Jurský svět: Zánik říše

Jurský svet: Zánik ríše

Jurassic World: Fallen Kingdom

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Španělsko, 2018, 130 min

Rozpočet $170miliónovTržby USA $150,001,000 Tržby Celosvetovo $711,501,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Ďalšie zbytočne prepálené pokračovanie, ktoré sa zverilo do nesprávnych rúk. Tvorcovia natočili povrchnú zlátaninu, bez nápadu. V podstate okopírovala sa dejová kostra z Jurského Parku: Stratený svet a vznikol takýto nesúrodý paškvíl. Kde si človek môže vybrať, ktorú postavu pre svoju otravnosť bude viac nenávidieť. Najhoršie je že v tomto už nemá čaro ani ústredná dvojica aj keď sa ako tak snaží. Naivita na každom kroku láme väz tomuto nešťastnému nepodarku. Človek už ani nevie a ani nechce veriť keď vytvoria mutáciu dinosaura že Indominus raptor či čo to ako malo byť, fakt otravné. Proste tu zlyháva všetko, najhoršie dopadajú nasilu napchané emócie.. A nejaké to 3D tu ani nie, aspoň som nič zvláštne nepostrehol. Jednoznačne najslabší diel tejto série. /videl v kine 3D verziu: 40%/(21.6.2018)

První Jurský svět mě nechal naprosto chladným a bylo to jedno ze zklamání roku. Pokračování se nese v naprosto stejném duchu, co nejvíce vyvařit prachů, bez větších ambicí. Čitelný scénář, mraky atrakcí lepené nevýraznými dementními postavami, u kterých si přejete, aby co nejmíň mluvily a nechybí přepálenost po všech stránkách. Na druhou stranu je akce vymazlenější a musím přiznat, že mě bavila více než minule. Jako hororový fanoušek musím ocenit, jakým způsobem se buduje závěrečná akce, která je temnější a hutnější než minule. Když jsem viděl malé děti vedle sebe v sále, good luck rodičům s uložením do postele. Bohužel kromě akce, skvělého vizuálu nemá Jurský svět tolik co nabídnout. Vzhledem k závěru jsem docela zvědavý na pokračování, které se může zvrhnout ve strašnou blbost.......6/10(23.6.2018)

• Trenslation

🦕 Jurský svět 2 - Už dlouho jsem neviděl nic, co by tak dobře vypadalo, ale zároveň bylo tak strašně moc dementní. První třetina na ostrově je trochu nápaditá, ale zbytek už se veze na totální dada vlně. Dinosauři už jsou prostě okoukaní a i když VFX triky jsou skoro bez chyby, tak ani geneticky vyrobený nový druh tomu fakt nepomůže. Scénář vypadá jako, když ho napsali autoři Ulice. Jeff Goldblum je tam všehovšudy tak 50 vteřin. O žádnou z postav se reálně ani trochu nebojíte. Další film, který jsem měl jako malý rád, krásně zmrvenej pro další generace. Díky Universal! Jediné plus je asi Chris Pratt, jehož vtípky to ale celé zkrátka neutáhnou.(20.6.2018)

Hmmm...Po sklamaných komentároch som čakal totálne vykalkulované bahno, ale ono je to možno ešte lepšie ako jednotka. Mne osobne nevadila ani zatracovaná dvojka Jurského parku, ktorú JW2 očividne lenivo vykráda (Goldblum, ostrov bez kontroly, presviedčanie hlavného mača aby sa vrátil na ostrov bez kontroly, návrat na ostrov, lov dinosaurov, legionári, Julianne Bryce Moore Dallas, liečenie zraneného dinosaura, návrat z ostrova...). Keby to mal v rukách Trevorrow, bola by to nudná sračka s trojmetrovým Spinosaurom v uliciach L.A. na záver a miliardovou tržbou. Lenže od pompézneho výbuchu sopky dá Bayona pápá ostrovu, zbytočným a nudným kecom, povinným komerčným schémam a zrejme aj producentom (dodnes nepochopím tento risk) a od dražby tomu začne šéfovať naplno. Komorné horrorové finále väčšina divákov, odchovaná na gangbangu z prvej časti, zrejme nevstrebe, no práve vďaka nemu je Fallen Kingdom oveľa pomalšie vyšumiteľný. Záverečnú myšlienku treba využiť na vychránenie nedojedeného popcornu a ignorovať.(20.6.2018)

Nejhorší na tom filmu je asi trailer, který mě osobně sice nalákal, ale zároveň vyspoiloval většinu děje a ty nejpůsobivější záběry (nadto často obsahující pointu příslušných scén). Jinak vnímám Jurský svět: Zánik říše s jeho důmyslnou inscenací a komornějším přístupem (viz třeba pomalé, "hororové", pohyby kamery) jako příjemné osvěžení v každoročním nášupu blockbusterů, co se snaží ohromovat velkolepostí a někdy až ubíjející záplavou podnětů (viz slovníkové heslo "digibordel"). A vážně tam de facto parafázovali parodickou scénu z LEGO Jurassic World? :)(23.6.2018)