Smrtihlav

• Francie HHhH (více)

Snímek Smrtihlav se od většiny předešlých filmových zpracování s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády na samotného Heydricha. Ten zde není pouhým předmětem atentátu, ale důležitou aktivní postavou. Vedle příběhu Československých parašutistů sleduje film Smrtihlav i jeho život, vzestup a kariéru, kterou ukončil jako jeden z největších prominentů Třetí říše. Nejnovější verze atentátu na Heydricha tak ukazuje nejen hrdinství, ale i nelítostné zlo, proti kterému je namířené. Právě k tomuto pojetí odkazuje český název stejně jako na fakt, že Heydrich byl jedním z inženýrů takzvaného Konečného řešení židovské otázky. (Bontonfilm)

Epinglier odpad!

to je asi jeden z nejdebilnejš pojatejch filmů, co jsem zatim viděl... to bylo utrpení od začátku do konce. Historicky velmi nepřesné (to asi nebyl záměr, aby to bylo přesný, ale je to kvůli tomu hloupý až za roh). ()

Kokutek

Jsem naprosto v pohodě odpustit všechny historický nesmysly, o kterejch je tu toho až dost...jsem naprosto v pohodě...a jsu hrdej na atentátníky, kteří odpravili svini německé a polské historie a svini sviní české historie...je ale s podivem, že jeho žena, kurva všech kurev český historie, se dočkala německýho důchodu a dožila s dalším chlapem v klidu ve svým penzionu, kde si dávali dostaveníčka náckové a bývalí esesáci...fuj, to je hnus... ()

Facerr

Nemůžu si pomoct, ale tohle je pořád to nejvíc odsýpající provedení atentátu na Heydricha. Člověk se sice kvůli rychlejšímu tempu ani nestihne s postavami moc sžít, ale ani to mi moc nevadilo. ()

cinemafil

Přiznejme si, Jimenez není Bergmann. Chtěl natočit strhující reportáž o jednom nacistovi. Není to psychologická sonda do nitra osobnosti. Tomu odpovídá kamera. Je reportážní. Nedrží se historických realit. Opájí se naturalistickými obrazy poprav, mučení a la Mel Gibson. Při odchodu z kina jsem měl pocit, že jsem šel na jiný film. Teď už vím, kdo je to Jimenez a co se dá od něj čekat. Film neměl vyloženě slabé místo, ale ani žádný opus roku. Festivalových cen se nedočká. Vidět cizince hrát české postavy a slyšet jak zápasí s češtinou u vlastních jmen. To je lahůdka... 3* ()

ProfiDivak

Bola tu snaha pozrieť sa na fašistov a na Heydricha z "ľudskej" stránky bez hodnotenia a citového nátlaku, čo je v ich prípade takmer nemožné, takže aj snaha sa cení. ()

BarGoldstein

Celej film jsem citil potrebu si vyhonit na sedacku vedle sebe a ted vim, ze jsem to mel udelat! Pojidaci zab a musli jsou jiz totalne zdegenerovani a nedokazou natocil nic vic nez par spaget na vidlicku! Vybrat pro roli Heydricha nejakeho teplouse, ktery vypada jak Jugoslavec s rozstepem patra odbarveny na Dolpha Lundgrena, je proveditelne pouze v podani techto tupych vychlastancu. Film nema hlavu a patu a za zaverecne plovouci fotky minimalne dozivoti na Dabelskych ostrovech! ()

rigby

Na film jsem se docela těšil. První polovina se mi líbila, po nesmělém úvodu se to docela rozjelo. Neváhal bych ocenit čtyřmi hvězdičkami. Pak bohužel přišel zásadní zlom a vlastně zcela jiný film. Další ztvárnění atentátu na Heydricha, tentokrát ale nejhorší možné. Bez jakékoli atmosféry, tempa, představení jednotlivých postav. Jen chaos na plátně, ve kterém se neznalý historických událostí nemůže vyznat. Otázka je, jestli se v tom vůbec má někdo vyznat. Československá hymna zpívaná v originále, to se musí ocenit, ne však s tak silným přízvukem. Cesta parašutistů ku Praze vypadá jako zimní přechod Alp. Lidice jsou líbeznou vesničkou v horském údolíčku. Prostě zásadní neznalost reálií. Hromady zabitých Němců při přestřelce v kostele a dojemný závěr, který nad tímto diváckým utrpením udělal definitivní tečku. Tohle opravdu ne. Příště se dívat jen do půlky a pak vypnout. Zbytek je opravdu průšvih, za který by se tvůrci měli stydět. ()

DjLibnei

za mě lepší než Antropoid. Mělo to spád, Heydrich a celé německé vojsko dobře zahrané, reprezentuje to silnou ČSR. I když není tak důkladně rozebraný a přesný, je lépe dívatelný a akčnější v podobě vyprávění z Heydrichovi strany. 70% ()

Saxos

Potěšení není na mé straně. Veliké zklamání. Nechat zastupujícího říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava Reinharda Tristana Eugena Heydricha žvatlat anglicky je hrůza. Je to koprodukční film, který se snaží o nějaký životopis a ukázku událostí a následků heydrichiády, tak měla znít němčina, francouzština, angličtina, po polski, samozřejmě český jazyk a titulky k tomu. Výběr herců se také nezdařil. Historie se moc nedrželi. Každá kokotina se točí v Praze, ale Prahu natočíme na Marsu. Vojenské rekvizity vybíral analfabet, asi systémem "na scénu, šup, šup, támhle v bedně jsou nějaké zbraně, tak si každý nějakou vezměte". Ještě, že tam nebyl luk a šípy. ()

brasek

Sklamanie z príbehu, celé je to nesúrodé a bez emócií. Bohužiaľ sfilmovať takúto tému bez emócií, to nemá potenciál na fungovanie. Z historického hľadiska neviem ako snímok hodnotiť... príbeh ukazuje príliš málo a pokiaľ by som nebol oboznámený s istými faktami tak vlastne ani neviem o čo ide. ()

Tomas_PO

Určite najslabšie spracovanie 'Heidricha' spomedzí klasík ako Atentát, Operation: Daybreak, famózneho Conspiracy, či najnovšieho Anthropoid. Ani 120 minút nestačilo na poňatie všetkých tém (osobnosť Heidricha, otázka finálneho riešenia židovského problému, či téma atentátu na Heidricha). Keďže okrem osobnosti Heidricha boli ostatné témy spracované dokonale, je škoda, že sa im režisér venoval. ()

honys

Tak film, na který jsem se hodně těšil a zároveň měl obavy, jak to v zahraniční produkci dopadne. A dopadlo to bohužel, jak to dopadlo. Historické nepřesnosti z filmu přímo čiší, Kubiš si vyráběl bombu v konspiračním bytě? Co to jako má být? Být přestřelka v kostele ve filmu dříve, tak ho snad nedokoukám, parašutistů se v kostele skrývalo 6? Patetické umírání hlavních protagonistů v kryptě kostela a zbraně, kterými se bránily? Od Thompsonů po kulomet? Pro mě největší filmové zklamání roku. ()

HennessyVSOP

To, že to je historicky absolutně mimo je mi jedno, a nezatahuju to do hodnocení. Nicméně film je o ničem. Heydrich jako postava funguje poměrně dobře, ztvárnění bezcitného zla se podařilo. Zbytek jsou takové ty blbečkovské americkofilmoidní postavy a klišé, kde náckové neumí střílet a padají na hromadu stejně jako stormtroopeři ve Star Wars. Zbytečný film, který ale aspoň nění špatně natočen. ()

fafejt001

VCELKU film ukázal , kdo byl Heydrich . Parašutisti zůstali o něco v pozadí , ale o ně asi v první řadě nešlo . ŠLO o tu sv.....i , která chtěla vyhladit jeden národ . To bylo , asi , také smyslem filmu . A ukázat hrdinství českých lidí . Před nimi smekám . Film zaujme toho , kdo se zajímá o naše dějiny a chce se dozvědět něco více o naší minulosti . Za mne tři a půl . ()

geo.nohejl odpad!

Jsem znechucen.. takhle zprznit a překroutit dějiny, to chce opravdu koule.. Alpy za Prahou, Heydrich popravčím, Morávkova demonstrativní sebevražda, na Atentátu bylo víc lidí než na finále MS ve fotbale.. už jsem jenom čekal až se Arnold se Sylvestrem prostřílí z kostela, popraví Führera světelným mečem, najdou ty svoje prcinky a odjedou dožít na Maledivy.. Francouzi Britové a Belgičani odvedli skvělou práci, přesně jako v první polovině války.. Heydrich vypadá všemožně, jenom ne jako Heydrich.. P.S. Mrzí mě, že parašutisté to nedali dohromady s Třemi Králi a nevytvořili spolek Rychlých šípů.. ()

bonovox

Nemastné a neslané podanie historických udalostí z bývalého československa. Anthropoid bol oproti tomuto snímku veľkofilm. ()

anti.rybka

Tohle se vážně nepovedlo. Film, který chce mapovat skutečné události se neustále plete... Vzhledem k nepřesnostem, které film provází se divím, že kluci útok na kostel nepřežili. Opravdu mě film hodně zklamal, takové boty bych čekala od Američanů, kteří mají celkově zkreslenou představu o minulé době, ale Evropané? A to ani nemluvím o tom, že se tvůrci nesnažili najít podobně vypadající typy do hlavních rolí. Suma sumárum jedna hvězda za to, že to muselo stát hodně peněz. ()

Kushina

Ze začátku jsem si říkal, jestli si tvůrci nedělají prdel a nechtějí mi pomocí filmové tvorby tvrdit, že Heydrich byl vlastně takový hodný člověk co měl manželku děti a vše dělal protože potřeboval práci atd. Byl to kurva největšího kalibru, zasranej německej nácek a zasloužil si mnohem krutější smrt, než kterou mu dopřáli Kubiš a Gabčík. No naštěstí film nabral i druhou stránku věci, která byla z pohledu dvou českých hrdinů (druhá část filmu mi přišla jako naprostá kopie filmu Anthropoid, akorát ne tak propracovaná do detailů). No ve výsledku byl tento film kombinace pohledu záporáka a pohledu hrdinů na jednu a tu samou věc. Navíc mě potěšilo, že jsem se dozvěděl více o Heydrichovi. 65 ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata