Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Rosaviva

Moulin Rouge je příběh o lásce. O lásce, kterou si všichni zapamatují. Je to slaďárna, hýřící barvičkami a šílenými scénami. Pro mě to jediné, co stojí za zmínku, je soundtrack, jinak mě ten film nijak zvlášť nenadchnul a lásce mezi hlavními hrdinami jsem nevěřila. 3* ()

Ruut

Update 2018: Už to není takový videoklipový mazec - doba řeci jen pokročila a těch rychlsotřihových filmů jsou mraky, ale stále vynikající cíťové muzikálové inferno se skvělou Nicole. ()

HAL

Über-romantický příběh ve zběsile eklektickém hávu dávajícím slovu "postmoderna" jeho pravý význam. I love it! 9/10 ()

ChewieDC

Přenádherný barevný příběh lásky, kdy jim to prostě zbaštíte i s navijákem a pak už se jen smějete a bulíte... ne mnoho filmů ve mně dokázalo vyvolat tolik smíšených emocí. ()

Goldbeater

Kýčovitá a nadčasová hra lásky a smrti, to je Moulin Rouge. Skvělá Nicole Kidman a zdatně doprovázející Ewan McGregor dělají z tohohle snímku něco víc než jen pouhý muzikál.  Zde si snad každý najde to svoje a může se skvěle bavit, jako jsem se bavil já. ()

k212

Jistě, je to jen sladká břečka, nicméně po vizuální stránce mě film prostě dostal (obzvlášť v první polovině, kdy se děj přece jen nese v nadlehčeném duchu). Sice už určité psychedelické postupy známe z Luhrmanova předchozího filmu, v tomto dílku je dovedl k okázele blýštivému umění. Ale přece jen pozoruji určitou tendeci nastavované kaše, kdy film naprosto ztrácí tempo, písňové výstupy jsou jakoby vsazené ze zoufalství dalších deseti minut - (snad se to dá přirovnat k parádnímu dojezdu :-( Hudba vykradená z bůhvíčeho a odkohokoliv (obzvlášť přišel na přetřes Bowie) mě moc nenadchla, po pohybové stránce stojí za povšimnutí jen tango a výstup vévody. Tento film prostě není muzikál, je to jen taková postmoderní, kýčovitá hříčka, která ač krade kde může, působí originálně. Prostě vizuální složka nadevše! ()

Snorlax odpad!

To jako mělo být co? Trapná a nepovedená parodie na Jeuneta, nebo rovnou vyjádření americko-australského pocitu, že Francouzi jsou ožralí a zfetovaní idioti? A ta podbízivá ubohoučká hudba jako měla udělat muzikál? Za tak primitivní burlesku by se styděli i autoři Ein Kessel Buntes. ()

InJo

Nádherná šílenost! Velkolepá show nabitá emocemi. Super písničky, skvělí herci, výtečná choreografie, navíc vizuálně naprosto neuvěřitelné! Dokonale zrežírovaná extravagance, která ale není jen extrémně pompézní manýristickou žranicí pro oči a uši, ale skutečně dokáže chytit i za srdce. Jedinečná záležitost, kterou se Luhrmannovi těžko podaří někdy překonat... ()

Legas

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a já mu kdysi dal jen 4 hvězdičky a nenapsal žádný komentář? To snad ne?! Záměrně (a nádherně) kýčovitý příběh o "LÁSCE" v divokém videoklipovém rytmu, který se drze (ale funkčně) vtírá do polofiktivní Paříže přelomu 19. a 20. století, vyniká nejen svým atraktivním vizuálním kabátem, nýbrž také použitím známých pop-rockových songů, které ve svých bujarých variacích a mixech zpívají přímo hlavní herečtí protagonisté. Nicole Kidmanová a Ewan McGregor jsou ve svých pěveckých partech brilantní. Člověku je až líto, že nedělají profesionální pěveckou kariéru, a tak si nemůže koupit jejich CD. ()

IQ Tiqe

Musím říct, že muzikály nevyhledávám, protože mě jednoduše nudí. Taky jsem si prvních deset minut děje říkal, jestli má smysl ztrácet čas s takovou fraškou. Časem jsem ale pochopil, že určitá "fraškovitost" k Moulin Rouge asi bude patřit. Navíc na mě udělalo dojem, že na rozdíl od jiných muzikálů, staví na známých hitech, které bych občas nečekal (výtku si zaslouží jen The Show Must Go On - po Freddiem se prostě nic přezpívávat nemá!). Další poklona patří Nicol Kidman, kterou sice nemusím, ale tady byla skvělá! No, abych to zkrátil - brzy mě děj pohltil a nechal jsem se jím unášet. Poslední třetina nabrala jiné obrátky a závěr byl doslova strhující. Jen jsem seděl s otevřenou pusou, mrazilo mě v zádech a s jistotou věděl, že jsem právě zhlédl jeden ze žánrově nejlepších filmů. Byl to silný příběh o lásce, který bych se nebál přirovnat k Romeovi a Julii. Doporučuju zkouknout v klidu, bez stresu, ať si to užijete. ()

Webb

Stylizace telenovely s podprůměrným scénářem se tu prostřídává s kýčovitou televizní reklamou, nabízené zboží si doplňte sami. Velké zklamání. [4/10] (Bazmark) (Barevný /// Produkce: Fred Baron, Martin Brown, Baz Luhrmann /// Scénář: Baz Luhrmann, Craig Pearce /// Kamera: Donald McAlpine /// Hudba: Craig Armstrong /// Oscar: Catherine Martin, Brigitte Broch (výprava), Catherine Martin, Angus Strathie (kostýmy) /// Nominace na Oscara: Fred Baron, Martin Brown, Baz Luhrmann (nejlepší film), Nicole Kidman (herečka), Donald McAlpine (kamera), Jill Bilcock (střih), Maurizio Silvi, Aldo Signoretti (masky), Andy Nelson, Anna Behlmer, Roger Savage, Guntis Sics (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

HoneyBunny

Na Moulin Rouge jsem se nijak zvlášť netěšila. Jenže od začátku do konce je to neskutečně krásný a ujetý film, který tak vybočuje z toho, co se normálně točí, že čtyři hvězdičky je opravdu málo. Nechápu, proč ještě není Ewan McGregor pěvecká hvězda, "This is your song" totiž zazpíval o třídu líp než Elton John a právě v okamžiku, kdy tenhle Skot rozjede své první sólo, většina lidí zůstane přikovaná k židli. Kýčovitý příběh posloužil jako pozadí pro smršť emocí a vyšlo to. Nicméně ke konci film opravdu trochu ztrácí dech (jak je mu někdy vytýkáno) a ta kýčovitost jednou dvakrát bije do očí. Nicméně jeden z filmů s velkým F. ()

Anderton

Postmodernistický ultragýč, ktorý je kúzeľný v tom, že nie je zamýšľaný ako kalkul, ale je jasné, že Luhrmann to myslí úprimne a toto je jeho kinematografické autorské cítenie. Nech mi nikto sklamaný nehovorí, že nemal radosť z prítomných moderných šlágrov a netešil sa na to, aký bude nasledovať a v akom prevedení. Touto fintou Luhrmann dosiahol aj úspech u divákov, ktorým muzikály inak nič nehovoria. Scenár je doplnok, príbeh osudovej lásky je čistá melodráma ale spolu to všetko super funguje a je to hlavne vyvážené. ()

Hedka

Snažím sa pochopiť, prečo tento muzikách uchvátil tak veľa divákov. Chápem, že muži môžu byť nadšení. Veď kto by nechcel takú krásnu ženu zmenit a premôcť naozajstnou láskou? V podvedomí sa s Ewanom viacerí stotožnujú, či si to pripúšťajú alebo nie ( tak, ako je to bežné pri sledovaní silného filmového príbehu). Nicole tu naozaj exceluje!!! Aj keď ju mám veľmi rada, predsa z filmu nie som až taká nadšená. Samotný námet nie je zlý, hlavná myšlienka má hĺbku. Aj scéna je zvláštne zaujímavá, o hudbe ani nehovoriac, ale miestami je to na môj vkus dosť divoké, až gýčové. Luhrmannova predstavivosť a fantázia je síce pestrá a odvážna, ale neoslnila ma. Raz sa to ale dá vidieť. ()

Frajer42 odpad!

Co k tomu ještě napsat, abych se nemusel opakovat. Debilní předloha v ještě několikanásobně debilnějším filmovém provedení. Tenhle muzikál, či jak to mám nazvat je horší než nic. Naprosto chaotické tempo, které mi vyhovovalo tak možná 10 minut, poté mi to příšerně lezlo na nervy. Všechny postavy ( snad z nadměrného požívání Absinthu ) se chovají jako banda idiotů ze snad jiné galaxie. Abych jenom nekritizoval, tak vám taky povím co se mi zde líbilo...Byly to asi dva songy podpořené sborovým zpěvem nepříliš valné kvality. Nemám nejmenší tušení na co si film míní hrát, či co nám všem chce dokázat, ale já měl obrovskou chuť ten chaotický nesmysl vypnout, pak by ale moje hodnocení mohlo být zkreslené. Takhle jsem si tu nadpozemskou hovadinu mohl s chutí vychutnat až do posledního doušku. A stálo to za to. Nejhorší muzikál co jsem, kdy viděl? Nad tímto žánrem se nijak nerozplývám, ale možná že jo. Naprostá ztráta času. Tohle bych nedoporučil ani nejlepšímu příteli mého nepřítele. Sračka! Sračka! Sračka! Doufám, že to takhle stačí. Musí to stačit. Na ohodnocení téhle sračky není v našem ani v nějakém jiném jazyku dostatek vhodných slov. ()

boshke

Moulin Rouge se rozhodně nedá doporučit citlivkám toužícím po partnerovi. Leda těm vyžívajícím se v sebelítosti a sebemrskání. Moulin Rouge je opravdu obrovskou romantickou a citovou náloží zabalenou do krásných kostýmů a písní. Ze skvělého obsazení mne nervoval akorát Roxburgh, neb jsem v něm v každé vteřině viděl Rodena... 80% ()

Dzeyna

Naprosto famózní! Jsem unešena a dojata. Vynikající ztvárnění, i když je to spíše muzikál, tak je podaný zajímavě a písně jsou vybrány tak, že dokáží potěšit a zaujmout každého. Nicole Kidman se do své role 100% vžila a hodila, stejně jako Ewan McGregor. Výborná zápletka a gradace děje. Jednoduše "story about love" jak má být. Hudba je vážně to TOP a můžou se sní srovnávat pouze herecké výkony. Celá atmosféra příběhu v Paříži a v kabaretu, který se mění na divadlo je přímo úchvatná. Bohužel, musím přiznat, že se mi do toho filmu ani moc nechtělo, jelikož jsem si myslela, že to bude hrozná slaďárna, ale opak je pravdou, vážně nádherné dílo. ()

Kothy

Jeden z mála muzikálů, co se mi líbí a má grády. Herecké obsazení je dost povedené a Nicole Kidman, je tu prostě úchvatná. Písničky jsou neskutečně nabušené a celou dobu to skvěle šlape. Strukturou příběhu mi to dost připomnělo zamilovaného Shakespeara. Dnes už by to asi tak nikdo nenatočil. Odstartovalo to éru novodobých muzikálů a vůbec to po těch letech nezestárlo. :) "We can be heroes!" ()

swamp

Ty různé mixy a aranžé známých písní a melodií se povedly a skvěle zasadily do příběhu lásky. :) ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)