Darth Kedr

Neskutečně dobrý western. Pro hrst dolarů bylo jen slabým odvarem (na Leoneho poměry, tudíž stále jeden z nejlepších westernů :D), ale toto už je ryzí genialita Sergia Leoneho. Klasické scény dlouhého vyčkávání před souboji vás budou bavit, i kdyby trvaly hodiny, to prostě nikdo jiný nedokáže. Milé překvapení je obsazení Klause Kinskiho do vedlejší záporácké role, ale ten je zastíněn hereckým koncertem dvou nejdrsnějších týpků pod sluncem - Clinta Eastwooda a Lee Van Cleefa. A když nám k tomu pan Morricone servíruje to nejlepší, co do té doby stvořil, jsme ve filmovém ráji. A když ho po těch 130 minutách opustíme, můžeme se jako malé děti těšit na další majstrštyk - Hodný, zlý a ošklivý. Co víc si přát? P.S.: Po zhlédnutí The Good The Bad and The Ugly považuji For a Few Dollars More za nejlepší western z dolarové trilogie! ()

Skytavka

U mě zatím top ze všech těchhle nejen italských westernů. Zábava v každém okamžiku, což jsem hlavně u Tenkrát na Západě neregistrovala. Sice koukám, že tenhle názor mám asi sama, ale o tom to je. 95% ()

Matamoroz

Jsem rád, že Lee van Cleef alias plukovník Mortimer a Clint Eastwood jako Monco, stojí tentokrát bok po boku! Tento western hraje na lehčí notu než Hodný, zlý a ošklivý a Tenkrát na Západě, ale pro mě patří, spolu se zmíněnými filmy do "svaté trojice" westernového žánru. Na první zhlédnutí je dokonce stravitelnější. ()

mgerlich

Technicky již mnohem dál než předchůdce. Divácky je to ale zase nevděčné. Pár skvělých scén a hodně WTF :-)) ()

Fíma

Nechápu, proč jsem tu měl čtyři hvězdičky. Asi, že jsem film hodnotil společně s Hodný, zlý a ošklivý a nějak chtěl dát najevo, že poslední díl trilogie byl o chloupek lepší. Ale teď jsem viděl film po delší době samostatně a musím hodnocení změnit. Proč čtyři? Co tomuhle filmu chybí k dokonalosti? Dokonalá hudba (Ennio Morricone) se line dokonale krásnou krajinou divokého západu, který sužují dokonale divocí bandité troufající si i na dokonale nedobytnou a přesto dokonale dobytou banku v El Pasu (jen se vysloví název toho města a já už začnu romanticky fantazírovat). Jenže vše jim nakonec zhatí dokonalý lovec lidí a dokonalý pistolník v podání dokonalého Clinta Eastwooda i s pomocí rovněž dokonalého lovce lidí dokonale elegantního plukovníka, který má navíc proti dokonale zlotřilému El Indiovi motivaci v podobě pomsty za dávný zločin (další romantická a westernová rekvizita - vzpomeňmež Tenkrát na západě a muže s harmonikou), v dokonalém finále: "Jen jsem se bál, že neumím počítat." Já počítat umím: pět hvězdiček. ()

Metal.God

Myslím si, že právě tento film udělal z Clinta Eastwooda legendu. Indio je charismatická záporná postava, ale velmi nevyrovnaná. Určitě je ale lepší než Douglas Mortimer. ()

lobo87

Ešte o stupienok lepšie a zaujímavejšie ako prvý diel. Výborný Eastwood, mňa však v tomto filme zaujala hlavne postava Van Cleefa. Žánrová špička... 80% ()

Karlos8

Musím říct, že film od stejného režiséra s názvem Pro hrst dolarů, se mi líbil o chloupek víc. Zde se mi nelíbil především nucený smích, kterých byl místy doslova přehnaný a nelidský. Dokonce to Sergio Leone dotáhl tak daleko, že pokud se po někom střílí a ten dotyčný je zasažen, tak nikde není žádná krev. Zajímavé. Přesto jsem rád, že o tři roky později ve snímku Tenkrát na Západě nevystupuje Clint Eastwood ani Lee Van Cleef (ačkoliv jsou to moji oblíbenci), jelikož tito dva tvoří již trochu ohrané duo, které je velmi předvídatelné a prakticky nic nového nepřináší. ()

Plague.

Produkční hodnota narostla na dvojnásobek, už to není béčko. Jenže nebéčka se musejí více snažit, aby stály za to a to se zde nestalo. Hudba samozřejmě skvělá, postavy mnohem lepší než v díle první, ale stopáž a některé přehnané scény film srážejí k zemi. ()

swinevenca

Když někdo dokáže z hrsti dolarů vytřískat tak brilantní decentní film, s pár dolarama navíc to zákonitě musí dopadnout ještě líp. Výpravnější a delší podívaná, jinak není třeba měnit fungující věci. Stejná hudba, stejní herci, stejné šaty, stejné koně. ()

Gig

Vždycky jsem si pletl filmy Pro pár dolarů navíc s Pro hrst dolarů. Přitom příběh je jiný jen režisér, autor hudby a Clint Eastwood. Je to tím názvem. Nikdy jsem nevěděl, který z těch dvou to bude, co budu sledovat. Nicméně Leone je geniální a je vám jedno, který s těch filmů budete sledovat. Nicméně tento film mám radši. Mám rád, když se objeví ruka a hodinky a v tom ta hudba věštící neštěstí i naději. Mám rád onoho muže v černém. Navíc je tu nevyrovnaný Luka - tady jako hrbáč - mluvím o Kinském. ()

pollstro

Druhé pokračování pomyslné dolarové trilogie je z dnešního pohledu možná nešťastně ukryto ve stínu Hodný, zlý a ošklivý, ale přesto oproti prvnímu předchůdci Pro hrst dolarů působí značně komplexnějším, celistvějším, elegantnějším a dokonalejším stylem, který prokazuje rozsáhlost celkové akce, postav, vývoje příběhu a vynalézavosti zápletky. Formálně bezchybný spaghetti western, který nabízí projev násilí jako zdroj příjmu a lovce odměn jako ikonické hrdiny Divokého západu, jejichž zdvojení vytváří ironizující aspekt příběhu, jenž na jednu stranu přitahuje více akce, ale na druhou stranu nabízí ironickou a zábavnou atmosféru, kterou Leone ještě dokonalejším režisérským stylem vkládá do filmového celku, ve kterém existuje ideální souhra hudby, obrazu, charakterů a celkové mizanscény. Záhadné hodinky vyvozující půvabnou melodii jsou strůjcem veškerých nezapomenutelných akčních okamžiků definující jedinečné a nenapodobitelné kouzlo, které Leone přivedl do prostředí Divokého západu a westernového žánru. ()

Docentus

Moje první "Leonovka". Moc jsem slyšel, moc jsem četl, ale až jsem uviděl, uvěřil :-) Jestli je toto nejslabší z Leoneho westernů, tak hned sháním zbytek... Bylo to na silné 4*, ale po finále nemůžu jinak. Minimálně jedna * pro Morriconeho. ()

emilkac

Je to skvelý film! Atmosféra je opäť hustá a réžia pomalá a nervydrásajúca...Muzika skvelá a Hlavný hrdinovia skutočné legendy divokého západu! Aj keď je to pre mňa najslabšia časť dollaroviek aj tak je to super! štyri hviezdičky dávam preto lebo Hodny, zly a ošklivý je minimálne o jednu hviezdičku lepší... ()