Nufa

Další ze skvělých počinů Leoneho. Ten po výborném prvním dílu vytvořil ještě velkolepější dílo a můžeme se tak těšit na pořádné přestřelky, delší stopáž, která tomuhle filmu rozhodně sedí a hlavně pak na výbornou hudbu, která doteďka zní v mých uších. Opět tu navíc máme neohroženého a výborného Clinta Eastwooda, který se opět vrhá vstříc nebezpečí. Záruka spokojenosti je tedy zaručena. ()

Dave9794

„Deset tisíc, dvanáct tisíc, patnáct, šestnáct, sedmnáct, dvacet dva..dvacet dva..PRÁSK!..dvacet sedm.“ „Máš nějaký potíže?“ „Ne, ani ne. Bál jsem se, že neumím počítat..už je to dobrý.“ Ať se zamýšlím sebevíc, nedokážu na to přijít. Proč, když jsem westerny miloval už jako malý kluk, se k těm nejlepším dostávám až v těchto letech?? Clint Eastwood pro mě je a bude skvělým hercem a režisérem. Ale po těch filmech, co jsem měl možnost vidět, si ho budu především spojovat s nejlepším pistolníkem, co kdy brázdil po Divokém západě. ()

syphoon

Ouuuu jeeeeee! Není nad to se takhle v neděli před půlnocí přenést tělem a duší na divoký západ! Děj a nesutečná atmosféra mě vtáhl do děje naprosto samovolně už od prvních minut. Není nic co bych vytknul. O famozní hudbě nemá cenu ani mluvit, ale musím říci, že při vzpomínce na hudbě při otevřených kapesních hodinkách (alá hororový točící se kolotoč), mě mrazí ještě teďka :) Jeden z nej 5ti westernů co jsem viděl 85% ()

celticek

Stejný hudební motiv, stejně dobrá kamera. Trochu zavádějící je, že hlavního záporáka hraje úplně stejný člověk jako v "Pro hrst dolarů". Je to trochu zábavnější, Clint pálí ostrými stejně jako plukovník Mortimer. Mně se nejvíc líbila scéna s kloboukem. Bál jsem se, že neumím počítat. Už je to dobrý:) ()

Comida

Hodně příjemný western se skvělou sympatickou dvojicí Clint Eastwood a Lee Van Cleef. Vynikající režie a scénář plný zvratů společně s výbornou a realističtější akcí (s porovnáním s jinými westerny). Jméno Ennio Morricone je jako vždy zárukou kvalitního soundtracku. 10/10. ()

Duke90

Rozhodně zase o něco lepší než "Pro hrst dolarů" a to především kvůli vyššímu rozpočtu, který je v tomto filmu dost znatelný. I když na Leonoho mistrovské dílo - Hodný, zlý a ošklivý, má tento spagetti-western ještě hodně daleko. Kromě Clintova legendárního "ksichtění" mě potěšil výstup Lee Van Cleefa v kladné a poměrně sympatické roli oproti tomu, co předvedl v již zmiňovaném následujícím pokračování, které tuto veleúspěšnou trilogii zakončilo jako nejslavnější. Morriconeho hudba bude ale navždy nezapomenutelnou klasikou! ()

ŠpetaMarek

Vlivem osudu se na dolarovou trilogii nepravidelně dívám pozpátku (+ jsem začal pred 15 lety Hodnym atema dvema), jelikož western mě moc nebere, takže prostě jak to ke mě přijde. Zdá se, že dvojka je zlatý střed mezi prostou báchorkou, jakou čekám u jedničky, a motherfuckin' epic filmařstvím následovníka. A to se mi líbí, je to kratší, údernější, ale stále plné silných scén. ()

J.e.r.e.c

Pokrok oproti prvnímu filmu je obrovský, zejména ve výstavbě příběhu a péči o jednotlivé charaktery, díky které člověku o dost víc leží na srdci. Indio (v civilu pátý člen kapely Mimikry) je úctihodný záporák a osudová backstory dává finálnímu souboji řádný náboj. Díky dvěma výrazným protihráčům je taky o dost méně Eastwooda, což beru jako plus. O stupínek se zvedla i už tak boží muzika a vizuál je nádherný, půlka záběrů by se dala zarámovat. Pořád je tu ale pár problémů, zejména mě irituje totálně nevyužitý Klaus Kinski, a taky ten divný zlom ke konci, kdy záporáci zase umožní klaďasům, aby jim nakopali zadky. 75 % ()

čolek

Co byla sázka? - Tvůj život! ...........Ňákej problém hochu? - Ne, žádnej,jenom mi nesouhlasili počty. Teď už je to dobrý... ()

Cortesz

Dle mého nejslabší část dolarové trilogie, ale i tak rarita v daném žánru, s originální kamerou mistra žánru, kultovním Clintem opět se svým typickým pončem, navíc přibyl výbornej Lee Van Cleef a naprosto famózní hudba Moricconeho dělají z tohohle snímku nezapomenutelnou záležitost, která sice jak už jsem zmínil je tím nejslabším článkem trilogie, ale i tak celých 5* si rozhodně zaslouží. ()

Asdas

Druhá časť Dolárovej trilógie za svojím starším bratom trocha zaostáva.Chyba však nie je v hercoch,v Morriconeho dalšom skvelom soundtracku,scenári alebo výprave ako skor(a to je paradox) v Leoneho réžii na ktorej je jednoznačne vidieť skúšanie nových vychytávok(záverečný súboj dovedení do absolutnej dokonalosti až v Dobrom ,zlom a škaredom) v hláškovaní Eastwooda( ten to naplno rozbalí až o rok neskor) a takom úvodnom začlenení Lee Van Cleefa (kde mám pocit ,že ani samotní Leone nevedel či sa viac hodí do postavy klaďasa alebo záporaka). Pre toto pokračovanie tak jednoznačne platí pravidlo takého vyplnovacieho filmu! ()

Romeroo

Po dnešní projekci Pár dolarů navíc budu muset změnit žebříček mých TOP 5 westernů…a asi nejspíš Pár dolarů zařadím těsně za Sedm statečných a Tenkrát na západě…špičkový western, špičková hudba, a takhle bych mohl pokračovat dál a dál…ehhmm…ještě jednu věc budu muset předělat, a to importovat Sergia Leoneho do první desítky rejžů…91%. ()

4k7

Ačkoliv westerny nemusím a šedesátý léta jsou už trochu mimo můj movie interval, této klasice s Eastwoodem a Van Cleefem nejde říct ne. Dvě ikony, které jsou pro role sebejistých amígos jak stvoření. Pro pár dolarů navíc mají tito dva lovci lidí o zábavu postaráno. A však jejich sólo akce jim vydrží jen do chvíle, dokud si oba nevyhlídnou bandity, na které už jeden toulavý pes s koltem stačit nebude. Následná týmová práce je tak posune dál, než by měli původně v plánu. Zmáknutý děj, který i navzdory pomalému tempu westernu nenudil. Takových "pokrfejsů" jsem už dlouho pohromadě neviděl... ()

MirkaP

Asi měli na tento film pár dolarů navíc, takže oproti "hrsti" jim zbylo na mýdlo a zubní pastu. v Hrsti se mi kromě jiného líbí, jak jsou všichni zaprášení, špinaví a zuby jim nesvítí z huby. Což zde neplatí. Navíc jsou nějak moc ukecaní. Ale jinak radost pohledět a poslouchat. ()