Velká filmová loupež

• Slovensko Velká filmová loupež (více)
Československo, 1986, 77 min

Scénář:

Oldřich Lipský

Kamera:

Emil Sirotek

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jaroslav Moučka, Jiří Němeček, Karel Heřmánek, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Dagmar Havlová, Vladimír Hrabánek, Otakar Vávra (více)

Protagonisty jsou komici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus, kteří mají na výstavě převzít cenu japonské televize. Současně se pětice gangsterů chce zmocnit převratného vynálezu profesora Suzukiho – superholografu, jímž je možné vyjmout kohokoliv z televizní obrazovky a přenést do reality, a také naopak. (Filmbox)

Bozvav

Vlastně docela pitomost, kterou ovšem vynesly do výšin sjvělé herecké a hlavně komické výkony dua Lábud - Kaiser. ()

vojo

Nezmyselný guľáš, ale po jednej hviezdičke dostanú páni Kaiser a Lábus, ktorí boli v tej dobe na vrchole svojich zabávačských schopností. ()

fr3ak

Spíš velkej filmovej zločin. Čím dýl jsem ten film sledoval, tím nasranější jsem byl. Co mě ale nasralo nejvíc, že tam někde bylo vidět, jak strašně moc dobrej film to moh bejt. Je mi líto, že zrovna tohle musel bejt poslední film pana Lipského. ()

mutace

Domnívám se, že režisér jako byl Oldřich Lipský, si mohl takovou nevydařenou tečku za svým dílem odpustit. ()

AxelWers

Nápad nie zlý, začiatok vyzeral ešte relatívne ako tak, niektoré scénky boli veľmi slušné (Lábus učiteľka, Kaiser žiačka), ale nakoniec to bola hrozná zlátanina s veľmi plytkým dejom. ()

hero_bk

Zatímco první polovic byla vtipná a dobrá, plná výborných gagů (Fiat 500) atd, druhá polovina už tak nějak pokulhávala, neměla ten správný šmrnc a bylo to už dost vaření z vody, nehledě na to, že kdyby se takovýhle vynález začal vyrábět masově, brzo bude konec světa...Celkově jako celek ten film vyznívá docela trapně, ale za skvělou scénku s Helenou Růžičkovou, Dádou Patrasovou a dalšíma sto lidima ve Fiatu 500 dávám tři hvězdičky. ()

donkocicak

Dějově slabé, film pohromadě skoro vůbec nedrží, jde spíše o sled různých scének, které jsou propojeny pátraním po japonském přístroji. Jedna hvězdička za to, že jsme měli možnost shlédnout tolik výtečných českých herců pohromadě, druhá hvězdička za narážky na české filmy a třetí za scénku s učitelkou a jejími žáky. Ze společného filmu s Kaiserem a Lábusem se dalo vytěžit ale mnohem víc... ()

Rodin

No blbina na kvadrát. Ovšem pár partií nebylo tak úplně hloupoučkých a dokonce jsem se i zasmál. Možná měl film natočit jen Podskalský, tomu by tento formát rozhodně svědčil mnohem víc, než Lipskému. ()

Rattlehead

Děj možná působí jakoby spíchnutý horkou jehlou, ale na druhou stranu je to úžasná pocta české kinematografii (všechny ty narážky na různé filmy, Otakar Vávra mezi husity atd.). Skvělý je Kristián se zemědělským dialogem. ()

winstonik

Vlastne je ten film skvelým symbolom 80. rokov. Trápny pokus o bláznivú komédiu, ktorá bola najmenej 10 rokov za tým, čo letelo na Západe, natočený s gigantickými nákladmi na hercov a výpravu bez rozmýšľania o výnosoch a nákladoch, s výsledkom, ktorý sa dal čakať: prepadák obludných rozmerov. Boľševici v poslednom predsmrteľnom kŕči, bez nápadov, bez rozumu. Trpký záver celoživotného diela Oldřicha Lipského. ()

Mykhaluu

Hodnotím z pohledu té doby, kdy jsme na to koukali a byl to mazec jako ze západu! :-D :-D Takže je to tu jedna malá velká filmová křivda! :) ()

brzozin

Je asi osudem velkých režisérů, že na závěr své fenomenální tvorby zplodí perfidní krákorovinu 4. cenově. Stalo se to Vorlíčkovi a nevyhnulo se to ani Lipskému. Při sledování jeho posledního filmu mi bylo strašně hanba. Připadalo mi to spíše jako série chaoticky zahraných a šlendriánsky sestříhaných reklamních scének propagujících tehdejší hvězdy filmové a televizní zábavy. Tu jednu hvězdičku dávám za to, že jsem se tomu kdysi v deseti letech smál. Nikdo, kdo dosáhla adolescentního věku se tomu ale smát nemůže. ()