orkadimenza

"Jasně Amigo!" vyzní z Clintových úst a následně si jde pro nějakých pár dolarů navíc. A nakonec se nepřepočítal. To ani já, když jsem si zvolil na dnešek tento pohodový western. Také jsem se nepřepočítal v tom, že je to o třídu lepší podívaná než první kousek z dolarové trilogie. No a nepřepočítal jsem se ani v tom, že už mi zbývá poslední díl trilogie, a také nejlépe hodnocený. Už zde vidíme spousta skvělých scén vyšperkovaných k dokonalosti, pak je tu ale pár slabších, a tak by celkový dojem, který z poloviny (neférově) tvoří Morriconeho hudba, mohl být přece jen o něco lepší. Tak si počkám na Hodný, zlý a ošklivý, který zhodnotí můj dojem na celou trilogii. Jsem moc zvědav. ()

Honzeek95

Čekal jsem něco podobného jako Hodný, zlý a ošklivý, ale tento western na to nemá ani zdaleka. Děj je rozvláčný, pomalý, místy nelogický. Časté chyby jako například třikrát postřelená postava, u níž nejsou vidět stopy po kulkách, anebo mrtvola, která je zadýchaná jako běžec na sto metrů... Jinak, doteď nemohu pochopit tu logiku banditů - mají někoho šanci zastřelit, když o nich neví a je k nim otočený zády, oni ale místo toho počkají, až si jich všimne a zastřelí je. Kdyby se to stalo jednou, tak OK, ale když se to stane snad pokaždé, začíná to být už dost trapné a směšné... ()

Paldiny

Konečne! Už som sa zľakol, že nedokážem pozerať westerny. Spočiatku to vyzerá na banálnu zápletku, kde sa o poklad ukrytý v bankovom trezore pobijú dvaja lovci hláv a jeden gang zo západu. Aj v tejto polohe ale film bavil viac, Eastwoodovi prihrali dôstojného parťáka a režisér našiel atraktívnejší spôsob rozprávania. Isteže tempo v “bezváhovom stave“ pretrváva a tie pohyby očí, pomalá chôdza a ticho pred búrkou museli v postprodukcii snáď pribrzďovať ručne. Infiltrácia do gangu bola prvým kolapsom aký vyrušil, teda ak nerátam pár piskľavých tónov čo sa nepáčili ušným bubienkom. Ale to som vtedy ešte netušil, že aj jednoduchý pohovor do radov banditov bude časom uspokojivo vysvetlený. Leone sa poučil z chýb minulosti a v poslednej tretine začal všetko krásne zauzlovať a ja sa cítil ako na kolotoči. Na povrch vyplávali motivácie postáv, šachisti predviedli zopár nečakaných ťahov, aby film zakončili jasným posolstvom- kto žije poctivo, bude trieť biedu. Takže vziať si pointu rýchlo k srdcu a hor sa kradnúť lúpežníci. ()

agass

Podle mě nejlepší film Lee Van Cleefa. Dostal tady hodně prostoru a Clintovi byl rovnocenným partnerem. Ta scéna v baru s Klausem Kinským je nesmrtelná. ()

Darth Maul

Leoneho druhý dolárový western otvára parádna trojobrazová sekvencia, počas ktorej režisér predstaví dvoch absolútne odlišných lovcov zločincov a ich spoločný terč, obávaného kriminálnika El India. Celá prvá polovica filmu, uzatvorená prepadnutím banky v El Paso, je geniálne vystavaná. Počas zvyšnej minutáže tempo trošku kolíše, no i tak ide o jedinečný divácky zážitok umocnený silným záverom. /// Scéna, v ktorej sa El Indio postaví za kazateľnicu a v sprievode nádhernej melancholickej hudby prednesie podobenstvo o bankárovi a stolárovi, patrí k najväčším filmovým momentom všetkých čias. Tik-tak, tik-tak, tik-tak... ()

Rozjimatel

"Where life had no value, death, sometimes, had its price."     Druhá časť "Dolárovej trilógie" už prináša z môjho pohľadu o poznanie zaujímavejší príbeh dvoch súperiacich lovcov ľudí, ktorí, keď je to potrebné, uzavrú (značne nestále) spojenectvo. Tým prvým je poriadne drzý Monco (opäť perfektný Clint Eastwood), so záľubou ustavične niekoho vysťahovávať ("Take it to the station!"), tým druhým zase skúsenejší Mortimer (výborný Lee Van Cleef), vlastniaci parádnu zbierku zbraní. Hlavným predmetom záujmu oboch súperov je priam ukážkový podliak El Indio (charizmatický Gian Maria Volonté), ktorý sa nezastaví pred ničím. Celkovo tu má obsadenie o dosť vyššiu úroveň ako v predchádzajúcej časti (veľmi sa mi páči aj Klaus Kinski, síce v menšej role, ale perfektne zahratej, obzvlášť v scéne, v ktorej sa musel nechať urážať), keď už nie hereckým umením, minimálne aspoň typovo výbornou voľbou pre rôzne bizarné postavičky (krčmár, obdarená recepčná, kadejakí týpkovia s neskutočnými ksichtami). Leone je skvelý v tom, ako dokáže budovať poriadne hustú atmosféru (často mu na to stačí len detailne zabratý výraz očí), konfrontačných scén, v ktorých to názorne predvádza, je tu celá hromada (strieľanie do klobúkov, vyslobodzovanie z väzenia pomocou dynamitu). A v neposlednom rade, hudba Ennia Morriconeho tu už má úplne iné grády, úžasným spôsobom dokáže zapracovávať rôzne zvuky, ako pískanie, či subtílnu hudbu z hodiniek, nádherne rozvinutú do údernej orgánovej hudby.     "Any trouble, boy?" "No, old man. Thought I was having trouble with my adding. It's all right now." ()

Spectre

Krása! Cinkot hodiniek prerývaný Morriconeho hudbou ostane v pamäti skutočne nadlho. Súhlasím s tým, že v niektorých ohľadoch je to Leoneho rozjazd, avšak aj cez to nemienim znižovať hodnotenie. Tento film je perfektný, Vtedy na západe je tiež perfektný, ale trochu inak. Poklona pre majstra Leoneho ... 5* ()

Jorge-Z

Další skvělý western od Leoneho. Něco mu k dokonalosti jako je Hodný, zlý a ošlivý a Tenkrát na západě ale chybí. ()

AIMÉE

Pro mě tento film představuje kult Spaghetti westernů. Mnohem výš než např. Tenkrát na západě nebo Hodný, zlý a ošklivý. Především muzikálně - hudba Ennia Moriconeho, která byla použita, je natolik výjimečná, že dotváří přesně takové pocity, které chtěl S. Leone do i z filmu dostat. Pokaždé, kdy zazní ta melodie z hodinek ukořistěných Indiem, mi naskakuje husí kůže a napětí by se dalo krájet. Volonté se svým zjevem je grázlem jak má být. A nebyly by to "Dolary", kdyby tu nebyl ten sarkasta Monco, který zbytečně neplýtvá slovní zásobou, stejně jako poručík Mortimer, což je samorost téže neztrácející čas žvaněním. A jelikož si oba zároveň lezou do zelí, partnerství je nasnadě. ()

Zombi

Leone se u své dolarové trilogie postupně zlepšoval, takže nejslabším článkem, přesto stále vynikajícím, je Pro pár dolarů, Pro pár dolarů navíc je o třídu výš a Hodný, zlý a ošklivý je opravdovým vrcholem. Nestárnoucí klasika. ()

Milky.

U "Pro hrst dolarů" mě pár věcí vadilo, ale tento druhý díl jsem si vychutnal a co chybělo v prvním, toho je tady konečně dost. Pěkný scénář, nakonec se z toho vyklubal i silný příběh, perfektní hudba (cinkání hodinek mi ještě dlouho bude znít v uších) a naprosto dokonalý a napínavý konec. Těším se na další díl a soundtrack jde okamžitě do mobilu. ()

laepus

Každý z Leoneho westernů ty ostatní v něčem vždy o něco převyšuje - Pro pár dolarů navíc je ze všech nejméně mluvicí a nejvíce soubojové a přestřelkové. I přes drobnější nelogické jednání některých postav scénář rychle odsejpá, zápletka je srozumitelná a napínavá a základní charakteristika přesně odpovídá westernovému syžetu - postavy: záporák, klaďas a postava s tajemstvím z minulosti; prostředí: vyprahlost nad vyprahlost; doprovodná hudba: je schopna utáhnout děj sama (no prostě Morricone...). ()

zelvicka.

V tomhle filmu si konečně vychutnáme skutečnou náplň povolání lovce odměn. Je to práce náročná na fyzičku, psychiku i charakter, nicméně Clint ji zvládá levou rukou. ()

Mikino00

Leone i na podruhé dokázal dosáhnout na nejvyšší westernový stupeň. Osvědčené metody z předešlého filmu se ještě znásobují (více krutosti i mrtvol) a z filmu se stává již plnokrevný spagetti western. Dějově je film bohatší a komplexnější než předchozí, avšak po přesunu do Aqua Caliante ztrácí trochu drive a tempo. Vysvobodit ho musí až skvělé finále. Film dělá samozřejmě i Morriconeho hudba, Eastwood s Van Cleefem a skvělý Volonté. ()

Renfield

Další nezapomenutelná klasika od Sergia Leoneho, na které je mnoho nezapomenutelného. Tím hlavním je jak jinak hudba Ennia Morriconeho, geniálně nádherná! Dále potom kamera a její úchvatné záběry, z nichž nejvíce zaujaly ony detaily na obličej, oči, zbraně... takto se vtahuje do děje. A samozřejmě herci, klasicky výborný Clint Eastwood a za ním rozhodně nezaostávající Lee Van Cleef, či Gian Maria Volonté. Proč tedy "nižší" hodnocení? Scénář není tak silný, jako u těch ještě lepších Leoneho filmů. Ale i přesto je Pro pár dolarů navíc výborný western, kterému nechybí nezapomenutelná scéna v kostele... melodie z hodinek mi zněla v hlavně ještě dlouho po projekci. 80% ()

geimz

Ešte o kus lepšie než výborná "jednotka", s premakanejším dejom, viacerými zvratmi a novými postavami. Dej je krásne nelineárny, človek nikdy nevie, čo ho čaká za každým rohom a istý si je len tým, že v závere antagonista skončí s guľkou v tele. Leone je jedinečný režisér, pretože vie (za pomoci Morriconeho hudby) vytvoriť neopakovateľnú atmosféru a diváka počas stopáže filmu chytiť a nepustiť, zaujať príbehom, postavami, kamerou, strihom. Naozaj si neviem vybaviť filmy iného režiséra, pri ktorom by mi čas ubiehal podobne rýchlo. Piatu hviezdu si schovám (dúfam) na záverečný diel. ()

H4ku11

Clintovi pribudol výborný parťák aj súper, i keď sa jedná o toho istého herca, ale myslím, že lepšiu postavu. O stupienok vyššie než predchádzajúca časť. Hudba parádna. ()