Jurský svět: Zánik říše

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Španělsko, 2018, 130 min

• flanker.27

Pamatujete toho debila, co spáchal sebevraždu, ale předtím vypustil asi čtyřicet kousků svých mazlíčků jako jsou tygři, lvi a jiná roztomilá zvířátka, mezi lidi? Tak zhruba stejně debilní je tenhle film a jeho závěr tomu nasazuje korunu. Kde skončila myšlenka Crichtonovy knihy? Devalvovaná v nablblém hollywoodském průjmu. Co u Darwina přimělo Bayonu, který se propracoval až do mé topky režisérů, aby se zhostil režie něčeho takového, to nechápu.(15.9.2018)

(76%) Viděno v kině ve 3D s CZ dabingem. Trojrozměrná verze mi jako obvykle přišla naprosto zbytečná. Ale snímek mi hrál ve vyhovujícím čase, tak jsem brýle bez újmy na zdraví přežil. Nyní k filmu. K těmto Jurským záležitostem se stavím vcelku nezaujatě. Tuhle sérii mám rád až na trojku, která mi přišla ze všech příběhů o dinosaurech nejslabší. Srovnávat můžu maximálně s předchozím Jurským světem, který byl pro mě minimálně o třídu lepší, ale přesto jsem z kina odcházel dost spokojen. Tento nejnovější Jurský počin si na nic nehraje, příběhem je teda dost přímočarý, ale to nevadí. Asi tak ta první část snímku, která se soustředí na ostrově a následném jeho zničení, byla nejlepší. Je tu dost zajímavých a i napínavých scén, dokonce i jedna mírně emotivní. Poté tempo trochu ustoupí, ale vůbec mi to nepřekáželo. Scénář je opravdu nápaditý. Režisér si vyhrál s různými scény dinosaurů atd. Jakmile se film dere kupředu, chybí už nějaká ta atmosféra, napětí, nápady apod, ale přesto tu není nic, co by mi vyloženě vadilo. Herecká sestava je výborná. Chris a Bryce jsou oba úžasní. Záporné postavy jsou už slabší, nevýrazné, ale co, znám horší. Cameo Goldbluma, které máme asi tak dvě minutky na úvodu a v závěru mi přišlo úplně zbytečné, ale zaryté fanoušky jistě potěší. Hudba podobná jako v předchozích částech, i když už méně nápaditá. No, co k tomu dodávat ? Já jsem spokojen, sice to není nic, co bych chtěl vidět opakovaně, ale ještě se k tomu vrátím. Konec nám jasně našeptává, že bude další film, i když už mi tato tématika přijde dost využitá. Uvidíme.(1.7.2018)

Když napíšete něco tak dokonale blbého, děláte to buď z neschopnosti, nebo s tvůrčím záměrem. Klaním se k druhé variantě, protože Bayona ví, kde leží jeho hororové kořeny a tak svižně vodí kameru i triky, přičemž herci deklamují jak o život a zařezávat klišé do sedačky před sebou vás přestane po hodině bavit. Ale ta lehká žánrová odbočka se zaklapnutím vrat na trajektu tomu prospěje, a i když se neděje žádné překvapení, chvílemi je to fest napínavé a krvavé, co jenom rating dovolí. Provazce deště už jsou pasé nějaký ten pátek a 20 minut bych bez milosti nechal spadnout na podlahu střižny, ale pocit vysokooktanové jízdy, kde funguje bombardování lávou i plížení ve tmě, která vcelku slušně dojíždí ještě pár hodin po vylezení z kina, to nakonec spláchne.(27.6.2018)

A je to v píči, je to totálně v píči, sopka bude soptit a sauři opět vyhynou !! Kterej kokot je mrdnul na ostrov se sopkou? Já to říkala hned, že to je debilní nápad! Moment...fakt by šli zachránit? Tak se na to vrhneme, bando ! Mno a díky tomuto rozhodnutí můžeme sledovat jak Chris a sexy zrzka spolu s šukézní rákoskou a neskutečně otravným negre..eee...afroameričanem jdou zachránit Blue, strejdu T-Rexe a všechny ostatní ichtylosaury. Tentokrát na ostrově jako bonus nepobíhají otravný haranti (jeden neotravnej harant bude pobíhat až později v baráku) a Indulona Rex je nahrazen menším Záporákosaurem, kterej ale není o nic menší zmrd, ba možná, milé děti, je to svině ještě větší. Scéna kdy, se snaží dostat k dívence do postele a šukanuje jí svým mocným ocasem...to zní divně...každopádně je to hezká scéna (kurva, teď to zní, že jsem úchylná) . Hlavní záporák ale není nebohej dino, nýbrž kancelářská krysa a kokot od pohledu, kterýho jsem prokoukla hned, jak úlisně pozdravil naší zrzku. Měla jsem tak koho nenávidět, což je pro mě ve filmech smrtelně důležitý, a nadšeně jsem štěkala kdy a jak konečně zhebne. Sídlo, ve kterým se odehrává druhá půlka filmu, je celkem i bubu na naháněčku se Záporákosaurem, kterej, buddho div se, je extrémně alergickej na tu malou holku a tak se sere hlavně po ní. Nějaký ty komediální prvky tam sedly jak prdel na hrnec a konec byl krásně průserovej, takže po delší době zase téměř maximálně (u)spokojená rákoska.(30.8.2018)

Filmový víkend Boskovice : Wow tohle jsem nečekal. Po pravdě řečeno po nevýrazný jedničce jsem od toho nečekal vůbec nic. Zatím co vloni jsem se u Dunkerku už po půlhodině nudil tak, že jsem si radši hrál s tabletem, tak tohle byly kurevsky svižný dvě hodiny který jsem si užil. Jasně, že je to stupidní, klišoidní, místy patetický a celý hrozně předvídatelný, ale konečně zase film co nevalí klíny a šílený zvraty do hlavy. Vše je jasně vyložený, ale to mi nevadí a divák se tak může jenom bavit. Část na ostrově povedená, ta na tom sídle ještě lepší. Skvadra dobrých záporáků kteří jsou postupně vtipně likvidováni plus výborný nápady jako třeba ta dražba. Mít 27 mega USD taky si koupím takovouhle zabijáckou mašinu a jak tam hlavnímu hajzlovi utěšeně rostlo konto, tak vydělal víc než Berousek kterej dostal 30 mega ale CZK za tygra. Souboj malý statečný Blue proti tý geneticky upravený potvoře byl taky super. I ty emoce tu relativně fungují. Fanoušek Chrise Pratta už ze mě nebude, ale tady mě nijak nesral. Nečekaná spokojenost a začínám se těšit na trojku. Překvápko roku.80%(12.8.2018)

• - Několikrát zmíněná skutečnost, že erupcí sopky na ostrově Isla Nublar dojdě k (opětovnému) vyhynutí dinosaurů je nepravdivá. Dalším ostrovem, na kterém se nachází pravěcí tvorové, je Isla Sorna, kde se nacházelo vědecké zázemí pro původní Jurský park a kde se kupříkladu také odehrává děj třetího dílu Jurského parku (2001). (dickens)

• - Kód, který se používá pro vstup do spodního komplexu a k ovládání výtahu, je 7337#. (Stibak)

• - Celosvětová premiéra proběhla 21. května 2018 v Madridu. (Varan)