Good Omens

(TV seriál)
  • Nový Zéland Good Omens
Trailer 2
Komedie / Fantasy
Velká Británie, 2019, 5 h 35 min (Minutáž: 51–60 min)

Tvůrci:

Neil Gaiman

Předloha:

Neil Gaiman (kniha), Terry Pratchett (kniha)

Neil Gaiman

Gavin Finney

David Arnold

David Tennant, Michael Sheen, Frances McDormand, Sam Taylor Buck, Daniel Mays, Sian Brooke, Jon Hamm, Jack Whitehall, Michael McKean, Amma Ris, (více)

Epizody(6)

Blíží se konec světa. Armády Dobra a Zla se shromáždily, vynořila se Atlantida, všude to vře, čtyři jezdci apokalypsy jsou připraveni vyjet. Vše se zdá být předurčeno ke svému konci. Anděl Azirafal (Michael Sheen) a démon Crowley (David Tennant) žijí na Zemi mezi smrtelníky již od Počátku a za tu dobu si na svůj životní styl zvykli, tedy zpráva o blížícím se Konci je příliš nepotěší. Kdyby jen nezašantročili nově zrozeného Antikrista, pak by možná ještě byl čas zvrátit Osud... (LenkaStr)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (7)

Good Omens (2019)

Pokud nemáte rádi knihy Terryho Pratchetta, na seriál se nedívejte, nebude vás bavit. Pokud jste horlivými vyznavači největšího z tesařů a nemáte smysl pro humor, na seriál se nedívejte, mohla by vás postihnout mozková příhoda. Pokud jste ještě nic od výše zmíněného autora nečetli, radši to před tímto seriálem napravte, ať víte, do čeho jdete. Pokud jste četli Zeměplochu a Dobrá znamení, určitě si seriál užijete. Jestli mi na britské tvorbě v současnosti něco vadí, je to ta pitomá korektnost, které jsem tady musel překousnout docela hodně. Když jsem i tak hodnotil plnou palbou, je jasné, že jsem se skvěle bavil. ()

In the Beginning (2019) (E01)

Jako nadšený čtenář Terryho Pratchetta jsem měl při hodnocení dvě možnosti. Tou první byla otevřená kritika tvůrců za to, že se nedrželi knižní předlohy, druhou bylo nadšení z toho, že konečně vidím zpracování jedné z mých oblíbených knih. Po první epizodě jasně vítězí druhá eventualita, Pratchettův humor byl přítomen, David Tennant hrál velmi dobře Billa Nighyho a já jsem se moc dobře bavil. Tvůrci titulků napsali, že vycházeli z českého překladu Jana Kantůrka, za což jim tímto děkuji, nikdo jiný by nedokázal přeložit knihy Terryho Pratchetta lépe. ()

The Book (2019) (E02)

Druhá epizoda hezky rozvinula načatý příběh a já tady nechci příliš chválit, protože jsem už v předchozím komentáři přiznal, že v tomto případě absolutně nedokážu zůstat nestranným divákem. Takže jen napíšu, že jsem byl velice spokojen a velmi dobře jsem se bavil. ()

Hard Times (2019) (E03)

První polovina třetí epizody byla vlastně historickým exkurzem s andělem a ďáblem. Děj mě úplně vtáhl, takže když po téměř třiceti minutách přišly úvodní titulky, byl jsem z toho úplně paf. To byl kvalitní zápich, který by se Terrymu Pratchettovi určitě líbil. Znovu musím pochválit všechny, kdo se podíleli na českých titulcích- perfektní práce. ()

Saturday Morning Funtime (2019) (E04)

Znovu jednoznačně za pět kousků. Tvůrci se evidentně rozhodli udělat radost konkrétně mně (jak na mě ti kujóni přišli?), protože na něco takového jsem dlouho čekal. Tímto se omlouvám Neilu Gaimanovi, kterého jsem kvůli Terrymu Pratchettovi úplně zasklil, což si nezasloužil. ()

The Doomsday Option (2019) (E05)

Autorská dvojice knižní předlohy měla smysl pro skvělý humor, který mám tak rád. Když si navíc dělali legraci z jednoho ze světově nejčtenějších blábolů, nemohli u mě šlápnout vedle. Ani pátá epizoda mi nepřinesla žádné zklamání, opět jsem se výborně bavil. ()

The Very Last Day of the Rest of Their Lives (2019) (E06)

No, jiné hodnocení ode mě přece nikdo nemohl čekat, že jo? Uznávám, že klíčová konfrontace na letecké základně byla poněkud chabým počinem, ale ani ta mi nedokázala pokazit výsledný dojem ze závěrečného dílu. Naopak, jsem rád, že ve finále nedošlo k žádnému kiksu. ()