Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

Litvicek

Já nevím jak tohle hodnotit. Když srovnám tenhle počin s původními dvěma filmy, tak porovnávám hovno s čokoládovou zmrzlinou. To první přejdeš, to druhé si vychutnáš. Neříkám, že celý film je vyloženě špatný ale ty příběhové perly, které tam sleduješ, tak mě vyloženě nebavily. Akce fajn, pár hezkých momentů (konečné stolování u založení organizace vyloženě zahřálo na srdci) a samozřejmě vyšlapaná cestička na možné pokračování. Ale kdybych to měl shrnout (Spoiler alert:), syn dostane headshot, Ralph Fiennes má s válkou velké pletky a má do toho hodně, co mluvit. A Gemma Arterton už je očividně ve věku, kdy hraje služky (feeling old yet) a zrovna od téhle bych si rád nechal vypráskat koberec. ()

pestam

Stejně jako v původním filmu nebylo jasné, jestli Vaughn oslavuje snobství nebo jestli se mu vysmívá. Tady navíc ještě nebylo jasné, proč bychom měli hlavním postavám fandit. Herecky fajn a potěšila ta spousta historických velikonočních vajec, i když to byla slátanina. ()

Strandmon

O něco slabší než první díl a zase o něco lepší než ten druhý, takže u mě se zklamání nekonalo. Třetí Kingsmani opět oplývají obrovskou vizuální kvalitou, což vzhledem k režisérovi rozhodně není překvapení, ovšem Matthew už zase opět dokázal skvěle pracovat i s emocemi a příběhem a to ve druhém díle prostě chybělo. V akčních sekvencích si je Vaughn klasicky naprosto jistý a opět servíruje spoustu originálních nápadů (jako např. Rasputin), které skvěle vyvrcholí v sekvenci na frontě, která je jedna z těch nejlepších, co nám Vaughn připravil a celkově se scénou z kostela v prvním díle je to nejlepší co nám Kingsmani za celou dobu přinesli. Každopádně není pochyb o tom, že po slabším druhém díle trojka zase skvěle funguje a já můžu jenom říci, že bych si to dal hned klidně znova. ()

Marius_ss

75%. Geniálnej jednotke sa to síce nevyrovná, ale popravde, páčilo sa mi to viac ako druhý diel. Vydarený “Kingsman Origins”, s veľmi dobrou akciou, skvelými a sympatickými hercami a jednou parádnou akčnou sekvenciov v zákopoch uprostred noci. ()

mclenin

Zábavná všehochuť namiešaná z niekoľkých bizarností, niekoľkých podarených scén a choreografií, jedného nečakaného zvratu, snažiaca sa aplikovať príbeh na reálne historické súvislosti avšak pri zachovaní ducha "kingsmana" čo sa jej vcelku darí, no zároveň je z toho slušný guláš ... tak trochu nekoncepčný, obsahovo neproporčný, ale zábavný... zábavný Vaughnovským spôsobom. ()

Ingtar2

Zatvorené kiná ma prinútili improvizovať, a tak som bol nútený rovným dielom sledovať film King's man a reklamu na Slotslight.com. Takže neviem, či vo výsledku bola horšia kvalita filmu alebo ten Neymar, ktorý vybehol každých 10 minút. Darmo, keď vie hrať ublíženého na ihrisku, ešte to neznamená, že je herec. Vaughn nám naservíroval vlastnú fanfikciu prvej svetovej vojny - no na rozdiel od ostatných musím priznať, že mi roztancovaný Rasputin v 53. minúte vôbec nevadil - práve naopak, povedal by som, že išlo o najlepšiu časť filmu z hľadiska bojovej choreografie (tá bola mimochodom dostatočne uveriteľná a kontaktná, pravdepodobne to najlepšie tohto roku). To mi pripomína, že je škoda, že Ralph Fiennes ako Voldemort nepoužíval skôr kord, určite by ním zabil viac detí. Opäť dostávame dávku originality (napríklad kamera na korde alebo scéna pri ktorej sa predstavujú cisári/cári/whatever the fuck). Sú tu zaujímavé dejové zvraty a záporák ktorého by som nenazval inak ako Goatfucker, faktom však ostáva, že Arsenal83 má pravdu, prvé dva diely boli lepšie. Tak ako aj v prvých dvoch filmoch, aj tu sa Margeson pochlapil a vytvoril výbornú hudbu, avšak tentokrát bez Jackmana. Čiže celkovo by som povedal, že snímku King's Man uškodil ročný odklad a dávam mu zaslúžené 4*, 75%. PS - ako sa teda dostali dole? ()

Klajnik

Takový útrpný kýč jsem cítil naposled u No Time to Die, jehož samoúčelně vystavěný obsah v součinnosti s nedostatečným poměrem nedostatečně efektivní atrakcí se zasloužil jen o mé pohrdání. Po stránce scénáře si tento prequel kvalitativně stojí mnoho úrovní pod předchozí dvěma díly. Opravdu mě bolívá dívat se na vykonstruovaně melodramatické scény smrdící patosem a prvoplánovostí. Tolikrát tvůrci chtějí v divákovi vyvolávat emoce, aniž by se snažili o klíčový aspekt, jež emocionální odezvu umožňuje - "uvěřitelnost". Každé dobré dílo je totiž uvěřitelné. Nese v sobě jistou opravdovost (i když se jedná o fikci). Pouze za tohoto předpokladu může dílo u diváka emocionálně rezonovat. Toho však King's Man nedokáží docílit. Nesou se v tónu, který jakoukoliv uvěřitelnost zdárně potírá. Neustále to někam spěchá, což by ovšem nevadilo tolik, kdyby děj byl jen kostrou nejrůznějších atrakcí (převážně tedy akce) a zanechal snah být převážnělou dojičkou citů. Člověk by měl asi tendenci tvrdit, že onen příběh přeci je jen kostrou atrakcí a ano, je to pravda, jenže to tak nepůsobí, když většinu stopáže nekoukáme na působivé atrakce (třeba akce), nýbrž na nějakou levnou vševysvětlující expozici či patetické vztahové scény mezi postavami, které nikoho nezajímají. Jeden z důvodů, proč tento díl finančně neuspěl, je ten, že mu chybí pamětihodný hrdina. Ralph Fiennes je už moc starej a Harris Dickinson je zas příliš nevýraznej. Snad jen ten Rasputin dokáže vzbudit trochu nadšení (Rhys Ifans je top úchylák, mám ho rád už od Klubu Sráčů), ale v tomto filmu bohužel nemá velkou úlohu (bohužel to není hlavní záporák, jak to možná mohlo působit z trailerů). Ve výsledku tedy film nenabídl nic moc uspokojivého. Diváci o tom nadšeně nereferovali svým kamarádům a studio pojebalo. Pro mě byl výsledný dojem docela nepříjemný. ()

Jaro_slav

Z Kingsman se stává seriál ve stylu Mission: Impossible. Jenom trošku britsky pojatý. To znamená trochu jiný druh groteskního humoru, podobně přehnané akční scény, super hi-tech cool gadgety, co ale mají pojetím bliže k příběhům o Jamesovi Bondovi než o Ethanovi Huntovi, a zejména zcela jiný přístup ke smrti důležitých postav – ta se zde zbytečně neoddaluje. Prostě puf! Problémem dneška je nucená rasově-genderová opatrnost, která mj. znamená, že záporáci (na rozdíl od prvního filmu) nesmí nebýt běloši, zatímco kladné postavy musí vykazovat etnickou a genderovou pestrost. Zatím to působí díky kombinaci kvalitního scénáře, režie a obsazení dostatečně nenuceně, což se už o některých filmech/seriálech tvrdit nedá, ale může to být cesta k zániku vypravěčských kvalit této série. Ne právě novátorský, ale pořád zábavný je způsob, jakým scénář nechá fiktivní postavy podílet se na skutečných globálních dějinách (hlavní rozdíl proti dvěma předchozím filmům ze „současnosti“) za pomoci neskutečných lokálních událostí – nám Čechům v jedné z chvil nevyhnutelně v hlavě zazní: „Tak nám zabili Ferdinanda.“ S odstupem několika dní od zhlednutí je bohužel nejsilnější pocit ten, že celý film táhne Ralph Fiennes a ostatní mu jenom přihrávají. Toto mne lehce znepokojuje – vysoce nadprůměrný typicky letní blockbuster nám totiž okolnosti čínského původu odsunuly až na počátek roku 2022, což jistě nedělá radost producentům, takže se uvidí, zda se opravdu natočí plánovaný The Blue Blood. Pro mne je První mise někde mezi třemi a čtyřmi rudými hvězdami, přičemž k těm čtyřem se přikláním asi hlavně díky Rasputinovi. ()

mosnak

Neumím ze sebe dostat pocit, že je to průměrná vracečka v čase zpět na začátek a mě to přišlo minimálně první hodinu strašně nudné. Pak se to rozjelo a spadlo do předvídatelneho trapna - 51% ()

Milky. odpad!

Naprostý bizár sestavený z debilních dialogů, přemíry CGI, absurdního scénáře, mylijonu rádoby cool scén a znuděných herců. Absolutně plytké, neschopné i při rádobyvážné zápletce vytlačit jakoukoliv emoci a seroucí na historická témata. Mě tihle kundmani nikdy nebrali, ale tohle byl fakt těžký fail na který zítra zapomenu stejně jako na ty předchozí. (u těch předchozích jsem si musel najít svoje komentáře abych zjistil co si o tom vlastně myslím. Ano, tak zapomenutelná pičovina to je tahleta cool série). Být mi 12, štěkám nadšením, ale takhle.... ()

filipvrbik

Určitě slabší, než první a druhý díl (sice i ty byly lehce bizarní, ale mělo to styl, tady to ze začátku vaří z vody). Ale nebylo by to vůbec špatné, nebýt odporného a oplzlého Rasputina, který se tam naštěstí až tak neohřeje, a druhá půlka už je celkem dobrá a zajímavá, a hlavně je super natočený konec (myslím hlavně efekty), ale kvůli tomu Rasputinovi jdu o hvězdu dolů... Jinak se mi ale líbilo, že je tu taková "alternativní" historie první světové války...60% ()

mira007

První Kingsman z roku 2014 se mi líbil jako něco svěžího, vtipného, svižného , akčního, neokoukaného a tady u třetího retro se mi líbilo přenesení děje někam před první světovou válku, ale jinak? Přišlo mi to utahaný a se stylem prvního filmu to nemělo nic společného. Normálně mne tohle vůbec nebavilo. ()

aLPaC

Bohužel oproti jedničce znatelný propad směrem dolů. Alternativní verze první světové je fajn, ale ta lehkost a vtip tu chybí. Celkově jsem se zde moc nezasmál (až na scény s Rasputinem), je to v mnohem vážnějším tónu než předchozí díly. ()

Ollie235

,,Real power lies in understanding who it is you're truly fighting, and how they can be defeated." Ač má tento prequel  své mouchy (místy děj nedává smysl a Rasputin byl na můj vkus bláznivý až moc), ve výsledku musím říct, že mě to zase bavilo. Ať už kvůli několika překvapivým zvratům, nebo velmi dobré závěrečné půlhodince, třetí díl rád doporučím všem, kteří viděli předchozí dva (nebo se na ně naopak chystají). ()

Brejlil

Scénář se zdá sestaven z různých povinných klišé, včetně nechutně patetické deklamace protiválečné básně, navíc velmi děsivě přebásněné do češtiny. A tak tu máme trauma otce i syna, vážně míněné úvahy o povinnosti, vlastenectví, pacifismu a podobných tématech. A do toho over-the-top scénu s Rasputinem, podobně přepálenou "infiltraci" do doupěte arcipadoucha (tedy spíše stáje) a některé scény, komicky popisující historické události (vražda arcivévody Ferdinanda je dobrým příkladem, ale i vztah mezi monarchy je vykreslen spíše parodicky). Jediná životná postava je Jeho Milost, vévoda z Oxfordu, ale to je především zásluhou Ralpha Fiennese. Druhou zapamatovatelnou postavou je Rasputin, kterého si Rhys Ifans doslova vychutnal. Zbytek je buď solidní nebo zapomenutelný. Matthew Vaughn se sice opět vytasil s několika bravurními vychytávkami a nepochybně dokázal zachytit atmosféru doby a zákopové války, ale celek je rozklížený. Byť zábavný víc než lecjaká poslední marvelovka. ()

Randwulf

Těšil jsem se hodně, už proto, že rodokmen královny Viktorie mě v životě zachránil víckrát než KPZka. Po slabších Statesmanech jsem čekal, že to podobně jako v případě Wonderwoman bude prvosvětová čalamáda, jen v obleku od Kingsmanů, ale Artuš I. velmi mile překvapil. Na dnešní poměry příjemný balanc akce, efektů a děje. Historické pozadí a detaily jsem si i přes uměleckou licenci užíval jak pes, stejně jako souboj v zemi nikoho a návrat do zákopu. ()

husokachna

Je sympatický, o co se Vaughn snaží, provedení za tím ale pokulhává. Nakonec pak člověk dostane pár zajímavých a kreativních akčních scén, pár průměrných gimmicků a "zajímavou" alternativní historii, aby se ale musel prokousat spoustou vaty a nudy a pořád dokola sledovat nefunkční (ve smyslu filmovém) vztah otce a syna. Kingsman chvíli servírují nablblý rádoby humor (kozy, rakouský císař), jako kdyby se Vaughn bál, že ztratí poslední fanoušky značky a chvíli scény, ze kterých mrazí (souboj vojáků v zemi nikoho je úžasnej, snaha otce, aby jeho syn svedl úchylného šíleného ruského kněze a oblizování jizev už trochu méně). Tím, že se vlivem zasazení do první velké světové (a taky pro potřeby originu) muselo zvážnět, jsem si docela často říkal WTF a nechápal, co to na mě Matthew zkouší. Jsem rád, že ten film vznikl, v mnoha ohledech je lepší než druhý díl, ale je to takový zvláštní patvar, který diváka trápí. Možná to byl záměr, já ale doufal v novou Ligy Výjimečných (odkazuju na comics ne na film) a tak jsem trochu zklamaný. Tři, ale silný, degenerovaný monarchistický bratrance.  PS: Rasputin trestuhodně nevyužit. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě