Zlo s lidskou tváří

• USA Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (více)

dr.fish

Divně a dost odtažitě natočený film. Studené jak psí čumák. Těžko se s někým ztotožnit, není moc komu fandit. Možná docela dobrých posledních 10 minut, jinak pořád čekáme jen na verdikt. ()

kocik1

Bacha na hrozně hodný hochy, já to říkám pořád. Aspoň malý náznak čerta v nich musí bejt, jinak si to kompenzujou jinde. Zajímavý námět svým ničím nevybočujícím zpracováním poslal tenhle film do průměru. ()

alisa.upir

To je tak očividný, že rozhovory ženských psal chlap… ještě chybělo, aby se vždycky začali osahával a líbat. Hrozný. Za mě zbytečný film, ten čtyřdílný dokument o Ted Bundym aspoň časově navazuje a dává smysl. A to soustředění se na vztah s Liz je taky celkem nudný. Zbytečnej, velmi zbytečnej film. ()

chelseaman22

Když jsem před lety omylem přepnul na JETIX, netušil jsem, že z basketbalového guru Zaca Efrona bude herec, který vám na plátně předvede cokoliv. Tudíž bych všem doposud neobjeveným talentům vřele doporučoval, aby začali ve stejných splašcích, jako začínal Zac. 62 % ()

Sell

Prekvapivo, na nízke hodnotenie, to bolo dobré, aj keď neukázali skoro žiadnu z vrážd - čo je škoda, vyzdvihli by tak ľatku vyššie - človeka to zaujalo. ()

filmmovier

Ani zdaleka ne tak vydařené jako luxusní dokumentární seriál od Netflixu Ted Bundy Tapes. Tenhle film zcela viditelně mohl být mnohem lepší, kdyby byl ovšem od začátku do konce lépe zpracován. Nebo kdyby měl (ideálně) zcela jiný scenář. Ovšem ani takto nejde o žádnou tragédii. Film se zabývá hlavně legendárním soudním procesem, ve kterém se Bundy sám obhajoval, a ve kterém samozřejmě celou dobu tvrdil, že je zcela nevinný. Zac Efron je čím dál lepší herec a v tomhle filmu je patrně zatím nejlepší, s rolí je krásně sžitý, stejně jako báječná Lily Collins s tou svou. A obsazení celkově je super, všichni ze sebe vydali absolutní maximum a navíc v samotném závěru dokáže film i docela slušně strhnout zajímavými dialogy, takže ve výsledku je to sice fajn nadprůměr, ale nic se z toho nedozvíte. Já sám jsem ovšem ve výsledku velmi spokojen. 70%. ()

UhLee

(7,5/10). Název skvěle vystihuje vnitřek Teda Bundyho.. Dost zvláštní a možná i škoda je, že jsme sledovali film o sériovém vrahovi, ale neviděli jsme ani jednu vraždu..Ovšem co se týče linky vztahu Teda a Liz, tak to bylo vymazlené a emocionálně svazující.. Hlavně kvůli děsivě okouzlujícímu Zacovi a nádherné a nevinné Lily. Toto dvojice, jejich chemie a pouto, které mez sebou mají je pilířem celého filmu o vnitřně nemocném člověku, který se s tím očividně ani on sám nesrovnal. Jde vidět, že byl buď tak moc chytrý, úspěšný a hrdý, že si to prostě nedokázal přiznat, a nebo byl fakt rozený vrah. Obávám se obojí je pravda.. Světlým momentem procesu byl soudce v podání Johna Malkoviche z jeho úst vyšly nejsilnější věty celého filmu.. Nejde vyslovit slovy jak s jeho výroky souhlasím. ()

Motinski

Až moc zamerané na vzťahové problémy, súdne scény spravené tuctovo a s béčkovým nádychom, no najviac mi chýbalo rozobratie hlavnej postavy a toho čo za beštiu vlastne bola. Toto pôsobilo akoby sme sa pozerali na bežného človeka z davu. (ajkeď tak vlastne aj v skutočnosti pôsobil ) Verím že niekomu tento uhoľ pohľadu sadne a musím uznať že som film bez problémov dopozeral. Keď som ale neskôr videl o Bundym dokument tak som na toto spracovanie zanevrel ešte viac. ()

Lachtaan

Trailer mě vskutku zaujal, Efrona i Collinsovou mám rád a po tomhle zážitku můžu s rukou na srdci říct, že mají našlápnuto na to zapsat se jednou do dějin Hollywoodu. Nevadí mi, jako spoustě zdejších zklamaných, že se film nesoustředil přímo na ty ohavné činy, jež Bundy provedl. Soudní dramata upřednostňuju před všemi jinými žánry, a pokud jsou součástí těchto dialogy nacpaných scén i skvělí Jim Parsons a John Malkovich, máme vyhráno. ()

viperDavid

Trošku nudnější na tak příšerný skutečnosti. Líbila se mi Lily asi mám pro ní slabost, ale líbil se mi i Zac a toho moc nemusím. Potěšil mě i Shaldon "Jim Parsons" i když jeho role byla dost malá. Zlo s lidskou tváří by bylo mnohem lepší, kdyby tak moc nehráli na city a ukazovali počiny Teda Bundyho i když by šlo o fikci. Jinak to tak špatné nebylo ()

Johnny.ARN

Celé je to poňaté tak tajomne, že vlastne do konca si divák nie je istý a môže premýšľať. Pre feťáčika je to asi prvá rola, v ktorej mi nevadil a fakt sa tam aj hodil. Celkom presvedčivý bol aj dobový feeling. Trošku zmätočný bol strih a práca s flashbackmi, inak je to ale pozeratelné, napínavé a dobre zahraté. 4 z 5 ()

Mrkvič

Slušné drama. Bez detailních informací by divák možná mohl tápat, jak to ve skutečnosti bylo a jak film dopadne. Závěrečné titulkové scény ze skutečných líčení a rozhovorů jsou zajímavé z toho pohledu, že nejméně uvěřitelné monology jsou ve filmu právě doslovně podle skutečnosti. Zacovi všechny polohy postavy věřím, ač uznávám, že ne každému musí sedět. ()

Ryuuhei

Zac Efron zahrál roli Teda tak přesvědčivě, že bych mu sám sežral, že je skutečně nevinný a nikdy by nebyl schopen se dopustit tak zrůdných činů, jak děj líčil. Ve skutečnosti to byl už od pohledu slizoun, ale ženy z něj i tak šílely, což by mě přivádělo na řadu kontroverzních otázek. Ale to není předmětem mého komentáře. U filmu mi akorát trochu vadilo, že vyloženě nestrhl, celý se odehrával převážně v soudní síni a za každou cenu se snažil ústředního Teda vykreslit jako neviňátko, byť byla pravda celou dobu dost jasně naznačována. ()

Yoshimitsu

Zlo s lidskou tváří je příběh o sériovém vrahovi Tedovi Bundym. Uvidíte tady jenom jedno šlahnutí přes palicu golfovou holí. Jinak je to jenom kecání, tahanice po soudech, útěky a lhaní do očí. Dávám 50% ()

uiu

Mírné zklamání, co jiného říct o filmu o nejslavnějším americkém sériovém vrahovi Tedu Bundym, o filmu, který je v podstatě vyprávěn očima Teda Bundyho, který vehementně trvá na tom, že je nevinný, o filmu, ve kterém ani není ukázána jediná vražda? Vždyť ten příběh měl potenciál ho psychologicky analyzovat, poukázat na rysy psychopata, proč vlastně ta jeho přítelkyně Liz zavolala na policii, aby ho udala? Jen proto, že byl podobný nákresu v novinách a měl auto Volkswagen Brouk? Proč ten film nejde do hloubky? Proč nám ukazuje jen romantickou zápletku dvou žen, které jsou hotové z muže, z kterého se vyklube vrah? Proč jsou u soudu probírány nepřímé důkazy, ale nikdy nikdo neřeší, kde Ted Bundy byl v době vražd, což by jeho přítelkyně mohla dosvědčit? Proč ani jednou nebyla vyslýchána policií ani neseděla na lavičce svědků? Proč mám po skončení tolik otázek, které jsou naprosto logické, ale ve filmu o nich není zmínka? Proč mi celý ten příběh přijde jako manifest nevinného muže, který byl nucen se přiznat k vraždám, které nespáchal, aby získal ještě pár hodin života před elektrickým křeslem? Ono konec, kde se Liz přizná, má být nejspíš velice šokující (pro lidi, co o Tedu Bundym v životě neslyšeli), ale pro člověka, který se o tyhle věci zajímá to rozhodně žádný twist není. Jedna z celkem známých perliček z jeho života je fakt, že jeho matka ho měla velice mladá, v asi 16 letech. Aby se rodina vyhnula ostudě, tak před sousedy její těhotenství skrývali a následně se jeho babička (matka jeho matky) vydávala za jeho matku. Dokonce ani Tedovi pravdu neřekli a vychovávali ho v tom, že jeho biologická matka je jeho sestra. Údajně na to přišel až někdy na základní škole, kde se mu spolužáci posmívali, že jeho matka není jeho matka a podařilo se mu najít na půdě jeho rodný list. A teď si představte, kdyby třeba tohle zahrnuli do zápletky filmu, proč se z vraha stane vrah? Proč nenávidí a zabíjí ženy? Místo toho se tvůrci rozhodli jít cestou romantického příběhu ženy, která je do Bundyho zamilovaná a nechce věřit tomu, že by někoho zabil - v tom případě jaký měla motiv ho udat policii? Trochu postrádá logiku, ale OK. Čtvrtá hvězda je za výkon Zaca Efrona. ()

oveckaoa

Přemýšlel jsem mezi 2 a 3 hvězdama nakonec dám 3 za ty archivní záběry na tom konci. Jinak je to slabota kdejaký dokument o vrazích na dokumentárních programech je na podobné ne li větší úrovni (navíc se zde řeší jen zhruba 5 vražd z cca 30 ne li více ). Do kina bych na to teda nešel. Jinak kdo chce vidět jak to bylo ve skutečnosti ať koukne sem https://www.csfd.cz/film/76411-ted-bundy/komentare/ (je smutné, že z 65 lidí to zmíní jen 2) tohle je daleko lepší a nabídne to více. P.s. u kdejaké sračky jsou tagy, které jsou úplně zbytečné zde není nic ani příbuzné filmy zde nejsou přitom zde může být třeba Ted Bundy 2002 a ty 2 dokumenty co se zde zmiňují. ()

terunka003

Skutečné, děsivé, mrazivé, psychopatické, nemocné, zajímavé. Celkem mě vyděsili některé recenze na film, s tím, že dávají body dolů kvůli chybějícím vraždám, když je to teda o sériovém vrahovi. Mám trochu obavu, zda nejsou lidé kolem mě větší psychopati než já sama. Právě to děsivé je v tom, že od začátku sledujete dotyčného vraha a mrazí vás z toho jak se chová a co dělá. Posledních 20 minut filmu bylo podle mého skvělých a poslední setkání ve vězení bylo vrcholem děje. Škoda jen, že nevysvětlili proč to dělal. Ale to asi nikdo neví... Co do hereckých výkonu Zefron se vymanil ze svých dřívějších rolí a ukázal, že hrát umí. John Malkovich klasika, Sheldon bohužel Sheldonem zůstane, a Lily Collins je něžná slečinka. Již druhý den o filmu přemýšlím, takže za mě dobrý. ..každý má nějaký koníček a zálibu, jen je důležité aby to nebylo v rozporu s lidskými mravy.. ()

Pavlínka9

Zac Efron za mě skvěle obsazen. Idylka, která je ale narušena obviněním z vražd pár holek a žen :D A samotná přítelkyně, která neví čemu má věřit - krásnému, okouzlujícímu, milému, milovanému či důkazům, které se objevují čímdáltím více a čelí obrovskému tlaku? Trošku si nejsem jistá, co to bylo vlastně za formát filmu. Bavila jsem se - to jo. Byla jsem zvědavá, zdali se tam objeví nějaká z vražd, o kterých se tam mluvilo - to jo. Nejvíce mě zaujala scéna poslední - kdy přítelkyně navštíví Teda a on napíše jediné slovo na sklo, kterým to vše uzavře.... Lidská mysl skrývá hodně osobností, myšlenek, postojů a zamyšlení. Dávám i plus tomu, že na závěr vidíme skutečného Teda a záběry ze situací, které byly ve filmu. ()

noriaki

Zajímavý koncept, který by fungoval mnohem lépe kdyby pojednával o méně proslulém případu, a kdyby si režisér mohl pohrát s diváckým očekáváním. Takhle je předem jasné kde je pravda, což atmosféře věru neprospívá. Za to že je film i tak napínavý, může Joe Berlinger poděkovat Zacu Efronovi. Do role perfektně zapadl a občas jsem se dokonce přistihl, že mu držím palce. Což je s ohledem na charakter Teda Bundyho hodně slušný výkon. Lily Collins za ním zaostala jenom málo, takže navzdory mému očekávání tuhle sympatickou jednohubku netáhne scénář, ale herci. ()