Apeirox

Ačkoli tomuto filmu (a dalším známým westernům) Sergia Leoneho nemůžu upřít jisté kvality (např. hudba), poněkud mě udivuje značně vysoké hodnocení, které se mu dostává. Zatímco zejména starším westernům je často vytýkána jejich nerealističnost, zde se zdá se téměř nebere v ohled. Oba hlavní hrdinové mají sebevražedné sklony, ale kulky se jim vyhýbají. O několik chvil dříve přitom jeden z padouchů zvládne ustřelit cigaretu od úst z několika metrů. Takovéto scény ve mně vyvolávají spíše úsměv a pohřbívají jakékoli napětí. Navíc si, vzhledem k jeho značné rozvláčnosti, nedokážu vytvořit nad filmem nadhled jako u jeho svižnějších, případně více komediálně laděných kolegů. ()

sibskyn

Rozhodně nejslabší z celé trilogie, ale pořád je to naprosto skvělá jízda. Clint je fakt drsňák a Lee Van Cleef je tady dost sympatickej. No a ta hudba je nezapomenutelná! ()

KacHnAop

Sergio Leone opět ukázal, že pro tenhle filmový žánr má opravdový talent. Clint Eastwood byl opět skvělý a opět jsem na něho pozeral jako na opravdového drsňáka, který se nezalekne ničeho. Hudbu ani nemusím zmiňovat, protože hudba Ennia Morricona je fakt vyníkající a k westernům Sergia Leoneho opravdu krásně sedí. Jednoduše skvělý film. ()

Tomasson93

Sergio Leone a jeho parádní režie, Ennio Morricone a jeho nezapomenutelná hudba a skvělé herecké výkony všech zúčastněných dávají dohromady toto legendární dílo! ()

HennessyVSOP

"Máš nějaký problémy? - Ne, ani ne. Bál jsem se, že neumim počítat, ale už je to dobrý." Pecka jak z broskve. Všichni tři hlavní herci hrajou skvěle, geniální režie i kamera a do toho prvotřídní hudba. O kilometr výš než suprový předchozí film "Pro hrst dolarů" a pro mě i zábavnější než třetí díl - Hodný, zlý a ošklivý. Opravdu perfektní western. ()

Jeeri14

Můj nejoblíbenější film z trilogie. Málo řečí, skvělý příběh a Leoneho westernová atmosféra, kterou nezvládl zopakovat už nikdo, ani sám Clint. ()

Maiken Algren

Fajn strieľacia oblbovačka na nedeľné poobedie, ale že by to bol nejaký zásadný klenot, to sa mi tiež nezdalo. Navyše ma neskutočne rozčuľovali italo-disko-zvuky úderov a kopancov, ja som si vždy myslel že to Spencer a Hill mali zo srandy. ()

gezper

Další spaghetti kousek se super atmosférou a drsňáky jaké nechcete potkat. Předchozí "díl" mi přišel o něco lepší, ale stále je to špička ve svém oboru. [90%] ()

Pjotrik

A mě se zase líbí první díl víc. Tady je nějak překombinováno. Když byl Eastwood sám, tak bylo celkem rozumný, že bude kout pikle a vymýšlet všelijaké intriky, bo sám by na férovku všechny lumpy nezvládl:) Ale jakmile jsem uviděl hned dva frajery, kteří mají navíc neuvěřitelně vybudovanou auru, přiznám se, že jsem nějakou "epic battle" dva vs. deset apod. očekával. Nakonec se tak nestalo. Naši dva hrdinové místo toho rozehrají mnohem nebezpečnější hru, ve které jsou nakonec odhaleni (překvapivě:))...Poslední třetina filmu je prostě nějaká "přezvratovaná" = i na westerny málo uvěřitelná. Ale první půlka je boží!! Přesto "pouze" 82% ()

Leník

Myslím, že tento film nejlépe vystihuje úvodní motto "v dobách, kdy život neměl žádnou hodnotu, měla smrt svou cenu" (nebo tak nějak). Lovci lidí na stopách zločince, ve spojení s motivem osobní msty. Tísnivá atmosféra, Divoký Západ se tu nijak neidealizuje, právě naopak... leckdy platilo právo silnějšího a oficiální strážci pořádku byla spíš pro legraci. Morriconeho hudba jako obvykle skvělá. ()

Desmi

Výborná westernovská klasika se vším všudy. Leone je asi nedostižný. Nepamatuji si, kde jinde než právě u Leoneho westernů bych slyšel tak skvělou hudbu. Ta staví každý jeho film ještě o stupínek výš. Dodává filmu klid i spád jedinečným způsobem, a to i když plní jen svou úlohu. Hudba 5* , Van Cleef + Clint Eastwood 5*, Příběh 5* atd. Výraznou slabinu jsem nenašel a bavil jsem se. Jednoduché hodnocení.. =) ()

unclejack

K Pár dolárom navyše ma dotiahol skvelý Dobrý, zlý a škaredý a úprimne som sa trochu obával odlišnej zápletky, absencie Wallacha a Lee Van Cleefa na strane správňakov. Hold, zvyk je zvyk a občas sa jednoducho musí meniť - a som nesmierne rád, že ako jeden z prípadov prelomenia pôvodných očakávaní môžem uviesž tento obdivuhodný film. Sergio Leone všetko rozohráva v podobnom duchu, na aký sme u neho zvyknutý hoci mal k dispozícii trochu inú zápletku ako pri svojom vrcholnom diele z dolárovej trilógie - povedal by som, že o niečo jednoduchšiu. Ale film na tom nijako netratí, naopak vytvára si svoju vlastnú jedinečnú atmosféru ktorá je perfektne zosobnená vzťahom medzi Eatwoodom a Van Cleefom - mimochodom, skvelé herecké výkony výrazne prispeli k jedinečnému vyzneniu filmu, škoda len, že Kinski nedostal v nejakom Leoneho westerne trochu väčší priestor, mohol si urobiť meno ešte pred Aguirrom a nasledujúcimi spoluprácami s Herzogom. O čo však ine prednostne, to je jedinečné kúzlo umocnené drsným scenárom a famóznou hudbou Ennia Morriconne, ktorá sa nemieni pratať z mysle, kým sa ju nenaučíte vypiskovať. Veľmi príjemný filmový zážitok. ()

paddy35

Clint Eastwood a Lee van Cleef - dva největší taháky tohoto megahitu. Navíc se skvěle se doplňujícím Volontém společně vytváří naprosto dokonalý westernový snímek, který naprosto bourá všechna klišé westernu a nastoluje nový řád, který bude bavit opravdu každého...naprostý westernový nářez!! ()

p.a.douch

Co napsat k tomuhle? Tentokrát už původní film. Do obsazení se přidal Lee Van Cleef na straně dobráků a Klaus Kinsky na straně zloduchů a oba film doplnili víc než dobře. Volonté znovu pořádný sadista a Eastwood už naplno zajetý ve své archetypální roli osamělého střelce. Leone již naplno dosáhl geniálnosti a Morricone taky. 95 %. ()

Gregor_Samsa

Dvojka je propracovanější, příběhově zamotanější, stavějící na dvojici Clint a Lee a na pozvolna se rozvíjejícím nelineárním příběhu. Jinak je tu vše, co bychom chtěli, co čekáme a co se sluší: Morricone, detaily kamery, suché hlášky. Takže z první klasiky se posouváme do další ligy, příběh na druhou, jedeme dál. Stylová věc s prvními flashbacky, předzvěst dokonalosti. [80%; 2018-07-19 Bio OKO] ()

mouzi

Sakris, mohlo to byt za plny pocet, ale ta stopaz mi to nedovoluje. Ne, vazne, je to desne roztahane a klidne by to sneslo pulhodinovou dietu. Jinak je to samozrejme pecka. A ta hudba? Kult! ()

ZetDaElO

Pre všetkých fanúšikov Mandaloriana, aby zistili odkiaľ pochádza hudobný motív so zobcovou flautou. Okrem skvelej Morriconeho hudby je tu aj drsná ústredná dvojica, pekné exteriéry a dobrodružný príbeh, pre ktoré sa oplatí film vidieť. Ku dokonalosti chýba možno kratšia stopáž a väčšia osudovosť hlavných hrdinov. ()