Jurský svět: Zánik říše

• Austrálie

• Nizozemsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Španělsko, 2018, 130 min

Kto cakal od blockbusteru za 170 mega toto, bud bol vestec alebo blazon. A Je to totiz podobne fuck you fanusikom ako predviedli Cuaron s Potterom alebo Johnson s The Last Jedi. Prva hodina je klasicky dobry Jursky park, aby sa to v polovici zmenilo na komorny horor v strasidelnom dome s bubakmi. Samozrejme stale v PG 13 ale s prijemnym Hammer feelingom. Iste, je to rozbite ale celkom originalne (v pristupe) s niekolkymi paradnymi scenami. Tato seria potrebovala po styroch kuskoch konecne zmenit mustru a tu sa to podarilo. Aj ked sposobom, ktory mnoho fanusikov vytoci do nepricetnosti. Ja si vsak tu odvahu cenim a velmi dobre som sa bavil po cely cas. Okrem spielbergovich casti najlepsi Jursky park. Slabsich 8/10(25.6.2018)

A je to v píči, je to totálně v píči, sopka bude soptit a sauři opět vyhynou !! Kterej kokot je mrdnul na ostrov se sopkou? Já to říkala hned, že to je debilní nápad! Moment...fakt by šli zachránit? Tak se na to vrhneme, bando ! Mno a díky tomuto rozhodnutí můžeme sledovat jak Chris a sexy zrzka spolu s šukézní rákoskou a neskutečně otravným negre..eee...afroameričanem jdou zachránit Blue, strejdu T-Rexe a všechny ostatní ichtylosaury. Tentokrát na ostrově jako bonus nepobíhají otravný haranti (jeden neotravnej harant bude pobíhat až později v baráku) a Indulona Rex je nahrazen menším Záporákosaurem, kterej ale není o nic menší zmrd, ba možná, milé děti, je to svině ještě větší. Scéna kdy, se snaží dostat k dívence do postele a šukanuje jí svým mocným ocasem...to zní divně...každopádně je to hezká scéna (kurva, teď to zní, že jsem úchylná) . Hlavní záporák ale není nebohej dino, nýbrž kancelářská krysa a kokot od pohledu, kterýho jsem prokoukla hned, jak úlisně pozdravil naší zrzku. Měla jsem tak koho nenávidět, což je pro mě ve filmech smrtelně důležitý, a nadšeně jsem štěkala kdy a jak konečně zhebne. Sídlo, ve kterým se odehrává druhá půlka filmu, je celkem i bubu na naháněčku se Záporákosaurem, kterej, buddho div se, je extrémně alergickej na tu malou holku a tak se sere hlavně po ní. Nějaký ty komediální prvky tam sedly jak prdel na hrnec a konec byl krásně průserovej, takže po delší době zase téměř maximálně (u)spokojená rákoska.(30.8.2018)

Nejhorší na tom filmu je asi trailer, který mě osobně sice nalákal, ale zároveň vyspoiloval většinu děje a ty nejpůsobivější záběry (nadto často obsahující pointu příslušných scén). Jinak vnímám Jurský svět: Zánik říše s jeho důmyslnou inscenací a komornějším přístupem (viz třeba pomalé, "hororové", pohyby kamery) jako příjemné osvěžení v každoročním nášupu blockbusterů, co se snaží ohromovat velkolepostí a někdy až ubíjející záplavou podnětů (viz slovníkové heslo "digibordel"). A vážně tam de facto parafázovali parodickou scénu z LEGO Jurassic World? :)(23.6.2018)

Řemeslo je tu výtečné, všechno vypadá dobře, hezky zní a je výborně nasnímáno, ale chybí tomu duše a můj jediný dojem z filmu je ten, že nikoho ze zúčastněných to tak úplně nebavilo a takové zábavné koniny, jako fakt, že si někdo nevšimne, jak mu ve sklepě staví obří laboratoře a podivuhodně velké klece, mi vlastně ani nevadí. ×¤× Filmový víkend ČSFD 2018 ×¤× (12.8.2018)

Tak určitě. Nebyl by to blockblábol, abychom nebyli tak nějak masově a se slzou v oku poučeni o lidské pýše, jenž nás zavede na či dokonce přímo přes okraj Macochy. Ale jak už to v produktech onoho převelikého Svatostánku bývá, není čas na nějaké přemítání co a jak a jestli to takhle vůbec jde. Stádečko přerostlých genetických manipulací prostě může narušit celý ekosystém a zkuste nám to vyvrátit. Vítejte tedy v Jurském světě. Planeta opic měla svého Caesara, tady máme Blue a příště očekávejme Úsvit.... Nevím, možná tahle filmová dekonstrukce už poněkud zarazila i obvyklého a jinak nadšeného konzumenta velkých filmových prdoukcí (to je hezký překlep, nechám jej tu) a tak Zánik říše se zatím se zlou táže. Po pravdě to nechápu, protože já byl nadmíru spokojen. Byli tam dinosauři, dechberoucí triky, skvělá akce a nebylo jí malo, špetka (pro některé asi sud) patosu, v neposlední řadě i nadhled a vše báječně odsýpalo. V kině jsem navíc byl s ratolestmi a ty hýkaly nadšením. Zcela neuražen a s pochopením sázím čtyři jantarové.(2.7.2018)

• - V prvním díle Jurský svět (2015) při představení gyroskopu bylo řečeno, že sklo neprorazí ani kulka ze zbraně. V tomto dílu ovšem udělat zbraní do gyroskopu 2 díry nebyl takový problém. (petrahel)

• - Na konci filmu se nachází potitulková scéna. (Sayko)

• - Natočené scény z letiště v Hampshrie v Blackbush (Anglie) byly vystřiženy. (Varan)