Frank Galvin (Paul Newman) je právníkem potácejícím se v hluboké osobní i profesní krizi. Jeho specializací by údajně měly být žaloby o odškodné vůči nemocnicím a doktorům, kteří svým jednáním způsobili těžké zdravotní následky či dokonce smrt. Zatím však své zákazníky marně shání v pohřebních síních a své neúspěchy léčí alkoholem. Starý přítel a vzor Mickey Morrissey (Jack Warden) se ho snaží přimět k rozumnějšímu životnímu přístupu a sežene mu též po delší době první významnější případ. Frank má rázem pro co žít a odhodlaně se pouští do takřka beznadějného boje proti uznávané nemocnici, respektovaným doktorům a jejich týmu právníků v čele s velezkušeným Edwardem J. Concannonem (James Mason)... V hlavní roli se měl původně objevit Robert Redford, avšak nebyl spokojen s tím, že by si měl zahrát alkoholika. (Pohrobek)

Garch

Nalomený právník ve fantastickém podání Paula Newmana. Oceňuji také nečekaný, nehollywoodský závěr, který podtrhuje Galvinovu absolutní neochotu tolerovat lež. Ať to stojí cokoli. ()

RomanHyde

Tohle se mi moc líbilo. Paul Newman ve výborné kondici, velmi uvěřitelný .. film má nabírající tempo a závěr Rozsudku je naprosto jedinečný. Mám pocit, že právě tohle je typ filmů, které se již netočí. .. inteligentní, originální a nohama pevně na zemi. ()

ddf76

Skvele soudni drama o vine a trestu. Newman ve vrcholne forme. Sekunduji mu Jack Warden a Charlotte Rampling. ()

strikeman

Co se týče žánru dramatu s krimi nebo soudní tematikou, asi málokdo bude na pochybách, že Sidney Lumet patří mezi režisérskou špičku. A v tomto snímku svou pozici jen potvrzuje. Navíc jako vždy pracuje s vynikajícím hereckým týmem v čele s jedním z nejcharismatičtějších herců americké filmové historie... ()

Rokle

Právník na odpis, který se utápí v alkoholu se vzedme osudu lidské tragédie, jenž byla zapříčiněna chybou dvou doktorů... Paul Newman se svým parťákem rozehrávají dramatický soudní boj proti všem. Lumet roztočil opět kolotoč brilantních dialogů umožňujících celé dvě hodiny živé, dravé a hlavně poutavé sledování právního sporu, které dokáže vyvolat emoce bez zbytečně okázalých gest. Budeš nám chybět, Sidney :( ()

truby

Viděl jsem už lepší filmová soudní dramata, napínavěší, vypjatější, to je pravda. Ale v žádném z nich nehrál Paul Newman. ()

Biopler

Počas celého filmu som si užíval atmosféru mesta, v ktorom sa odohrával zaujímavý dej, avšak nie silný v dialógoch, a to hlavne v súdnej sieni - tam to bolo slabšie. Nebyť nárastu emócií pri použití protisvedka, tak Pali Newman by to sám veru neukormidloval do pokojných priemerných vôd, kam tento snímok patrí. ()

Dan

Někdy ani právníci nevědí, co mají dělat, když racionální logický scénář dobře probíhajícího případu zasáhne touha po spravedlnosti... ()

waska

Bohužel nemůžu dát víc, protože film nemá ( kromě vynikajícího Newmana - což se ale očekávalo ) nic překvapujícího a strhujícího nabídnout. I když jsem doufal a tajně si přál, aby to skončilo jinak, než je samého počátku zřejmé, jinak to skončit prostě nemohlo. Trochu větší spád by určitě také prospěl.. ()

caba

První půlka filmu byla jen na 3*, druhá ale byla na 5* .Výsledná 4*.Soudní proces ukázal ,jak obhájce to má těžké ,aby prokázal vinu mocným.Paul Newman klasicky výborný a kevšemu velký fešák. ()

messi@h

Výkon Paula Newmana 100%. Jenže to bohužel znamená, že zahrál svého břídila tak dobře, že člověk celý film protrpí s ním. A scénář nepomůže ani Newmanovi, ani divákovi - v podstatě jediné, co odvedl Newmanův právník dobře, byla jeho závěrečná řeč, jinak byl jeho výkon stejně tragický a plný nerozhodnosti jako jeho život. Na chvíli to vypadalo, že vlastně úplně podělal i korunní svědectví, přesvědčivý jeho výkon nebyl ani s takovým esem v rukávu. Vím, že tenhle film už nechci nikdy vidět znovu, stačí ho protrpět jednou. Na jazyku po něm zbude pachuť a v hlavě myšlenka, jestli scénář nebyl vlastně hloupý, když takovému super břídilovi dopřál závěrečnou satisfakci. ()

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)