Americký vlkodlak v Londýně

• Velká Británie An American Werewolf in London (více)

Dva američtí přátelé putují po Británii, ovšem zabloudí a ocitnou se uprostřed rašeliniště. Zničehonic je napadne podivné zvíře, jednoho zabije a druhého zraní. Přeživší kamarád se probouzí v nemocnici, pronásledován hrozivými sny a halucinacemi, ve kterých ho jeho mrtvý kamarád děsí sdělením, že v sobě nese prokletí vlkodlaka...
Dva američtí vysokoškoláci, David a Jack, putují po Británii. Jednoho dne však zabloudí a ocitnou se uprostřed rašeliniště. Zničehonic je napadne podivné zvíře, Jacka zabije a Davida zraní. David se probouzí v nemocnici, kde se o něj stará doktor Hirsch a krásná sestra. Pacienta pronásledují příšerné sny, ve kterých ho vždy navštíví jeho mrtvý, rozkládající se kamarád Jack a šílený pes, který útočí na Londýn. David přežil, ovšem díky kletbě se vždy při úplňku sám promění v děsivé monstrum... (Cinemax)

MrPierc

Hororové béčko, které je lehce okořeněno komediálními prvky i romatickým vztahem se sestřičkou. Škoda, že to nebyl jen romatický film, protože jim to spolu sedělo. Napůl stydlivá Jenny Agutter, ale zároveň odvážně upřímná. Pěkné triky a typicky slušná Velká Británie. ()

cariada

Tohle bylo naprosto skvělý, já se dobře bavil od začátku do konce. Má to vše co by to mělo mít, dva američané na venkově se dostanou mezi podivný domorodce a napadne je vlkodlak, jeden to odnese druhý je zraňen a má se stát nastupcem. Je to hozené do humorné podoby, ale s citem, tak že je to spíš horor, se spoustou krve naprosto skvělá je proměna na vlkodlaka a nebo nemrtví v kině. Celkově je film velice dobře obsazen, tak, že všichni hrajou to co mají sedí jim to. Opravdu tohle se povedlo. ()

Bláža

Oproti druhému dílu (American Werewolf in Paris), který byl neuvěřitelnou teenagerskou slátaninou, je American Werewolf in London pěkný atmosférický snímek, který se nestydí svým obdivem k původní předloze a prazákladu lycantropických filmů – The Wolf Man. Ostatně tenhle film je tu několikrát zmíněn. Místy možná trochu zmatený film, oplývající ale jednak silnou atmosférou (scéna v metru, která má vynikající kameru – běh dlouhými tunely s vlkodlakem v patách) a jednak skvělými efekty – proměna na vlkodlaka nebo živí mrtví s odchlipujícími se částmi obličeje – má na svědomí Rick Baker (oceněn Oscarem - Best Maku Up, 1982), klasik svého řemesla. Lahůdka. ()

DruidKarel

1314. hodnocený film: Zajímavě pojatý příběh, kdy člověk pokousaný vlkodlakem na své cestě po anglickém venkově, se dostane do Londýna, kde v civilizovaném světě páchá vraždy, na které jsme zvyklí z dob o několik staletí starších. Rozhodně musím ocenit skvělý nápad, ale herecký výkon hlavního hrdiny je, slušně řečeno, bídný. Naproti tomu vzezření Jenny Agutter působí více než pozitivně a musím pochválit její výběr do role. Jako plus pak působí chvíle, kdy se Davidovi zjevuje jeho mrtvý kamarád a další lidé, které zabil coby vlkodlak. Musím však dát filmu jen 3*, protože i mezi horory z 80. let působí jen průměrně. 3* ()

zette

Jak uz zde napsala rada uzivatelu, balancovani na hrane hororu a komedie filmu spise uskodilo. Dobrou atmosferu to ale ma a premena na vlkodlaka je k dobe, kdy film vznikl take vyborna. Me vsak nejvice zaujala hospoda U zavrazdeneho jehnete a Jenny Agutter, ktere to ve filmu ohromne sluselo. ()

Martrix

Hororový úšklebek, tak bych pojmenoval žánr, který se pokouší míchat komedii s hororem. A rovnou přiznám, že to není můj šálek kávy. Baví mě parodie, ale jinak mám rád horor mixnutý dramatem, sci-fi, nebo klidně v poetickém duchu. Přestože v tomto případě nejde o znevažování žánru a ty humorné vsuvky film nekazí, ani mu nijak nepomáhají. Už tak primitivní příběh vlastně vybízí pouze k zábavě...tedy pokud vás baví gore scény, ukousnuté hlavy, zakrvácené masky... . V tom střílení si z policajtů a z žánrových stereotypů, se ztrácí jakýkoliv přesah, nebo pointa. Korunu všemu nasadí konec, který není ani cynický. Nicméně uznávám, že na tu dobu šlo o skvělé technické zpracování a vlastně je to společně třeba s Noc hrůzy (1985) jakýsi předskokan pro zábavnější žánrové mixy, jakými je třeba Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015). ()

animaxis

Tak tohle je poprvé, co se mi na hororové komedii líbila jak horová tak i komediální stránka (a to se mi obvykle hororové komedie nelíbí vůbec). Hlavně se mi líbí ten nápad vlkodlaka v Londýně jako takový. Ano, sice to už bylo částečně v původním Wolfmanovi, ale tady je to na úplně jiné úrovni a také jinak myšleno. Začátek filmu vytvoří atmosféru tajemna, kterou mám v těchto filmech vždycky tak rád. Dále děj pokračuje svou docela originální cestou a i když je koncept docela jednoduchý, autoři si s filmem dost vyhráli, ale to prostě musíte nejdříve vidět. Dále mě zaujaly masky, které působili celkem realisticky a není divu, že kvůli nim založili filmovou cenu speciálně za ně. Herci tu jsou dobří, ale žádn extra výkony tu od nich ani třeba nejsou. Můžu říct, že film je pro mně hodně milým překvapením. ()

Deyw

Na tu dobu neskutecnost..premena ve vlcaka pri bad moon songu je legendarni! tu si budu pamatovat do smrti..oskarek zaslouzenej masky jako svine na dobu..bohuzel dneska uz je videt to datum a tak zustane v hlave jen ta premena a scena z metra. ()

Mol

Londýn 1981. Při scénce v metru máme pankáče, na stěně metra je nasprejováno U.K.Subs, naproti tomu NF a telefonní budka na Piccadilly Circus na sobě nese nápisy The Jam a Sex Pistols! To jen tak pro zajímavost. Film jako takový není vůbec špatný, ale přeci jenom nemá zrovna strhující tempo. Líbil se mi hodně i "šokující" závěr filmu. ()

Liznic

Mám takovou teorii, že Landise naprosto nenáviděl každej na place (s výjimkou maskérů) a řekli si, že mu ten film budou trollit, jak to půjde. Od začátku (dva kamoši pěšky prochází po Skotsku – možná jinde) se mi to moc zamlouvalo. Vypadalo to divně (to zase jo), ale nějakým záhadným způsobem se mi to zamlouvalo a chtěl jsem tomu fandit! Střih, hudba, kamera a snad všechno (krom masek), šlo postupně do kytek a přesto z toho čišela obří snaha a láska k filmu. Landis se snad polovině štábu vyspal s manželkou, jinak si to nedokážu představit. ()

Svata

Tento snímek jsem viděl v sedmnácti letech, ohromná Beta párty, kamarád si zakrýval oči před zásadní scénou s promněnou na vlkodlaka.... Před pár lety jsem to dostal jako zakázku na překlad, nostalgie byla snad v každém titulku... ()

Pavlínka9

Ten film má ode mě 2* pouze za vynikající první scénu proměny Davida ve vlkodlaka a také za přijatelnou pointu filmu, kdy se mi moc líbilo, jak Davida "navštěvoval" jeho přítel Jack a ke konci vzal i jeho další "kámoše" :) Jinak střih, kamera, kompars i herecké obsazení bylo příšerný! V jednu chvíli padla i hláška - "To má prostředí jak béčkový porno" :D A ono jo :D ()

mickyreed

Herci - nula. Atmosféra - nula. Logika postav - nula. Vlkodlačí monstrum - nula. Horor - ani nápad. Komedie - to určitě. Jediný, co stojí za zmínku je ta přeměna hned po trapně spontánním výkřiku hlavní postavy, která to vytahuje z odpadu. ()

Kubaso

Prakticky všechno, co jsem napsal o "Kvílení vlkodlaků" ze stejného roku, se dá aplikovat i na Landisovo dílko. S tím rozdílem, že nadsázka je tu patrnější a film je tím pádem trochu stravitelnější (a taky rozháranější), i když označení "komedie" je dost zavádějící. Jako horor sice funguje dobře, ale nástup osmdesátých let je tu dost znát a celkový dojem spíš snižuje. Ještě škoda trochu uspěchaného konce, ale jinak to rozhodně NENÍ špatný film a líbil se mi o trochu víc než "Kvílení". Jenom měl být natočen buď o pár let dřív nebo později, takhle tu zůstává příliš mnoho "ale", "kdyby" a "možná" na cestě ke kultovnosti. ()

H.Gordon

Poměrně napínavá komedie. Jako horor to na mě rozhodně nepůsobí. Je to průměrný snímek s dobrým hereckým obsazením, ale tohle já moc nevyhledávám. Viděla jsem ho jednou, jsem za to ráda, líbilo se mi to, ale mě to naprosto stačí. Příběh je poměrně jednoduchý, což není překážka, ale možná je to další důvod, proč bych si tento film podruhé nepustila. Musím ovšem podotknout, že je dost nadčasový a hlavně proměna člověka va vlkodlaka je naprosto famozní. Ta se povedla z celého filmu nejvíce. Je skvělá. To byla ještě doba, kdy se vše digitálně nedotvořilo a práce masek byla ještě poctivá. ()

Mishqo

Trocha hororu, trocha komédie, trocha romantiky. Tá romantická časť asi najpovrchnejšia a najnaivnejšia, no čo sa týka hororu a komédie tak spokojnosť. Klasika z 80. rokov a jeden z naj vlkodlačích filmov aký som doteraz videl. 75% ()

davidek

Vezmu-li tento film a o třináct let později natočený film s Jakem Nicholsonem, jasně vede Vlk (1994). Pravdou však je, že u americkýho vlkodlaka jsem se víc bál. Byl jsem mladší :-) ()

JohnSmith

Průměrná hororová komedie, kdy jsem se nejvíc bavil hláškami typu omlouvám se,že jsem vás zabil. Domlouvání sebevraždy v kině bylo taky dost vtipný a k tomu moc pěkná Jenny Agutter. ()

Jello Biafra

Myslím že tento film sa dnes môže smelo zaradiť medzi klasiku (nielen) vlkodlačích hororov. Príbeh o tom ako dvoch amerických turistov na anglickom vidieku napadne vlkodlak a následne sa z jedného z nich vlkodlak stane, je dnes už povinná klasika. Film sa stal prelomovým hlavne aj kvôli špičkovým maskérským efektom za ktoré dokonca obdržal Oscara. Na filme mňa veľmi potešili aj typické anglické stereotypy (dvojpodlažný autobus, školáci v uniformách) či notná dávka čierneho humoru. Záver by sa divákovi mohol zdať mierne odbytý a splácnutý narychlo, ale možno vďaka záverečnému krvavému masakru v pornokine a následne na Piccadily Circus má ten správny šmrnc. Za pozornosť stoja aj ujeté snové sekvencie hlavného hrdinu. ()

Ironfood

Vlkodlačí legenda mého dětství, ze které mi v hlavě utkvěla hlavně úvodní pasáž v hospodě a proměna hlavního hrdiny ve vlkodlaka. Na rozdíl od poněkud archaicky působícího The Howling ze stejného roku je to už čistě osmdesátková věc silně koketující s komedií. ()

Del Toro produkuje western

Del Toro produkuje western

01.09.2019

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody) pokračuje ve své podpoře mladých talentovaných filmařů a jako producent se teď upsal dalšímu filmu. Ten přijde od vycházející režisérky Issy López … (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)