V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

tom.nosek

Kult pokračuje. Filmu nejvíce škodí, že už tam není ten moment překvapení, který může jedna sága mít jenom jednou, a také občasné WTF momenty, které nedávají smysl. Vše je ale vynahrazeno krásnou atmosférou, která táhne do kina. Druhý Wick začne úžasnou honičkou/bouračkou ve stylu Wicka prvního a tím na něj naprosto plynule navazuje. Od té doby se nicméně rozehrává jiná hra, a to jak funguje onen svět kriminálníků. Tím rozkrýváme úplně jiný svět, který je podobně strhující, jako byla jednička, co se týče akce. Ve výsledku tedy taktéž pět hvězd. ()

divak84

detailnější nebo hlubší neznamená lepší.. těšil jsem se na fantasický follow up ale řekl bych, že kvalitativně je to na stejné úrovni a naopak s některými odbočkami (fishbourne) ne moc zajímavými. Úvod je perfektní a ukazuje něco, co bysme do světa obklopujícího Wicka neřekli. pořad však na hony daleko jiným podobně laděným akčnárnám i díky sympatickým záporákům. Konec respektive finální scéna byla v mém gustu, ale kamera měla být detailněji na Wicka a jeho zenpokojivý obličej namísto použitého velkého záběru z výšky. ()

Corpsegrinder

První John Víčko byl překvapení který nikdo nečekal a druhýmu dílu tak hrozilo že se namlsá nově nabytý slávy a zažene to až moc do extrému, což se naštěstí nestalo. Tenhle film je nepochybně kaskadérův sen neboť se jde z přestřelky do rvačky a z rvačky do konverzace která končí další přestřelkou. Celá akce je natočená syrově bez šílenýho střihu a bodycount lehce volizuje trojciferný číslo. Scény jako střelba na obřím koncertě, římský katakomby nebo neonovej závěr v klidu předčí cokoliv z prvního dílu nebo z kterýhokoliv akčního filmu posledních let. ()

Hanys_

Asi spíš zklamání. Akce pořád skvělá. Keanu taky, nemohoucnost protivníků trefit ho taky...jenže narozdíl od prvního dílu se tady už pracuje s mytologií kolem klubu zabijáků a v tom je ten největší problém. Protože to z tajemného Boogeymana dělá jen řádového dělníka (ikdyž asi často dostával cenu zaměstnance měsíce) a nijak to nepřekračuje stín Bondů, Kingsmanů, Bourneů atd... ()

Junglista

Celkově slabší než jednička, body tomu hodně přidává super kamera a tentokrát pořádnej konec. Ale jinak jsem oproti většině zde opět mimo. Aspoň je jasný, kam zmizeli stormtroopeři, protože takhle blbě nabíhající (a samozřejmě střílející) maso do mlejnku prostě nemůže bejt nikdo jinej. ()

noby

Věčná škoda, že co se dělo ve dvojce si budete po týdnu pamatovat ještě mnohem míň než u jedničky. Protože jakkoli rychle všechno po konci vyprchá, až do té doby je to famózní koncert jedinečného stylu a poetiky - vizuálu, choreografie, mytologie i svěžích nápadů. Návnadu na trojku jsem spolkl s úsměvem. ()

SpaceOdyseus

Skvela akcni prace. Jednicka se mi asi libila o fousek vic, prece jen komornejsi pribeh mi k primocaremu akcnaku sedel lepe. Ale jinak jsem si dvojku uzil nesmirne. Ze jsou akcni sceny vymazlene neni potrebu zminovat. Ale to, ze pri jejich mnozstvi a rozsahu nezacnou nudit? To se pocita. Vizualne si Stahelski s filmem vyhral jeste vic nez posledne. Nektere sceny svou vypiplanosti a predesignovanosti uz hranicili s kycem. Ale patou hvezdu proste musim dat, film jako toto se jen tak nevidi. ()

aquiver odpad!

Z hlediska filmu to nejde hodnotit jinak, scénárista po lobotomii mozku, absence logiky, násilí, klišé. Pokud se na to díváte jako na videohru, pak se to snad dá akceptovat, ale stejně se ve výsledku nudím. 10 % ()

Blondsky

Slabší než jednička, ale stále obří luxus. Není zde moc chyb , ale záporák není pro mě, tak dobrý jako v jedničce. 9/10 . ()

Petr.Kocfeld

Akcnak,ktery je stejne tak dobry asi jako 1.Filmu neupru spoustu akce okorenene napetim a Keanu Reevesovi se zde dari.Mr.Wick umi dokonce i bojova umeni a film te vtahne do deje...Proc ne?Davam mu 80 procent.Wick zde zapasi s ruskymi mafiany a je trochu nemluva a znici si auto a taky mu nepratele explozi znici dum,kde pobyva se svym psem a vzpomina tam na svoji mrtvou manzelku...Dej vcelku dobry a John Wick ani tentokrat nezklamal. ()

Honzeek95

Mně se tedy jednička líbila daleko více. Dvojka je možná ještě větší řežba než díl první, ale bojové scény jsou na chlup stejné a Keanu stále dokola opakuje ty samé chvaty. Jak napsal už někdo přede mnou, chvílemi to vypadalo jako parodie na akční film. Legenda o Wickově nesmrtelnosti pokračuje.. Mimo jiné mi zde i chyběl charismatičtější záporák a nějaké dechberoucí nápady, které by oživily "rutinu". ()

Paldiny

Johna Wicka skrátka nemá svet rád. Divák sa nestihne ani usadiť a Jonathan má z auta črep a z baráku kopu trosiek. S vidinou lepšieho zajtrajšku tak kývne na šichtu v Ríme, lenže to na chudáčiska spustí hotovú lavínu hamižných hyen vetriacich vysokú odmenu. Druhá kapitola mi na prvú prišla s väčším počtom postáv chaotická, na druhú som bol už v deji zapojený viac a tým si ho aj patrične užil. Dokonca mi menej prekážalo veľké percento flegmatikov na meter štvorcový. Tu je skrátka každý so zbraňou profesionál a džentlmen, s ktorým si pred dierou v aorte posedíte nad pohárikom dobrého bourbonu. Táto séria má svoju tvár a svoj nezameniteľný štýl a je si istá, že ľudia za to vďačne zaplatia. Preto sa nebojí na konci zdvojnásobiť odmenu s pozvánkou do kapitoly č.3. ()

Strandmon

Špička akčního žánru, to bezesporu. Druhý John Wick je ještě mnohem dál než jeho předchůdce a servíruje skvěle natočenou, přímočarou , brutální a jednoduše skvostnou podívanou! ()

Danken

6/10 Víceméně to samé co v prvním díle. Akorát je všeho trochu víc. Headshotů, škrcení, mlácení, bodání. Zase se dlabe na příběh a jede se v přísně akční rovině v neúprosném tempu. Na odreagování dobrý, ale nic, co by ve mně zanechalo hlubší dojem. Až teda na tu mega propracovanou síť nájemných zabijáků. To je opravdu geniální výmysl. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)