salalala

Další výborný western mistra Leoneho. Krásně se na to kouká a je to hlavně prvotřídně natočené. Exceluje tu i Morricone, jehož hudba je prostě a jednoduše geniální. Všechno dohromady to dává zvláštní atmosféru a hlavně film, který už se dnes netočí. Eastwood i Van Cleef jsou oba dokonalí ve svých rolích a nedovedu si představit nikoho jiného. Přece jenom to ale není tak dokonalé jako Tenkrát na Západě nebo Tenkrát v Americe, to tam něco chybí. Občas je ten příběh zamotanější, než by bylo zdrávo a občas se trošku táhne. Jinak ale ta závěrečná pointa je poměrně zdařilá a dává příběhu nový rozměr. Rozhodně se na to rád podívám ještě jednou, protože tam jsou skvělé přestřelky a prostě všechno. Škoda jen, že to občas drhne, ale jinak velmi velmi dobrý film. Leone je bůh, Eastwood taky. 80% ()

togaf

Spojení Leoneho skvělé filmařiny a Morriconeho hudby je přímo magické. A když k tomu přičtu mladého Clinta jde jednoznačně o pětihvězdičkovou záležitost. Jen chudák slečna se nemusela střílet, stačí přece trocha horké vody a je zase jako dřív, jen o další hnusnej zážitek víc...No kažká zkrátka není jako Claudia Cardinale. ()

JohnMiller

Druhá časť Leonovej "dolarovej" trilógie . Ako vždy: Nechýba tu hudba ktorú zložil Ennio Morricone ani Drsný Clint Eastwood ku ktorému sa tento raz pridáva Lee Van Cleef ďalší westernový skvost kinemtografie. Nikto nenatočil lepšie westerny ako Sergio Leone. ()

Skip

O tomto filmu bych mohl napsat to samé, co o filmu Pro hrst dolarů. Opět ta skvělá Morriconeho hudba a ta atmosféra, jakou Leone dokázal zachytit. Prostě skvělý western. ()

Aleee89

Leoneho dolarovou trilogii nakoukávám (netradičně) odzadu. Na druhou stranu je třeba říct, že se dívám podle klíče známost/kvalita snímků. Zatím to platí. Film Hodný, zlý a ošklivý se mi líbil více, ovšem Pro pár dolarů navíc mu zdatně sekunduje. Je to Leoneho typicky kvalitní dílo (ne ke všem jsem cestu našla, ale tady se mi to zatím daří) se všemi kýženými znaky. Hudba Morriconeho je brilantní, snímek sám nepostrádá napětí a umně následuje žánrové charakteristiky. Leoneho ruka byla jistá. Myslím, že je to on, kdo "udělal" Eastwooda, a to především díky svému režisérskému umu. Na něj i Van Cleefa byla radost pohledět - a Van Cleef se mi líbil ještě o trošičku více. ()

Dont

Dvojka se mi zdá být o něco lepší než jednička, takže nezbývá než dát pět hvězdiček. Ale film si to zaslouží, protože moc lepších westernů natočeno nebylo. Sice zápletka je opět velmi prostá, ale přibyla tady nepřehlédnutelná postava plukovníka Douglasa Mortimera, který zdárně sekunduje Clintu Eastwoodovi a oživuje tak celý film. Objeví se zde i Klaus Kinski, což je pro mne taky plus. Hudba opět naprosto dokonalá, jenom to poslouchat byla nádhera. Je tady také méně nepovedených scén než v jedničce a naopak více soubojů a scén, kdy „jde do tuhého“. A k tomu opět skvěle hláškující drsňák Clint. ()

major.warren

Pro pár dolarů navíc, druhý díl Dolarové trilogie Sergia Leoneho. Ještě lepší než první díl. Clint Eastwood je znovu výborný, avšak tentokráte naštěstí není sám. Po boku mu stojí další z hrdinů mého dětství, plukovník Douglas Mortimer (Lee Van Cleef). Zápletka je zábavnější, kulisy uprostřed Almeríe velkolepější, kamera atraktivnější, Morriconeho hudba výraznější. Volonté je opět geniální padouch, byť skvěle se zde předvede i mladý Klaus Kinski. Řekl bych, že Pro pár dolarů navíc si v sobě z celé trilogii uchovává i velmi specifickou poetiku (symbolicky hrající hodinky), půvab, který je v prvním a druhém díle přebitý něčím jiným, často násilím. I humoru je zde o poznání víc než v Pro hrst dolarů. Závěr mě vždycky dostane: "Bál jsem se, že neumím počítat. Už je to dobrý," stejně jako úvod: "Tenhle vlak v Tucumcari zastaví." Je to film mého dětství a i dnes si ho moc rád kdykoliv pustím. ()

wipeout

Westerny ako také nemám vôbec v obľube, no tento mi učaroval. Aj napriek svojmu už úctihodnému veku je to stále veľmi dobrá podívaná aj keď niekedy sa človeku zdá, že to s tou úžasnosťou hlavných hrdinov je prehnané. Ale také asi vesterny sú a ja s tím nič nenarobím len si môžem užívať cool hrdinov zaprášených pustatín. ()

Laurent

Snímky Sergia Leoneho dokázaly zničit jeden celý žánr a současně stvořit žánr úplně nový, což by se dalo charakterizovat také slovy: "Western je mrtev, ... ať žije WESTERN !!!" ()

Sheldra

Příběh o pomstě může vyznít jako otřepaná hovadina, nebo taky jako něco neskutečně originálního - když je podán stylově. A na to v případě Sergia Leoneho můžete vzít jed. Tohle je westernová klasika se vší parádou a navíc ve skvělé společnosti. Pro Eastwooda mám slabost všeobecně, ale Lee Van Cleef ho tady hravě strká do kapsy - je zatraceně okouzlující, i když nemá kolt proklatě nízko! A navíc ten Morricone, to je prostě lahoda! Hned po Tenkrát na Západě nejlepší western, co jsem kdy měla tu čest vidět! ()

Chrysopras

Poctivá Leoneho práce každym coulem. Pro mě nejpříjemnější překvapení je Volonté aka El Indio - špičkovej výkon. Trošku slabší mi přišel Clint, kterej dokáže "cedit" hlášky lépe/přesvědčivěji. Plnokrevný 4/5. ()

OG_Swifty

Bavilo me to asi o trochu vic nez prvni film, predevsim diky skvelymu Van Cleefovi, ale neco mi tam na tu patou hvezdu porad chybi.. Morriconeho hudba mi neprijde TAK epicka jako v prvnim filmu a rovnez nejsem fandou obsazovani stejnych hercu do roli jinejch padouchu (podobne jako me to nezaujalo v Yojimbu) - kdyby byl hlavnim padouchem Klaus Kinski, bylo by to urcite vic .. dabelsky :P ()

Katarine

Naprosto dokonalý western, který má však dvě podstatné vady, a to v podobě dvou mladších a ještě dokonalejších bratříčků. Eastwood byl fakt fešák, ale stále mě na westernech iritují ty zářivě bílé zuby. ()

roorybacky

O třídu lepší než jednička. Kecá se jen když se fakt musí a o to víc ty repliky stojí za to. Zápletka je zajímavá i logická, střelba zdravá a častá, Clint coby Monco se svym vždypřítomnym cigárem je správně drsnej a Van Cleef se svojí fajfkou vlastně taky. Střílení si do klobouků nezestárne nikdy a závěrečná počítací scéna je až tak moc dobrá, že se to bez citace prostě neobejde: Any trouble, boy? ... No old man. Thought I was having trouble with my adding. It's all right now. ()

MartinNDL

Kterej podělanej parchant dokáže udělat nejslabší díl trilogie tak, aby dostal plný hodnocení? Tak tady to všechno chlapácký hláškování, střílení banditů a šerifů a získávání si srdcí dlouhovlasejch koček začalo... ()

/Pablo

O stupeň lepší pokračování dolarové trilogie. A to zejména díky nosnějšímu příběhu (motiv pomsty), zajímavějším postavám (Mortimer, Loco) a poutavější hudbě. Ne že by předchozí díl byl výrazně horší, ale "Pro pár dolarů navíc" má prostě šmrnc korunovaný závěrečným soubojem. Když k tomu přidám flashbacky, démonicky vyšinutého Volontého a Locovo "mymické cvičení" v saloonu, tak si 5 hvězdiček tento snímek prostě zaslouží. ()

Martin741

Genialny reziser Sergio Leone uz jednotkou Per Un Pugno di Dollari dokazal, ze vie filmovat na urovni. Filmom Per Qualche Dollaro In Piu vsak dosiahol pan reziser absolutorium. Dej je jednoduchy, nasilny a priamy bez zbytocnych vedlajsich roli. Leone mal k dispozicii vacsi rozpocet, a je to poznat na prvy pohlad. Film vtiahne divaka priamo do deja a neopusti ho najblizsich 130 min, pritom sa divak rozhodne nebude nudit. Hlavny herec-drsnak Eastwood ostal aj so vsetkymi atributmi, ktore som vypisal uz v komentari k filmu per Un Pugno di Dollari. Tu sa vsak k nemu pridava vyborny Lee Van Cleef, ktory Eastwoodovi uspesne sekunduje. Hra totiz lovca ludi, ktory je na stope nebezpecnemu vrahovi. Pribeh je na rozdiel od jednotky prepracovanejsi, pribudlo drsneho humoru a pacia sa mi klasicky leonovske dlhe zabery na zbrane, dalej dlhe a napinave sceny ako cakanie na vybuch ...... Medzi nezabudnutelne sceny rozhodne radim strielanie na klobuk medzi dvoma hlavnymi hercami (Eastwood a Van Cleef/. Hoci som uz dlhsiu dobu fanda klasickych westernov s Johnom Wayne-om a Gary Cooper-om, az tymto filmom Per Qualche Dollaro in Piu som si zamiloval zaner spaghetti western. 100 % ()

Wiikii

Skvostná hudba od Morriconeho, krásné filmové záběry od Dallamaneho a kvalitní spaghetti western v podání od slavného Leoneho. .. A i když se "Pro pár dolarů navíc" může bez problému řadit mezi ty největší western movie, přesto trochu ztrácí na jeho slavnější brášky jako jsou "Hodný, zlý a ošklivý" nebo "Tenkrát na Západě". .... HODNOCENÍ: 85% (4*) ()

Figu

Klasika v podání westernu s Eastwoodem a především klasika v podání pana Leoneho. Tenhle střed sérky má težkou výhodu v tom, že netrvá tak šíleneu ubíjející dobu, jako jeho modernější kultovnější bratříček završující sérii... V tomhle případě se to dá vydržet, i když se mi teda pětiminutový záběry na jeden ksicht, kterej žvejká vajgla a je u toho drsnej jak šmirgl, příčí jako sviňa! Tenhle druh umění nikdy nebudu uznávat! 50% ()