Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Stanislaus

Moulin Rouge jsem si nechával ve skřínce nezhlédnutých filmů relativně dlouho a jsem rád, že jsem měl možnost vidět poprvé tuto muzikálovou klasiku na velkém plátně, kde o to více vynikly její kvality. Již od prvních minut se divák dostává do lehce (více) šíleného kolotoče událostí, který je propletený pestrobarevnými kostýmy a výpravou, úžasnými pěveckými a tanečními sekvencemi a zejména silnými a přesvědčivými hereckými výkony tragikomického rázu. Z hereckého ansámblu mě nejvíce zaujali Jim Broadbant a Nicole Kidman, kteří předvedli nezapomenutelné a nadmíru plastické kreace. Rovněž musím pochválit nepřeberné množství intermediálních odkazů na různé legendární písně, které kupodivu skvěle pasovaly do jednotlivých scén, a rozličný vizuál a snímání scén odkazující na různá období či žánry kinematografie. Snímek, který je pastvou pro smyslové orgány a tvoří nepřehlédnutelný klenot v rámci svého žánru. ()

Natascha

Tak tomu říkám jízda! Barvičky, písničky a k tomu Ewan McGregor;-) Často se píše a říká, že Moulin Rouge je na hranici kýče, což určitě je (zejména Sloní salónek hraje všemi barvami), málokterý film ale ve mně vyvolává takové nadšení. Hudebně je to sice mišmaš, který se jen tak nevidí, ale stejně jsou to všechno hitovky, které člověka rozproudí, nebo chytí za srdíčko:-) Obsazení skvělé, Ewan McGregor je fešák a před shlédnutím jsem netušila, jak skvěle zpívá, Nicole Kidman je přesvědčivá jako femme fatale i citlivá a milující dívčina, Richard Roxburgh je patřičně slizký, Jim Broadbent působí jako starostlivý taťulda i pořádný despota atd. Na konci jsem si hezky pobrečela a byla jsem spokojená. Pro mne bezkonkurenčních 5*. ()

Jinny

Ten film je příběhově stupidní harlequin, ale ty pocity! Baz Luhrman je šílenec a dělá si z lidí srandu tak, aby to nepoznali. Bacha na něj. ;-) ()

Roman.Ticka

Sice se mi opět nepodařilo tento skvost vidět vcelku, ale už mám o něco víc info na komentář. Nemám ráda ani kabaret, ani muzikál, nejsem příznivcem studené Nicole ani gejovsky sladkého Ewana, to by mohlo k odrazujícím nesympatiím stačit. Ale ještě musím přidat úděsné střihy mezi obrazy, degradaci prostředí děje na příšerný sošácký cirkus a příběh postavený na slově láska. Celkově laciné klišé a nuda = spektakulární spektákl. Víc mě nezaujalo a nic s tím nenadělám. ()

Tigo

Skvela vizualni "zranice", navykove "vykradene" melodie, krasna Satine a uzasne slizky Vevoda - nejde jinak :) ()

MM11

Nevěděl jsem do čeho jdu... a pak to přišlo... bylo to neuvěřitelné. Ale na chladné televizní obrazovce...ejhle atmosféra odskočí o třetinu. Proto sledujte tento film v co nejlepších podmínkách, je na co koukat! Překýčovatělí děj a záplava nestydatě krásných záběrů musí polapit každého, kdo netrpí barvoslepostí. Geniální zpěvák Ewan McGregor má roli ve filmové historii jen za tenhle part. A vražedné tempo popírá logiku a veškeré konvence, což Vás buď znechutí či uchvátí. Opovažte se říct, že znechutí! Krásnější kýč neexistuje... ()

Ivoshek

Působivé, barevné, hudba i choreografie skvělá, herecké výkony dobré, Nicole Kidman nádherná. Trochu to postrádá myšlenku, ale to tentokrát nevadí. ()

HellFire

Skvělé scény střídaly ty průměrné, ale nakonec to nebylo tak zlé. Další z těch podle mě nesmyslných příběhů, ve kterém chlap usiluje o ženskou, která ho nenávidí, ale on ji musí mít za každou cenu pro sebe. A co ta závěrečná fraška s pistolí? ()

Deschain

O Moulin Rouge! už bolo všetko napísané. V dobrom aj zlom. Ja patrím do skupiny oddaných fanúšikov. Úžasné jednotlivosti dávajú dohromady dokonalý celok. Výborní herci - Ewan aj Nicole nádherne spievajú, podmanivý ľúbostný príbeh, bohaté obrazy a skvelé skladby (soundtrack je jeden z mojích naj). Ja sa o tomto filme naozaj môžem vyjadrovať len v superlatívoch. Keď romantický film, tak tento. ()

Othello

Z hlediska střihu naprosto dechberoucí podívaná, která vygraduje neuvěřitelnou pasáží Roxanne, která sama o sobě je samostatné audiovizuální umělecké dílo. Obecně za komerční muzikál s průměrnou délkou záběru kolem sekundy má Luhrmann můj upřímný respekt, ale tím to asi končí. Povětšinu času byl celý koncept procházkou peklem - strašidelné postavy, hrůzný vývoj situací, neuvěřitelně pitomý humor (penis joke hned třikrát, hohoho) či hrůzné zápletky a podzápletky, postavené na záměnách a alegoriích. Přičemž každou z nich film těží nekonečně dlouho a ani to mu nestačí, takže po ukončení jedné ze zápletek se film otočí a zopakuje ji ještě jednou (rozcházení Satine s Christianem)! Máte-li pak během muzikálových čísel také pocit, jako byste po flašce absinthu usnuli pod rozbitým jukeboxem, kde dokola hraje TOP20 nejpřehrávanějších songů, vítám vás na terapii "Moulin Rouge se mě pokusil umořit k smrti." Během prvního kurzu máme v rámci léčby za úkol prohodit kameru skrze točící se klapky mlýna. Máme na to třicet pokusů, takže si nemusíte u toho připadat blbě. Film si v tomto blbě nepřipadal. ()

Thomick

Občas zbytečně teatrální, ale jinak obdivuhodně NĚŽNÉ, PŮSOBIVÉ A DOJEMNÉ! Mimochodem - Ewan má příjemnej hlas. :) ()

Xeelee

Přeplácanej digitální kýč, špatně napsaný postavy, dějový berličky v muzikálovejch scénách, klišé… Zajímavej komentář: amirgal ()

AlfaNumerO

TOP10. I když klasicky trochu kýčovité provedení Luhrmanna, přesto krásný film s velice silným koncem a hlavně pro muzikál hodícími se skvělými písněmi. Výjimečně ponechám bokem filmovou stránku věci a zaměřím se na jednu konkrétní píseň  - COME WHAT MAY. Která ve finálním zkráceném podání má neskutečnou sílu. Nikdy se mi nestalo, aby mě nějaká píseň vehnala slzy do očí jako právě tato (a to i při opakovaném poslechu). Bravo. 84%. ()

Ilicka

Tak intenzivní emoce se ve filmu hned tak nevidí. Moulin Rouge mě učaroval, svým barevným, neskutečný, pohádkově kýčovitým světem, příběhem pravdy, krásy, svobody a lásky, strhující a chytlavou hudbou, hereckými esy Ewanem McGregorem a Nicol Kidman, atmosférou muzikálu, jeho prolínání s realitou... Je půl hodiny po konci filmu a já pořád ještě nemůžu dýchat... Perfektní muzikál s duší... A co se týče Tanga de Roxanne nebo Show must go on, pro ty nemám slov, jedny z mých opravdu nejmilovanějších muzikálových výstupů... ()

becki_tu

The greatest thing you'll ever learn is just to love, and be loved in return. Moulin Rouge - magické místo pro epickou love story, která začíná tam, kde ostatní muzikály končí. 90% ()

Beastmaster4

Romantický muzikál, který vás chytne za srdce a nepustí. Nádherné písně, dojemný příběh. Dle mého osobního názoru nejlepší muzikál vůbec. Spojení Kidman a McGregor zde funguje na jednahvězda :-) ()

luka4615

Nekompromisní režie Baze Luhrmanna, jehož příběh umně balancuje na hraně čirého bollywoodského kýče a třeskuté originality. Snímek Moulin Rouge! rovněž zaujme nádhernými moderními písněmi, které neuvěřitelným způsobem doplňují celkovou atmosféru a břitce střiženými hereckými výkony, což činí z tohoto počinu jeden z nejkrásnějších a zároveň i nejdojemnějších filmových zážitků, jaký jsem měl tu čest zatím vidět. Tohle je zkrátka jeden z těch počinů, na který musíte být správně naladěni, abyste si mohli patřičně užít tuto barevnou ódu na lásku a hudbu. Výborná práce! „The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return.“ ()

Sawy

Ten největší muzikálový kýč,jaký si lze představit.Moulin Rouge buď milujete nebo nenávidíte.Nic mezi tím.Je myslím docela jasné,na kterou stranu jsem se přidal já.Film začíná skoro jako bláznivá komedie,pokračuje jako nádherný milostný příběh,aby vás na konci totálně rozsekal a nechal vás,abyste si ještě půl hodiny po jeho skončení utírali slzy.A to všechno v naprosto neuvěřitelných kulisách a úžasně přestřelených barvách.Jak jen to Luhrmann proboha točil?!Nádherná Nicole Kidman a skvělý Ewan McGregor jsou překrásný pár,úžasně jim to spolu sluší a jejich duety jsou nezapomenutelné,ladí jim to krásně.Je skoro škoda,že se jako zpěváci opravdu neživí.Ale to by zase asi nehráli v tomhle filmu.A to by byla veliká škoda.Ewan mě naprosto dostal ve chvíli,když neuvěřitelně zapěl píseň Your Song a silou svého hlasu tak zadupal Eltona Johna do země.Následovala plejáda skvělých,choreograficky dokonalých scén jako duet Come what may,tango Roxanne a nádherně přezpívané Show must go on.Jim Broadbent je famózní.Ale má nejoblíbenější je samozřejmě Elephant Love Medley.Zazní zde ohromné množství slavných písní od slavných interpretů jako jsou Beatles,KISS,David Bowie nebo Whitney Houston.A mnou už zmiňované finále je prostě úžasné,vtipné,dojemné,dokonalé.Luhrmann se prostě utrhl ze řetězu a stvořil nádherný film,který má pevné místo v mojí TOP 10 jako můj s přehledem nejoblíbenější muzikál.Svět Moulin Rouge je kouzelný a já se do něj budu vždy rád vracet.100 % ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)