Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

cskomando

Matthewe, kamaráde měl bys hodně rychle přijít s dalším originálním nápadem, pro další pokračování. Pokud nebudu brát v úvahu tvůj neskutečný předchozí přešlap u filmu Silent night, který byl tak "impozantní" až to bylo otravně nudné, tak jsem zde u třetího dílu očekával mnohem víc. Opakovaný scénář - souboje odehrávající se v rytmu tanců (využité u obou předchozích dílů ). Pokus o humor s historickými osoby Rasputin, Lenin apod. Bohužel humor ani vtipy zde moc nefungovaly téměř, možná i trochu nucené, pokud nepočítám scénku s Rasputinem. Naopak místy až dramatický děj ve spojení s úmrtím syna. Třetí díl si dáte jako jednohubku a za měsíc zapomenete, že něco takového vzniklo. ()

majec4

Za mna kvitujem zmenu prostredia, ale inak to bolo nejake mdle :) Akcia fajn, tanecek tiez, ale neoslovilo ma to az tak ako som dufal. ()

kamil.i

Ani skvostné akčné scény neprelepia slabučký scenár s absurdnou pointou. Mystifikácia reálnych historických postáv a udalostí je zozačiatku zábavná (skvelý Rasputin; tu končia pozitíva filmu), neskôr bizarná, no vyvrcholí v absolútnu hlúposť a nezodpovednosť (potitulková scéna). Aj zábavné holywoodske filmy sa v súčasnosti plnej konšpirácii a idiotov zdieľajúcich úplne všetko na sociálnych sieťach musia zamyslieť čo a v akom kontexte vypúšťajú do kín. ()

Muel

| 20th Century Studios | Asi si tu trocha overratnem, ale keď ja tých Kingsmanov mám tak rád! Matthew Vaughn si pred rokmi vytvoril super-cool vesmír a trocha ma mrzí, že po podarených prvých dvoch dielov sa trocha uzemnil a aj keď je tento nový film šialenstvo, mohol sa Vaughn utrhnúť z reťazov oveľa viac. Hlavne teda v akcii, ktorá nie je zlá, ale ak si spomeniem na kostolnú scénu v 1ke... na to to nesiaha ani po päty. Aj tak ma to dostatočne bavilo, dúfam ale, že sa v trojke opustí oveľa viac ako tu, pretože Kingsmani majú tonu potenciálu a ja dúfam, že sa naplní. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Flopik

Tešil som sa na regulárnu trojku, takže keď bolo oznámené toto nebol som úplne nadšený. Pravdu povediac nie som ani po dopozeraní. Vizuálne skvelé, herecky nemám čo vytknúť ale príbeh ma vôbec nebavil. Hlavný záporák úplne o ničom a jeho motivácia slabá (tiež nechápem odkiaľ mal peniaze, prečo ho nasledovali atď). Rasputin výborný a bitka v štýle baletu vrchol filmu, teda spoločne so scénkou na bojisku. Finále sa mi tiež páčilo ale celkovo mi to prišlo hrozne rozťekané, nedržiace úplne pri sebe. Hudba super ale tá v podstate ostala z predošlých dielov. Celkovo som sa teda bavil, rozhodne však najslabší diel. ()

TheSpearCZ

Třetí Kingsman, potřetí odlišně udělaný, ale i do třetice fungující. A z hlavy nevzpomenu na žádnou nedávnou sérii, kterou bych si tak vychutnal jako právě tuhle. Matthew Vaughn, děkuju ti. Čisté 4* ()

Chundys

Ustálo se to řekl bych na výbornou. Samozřejmě bych radši uvítal trojku Kingsmanů z naší doby, ale zase takový fight Rasputina je bezkonkurenční topovka a i celý Rasputin! A je tam sakra zajímavý a pro mne překvapivý zvrat! Z herců je nejlepší Ralph Fiennes, který si i v podstatě jede krásné sólo a i kvalitu filmu drží hodně dobře nad vodou. Opět nádherný střih tomu zase nejde nic vytknout! ()

warrenur

Kingsmani ma nepobavili. Stale tie iste britske vtipky a radoby coolove "tanecky" ma nechavaju celkom chladnym. Postava Rasputina a jeho piruety usli, asi jedine pozitivum. Pistolka coolovej "sluzky" pri rieseni problemov tiez davala svojou jednoduchostou a priamociarostou zmysel. Zaporaka som uhadol uz v prvej tretine filmu a tak len "cap" na kamennej hore vzbudil uskrn pri nepodarenych a prilis zrychlenych trikoch. Slabota. 40% ()

rexino

Slabšie 3 hviezdy. Bohužiaľ, Kingsmani idú s každou časťou o hviezdu dole. Kým pri prvej časti bol intenzívny wow efekt s majestátnymi nápadmi, tu sa príbeh ťahá naozaj zbytočne do zabudnuteľného finále. Ak by sa tvorcovia radšej zamerali na misiu s Rasputinom a tam to aj skončili, tak by to bolo zrejme efektnejšie, lebo to bol jediný charakter s charizmou okrem Fiennesovho hlavného hrdinu. Dejové zvraty pôsobili skôr divno-smiešne. ()

Bozvav

Skvěle obsazené, výborně zahrané, trošku vtipné, ale hlavně tak hrozně přitažené za vlasy, že nechápu, proč vedle akční a dobrodružné nebylo ještě sci-fi.  Nemám nic proti alternativním vysvětlením různých historických událostí, ale toto už bylo fakt moc. I tak jsem se docela dobře bavila. Nicméně na jedničku to nemá. Za mne 65%. ()

sirien

Snaha doždímat poslední penny ze slibný, ale nakonec vlastně dost slabý značky, u které i její obecně dobrý první díl je bojím se spíš přeceňovaný; vážně-temným sociálně protiválečným tónem je to úplně někde jinde než předchozí sebe-ironický pulp, ke kterému to ale sem tam odskočí v jakýchsi záchvatech krizí identity (a pak ve většině finále). Záporák totálně o ničem, konspirace naprosto nevykreslená a nezajímavá, jen s naplácanými dobovými xichty, kdy každý jeden "poskok" je vlastně mnohem zajímavější než onen "mastermind", u kterého naprosto není jasné proč že je vlastně v čele. Na druhé straně jsou vedlejší postavy vlastně zajímavější (a osobitější), než ty hlavní. Celý děj má několik pasáží, které spolu vlastně moc nesouvisí a jeho pro-pacifistické moralizování je po chvíli dost otravně přehnané. ()

Saur.us

Kingsman: Poslední mise. Nebo alespoň takhle bych si to celé přál. Vaughn jsem o začátku opravdu žral díky jeho svěžesti a nápadům v jinak už skoro vyčerpaných žánrech a o to víc mě mrzí, že do stejně nepovedené řeky musel vstoupit po druhé. Už Zlatý kruh ztratil tolik a První mise nakonec i ten zbytek až do takové míry, že z trilogie Kingsman zůstala akorát průměrná akční záležitost bez špetky humoru a s jednou opravdu povedenou scénou (a jedním válečným časosběrem). Je na čase začít nějaký zbrusu nový projekt. ()

peetrejr

Niekoho možno nebaví život. No ja medzi takých nepatrím. Mňa zatiaľ život baví. Trailer mi sľúbil niečo, čo som vo filme nevidel - dobrý akčňák. Príbeh je historicky presný tak na 50 percent. To nie je hrozné, ale spôsob akým zabili Františka Ferdinanda je smiešny. Spočiatku sa to nepodarilo a neskôr ho zastrelil Gavrillo Princip. Gavrillo mal byť srbský študent, ktorý bol členom teroristickej organizácie Mladá Bosna, ktorú ešte riadila Čierna ruka. Dobre, dajme tomu že by to mohlo byť tak, ako nám ukazuje film. Nemám za potrebu hrať múdreho, ale trošku prekrútiť skutočnosť nie je nič nové, no áno, nie je to historický film. Nejdem súdiť (proste mám rad dejiny). Keby jediný mínus filmu je historická nepresnosť, zmestil by som sa do 4 hviezd. Lenže to tak nie je. Príbeh je suchý a niektoré veci mi prídu smiešne, aj napriek tomu, že snažia pôsobiť strašne vážne. Matthewa som pokladal za rozumného človeka, ktorý vie ako sa robí film. Trochu si to u mňa pokazil ale nemám nič proti nemu, proste chcel rozšíriť King's Manov (dúfam). Strašne som sa tešil na Rasputina, no bohužiaľ tam nebol dostatočne dlho. Postava je zahraná geniálne, ale nedostala taký priestor, aký by potrebovala. To je celkom škoda. Zasadenie deju do prvej svetovej je osviežujúce a máte taký príjemný historický pocit. Keď sa však začne bojovať v zákopoch, tak to je komické. Neviem proste tento film niekam, kde by sa mu sedelo dobre. Je to pre mňa veľké sklamanie, pretože mám rád akčné filmy, no takto si nepredstavujem schému akčného filmu. ()

barteca

Podařil se protiválečný film s nadsázkou, humorem i patřičnou hloubkou. Což jsem vůbec nečekala. Trojrole Toma Hollandera je skvostná. ()

Lucretius

Tak tahle zpackaný hollywoodský blockbuster už jsem dlouho neviděl. Předchozí Kingsmani byli osvěžující v tom, že k žánru narozdíl od většiny ostatních přistoupily s odlehčenou pravicovou perspektivou. Záporáka nemusíme ušetřit protože to je humanistické a správné, ale prostě mu ustřelíme palici protože je to zábavnější. Tím, že takové rozhodnutí hrdinů byly legitimizovány čistě zábavností se z logiky věci nebraly vážně. Zárověň byly starší filmy schopné relativně citlivě z onoho gentlemanského bullshit světa extrahovat ctnosti, se kterými se více měné šlo identifikovat. Tím pádem člověk neměl pocit, že ho autoři považují za dementa. Zde, naopak, jsou problematické akce hrdinů legitimizovány vážně míněným etickým postojem, jako "smrt jednoho ušetří miliony". "Motivační" rozhovory jsou nesnesitelně pitomné a divák zde za zmíněného dementa považován je. Jedna z hlavních postav (syn) je úplně nesympatická jak díky tomu jak je napsaná (někdo tak hloupý si stěží vybuduje sympatie, jeho vnitřní motivace je zároveň problematická, ono vlastenectví je motivovno čím, chce bránit demokracii, krále, nebo co konkrétně, co ho tak žene do války?), tak i tím jak zahraná. Nevím, jestli je Dickinson jinak dobrý herec, ale tady to působí jako by mu režisér řekl "nehraj vůbec nic". Jde o zcela opačný kvalitativní konec jako Egertonův film táhnoucí sympaťák. A postava Arterton, to byl nějaký metavtip, nebo co? Jakože genderové stereotypy bourající postava vypadající jako resurekce Geene Davis, která je tak neuvěřitelně trapná, že až není jasné, jestli film chce ukázat, že ženy mohou být schopnější než muži (feministická perspektiva), a nebo vytvořit k takovým ženám animozitu (antifeministická). Šlo by jmenovat řadu dalších problémů, ale ty hlavní imho plynou z toho, že se na úrovni scénáře vnitřně bere vážně, ale zároveň je příliš stupidní na to, aby ho vážně mohl brát i divák. Tím zcela ztrácí to, proč byly předchozí díly výborné. P.S. Ten týpek s ustřelenou nohou, to byla nějaká narážka na Monty Python, stylu, nic se nestalo, přineste čaj, akorát nemůžu chodit, sorry, heh? ()

SpeedyCZ

Vaughnovi se nepovedlo opět dorovnat kvalitou jedničku. Řemeslně je to výborně natočené, hrozně si s tím vyhrál. Prostředí, zbraně apod. parádní. První půlka byla hodně okecávací a politická, a možná trochu nudná(málo bitek). Jasně, museli to nějak uvést, ale nesedlo mi to. Druhá akčnější půlka se mi pak dost líbila, a finále ve Skotsku na skále bylo parádní. Rasputina jsem tipoval, že bude mít větší roli, než podzáporáka. Interakce s ním byli hodně zvláštní, jak už naznačovaly trailery, ale bavilo mě to. Co mně naopak vadilo, byla částečná předvídatelnost filmu. Soubojů bylo méně, než bych doufal. Ale když na ně dojde, jsou super udělané. Fiennes vynikající. Daniel Brühl moc prostoru nemá (možná v dalších dílech). Na sedm bych to vytáhl, ale musím říct, že Zlatý kruh se mi líbil asi o chlup víc. ()

anatheman

Patrně lehce nadhodnocuji, ale asi mám nepsaný zvyk, že na začátku ledna uděluji nějakému filmu plnou palbu. Jasně, sám si uvědomuji, že jsem poněkud štědrý, na druhou stranu jsem od filmu dostal to, co jsem očekával a ještě něco k tomu. Co mě na tomto filmu zaujalo? V první řadě oceňuji poněkud vážnější tón. Několik úsměvných momentů se jistě také najde, ale není tu tendence být za každou cenu cool. Za tento přístup tedy velký palec nahoru. Nutno podotknout, že ona serióznost se týká především vývoje ústředních postav. V prostředí dalších témat je tomu jinak. O co tedy jde? Tak není možné nezmínit režisérovu vizi první světové války. Vaughn z tohoto období vytváří jednu obrovskou konspiraci a já mu to žeru i s navijákem. Způsob, jak si scénář svévolně vybírá klíčové historické postavy a události a následně je umisťuje do fikční hry, je zkrátka vtipný a elegantní. Za to prostě tleskám. Zároveň se tím dostávám k další nesporné přednosti, kterou jsou audiovizuální kreace a vychytávky. Vypíchnul bych jeden moment - a to  ten, když se pokojná francouzská krajina transformuje do válečné, takřka měsíční pustiny. To bylo zkrátka úchvatné. A ještě tedy jedna věc. Kamera, která jde souběžně s čepelí meče při souboji? Fu**ing epic! Jo, v těchto intencích obraz rozdává dárečky - líbivá výstavba scenérií a blbůstky při akci. No a v neposlední řadě jsem rád, že ačkoliv zde máme přítomný zvučný herecký ansámbl, celý film si pro sebe krade mistr Fiennes. Jsem rád, že jsem viděl po dlouhé době v kině film, kde můj nejoblíbenější herec jede naplno. Dále bych uvedl i Toma Hollandera v trojroli bratranců/monarchů. Skvělá herecká volba a skvělé výkony! Takže tedy... jo, je to fakt moc pěkný film a těch pět hvězd mu uděluji rád, i když jsou poněkud slabší. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě