Jurský svět: Zánik říše

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Španělsko, 2018, 130 min

(76%) Viděno v kině ve 3D s CZ dabingem. Trojrozměrná verze mi jako obvykle přišla naprosto zbytečná. Ale snímek mi hrál ve vyhovujícím čase, tak jsem brýle bez újmy na zdraví přežil. Nyní k filmu. K těmto Jurským záležitostem se stavím vcelku nezaujatě. Tuhle sérii mám rád až na trojku, která mi přišla ze všech příběhů o dinosaurech nejslabší. Srovnávat můžu maximálně s předchozím Jurským světem, který byl pro mě minimálně o třídu lepší, ale přesto jsem z kina odcházel dost spokojen. Tento nejnovější Jurský počin si na nic nehraje, příběhem je teda dost přímočarý, ale to nevadí. Asi tak ta první část snímku, která se soustředí na ostrově a následném jeho zničení, byla nejlepší. Je tu dost zajímavých a i napínavých scén, dokonce i jedna mírně emotivní. Poté tempo trochu ustoupí, ale vůbec mi to nepřekáželo. Scénář je opravdu nápaditý. Režisér si vyhrál s různými scény dinosaurů atd. Jakmile se film dere kupředu, chybí už nějaká ta atmosféra, napětí, nápady apod, ale přesto tu není nic, co by mi vyloženě vadilo. Herecká sestava je výborná. Chris a Bryce jsou oba úžasní. Záporné postavy jsou už slabší, nevýrazné, ale co, znám horší. Cameo Goldbluma, které máme asi tak dvě minutky na úvodu a v závěru mi přišlo úplně zbytečné, ale zaryté fanoušky jistě potěší. Hudba podobná jako v předchozích částech, i když už méně nápaditá. No, co k tomu dodávat ? Já jsem spokojen, sice to není nic, co bych chtěl vidět opakovaně, ale ještě se k tomu vrátím. Konec nám jasně našeptává, že bude další film, i když už mi tato tématika přijde dost využitá. Uvidíme.(1.7.2018)

• flanker.27

Pamatujete toho debila, co spáchal sebevraždu, ale předtím vypustil asi čtyřicet kousků svých mazlíčků jako jsou tygři, lvi a jiná roztomilá zvířátka, mezi lidi? Tak zhruba stejně debilní je tenhle film a jeho závěr tomu nasazuje korunu. Kde skončila myšlenka Crichtonovy knihy? Devalvovaná v nablblém hollywoodském průjmu. Co u Darwina přimělo Bayonu, který se propracoval až do mé topky režisérů, aby se zhostil režie něčeho takového, to nechápu.(15.9.2018)

Technicky prvotřídní americký blockbuster, který ale příšel o duší původních dílů a bohužel i o scénář alespoň toho minulého. Slepit takovýhle rádoby navazující patvar muselo dát docela hodně úsilí, ale dělat z diváka pitomce nutné tak úplně nebylo. Pratt ale nezklame nikdy a Ted Levine v nejlepší roli od American Gangster. Průměr horko tězko. Myslím, že už těch dinosaurů bylo až dost. Problém je, že tenhle biják udělal přes miliardu.(9.9.2018)

Kto cakal od blockbusteru za 170 mega toto, bud bol vestec alebo blazon. A Je to totiz podobne fuck you fanusikom ako predviedli Cuaron s Potterom alebo Johnson s The Last Jedi. Prva hodina je klasicky dobry Jursky park, aby sa to v polovici zmenilo na komorny horor v strasidelnom dome s bubakmi. Samozrejme stale v PG 13 ale s prijemnym Hammer feelingom. Iste, je to rozbite ale celkom originalne (v pristupe) s niekolkymi paradnymi scenami. Tato seria potrebovala po styroch kuskoch konecne zmenit mustru a tu sa to podarilo. Aj ked sposobom, ktory mnoho fanusikov vytoci do nepricetnosti. Ja si vsak tu odvahu cenim a velmi dobre som sa bavil po cely cas. Okrem spielbergovich casti najlepsi Jursky park. Slabsich 8/10(25.6.2018)

A je to v píči, je to totálně v píči, sopka bude soptit a sauři opět vyhynou !! Kterej kokot je mrdnul na ostrov se sopkou? Já to říkala hned, že to je debilní nápad! Moment...fakt by šli zachránit? Tak se na to vrhneme, bando ! Mno a díky tomuto rozhodnutí můžeme sledovat jak Chris a sexy zrzka spolu s šukézní rákoskou a neskutečně otravným negre..eee...afroameričanem jdou zachránit Blue, strejdu T-Rexe a všechny ostatní ichtylosaury. Tentokrát na ostrově jako bonus nepobíhají otravný haranti (jeden neotravnej harant bude pobíhat až později v baráku) a Indulona Rex je nahrazen menším Záporákosaurem, kterej ale není o nic menší zmrd, ba možná, milé děti, je to svině ještě větší. Scéna kdy, se snaží dostat k dívence do postele a šukanuje jí svým mocným ocasem...to zní divně...každopádně je to hezká scéna (kurva, teď to zní, že jsem úchylná) . Hlavní záporák ale není nebohej dino, nýbrž kancelářská krysa a kokot od pohledu, kterýho jsem prokoukla hned, jak úlisně pozdravil naší zrzku. Měla jsem tak koho nenávidět, což je pro mě ve filmech smrtelně důležitý, a nadšeně jsem štěkala kdy a jak konečně zhebne. Sídlo, ve kterým se odehrává druhá půlka filmu, je celkem i bubu na naháněčku se Záporákosaurem, kterej, buddho div se, je extrémně alergickej na tu malou holku a tak se sere hlavně po ní. Nějaký ty komediální prvky tam sedly jak prdel na hrnec a konec byl krásně průserovej, takže po delší době zase téměř maximálně (u)spokojená rákoska.(30.8.2018)