Jurský svět: Zánik říše

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Španělsko, 2018, 130 min

„PŮSOBUJEME SI SVÉ VLASTNÍ VYHYNUTÍ…“ /// Taková klasika – celkem dlouhej (nutnej) (půlhodinovej) úvod a pak zpátky na ostrov. Tam nás čeká změť katastrofický akce, která je fajn, páč v ní hrají prim sopka, dinosauři a Pratt. Nic netrvá věčně a hned po ukápnutí slzy za padlého brontosaura se opět soustředíme na příběh, což je asi nutný, aby to jako vo něčem bylo. Ve finále neničíme přírodu (páč ta se zničila sama), ale barák a je to trochu dědinský (možná kvůli tý holčičce) a hlavně bez krve (možná kvůli těm ostatním holčičkám, který na to budou koukat). Není to trapný, možná ani blbý… jen mě to nefascinuje a ani tolik nebaví jako ten minulej Jurskej svět. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve sklepě mi chrní Indominus rex. 2.) Chtěl bych vidět dinosaury, kteří se chovaj jako Vetřelci. 3.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(7.9.2018)

Prvý Jurský svet priniesol nostalgiu a várku kvalitnej zábavy s dobrou chémiu medzi Chrisom Prattom a Bryce Dallas Howard. Druhý diel v prvej polovici ako tak schopne nadviazal na dobrodružstvo z jednotky, no po približne 60. minutách sa premenil na domovú naháňačku, ktorá mi akosi nič nehovorila. Filmári si z dinosaurov spravili hračky, ktoré si rozmiestnia podľa toho, ako to vyhovuje scenáru a vôbec ich nezaujíma, že ich chovanie pôsobí veľmi vykalkukovane. V prvej časti som to s prínosom nostalgie a s ružovými okuliarmi na očiach dokázal prekúsnuť, ale hororová hra v dome na mačku a myš s PG-13 išla jednoducho mimo mňa. A zdá sa, že som nie som sám. Slabšie 3*.(20.11.2018)

Už ani v nostalgické rovině fungující atrakce, která se přesunem na Lockwoodovo panství stává epic failem v podobě agresivnější Noci v muzeu. Spielbergova jurská říše zaniká na to, na co říše obvykle zanikají. Na svou rozpínavost.. Za čas mi zůstane v hlavě jen to, že si Claire vzala vhodnější boty a že jediný jazyk, který se dostal k jazyku Owena Gradyho, byl jazyk triceratopse..(10.8.2018)

O něco slabší jak minulý díl. Asi je těžké přijít s nějakým originálním nápadem. Dost věcí z minulého dílu se tam opakuje, jen děj je jinde. Objevuje se tam i spousta známých herců. Člověk sice rád zase vidí dinosaury, ale už to nemá to kouzlo. Nehledě na nelogické chovaní některých postav a nefungující chemii mezi Chrisem Prattem a Bryce Dallas Howard. V minulém díle to fungovalo líp. Co dodat,efekty jsou sice super, ale to film nezachrání. Aspoň tam byla pěkná hororová atmosféra díky režii J.A. Bayona. Vzhledem k vysokým výdělkům a otevřenému konci se zřejmě dalšímu dílu nevyhneme. "Nejsme kompatibilní." :D Recenze(23.6.2018)

Prostě takový normální Juráč, kde je nejhnusnější obludou Howardoceratops, který se zase celou dobu urputně snaží sežrat Marka Taclíka. Opravdu nevím, co ta místní Assvenžry pětkující partička pižmo dštících kokotích paleontrozumbradů v podstatě od fantasy konceptu druhohorních ještěrek na izolovaném ostrově jako čekala? Strašlivou mluvící bubuhlavu z kosmu a kohortu létajících brontobuzíků v pitkáčích a pastelových pelerínkách? Už od počátků se celý Parkosvět vyvíjí jedině tak, že každý díl prostě tasí nějakého nového Zprdelesaura, hrozivějšího, pažravějšího a ajnštajnovatějšího než kdy předtím, chudák Téčko už je tak jen ňuňavý domácí mazlíček, Raptoři aportují, dávají pac, šukají vám nohu a sem tam si cvičně spočtou nějakou tu kvantovou rovnici, no a hloupí býložravci jsou jen do počtu, aby mohli smutně kvílet a pateticky chcípat za monumentálního fidlingu. Nic víc, nic míň. No a co, pořád je to skvěle udělaná, svižná áčková zábava, neopírající se o slaboduché omalovánky pro debily.(31.7.2018)