenáristi boli zrejme po lobotómii. 32% ()

Aechato6

I přes mou lásku k dinosaurům a hlavně k prvnímu Jurskému parku, mě tento nový plazí počin moc nezajímal a po poměrně špatném hodnocení vlastně úplně všude jsem se mu vyhnul záměrně. Ale pojednou přišla nudná, ospalá sobota a nebylo nic lepšího na práci -Ok, byl jsem zrovna v práci a nudil se- a s minimálními očekáváními jsem zapnul nový Jurský svět. I přesto, že jsem na film koukal s kratšími či delšími pauzami, jsem se dostal až ke konci. A zůstal jsem ohromen. Film mě svým komorním koncem upoutal k monitoru natolik, že asi přijdu o svou práci. Asi jedno z děl kde se prostě s většinou neshodnu. Rozhodně to nemá na své předchůdce, ale svou gradací, atmosférou a neutuchajícím tempem si rozhodně zaslouží nebýt zašlapán (heh, chápete? Jako dinosaurem... ne? ok). Jediné mínus je hudba, která ani jednou nechytí tak jako kdysi. ()

hrdygay

lepsie ako jursky svet, prva polka filmu odohravajuca sa na ostrove isla nublar bola vyborna, scena s brachiosaurusom, ako stal pred oceanom a valila sa k nemu lava, neskor zmizol v prachu, znamenajuc zanik dinosaurov na ostrove, bola najlepsia scena zo vsetkych jurskych svetov, druha polovica odohravajuca sa v zamku bola lahko predvidatelna, najskor boli dinosaury v klietkach, nieco sa posralo, dinosaury sa dostali von, bolo jasne, ze kto prezije, zaporaci prestanu byt nebezpecni a skoncia ako potrava pre dinosaurych predatorov, aj tento jursky svet ukazal noveho dinosaura, bryce dallas howard je jebacka 7/10 ()

rotator

Sci-fi žáner mám rád, hlavne pre to, že sa v ňom dejú veci, ktoré ešte nie sú technologicky možné, alebo nás ešte nenavštívila iná vesmírna forma, atď. Stret, keď predátor loví korisť, "zareve" na ňu, (myslím, že to v preklade bolo čosi ako: UTEKAJTE, LEBO VÁS ZOŽERIEM) a korisť po chvíľke váhania sa dá na útek, som "vydržal" 1-krát. No po x-tý krát, DINO-meter začal rýchlo klesať. Prepadol sa ešte viac, keď ... no, nebudem spojlovať, ale váhu vtákojašterov opomenuli. Takže zostal jeden bod pre "brontosaurusa", ktorý zmeškal posledný trajekt a druhý pre Strážcu galaxie. ()

PatrikP4

Slabší dvojka ale tohle jsme v sérii "Jurský" už zažili... Stejně jako dvojka Jurský park z 97... Jednička naprosto přelomová a dvojka slabší o hodně... Ani Chris Pratt už nezářil, i když byl asi nejlepší herec na place... Herecké výkony tady spíš škodily celkovému dojmu z filmu, nemužu si pomoct... Film skončil zajímavě a asi chtěl navnadit lidi na další díl, ALE! budou lidi po tom co jsme viděli chtít vidět další díl? ()

esmoke

Dinosauří ostrov bude zničen nově aktivovanou sopkou a proto se tam lidé vydají, aby co nejvíce dinosaurů odvezli a zachránili. Scénáristé si hlavu moc nelámali a dějově je to bída s nouzí, postavy jsou všechny jen figurky. O pokračování Jurského světa jsem nestál a Zánik říše mě nijak nandchnul, ale vydělává a tak to vypadá na další pokračování. Uvidíme zda to bude stejné jako v posledních minutách. (2D dabing) Rozpočet: $ 170 miliónů, Tržby: $ 1,304,937 miliónů. ()

bonovox

Kvalitatívny dopad je dosť výrazný oproti našlapanému predchodcovi ale aj tak sa jedná stále o slušný snímok. Recyklácia danej témy je ale už dosť okatá. Filmu by viac prospelo ešte viacej hororových scénok resp. skrátenie celkovej stopáže. ()

BrusVejn

Docela veľká zmena oproti prvému dielu, nedá sa povedať, že k lepšiemu. Treba uznať, že aj jednotka mala dosť lobotomistický scenár, ale pokračovanie to ešte trochu vyšperkovalo. Nie je to síce žiadna sláva ale bolo to fajn. Na tretí diel som vzhľadom na záver pochopiteľne zvedavý. ()

RealHonza

Oproti předchozímu Jurskému světu asi ok, ale ve srovnání s JP to už je slabší. Opět zde shledávám trend snažit se za každou cenu přinést větší, silnější a chytřejší monstra, ale pak ty akce vypadají dost směšně. Režisér si hraje s maximálním nebezpečím (láva pár metrů od člověka, masožraví dinosauři decimetry od potenciání oběti), ale pak vždy nějakou neuvěřitelnou náhodou zrovna hlavní hrdiny láva nezasáhne, superrychlý a silný dinosaurus nedohoní malou holku na dlouhé volné chodbě, brachiosaurus se vejde do sklepa atp... Pak už to nepůsobí moc věrohodně. Pokračování to je důstojné, oproti jedničce jsme se mohli těšit i z dost akcí (bohužel to napětí bylo mnohdy uměle vykonstruované a poté v dobrém úmyslu nechat živé hrdiny, se nesmyslně vytratilo, těch náhod bylo už moc...), každopádně konec byl udělán smysluplně a trojka bude mít obrovský potenciál, tak snad se tvůrci poučí a trojka bude dechberoucí (ale reálně a ne překombinovaně). ()

Illithune

Upozorňuji, že v komentáři budou spoilery. Natočeno skvěle, hlavně ta kamera. Výkony herců byly super, jako v předešlém díle, Pratt to prostě umí. Akce byla fajnová a hlavně konečná fáze v sídle stojí za to. Místy dost napínavé, jako v případě, že si jdete do klece pana T-Rexe vycucnout nějaký ten litr tekutin. Jo a taky se mi dost líbila ta dražba dinosaurů, to tu ještě nebylo, prodávat dinosaury mafiánům po celém světě. A musím ocenit, že i když by se dalo říct, že tato jurská filmová série již vyčerpala svůj potenciál, tak i přesto se tvůrci snaží zakomponovat pokaždé něco nového a originálního. Jen mě štve, že pokud bude pokračování, tak v něm budou raptoři dělat už i blowjob a uvaří vám snídani. Dávám slabší 4 hvězdy, 70%. ()

HennessyVSOP

Od předchozího dílu to šlo hodně dolu. První půlka filmu je vyloženě lepší než druhá, ve které se při pobíhání po baráku uprostřed lesa nic moc neděje. Humor je takový americký, ale k filmu se to asi hodí. Škoda, předchozí díl naznačil, že se to dá natočit i lépe. ()

Tomas_PO

Jurský park 4ka, či 5ka?...nikto už ani nevie, no ani to nie je podstatné. Ide o ďalšie, voľné pokračovanie populárnej témy, aj keď príbehovo na seba čiastočne naväzujúce...a s priemerným výsledkom. Čo znamená, že pozrieť sa to, ak má človek chuť na túto tému dá, no žiadny 'kulinársky' zážitok očakávať netreba. ()

PanK.

Nakonec to není tak stupidní jak se zdálo. Akorát všechno jde jen za top podívanou a charaktery jsou potlačeny na okraj. Vůbec nestíháte klasickou motivaci k rozhovorům. Prostě všechno skončí záběrem na dinosaura. Aspoň,že ten pohled je většinou moc hezkej. ()

BORKLASER

První jurský svět jakožto reboot vypadal slibně...toto...jediné co mužu pochválit sou tak vizualní efekty..2* za efekty a za dinosaury. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá