poster

Jurský svět: Zánik říše

 • USA

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • USA

  Ancient Futures

  (pracovní název)
 • Španělsko

  Jurassic World: El Reino Caído

 • Slovensko

  Jurský svet: Zánik ríše

 • Nový Zéland

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • Velká Británie

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • Austrálie

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • Nizozemsko

  Jurassic World: Fallen Kingdom

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Španělsko, 2018, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liskam
  odpad!

  Nemohu jinak,prostě nemohu. Jurský park od Spielberga jsem hodnotil 4* tahle slátanina bez napětí zaměřená pouze na to aby divák otevřel údivem hubu a po dvou hodinách ji zavřel už dávno nefunguje...možná tak před 6-8 lety... nesahá původnímu filmu ani po kotníky a to doslova. Ale což, prašule se posypou,(už to má celosvětově skoro 400mio.) tak můžeme asi čekat i trojku ve stylu "Jurrasic World versus Kong Island" ... prý už se to začíná točit. Jako rozhodčího tohoto zápasnického filmu filmaři oslovily Gojiru a Optima Prima. Za mě 25%(21.6.2018)

 • pepo
  ****

  Kto cakal od blockbusteru za 170 mega toto, bud bol vestec alebo blazon. A Je to totiz podobne fuck you fanusikom ako predviedli Cuaron s Potterom alebo Johnson s The Last Jedi. Prva hodina je klasicky dobry Jursky park, aby sa to v polovici zmenilo na komorny horor v strasidelnom dome s bubakmi. Samozrejme stale v PG 13 ale s prijemnym Hammer feelingom. Iste, je to rozbite ale celkom originalne (v pristupe) s niekolkymi paradnymi scenami. Tato seria potrebovala po styroch kuskoch konecne zmenit mustru a tu sa to podarilo. Aj ked sposobom, ktory mnoho fanusikov vytoci do nepricetnosti. Ja si vsak tu odvahu cenim a velmi dobre som sa bavil po cely cas. Okrem spielbergovich casti najlepsi Jursky park. Slabsich 8/10(25.6.2018)

 • novoten
  *****

  Ve velkolepých momentech obrovský zážitek, v překvapivě komorním finále pak pocitově bezchybná kombinace pocty klasickému Jurskému parku a napravení všeho, co svého času nevyšlo Ztracenému světu. Zdánlivě nemožné sloučení dává ve výsledku s přehledem druhý nejlepší díl celé ságy, sebejistě nakračuje k trilogii a Chrise Pratta cementuje na pozici miláčka davů. 90%(10.8.2018)

 • Radyo
  ***

  Spotřební doba si žádá spotřební zboží. A bohužel v posledních nejméně 10 letech se řada spotřebního zboží objevuje i mezi filmy. Každý dobrý (nebo aspoň relativně dobrý) film je třeba vykompenzovat nejméně tisícovkou těch méně koukatelných či přímo životu nebezpečných. Jurský svět nr. 1 byl osvěžující a zdařile recykloval téma dinosauřího světa, jeho pokračování ovšem už působí z větší části jen jako snaha využít již namodelované a vyrenderované dinoše k zaplacení luxusní all-inclusive dovolenky hollywoodských magnátů někde v Marsa Alam anebo spíše na Marsu. Během pokusu o záchranu dinosvěta je třeba vystavět nejméně jeden obří oslí most a použít osvědčená klišé v množství větším než velkém, aby bylo zdárně dosaženo cíle v podobě co největšího zisku (platí pro děj i skutečný život). Největší sympatie tak získávají dinosauři, kteří ze svého kouzla (na rozdíl od lidských hrdinů) neztratili nic. Shrnuto - po zhlédnutí JS:ZŘ ve vás zůstane pozitivní zážitek jen o málo delší, než ze včerejší vynikající večeře.(28.6.2018)

 • flanker.27
  odpad!

  Pamatujete toho debila, co spáchal sebevraždu, ale předtím vypustil svých asi čtyřicet kousků svých mazlíčků jako jsou tygři, lvi a jiná roztomilá zvířátka mezi lidi? Tak zhruba stejně debilní je tenhle film a jeho závěr tomu nasazuje korunu. Kde skončila myšlenka Crichtonovy knihy? Devalvovaná v nablblém hollywoodském průjmu. Co u Darwina přimělo Bayonu, který se propracoval až do mé topky režisérů, aby se zhostil režie něčeho takového, to nechápu.(15.9.2018)

 • - Carnatosaurus byl původně zvažovaný do Jurského parku 3 (2001), do scény, ve kterém Dr. Grant a ostatní naleznou satelitní telefon v hromadě trusu. Nakonec byl nahrazen Ceratosaurem, a Carnatosaurus se objevil až nyní, ve scéně s gyrosférou. (NiWi)

 • - Zbraně, které se objevily ve filmu, byly útočné pušky M4 a FN SCAR. Ve filmu se objevily také vrtulníky UH 1 Huey a C-47 Chinok. (K98)

 • - Pro potřeby filmu bylo vyrobeno 5 animatronických modelů dinosaurů, což je o čtyři více než pro Jurský svět (2015). Použity byly především ve scénách zblízka, např. v té, ve které Claire (Bryce Dallas Howard) sedí T-Rexovi za krkem. (NiWi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace