donnovann

Výborné pokračování "Dolarové trilogie" s Clintem Eastwoodem. Opět perfektní hudba a celkem si myslím že tento dí je v mnoha ohledech lepší podivaná než jeho předchůdce :) ()

Havala

Geniální kovbojka, podpořená nadupaným soundtrackem. Legendární dílo není třeba již po několikáté popisovat a vyzdvihovat, určitě to nejvyšší hodnocení si zaslouží. ()

Ingie

Famózní western s nepopsatelnou atmosférou - smí se podle pravidel pravopisu používat přídavné jméno leoneovskou? Rozhodně by se to smět mělo. Plukovník ještě není tak bad, Clint zase není nějak přehnaně good, ale colty oběma pálí s obdivuhodnou přesností, i když dost často to odskáčou akorát klobouky. Nicméně! Oproti majstrštykům Tenkrát na Západě a Hodný, zlý a ošklivý mi prostě něco málo chybí. Kdyby nebylo těchto snímků, milerád bych věnoval Dolarům navíc ještě tu jednu hvězdičku... hm, navíc. Pro milovníky Leoneho filmařiny a Morriconeho hudby však samozřejmě povinnost. ()

Forsetino

To, co člověk čeká od westernu, tak v tomhle filmu dostane. Navíc skvělá hudba mistra Morriconeho... Asi dvakrát jsem se trochu ztratil v ději, resp. spíš jsem moc nepochopil proč se to či ono děje, přišlo mi to nelogické. Každopádně dva lovci padouchu s kamennou tváří a přesnou muškou mě bavili. ()

kubilov

Druhý díl dolarové trilogie, pojednávající o integraci dvou lovců odměn do nebezpečného gangu vykradačů bank, je snad ve všech ohledech lepší než první díl z této úspěšné westernové trilogie, jenže ani přesto, že je na rozdíl od "Pro pár dolarů" o poznání výpravnější, má navíc jednu velmi zajímavou postavu ke Clintovi - Lee Van Cleefa, jednu méně zajímavou - Gian Maria Volontéa a krásné scény kdysi malinkatého městečka El Pasa, nemůžu hlavně díky druhé a o poznání nudnější polovině udělit filmu maximum. ()

helrohir

Opäť o niečo lepšie než predchodca, aj keď Leoneho vrchol prišiel až s nasledujúcim "Dobrý, zlý, škaredý". K výbornému Eastwoodovi sa pridáva nemenej dobrý a charizmatický plukovník Lee Van Cleef, podobne je na tom aj záporák G. M. Volonté, ktorého si kamera vo svojich záberoch doslova vychutnáva. Dej je poriadne poprepletaný, súboje vynikajúce a k tomu všetkému sa pridáva čarovná Morriconeho hudba. Určite je to jeden z najlepších westernov vôbec. ()

subic

Western s charakteristickou a nezapomenutelnou pískanou melodií, jinak ničím výjimečný, lepší průměr. Z trilogie je tak uprostřed. 70% ()

Pitryx

Myslím že nej western z celé "trilogie". Tady ani ta délka tak moc nevadí. Má to vše co western má mít. I ony nesmysly, které k tomu prostě tak nějak patří. I scénu s hodinkami, která je malilinko podobná "harmonice"... 2012080713205/13215 ()

Joedas

Už teď je to absolutní. Lepší než hrst, takže jasných pět. Skvělá hudba, skvělé postavy, skvělé scény, prostě skvělé všechno. ()

Stejšn

Krom dobré hudby a kamery taky spousta nelogičností. A výstřely po kterých nezůstávají díry. Já se docela nudil. ()

Vojtarr

Další Leoneho westernová klasika s Eastwoodem a Cleefem. Cleef a Eastwood jako lovci lidí, kteří jsou schopni během vteřiny sundat hned několik týpků, kteří jsou v jasné převaze. Nakonec se dva hlavní hrdinové spojí, aby dostali odměnu za zabití jednoho bandity a pár dolarů navíc za zabití jeho bandy. ()

mrclTV

Ďalší klasický kúsok westernovej histórie. Musím sa priznať, že prvý diel (ak sa to tak dá nazvať) sa mi páčil viac. V prvej polovici sa mi zdá film, ťažko to vyjadriť - taký ťažkopádny a neatraktívny, niečo my tam takpovediac chrapčalo a kolieska do seba bezchybne nezapadali. Možno strácal tu pravú atmosféru? (Napr. scéna s odstreľovaním klobúkov mala pravdepodobne budovať napätie, ale mňa rozosmiala) Našťastie tá druhá, akčnejšia časť je chvalabohu úplne v poriadku. Pre hrsť dolárov sa mi páčil o kúsok viacej. Ale na tom, že Indio je jeden "sick-fuck" s poriadnou dávkou drzosti sa zhodneme všetci. ()

thomasnikrs

Filmový western opravdu krásný, ale ještě jednou by si tam někdo zapaloval minutu cigaretu (kolik tam bylo záběrů????) nebo škrtal sirkou.. opravdu oblíbené záběry režiséra a rozstřílel bych televizi i já.. to už vážně bylo moc. Proto jen tři *** ()

tatopulos

Při vší úctě k Eastwoodovi a Cleefovi, Volonté je svým zabijáckým drsňáctvím všechny strčil do kapsy a nemusel být machr ve střílení. ()

johnny01

Originální příběh s povedenou zápletkou dvou lovců lidí, kdy pořád čekáte, až jeden druhého podrazí, navíc je děj nepředvídatelný a několikrát se otočí. Už jejich "seznámení" je skvělé! Do toho výtečná hudba a skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů. Celkově velmi povedený film, škoda místy přílišné brutality a nesmrtelnosti. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 91%, Audience Score - 94% | FDb.cz - 86,2% | Pokračování Leonovy triologie. Leone opět dokázal, že umí natočit nejlepší spaghetti westerny všech dob. Ennio Morricone je v nejlepší hudební formě a dává do hudby celé své srdíčko :) O scénáři ani nemluvě. Clint Eastwood a jeho typický pronikavý pohled nám pronikl do duše. Whiskey, tabáčky a karabiny.., to je ten starý, dobrý, divoký západ. A Lee Van Cleef také příjemné překvapil (i když se spíš hodí na roli záporáka) a s Clintem utvořil nesmrtelnou dvojku. Akorát bychom upravili minutáž. Je pravda, že Leone někdy dělá zbytečně dlouhé filmy. Bohužel se mezi ně zařadil i tento snímek. Ale to Leonovi odpouštíme a s klidem můžeme dát 5* :-) 85% ()