0verseer

”Any trouble, boy?” “No, old man. Thought I was having trouble with my adding. It's all right now.“ Druhý film Leoneho dolárovej trilógie sa kvalitatívne posunul rok po A Fistful of Dollars o niečo vyššie, najmä vďaka dobre vyváženej ústrednej trojici Volonté - Van Cleef - Eastwood a skvelému hudobnému podmazu. Maestro Morricone tu pochytil vskutku veľkú formu. Na dnešné pomery celkom prekvapí pomerne nízke množstvo (ne)použitej umelej krvi, v porovnaní s takým Tarantinovým Djangom je to úplne opačný extrém. S teatrálnymi pádmi po zastrelení tak pôsobí dnes miestami už trochu naivne či “soft”, napriek tomu je to bezosporu dobre odvedený kus filmariny a klasika. ()

ostravak30

Asi nemá cenu se příliš rozepisovat, protože typologicky se od sebe Pro hrst dolarů a Pro pár dolarů navíc neliší. Určitě velmi pomohlo zapojení Lee Van Cleefa. Toto spojení dvou pistolníků je velkým oživením. Hudba i atmosféra jsou znovu perfektně vykresleny. Lovec lidí toho opět moc nenakecá, hodně a hlavně přesně střílí a taky se opakuje fakt, že má v plánu dostat celou bandu grázlů. Přeci jen si ale myslím, že drobnými detaily je druhý díl kapánek lepší. ()

iz67

Spaghetti Western je supr žánr, až na to, že těch opravdových je jen pár. A tenhle není on. Jedíny bod, že je to Leone je díky tomu, že je to Morricone. ()

Tominni

Spojení Clint Eastwood / Sergio Leone / Ennio Morricone funguje i v Pro pár dolarů navíc na jedničku, nakonec i druhý lovec lidí je fajn a postavit se El Indiovi není jen tak. Skvělý western, u kterého mi však k dokonalosti chyběl nějaký silnější moment, proto nakonec "jen" 4* Přesto se rád znovu podívám. ()

LuckyK

Zase jako vždy skvělá Morriconeho hudba a oba hlavní hrdinové. I když tady je prostě šéf Lee Van Cleef jako plukovník Mortimer, to je ten zkušený cynický mozek. Clint Eastwood je tady spíš za splašenějšího zelenáče, ale oba střílí sakra dobře. Gian Maria Volonté jako padouch Indio s modrýma očima je nepřekonatelný především, když začne blouznit a má své psychické návaly, kdy se sesype. Scéna s hudbou z hodinek je silná. Takhle se dělají westerny, jaký spaghetti, tohle je to pravé ořechové! ()

worm14

Určitě se potvrzuje vzrůstající kvalita filmů Sergia Leoneho. Druhý díl dolarové trilogie je o něco lepší, než první díl Pro hrst dolarů. Hudba i zápletka na vysoké úrovni a Clint Eastwood v pozadí za plukovníkem Moncem. Samozřejmě zub času na díle zapracoval a tak už dnes působí některé scény nerealisticky. V podstatě při žádné střelbě není vidět krev a zasažená osoby se jen různě nerealisticky svíjí... Na to si ale člověk zvykne a výsledný dojem to nemůže pokazit. ()

ali-n

Filmový pás s pár dolármi navyše má opäť ten správny LEM: Leone, Eastwood, Morricone. Klasika ako má byť. Po dlhšom čase som si pripomenul, akým skvelým záporákom je Klaus Kinski, i keď v tomto prípade nemal veľa možností na podkurovanie hrdinom. Zato Lee van Cleef ... MOJE NAJ - „Máš potíže?" „Ne! Myslel jsem, že neumím počítat. Už je to dobrý." ()

JohnCoffe

O něco málo slabší než první film z této westernové trilogie ale pořád na velmi slušné úrovni.Filmu skvělé sedí hudební kabátek ušitý mistrem Moricconem.Vůdce banditů byl akorát tak správně drsný a bláznivý jak se na pořádného padoucha sluší takže mi opět nezbývá než smeknout před Sergio Leonem svůj pomyslný klobouk:).P.S.:nemůžu se dočkat třetího dílu ()

Ygan

Upgrade ve výpravě, množství postav a akci, úpadek na atmosféře. Ale přesto jde o velice zábavný, hypnotický a chytrý western. ()

sirrgulo

No tak druhá westernová klasika s Clintem (po Hodný, zlý a ošklivý, ostatní jsem ještě neshlédl) a na jednu stranu si člověk musí říct, že nám hlavní hrdina, vlastně oba hlavní hrdinové nepředvedli nic nového. Eastwood dokonce nosí dost podobné poncho i vestičku, kouří cigáro a tváří se stejně jako Blonďák. Přesto a možná právě proto mi to vůbec nevadilo. Na první pohled prostá zápletka (jako obvykle v Leoneho westernech), se nakonec rozvine v zajímavý příběh a člověk se ani na chvíli nenudí. Zas je tu několik skvělých střeleckých soubojů, které jsou nezapomenutelné díky hudbě Ennia Morriconiho a hlavně, skvělé postavy, které mají ke svému chování důvody (teda alespoň Indio a Mortimer). ()

GNTRS

Hodnotím vysoko. Pro mě nejlepší (nejen) Leonův spaghetti-western. Především díky obsazení ústřední dvojice. Lee Van Cleef je druhý nejlepší herec na světě (v rámci žánru), samozřejmě hned po Clintovi Eastwoodovi :-) A tady stojí s kvérama proklatě nízko u pasu, bok po boku proti přesile..... Paráda ()

megajalec

Neobľubujem príliš westerny, ale tento ušiel. Herci boli parádni, najviac sa mi páčil plukovník. Príbeh celkom prepracovaný, je tu dosť dejových zvratov, takže divák je v napätí, čo sa udeje. Réžia takisto dobrá, aj keď niektoré zábery sa zdajú zbytočne preťahované, mne to tak neprišlo, práve naopak. Dodalo to jednotlivým scénam ten pravý punc (klobúkový súboj, záverečný a určite prvý hodinkový). O hudbe sa nemusím ani zmieňovať, Morricone vždy vedel dodať tú správnu do filmu, inak to nie je ani tu. Zaujímavosť: Vo filme je len jedna ženská postava, ktorá hovorí ()

yazik

Další z řady skvělých westernů se skvělým Clintem Eastwoodem v doprovodu nezapomenutelné hudby. Palec nahoru... 5* ()

turistta

Môj prvý film z dolárovej trilógie, ktorý ma dostal réžiou Leoneho, charizmatickým Eastwoodom, plukovníkom Mortimerom a rovnako dobrým protikladom Gian Maria Volonté. Tento mám o trošku radšej ako prvý film Pre hrsť dolárov, ale zase menej ako Dobrý, zlý a škaredý. Záver filmu je nádherne spravený a podfarbený krásnou hudbou Morriconeho, ako u všetkých Leoneho westernoch. A geniálny nápad s hodinkami, to treba len vidieť. ()

blondboss

No ďalšia zo spaghetti westernoviek od Sergia Leoneho. Musím uznať, že táto dvojka z dolárovej trilógie bola o dosť lepšia ako jednotka. Tu už bolo vidieť, že toto je režisérov štýl a už aj Morriconeho hudba začína naberať na svojej kráse. Clint Eastwood pochopiteľne opäť nesklamal a veľmi skvele mu sekundoval Lee Van Cleef. Skvelý western, ale čosi mu ešte chýbalo do dokonalosti ;) ()