Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

slamic5

Ani s trojkou to neztrácí. I když jednička prostě překonána není. Zasazení příběhu do 1. světové války určitě skvělý nápad. A pohrání se s alternativní historií mě taky bavilo. Závěr obyčejný. ()

Lupas888

Na tento snímek jsem se velmi těšil, jelikož skvělý trailer a kvalitní obsazení ukazovalo velmi kvalitní práci. Bohužel se to nestalo a přicházím z kina trochu smutný z celkového výsledku, ale i šťastný že jsem na takovém filmu byl. Matthew Vaughn má naprosto famózní akční scény, které jsou neokoukané, originální, kreativní a se skvělým hudebním doprovodem je úplně miluji a věřím že ostatní také. Matthew se tady snažil o něco pro něj nového s historickým kontextem a nějakou větší dramatičností. Bohužel v tomto filmu je akčních scén méně než v ostatních Kingsmanech a tím film trochu trpí. Začnu, ale asi pozitivy. Rasputin. Skvělý herecký výkon od Rhyse Ifanse. Souboj s ním je přesně ten, který jsem očekával od hlavního záporáka a tato scéna je opravdu skvělá. Každou sekundu na obrazovce si Rhys ukradne pro sebe a pro mě je to nejlepší část filmu. Herecký výkony Ralpha Fiennese a Djimona Hounsoua jsou velmi dobré a zbytek herců nezaostává. Co se týče negativ je jich tu víc, než je mi milé. Nevýrazná záporná postava se špatným odhalením, špatný finální souboj, více dramatické což nefunguje, jelikož je značka Kingsman známa pro zábavu a skvělou akci. Ocením snahu a jako člověk, který má rád první světovou válku i zasazení a celkové vyobrazení války. Celkové zklamání, ale přesto pro mě 7/10 ()

motyka52

Sice jsem kolikrát ani pořádně nechápal, na co se to vlastně dívám, ale setsakramentsky mě bavilo se na to dívat. Vaughn je mistr bojových scén, každá z nich do jedné by ale úplně v pohodě fungovala i jen jako video na youtube s miliony shlédnutí. ()

chosan

Tak tenhle Kingsman mě vážně dostal! Celá ta série je povedená, ale tento se mi zatím líbí fakt asi nejvíc. Promítnutí historie, první světové války to mě baví. Jsem zvědav zda bude pokračování. Hodnotím 80%. ()

vinducha

Trochu si nám pánové scenáristi s tou historií pohráli , ale budiž . Natočené je to moc pěkně a jsem jednodušší povaha , takže toho záporáka bych fakticky  jen tak neuhodl . Navíc tam byla pasáž nahoře zhruba od 1:48:00  , kdy jsem si zase poprskal stůl před telkou , takže za mě při té délce takřka naprostá spokojenost. ()

Metuje

S příchodem třetího dílu jsme se kompletně zbavili komediálních prvků a poutavého děje, nicméně vzhledem k tomu, že nám zůstaly super soubojové scény, výprava, herecké výkony, to všechno doplněné skvělou hudbou, dávám 3 hvězdy. Kvalita ale rozhodně nižší, než v případě předchůdců. ()

Matussk

Ako som v mojej minulej recenzii spomínal, myslím si, že druhý diel tejto značky je úplne zbytočný, teda jednotku nezlepšuje, ale skôr zhoršuje. To našťastie neplatí pre tento film. Kingsman : Prvá misia zlepšuje prvý diel vysvetlením, ako boli niektoré postavy pomenované, a ako sa vymysleli nápady na nejaké filmy. Pridajte k tomu zaujímavý dej, veľmi dobré postavy a ich linky (najlepší bol Fiennesov Orlando) a máte super prequel. Vytkol by som pár vecí, napr. záporák, ako v každom inom filme tejto série, nie je úplne dobrý, respektíve má slabú motiváciu, akčné sekvencie nie sú tak výborné ako v jednotke (aj keď podľa mňa lepšie ako v Golden Circle) a nepoužíva sa tu veľa kreatívnych zbraní, no to sa dá ospravedlniť. Preto ide o kvalitný snímok, ktorý si pozriem určite radšej ako druhý diel. 7/10 ()

gonzo

Zbyla mi z toto jen vzpomínka na skvělé finále. Akci má Vaughn v malíku, jako málokdo. Seriózní většina filmu však nudí a skřípe. ()

luciferrus

Jak pravila Kobra: "Zdá se, že dnešní den je absurditě nakloněn.". Možná bych ubral absurdity a přidal humoru a spádu, tak jak v předchozích dílech, nicméně na kvalitě to filmu neubírá. ()

ferdomravec

Souhlasím s komentarmi ze je to lepsie ako dvojka ale nedosahuje kvalit jednotky. Film má par překvapeni kvůli kterým nečtěte podrobné recenze ale běžte do kina protože film není takový jak jse tváři v trailerech. Pokud se teda nebojíte omikronu na který v JAR umřelo 3.5x víc děti než na deltu ()

Krychlicka1

Dostal jsem od toho asi to co sem čekal, a nebyl jsem vůbec zklamán. Jako určitě ačkoliv jsem věděl, že film nebude následovat své dvě předchozí verze a bude trochu vážnější, tak jsem pořád doufal asi v méně keců a více akce a humoru, ale když už tam ta akce byla tak musím říct že byla výborná, např. fight s Rasputinem nebo na bojišti to bylo kulervoucí, co bylo trochu slabší byl závěrečný boj, ačkoliv zase akce super tak odhalení našeho záporáka kolem, kterého bylo pěkné tajemno, protože jsme až do závěru neviděli jeho obličej, tak odhalení mě moc nenadchlo, a ani motivace nic moc. Jinak super film, herci, akce, jen někoho může zklamat, že film ubírá na humoru a přidává na vážnosti, což fanouška Kingsmanu trochu zklame.  70% ()

Foghorn

Film přichází se zajímavou směsí fantastický kýčovitých postav, prostředí a situací a poměrně brutálních a syrových okamžiků, které člověk vážně nečeká. Noční bitka na kladiva, Rasputinův baletní boj i swordplay jsou naprosto fantastické. Bojové scény nesklouzávají k přílišné choreografické modernitě (rozumějte, na to, že jsou to kingsmani) a přitom si zachovávají tradiční Vaughnovskou dynamiku. Je to zábavná podívaná s překvapivě temnými okamžiky a emocionálními peaky, které nám zprostředkovává především fantastický Fiennes. Jasně, rozuzlení některých zápletek viděl člověk přicházet zpoza rohu, ale suspension of disbelief funguje docela příjemně. Pořád se nemohu rozhodnout, jestli se mi to líbilo víc než jednička, ale je dost dobře možné, že ano. ()

dolik25

Premiéru jsem si nenechal ujít v kině a byl jsem spokojen. Vaughn nezklamal a já se dobře bavil. Chválit herecký výkon Ralpha Fiennese by bylo nošení dříví do lesa, Rhys Ifans jako Rasputin prostě skvělý, v menší skvělé zahrané roli se blýskne i Daniel Brühl. Odkazy na historické události se povedly a nakonec dopadly, tak jak měly a pobavily. Z akčních scén nemohu nevyzdvihnout Rasputinův bojový balet a závěrečnou scénu. ()

Vejlupino

Kdyby tohle byl první film počátku série tak by to za mě fungovalo, ale jelikož se neubráním srovnání tak je to dost nuda, jen na Ralpha i Gemmu se hezky kouká a jsou tam dvě hezké akční scény. Takže si klidně počkejte až to bude někde na streamu. ()

Janakin

Jo. Doprčic jo. Povedlo se. Překvapivé, skvěle natočené, správně drsné a vtipné. Jako fanoušek jedničky, vážně skalní, jsem si tam našla vše co jsem potřebovala a mnohem víc. První světová válka, jako pozadí pro morální dilema, seděla skvěle. Žádná romantika, žádné květiny ani polibky, jen nenápadné napětí mezi dvěma hlavními postavami. Je to akčňák jak vyšitý, ale něco tam je. Nepopsatelný pocit, že to přece jen je něco víc. Asi za to můžou ty gentlemani, ze kterejch klesám do kolen nebo půvabná Polly. Nevím. Čas ukáže. ()

vinson003

Sedmdesát jako ostatní, zajímavá noticka, že by na světě existovala skupina, která by chtěla zničit určité šlechtické rody, je zajímavá, ale Princip byl snad Srb, jak si pamatuju, že by studující Rus? Nevím, tak dopodrobna jsem toho podivína nestudoval. Nicméně mystika kolem znázorněné vraždy, kdy mu dá jeho šeprd druhou šanci byla až neuvěřitelná, to musíš udělat, řekl tomuto pobožnému studentíkovi, to prostě musíš udělat, musíš, jezdí koňma do našich lidí, nestará se o chudé, nenávidí jej (u nás)...nebo to bylo jinak ;) Rasputinův tanec je kadetské umění, ve kterém rozhodně nebyl kovaný, Rasputina zabil Jusupov i s kamarády, protože měli cara už plné zuby i s jeho léčitelem...podívám se na toho Rasputina, to jsem si odnesl, jinak samozřejmě Ralph bezvadný, chyběla první dáma, někdy trochu nedokonalé zápletky nudily, proto ty tři, ale rozhodně pánové a dámy lepší a inspirativnější než Venom :) pěkný večer ()

vimluk_CZ

Tihle Kingsmani, mají delší build-up, než by bylo zdrávo, ale od té doby, co se Rasputin rozhodne přitančit s jednou z nejlepších scén filmu jde zábava jen a jen nahoru, ale na vrchol se nedostane (nebo možná ještě noční bitva v zákopech - to byla vizuální lahůdka.) Závěr vcelku důstojný, ale kromě skvěle vizuálně natočené akce si z tohoto filmu nebudu pamatovat zhola nic. ()

Merotren

Nemůžu říct, že bych se bavil tak jako u jedničky, ale určitě mě to oslovilo víc jak dvojka. Ano, postavy sice nejsou tak zajímavé ani propracované, záporák je k smíchu (škoda, že jim není Rasputin po celou dobu), finále nijak nestrhne a překrucování historie jde někdy až moc do extrémů, ale i tak je to zábavné, dobře natočené s některými skvělými sekvencemi (taneček, noční zákopy) a ucházejícím Fiennesem, kterému ale prakticky nikdo nepomáhá a bohužel sám to celý dvě hodiny nemá šanci utáhnout. Na potřetí dobré, ale už by to chtělo změnu, tenhle svět se už vyčerpal a Vaughn už nemá prakticky šanci nám přivést něco nového a zajímavého. 7/10 ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě